صفحه 5 از 33 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 321

موضوع: گرفتن Fund در رشته اقتصاد

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته اقتصاد

آقا من پارسال 5-6 جا دکترای اقتصاد اقدام کردم که نشد و با توجه به اطلاعاتی هم که داشتم با نمره تافل 587 و جی.آر.ای. 1130 و تحصیل مهندسی صنایع خواجه نصیر با معدل 16.74 و ام.بی.ای. مالک اشتر با معدل 19.05 و یکی دو مقاله داخلی (بی ربط به اقتصاد) جمع بندیم این بود که شانسم برای دکترای اقتصاد بسیار بسیار کمه. بخصوص که اگه درست یادم باشه خیلی دانشگاه ها یا تافل 600 به بالا می خواستن یا به خلاف چیزی که خیلی جاها خوندم، حتی در خود امریکا، بکگراند تحصیلی در اقتصاد هم لازم بود و خلاصه دیدم با شرایط من از این راه نمی شه رفت.
    با تغییر رزومم در بخش مقاله به دو کنفرانس داخلی یک مجله درپیت داخلی و دو کنفرانس خارجی، استراتژیم امسالم این بود که اولا فقط فوق اقتصاد (فایلی شامل اطلاعات 223 دانشگاه تهیه کردم و ما تحتم هم به فنا رفت تا این حجم اطلاعات رو در مورد دانشگاه های اونور جمع کنم که شامل قریب 200 دانشگاه یکی از رنکینگهای شناخته شده در اقتصاد بعلاوه بخشی از پرت و پلاترین دانشکده های اقتصاد امریکا که توی لیست رنکینگ نبودن (چون فقط فوق دارن و دکترا ندارن و لیستشون رو باز از یه سایت مربوط به لیست کلیه دانشکده های اقتصاد امریکا در آوردم (البته اون لیست خودش مشخص می کرد کدوم دانشکده ها فقط فوق دارن کدوما دکترا هم دارن))، ثانیا فقط دانشکده هایی که معلومه شانس مشخصی دارم برای گرفتن فاند کامل ( دانشگاه رنک 61 در بررسی اولیه رزومم که بدون هزینه بود نوشت که شانس قبولیت در فوق بالاست اما ما به دانشجوهای فوق فاند نمی دیم! منم این طو جاها رو کلا گذاشتم کنار، پزش خوبه اما فایده ای نداره برای کسی مثل من که پول نداره بره) ثالثا امید اصلیم هم همون دانشکده هایی بودن که دکترا نداشتن! چون اونان که فوق لیسانس بالاترین دانشجوشونه و اولویت اول فاند با اوناست.
    اما نتیجه تا این لحظه: 5 تا ریجکت، سه تا جواب ندادن هنوز، 4 تا پذیرش که: یکیش از یه دانشگاه رنک خوب (یعنی 93 یه رنکینگ مربوط به رشته اقتصاد) بود اما فاند رو نداد. دومیش از رنک 184 (از یه رنکینگ مربوط به رشته اقتصاد) فقط 15% شهریه رو در قالب فلوشیپ تخفیف داد، سومیش از اون بدون رنکینگ های افتضاحه (حتی توی وبومتریک نیست فک کن! اما توی لیست وزارت علوم جزء گروه دو و دانشگاه های خوبه!) که هنوز تصمیم نگرفته پول می ده یا نه، چهارمیش رنکش بده (627 وبومتریک) که شهریه رو ویو کرد، دستیار تدریسی داد بهم (در حالی که نمره اسپیکینگ نداره تافل من و باید پائیز اونجا امتحان بدم! فک کن چه وضعی بوده که ترجیح دادن به من آفر بدن!!!!) با 5000 دلار فاند که اگه درست حساب کرده باشم فقط 7000 تا کم دارم و فکر کنم بتونم با حساب پس انداز خودم و کمک والدین و صرفه جویی!!!! پوششش بدم. حالا بگین دستیار تدریس توی چه درسی هستم... ریاضیات؟ آمار؟ هر کوفتی که به ریاضی ربط داشته باشه؟ نع! مبانی اقتصاد! در مرحله دادن پذیرش ایمیل زدن که توی ام.بی.ای. که توی کارنامت نوشته اقتصاد خرد و اقتصاد کلان، بگو چیا خوندی و من هرچی زور زدم بهشون بگم بذارین در مورد ریاضیاتی که خوندم هم بگم که گفتن نه! فقط بگو اقتصاد چیا خوندی!
    در لیست 223 تایی من یک چیز کاملا مشهوده... بک گراند اقتصادی برای فوق اقتصاد هم لازمه یعنی برای پذیرش لازمه چه برسه به فاند که اونم صد در صد جی.آر.ای. باید داشته باشین. این یعنی بی خیال دکترای مستقیم اونم رنک بالاها وقتی اقتصاد نخوندین جز چندتا واحد. بچه ها فعلا شرمندم این فایلو نمی تونم بدم به کسی چون جاش داره هنوز درد می کنه )))))) اما سوالی باشه تا حدی که بتونم جوابگو هستم.

