صفحه 27 از 33 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 321

موضوع: گرفتن Fund در رشته اقتصاد

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط fall2017 نمایش پست ها
    یعنی چون من رشتەام حسابداریە برم اقتصاد تو دانشگاهای خارج مشکلی ندارند؟من کە دانشگام پیام نورە شناختی دارند ازش؟از ریکینگش؟اگە خبر دارید کدوم دانشگاهها برای اقتصاد تو ارشد بهتر پذیرش میکنند؟
    نه مشکلی با رشتتون نیست.
    در کل نمیشناسن. مهمم نیست.
    سوال سومت:نمرات زبان؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    نه مشکلی با رشتتون نیست.
    در کل نمیشناسن. مهمم نیست.
    سوال سومت:نمرات زبان؟
    تافل ۹۵
    فعلا همینو دارم،ایا دانشگاههای اروپا بورسیه برای اقتصاد دارند؟ چون من توان مالیم ضعیفه،اگه بورسیه نباشه نمیتونم برم.
    این معادل سازی مدرک چجوری انجام میدن؟تو ریز نمرات کدوم درسو مدنظرشون هست؟
    پیشاپیش خیلی ممنون برای جوابهاتون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fall2017 نمایش پست ها
    تافل ۹۵
    فعلا همینو دارم،ایا دانشگاههای اروپا بورسیه برای اقتصاد دارند؟ چون من توان مالیم ضعیفه،اگه بورسیه نباشه نمیتونم برم.
    این معادل سازی مدرک چجوری انجام میدن؟تو ریز نمرات کدوم درسو مدنظرشون هست؟
    پیشاپیش خیلی ممنون برای جوابهاتون
    نمره GRE ؟
    نه نمیدن. شهریه معاف هستش در آلمان، نروژ و فنلاند. کار میکنی، پول زندگیتو در میاری. سخته ولی شدنیه.
    معدل سازی چیه؟ تمام دروس، بخصوص دروس تخصصی و ریاضی رو خیلی بیشتر مد نظر دارند.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    نمره GRE ؟
    نه نمیدن. شهریه معاف هستش در آلمان، نروژ و فنلاند. کار میکنی، پول زندگیتو در میاری. سخته ولی شدنیه.
    معدل سازی چیه؟ تمام دروس، بخصوص دروس تخصصی و ریاضی رو خیلی بیشتر مد نظر دارند.
    پس دانشگاهای کجا بورسیه میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

با سلام
    چون در صفحات پیشین این تاپیک برخی از دوستان گفته بودن جی آر ای سابجکت ریاضیات برای اقتصاد به درد نمی خوره لازم دیدم این مطلب رو که بهش برخورد کردم اینجا بیارم شاید برای کسی مفید باشه

math and ecconomics:
    ...
    If your grades in math classes are lower than you hoped, you can also take the GRE math subject test (but this isn’t necessary for most students). There is no GRE economics subject test.

https://blogs.princeton.edu/mathclub...er-fields/econ
    ویرایش توسط daneshju173 : September 2nd, 2017 در ساعت 10:36 AM

Junior Member

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. بنده با شرایط زیر امکان پذیرش دکترای اقتصاد از کانادا یا امریکا را دارم(full fand)؟
    کارشناسی=رشته اقتصاد دانشگاه ایلام(روزانه)- معدل 16.40 دو مقاله کنفرانس بین المللی(به زبان فارسی) در این مقطع دارم.
    کارشناسی ارشد= توسعه اقتصادی وبرنامه ریزی دانشگاه علم وصنعت(روزانه)-معدل19.15- یک مقاله کنفرانسی بین المللی در این مقطع دارم و یک کتاب ترجمه در دست ترجمه( فک کنم کتاب مال دانشگاه تورنتو است)
    مدرک زبان هنوز نگرفتم.
    اگه شانسی ندارم نظرتون در مورد المان یا اتریش چیه؟ تا اونجای که خبر دارم فاند نمی دن ولی اموزش رایگان هست.
    تافل خوبه برا کانادا و امریکا یا ایلتس؟ حداق چند باید بیارم.
    لطفا راهنمایی کنید. ممنون دستتون درد نکنه