Junior Member

من هم با ali12345 موافق هستم. حتی با پیشینه اقتصاد (مدرک از دانشگاه های ایران) هم بیخیال پذیرش گرفتن دکترا شید. تمام همکلاسی های من دوباره از فوق و بدون فاند شروع کردند. خود من هم برای فوق و دکترا در سه قاره اروپا، کانادا و آمریکا اپلای کردم (!!) و نتیجه، پذیرش در فوق از اکثریت این دانشگاه ها بود و تمام دکتراها رو ریجکت شدم. فاند هم که بی فاند!

رشته و دانشگاه
    Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط Arpej نمایش پست ها
    من هم با ali12345 موافق هستم. حتی با پیشینه اقتصاد (مدرک از دانشگاه های ایران) هم بیخیال پذیرش گرفتن دکترا شید. تمام همکلاسی های من دوباره از فوق و بدون فاند شروع کردند. خود من هم برای فوق و دکترا در سه قاره اروپا، کانادا و آمریکا اپلای کردم (!!) و نتیجه، پذیرش در فوق از اکثریت این دانشگاه ها بود و تمام دکتراها رو ریجکت شدم. فاند هم که بی فاند!
    من فقط یه نفرو می شناسم که مستقیم فول فاند دکترا رو پذیرش داره امسال، اونم رفیق هم خدمتیمه که فول فاند دکترای اقتصاد رو گرفت از استرالیا اونم اولا لیسانس و فوقش هردو اقتصاد بود از یه دانشگاه خوب ایران (حالا می گم چرا این خوب بودن دانشگاش کمکش کرد) ثانیا با یه استاد اونور سر یه موضوع تحقیق هماهنگ بود و ثالثا این موضوع تحقیق همون چیزی بود که در مقطع فوق روش کار کرده بود، موضوع نابی بود و کاملا به روز بود (نقش دانشگاه خوب داخلی). گرچه طفلی در گیر آوردن حد نصاب نمره زبان آیلتسه و من اینقدر حرص می خورم که هنوز نتونسته حد نصاب دانشگاه رو بیاره که حد نداره...
    اینم اضافه کنم که برای امریکا و کاناد تقریبا اطمینان دارم ارتباط با اساتید هیچ فایده ای نداره چه برای اقتصاد چه برای مدیریت بنابراین نمی شه دنبال فرصتی رفت که این رفیق من رفته و تونسته به دستش بیاره و می ترسم سر نمره زبان از دست بده

Junior Member

بله، باز اگر با پیش زمینه خیلی خوب از ایران، دکترای "اقتصاد" اپلای کنید، ممکنه کمی شانس داشته باشید. من البته برای دکترای "فاینانس" اقدام کرده بودم و ریجکت شدم. من لیسانس و فوق ام از دانشگاه تهران ه و نمره تافل ام هم 108. از همکلاسی های من با شرایط مشابه دو نفر دکترای "اقتصاد" در آمریکا پذیرش گرفتند(دو سال پیش). البته مقاله های بین المللی داشتند. بقیه که نمره های زبان پایین تر و معدل کمتر داشتند همه فقط فوق لیسانس. من خودم البته فعلا که دنبال دکترای اقتصاد نیستم. بیشتر روی فوق فاینانس و بیزنس و اینا متمرکز شدم و چندجا پذیرش گرفتم.
    امیدوارم دوست تون زودتر انگلیسی شون رو قوی کنند، حیفه!
    ارتباط با استاد هم معمولا برای این رشته ها بیفایده است. رشته های فنی بیشتر باید این کار رو انجام بدند. برای رشته اقتصاد، اگر دکترای اروپا کسی بخواد اقدام کنه، از اون پروگرام هایی که دکترای سه ساله است و کورس نداره و باید فقط از اول روی موضوعی ریسرچ کنند هم باید با استاد در ارتباط بود. تمام برنامه های دکترا که چهارساله و به سیستم آمریکایی هست، نیازی به برقراری ارتباط با استاد ندارند. چون تازه از سال سوم باید موضوع ریسرچ رو مشخص کرد.

ApplyAbroad Hero

بله، باز اگر با پیش زمینه خیلی خوب از ایران، دکترای "اقتصاد" اپلای کنید، ممکنه کمی شانس داشته باشید. من البته برای دکترای "فاینانس" اقدام کرده بودم و ریجکت شدم. من لیسانس و فوق ام از دانشگاه تهران ه و نمره تافل ام هم 108. از همکلاسی های من با شرایط مشابه دو نفر دکترای "اقتصاد" در آمریکا پذیرش گرفتند(دو سال پیش). البته مقاله های بین المللی داشتند. بقیه که نمره های زبان پایین تر و معدل کمتر داشتند همه فقط فوق لیسانس. من خودم البته فعلا که دنبال دکترای اقتصاد نیستم. بیشتر روی فوق فاینانس و بیزنس و اینا متمرکز شدم و چندجا پذیرش گرفتم.
    ارتباط با استاد هم معمولا برای این رشته ها بیفایده است. رشته های فنی بیشتر باید این کار رو انجام بدند. برای رشته اقتصاد، اگر دکترای اروپا کسی بخواد اقدام کنه، از اون پروگرام هایی که دکترای سه ساله است و کورس نداره و باید فقط از اول روی موضوعی ریسرچ کنند هم باید با استاد در ارتباط بود. تمام برنامه های دکترا که چهارساله و به سیستم آمریکایی هست، نیازی به برقراری ارتباط با استاد ندارند. چون تازه از سال سوم باید موضوع ریسرچ رو مشخص کرد.
    در مورد نمره GMAT/GRE نظر شما چیه؟ یعنی برای شما و دیگران نقشش چطوری بوده در فرایند اکسپت یا ریجکت؟ البته دکترای فاینانس از رقابتی ترین گرایش های بیزینش محسوب میشه.
    inactive account

رشته و دانشگاه
    Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    در مورد نمره GMAT/GRE نظر شما چیه؟ یعنی برای شما و دیگران نقشش چطوری بوده در فرایند اکسپت یا ریجکت؟ البته دکترای فاینانس از رقابتی ترین گرایش های بیزینش محسوب میشه.
    جالبه بگم که برای فوق اقتصاد می تونید جاهایی پیدا کنید که اگه فاند نخواهید نیازی به جی.آر.ای. نیست! برای فاند حتما باید جی.آر.ای. داشته باشید. نمره من (که یه تی.ای. 5000 دلاری گرفتم با حذف شدن شهریه برای فوق اقتصاد) اینطوریه: کمی: 800، وربال 330، رایتینگ: 2.5! (فک کن! 2.5)
    دکترا رو با یه مقدار دامنه بررسی کمتر (حدود 87 دانشگاه) می تونم بگم که حتما نمره جی.آر. ای. می خوان و به من که پارسال برای دکترا اقدام کرده بودم (مجبور بودم چون قانون سربازی محدودم می کرد) با همین جی.آر.ای.، ریجکت پشت ریجکت )))، راستی محدوده بررسیم برای دکترا دانشگاه های امریکا و کانادا است. برای فوق دامنه ام بازتر بود و خیلی کشورهای اروپایی رو هم دربر می گرفت. در هیچ یک از دو مقطع فوق یا دکترا، استرالیا رو اصلا بررسی نکردم.

رشته و دانشگاه
    Economics

آقا نمی دونم شما حامد قدوسی رو می شناسی یا نه اما احتمالا باید بشناسیش، کسیه که اول فوق و بعد دکتراشو برای اقتصاد و فایننس رفته وین. تجربه اش رو نقل به مضمون می کنم: مقاله هایی که توی این سطح نوشته می شه (دانشجویان ایرانی یا غیر ایرانی در مقطع فوق لیسانس) جایگاهی در مجلات اصلی رشته اقتصاد نداره و خود اساتید دانشگاه های اونور هم به نسبت همکاراشون در دپارتمان های مهندسی مقالات کمتری دارن. و کلا هم گفته بود عموما اپلیکنت هایا مقاله ندارن یا مقالشون بی خاصیته و اساتید اونجا هم این فاکتور مقاله اصلا براشون مطرح نیست (چون هیشکی کار درست و حسابی نداره) خلاصه گفتم یه نقل قولی کنم چون می گفت این تحلیلش مستند به تجارب بچه های دور و ورش هم هست خلاصه از دیدگاه حامد قدوسی می شه گفت عامل موفقیت رفقای شما بعیده که مقاله هاشون بوده باشه، مگه اینکه مقاله جونداری داشته باشن