با سلام
    من لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه فردوسی با معدل های 14.73 و 17.55 دارم. در حال حاضر دانشجوی ترم اخر دکتری با معدل 19.13 در دانشگاه مازنداران هستم.
    مقاله علمی پژوهشی و کنفرانسی دارم اما خب امتیازی نداره برای پذیرش.
    5 ترم تدریس
    سوالاتی که دارم کلیه و دقیق نیست پیشاپیش عذرخواهم.
    می خواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش دکتری با فاند کامل میتونم در 2 سال آینده داشته باشم؟ در واقع سن (متولد 1367)، معدل پایین و داشتن دکتری اجازه میده شانسی برای خودم متصور باشم یا خیر؟
    اگر شانسی وجود داشته باشه در این 2 سال قصد دارم به طور جدی و فول تایم زبان کار کنم و مقاله انگلیسی داشته باشم.
    قبلا خوندم که برای همون رشته خیلی سخته گرفتن پذیرش، اقتصاد سلامت چقدر متفاوت به حساب میاد؟ میشه روش تمرکز کرد؟
    دانشگاه برام مهم نیست. فقط اینکه شهریه نداشته باشه و بشه با کار در زمان تحصیل برای زندگی متاهلی ساده زندگی رو تامین کرد. و البته بشه و بعد اتمام تحصیل جایی مشغول به کار شد.
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط tahereconomics نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه فردوسی با معدل های 14.73 و 17.55 دارم. در حال حاضر دانشجوی ترم اخر دکتری با معدل 19.13 در دانشگاه مازنداران هستم.
    5 ترم تدریس
    می خواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش دکتری با فاند کامل میتونم در 2 سال آینده داشته باشم؟ در واقع سن (متولد 1367)، معدل پایین و داشتن دکتری اجازه میده شانسی برای خودم متصور باشم یا خیر؟
    اگر شانسی وجود داشته باشه در این 2 سال قصد دارم به طور جدی و فول تایم زبان کار کنم و مقاله انگلیسی داشته باشم.
    قبلا خوندم که برای همون رشته خیلی سخته گرفتن پذیرش، اقتصاد سلامت چقدر متفاوت به حساب میاد؟ میشه روش تمرکز کرد؟
    دانشگاه برام مهم نیست. فقط اینکه شهریه نداشته باشه و بشه با کار در زمان تحصیل برای زندگی متاهلی ساده زندگی رو تامین کرد. و البته بشه و بعد اتمام تحصیل جایی مشغول به کار شد.
    سپاس
    سلام
    راستش من زیاد دیدم افرادی که برای دکترای دوم در همان رشته خودشان پذیرش گرفته اند آنهم از دانشگاههای تاپ. نمره تافل و بویژه جی آر ای بالا (اگر هدفتان امریکاست) و ریکام لترهای قوی و مقالات معتبر ..همه اینها می تواند شانس پذیرش را افزایش دهد. اما مشکل در گرفتن ویزاست چرا که آفیسر معمولا بر روی این قضیه حساس می شود که البته آن را هم می توان به لطایف الحیلی مرتفع نمود. به نظرم شما ابتدا کشوری که قرار است در آن ادامه تحصیل بدهید را مشخص کنید چرا که اگر مثلا قصد شما اروپاست نیازی به نمره جی ار ای ندارد و یا حتی برخی از دانشگاههایش حتی مدرک زبان هم نمی خواهد یعنی خود دانشگاه مصاحبه زبان را انجام میدهد و نیازی به تافل و ایلتس نیست هرچند که شدیدا توصیه می کنم حتما در یکی از این آزمونها شرکت کنید چرا که بودنش در رزومه اتان بهتر از نبود آن است.
    پیروز باشید.

ApplyAbroad Superstar

سلام سوال های شما همانطور که خودتان گفتید کلی است بنابراین به ناچار پاسخ ها هم در همان سطح کلی خواهند بود. من یکی دوتا نکته به ذهنم میرسد و امید که بقیه دوستان هم همفکری کنند.
    اول اینکه واقعا سن در دریافت پذیرش تا آنجا که به دانشگاهها مربوط میشود عمدتا موضوعیت ندارد. کم نیستند کسانی که بعد از چند سال کار دوباره کار دانشگاهی شروع میکنند. بنابراین از این بابت یقین مشکلی برای پذیرش در بیشتر کشورها و برای بیشتر فاندها نخواهید داشت.
    دوم معدل شما خیلی پایین نیست. حتی بد هم حساب نمیشود. فقط شاید ممتاز و عالی نباشد.از طرفی معدل در بسیاری کشورها تنها یکی از چند عامل موثر دریافت پذیرش است و با فاکتورهای مثبت دیگر جبران میشود. بنابراین در این مورد هم فکر نمیکنم برای بیشتر کشورها مشکل عمده داشته باشید.

در کشورهایی که پدیرش در دکتری مبتنی بر پوزیشن است طبیعتا شما - با فرض نمره خوب زبان - میتوانید ببینید پوزیشن اعلام شده تا چه حد با علاقمندی و توان شما هماهنگی دارد و اپلای کنید. بعضی دانشگاهها - عمدتا در آمریکای شمالی- که پذیرش متمرکز تر است نمره خوب GRE عامل مهمی محسوب میشود که شما را نسبتا به بقیه ممتاز کند هم برای پذیرش هم فاند.
    در هر دوی این مسیرها هم واقعا "شانس" مفهوم کامل و مناسبی نیست. وقتی نسبت به بقیه رقبا شرایط بهتری داشته باشید پذیرش و بورس/فاند/... به شما تعلق میگیرد چون استحقاق آنرا دارید نه اینکه خوش شانس بوده اید.

موفق باشید

با سلام
    5 ترم تدریس
    سپاس

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

با سلام
    5 ترم تدریس
    سپاس

راه 1 ) اگه میخوایم حتما دکتری خودتون رو تو ایران بگیرین ، چرا بعدش باز دکتری؟ چرا نمیرین پس داک بگیرین؟ هم حقوق بهتری میگیرین و هم جزیی از سابقه کار شما محسوب میشه. کوتاه مدت هست و بعدش هم میشه دنبال کار باشین. لطفا نپرسین خوب پس داک معرفی کنین بهم ، دیگه این زحمت و تلاش خودتون رو می طلبه.

راه 2 ) اگه میخواین تنها دکتری بخونین ، خوب چرا از همین وسط دکتری نصفه نیمه برای اون دکتری اقدام نمیکنین؟ چرا 2 - 3 سال دیگه رو تلف کنین و باز برین سر خط و از اول 4 سال دکتری؟

راه 3 ) شما دکتری اقتصاد بگیرین ، بعد برای فوق لیسانسی که خیلی متفاوت هست اقدام کنین - مثلا Financial Economics ، هم توضیح برای دانشگاه دارین ، هم توضیح خوب برای آفیسر ، هم یه دوره کوتاه مستر 2 ساله خوندین و میتونین جذب بازار کار بشین و هم شانس گرفتن بورس از دانشگاه براتون بسیار بالاس

تو تمام آپشن های بالا (به جز پس داک) که گفتم شما نمره GRE میخواین و بخش ریاضی رو بهتره خیلی نمره بالایی توش بگیرین.
    دنبال اسم چندتا دانشگاه کانادایی هستین که جستجو رو شروع کنین؟ از لینکی که تو امضا من هست شروع کنین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)