Junior Member sharp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Alberta- PhD of Finance

کاملن موافقم. بد نیست که نظر حامد در این تاپیک هم ارائه کنید.
    مقاله برای پذیرش دکتری مدیریت مالی - PhD of Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    آقا نمی دونم شما حامد قدوسی رو می شناسی یا نه اما احتمالا باید بشناسیش، کسیه که اول فوق و بعد دکتراشو برای اقتصاد و فایننس رفته وین. تجربه اش رو نقل به مضمون می کنم: مقاله هایی که توی این سطح نوشته می شه (دانشجویان ایرانی یا غیر ایرانی در مقطع فوق لیسانس) جایگاهی در مجلات اصلی رشته اقتصاد نداره و خود اساتید دانشگاه های اونور هم به نسبت همکاراشون در دپارتمان های مهندسی مقالات کمتری دارن. و کلا هم گفته بود عموما اپلیکنت هایا مقاله ندارن یا مقالشون بی خاصیته و اساتید اونجا هم این فاکتور مقاله اصلا براشون مطرح نیست (چون هیشکی کار درست و حسابی نداره) خلاصه گفتم یه نقل قولی کنم چون می گفت این تحلیلش مستند به تجارب بچه های دور و ورش هم هست خلاصه از دیدگاه حامد قدوسی می شه گفت عامل موفقیت رفقای شما بعیده که مقاله هاشون بوده باشه، مگه اینکه مقاله جونداری داشته باشن
    Life is a game, do not take it seriously

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    آقا (خانوم هستم با اجازه تون!) نمی دونم شما حامد قدوسی رو می شناسی یا نه اما احتمالا باید بشناسیش، کسیه که اول فوق و بعد دکتراشو برای اقتصاد و فایننس رفته وین. تجربه اش رو نقل به مضمون می کنم: مقاله هایی که توی این سطح نوشته می شه (دانشجویان ایرانی یا غیر ایرانی در مقطع فوق لیسانس) جایگاهی در مجلات اصلی رشته اقتصاد نداره و خود اساتید دانشگاه های اونور هم به نسبت همکاراشون در دپارتمان های مهندسی مقالات کمتری دارن. و کلا هم گفته بود عموما اپلیکنت هایا مقاله ندارن یا مقالشون بی خاصیته و اساتید اونجا هم این فاکتور مقاله اصلا براشون مطرح نیست (چون هیشکی کار درست و حسابی نداره) خلاصه گفتم یه نقل قولی کنم چون می گفت این تحلیلش مستند به تجارب بچه های دور و ورش هم هست خلاصه از دیدگاه حامد قدوسی می شه گفت عامل موفقیت رفقای شما بعیده که مقاله هاشون بوده باشه، مگه اینکه مقاله جونداری داشته باشن
    بله ایشون رو میشناسم و با نظرشون هم موافق ام. کلا میخواستم بگم از کسایی که من میشناسم که تونسته اند دکترای اقتصاد پذیرش بگیرند، همچین شرایطی داشته اند. حالا اینکه آیا واقعا مقاله داشتن شون کمکی به پذیرش گرفتنشون کرده یا نه رو نمیدونم. به هر حال کمترین تأثیری که میتونه داشته باشه اینه که فرض رو بر این بگیرند که طرف اهل ریسرچ هست و پتانسیل دانشجوی دکترا شدن رو داره

به طور کلی نتیجه ای که من گرفتم اینه که پذیرش دکترا گرفتن در این رشته ها خیلی سخت تر از رشته های فنی هست و قاعدتا از مهمترین دلایل اش هم سطح پایین علمی دانشگاه های ایران تو این رشته هاست ؛ و البته تعداد بیشتر متقاضی این رشته ها در خارج از ایران به نسبت رشته های فنی. سطح ریاضی که در رشته اقتصاد اینجا تدریس میشه واقعا پایینه و همین باعث میشه که برای دکترا و یا رشته هایی تو مایه فاینانس اصلا جای رقابت نداشته باشیم. (من حتی سراغ دارم افرادی که با رشته آمار یا ریاضی محض از دانشگاه تهران، بهشون پذیرش فاینانس داده اند اما همون دانشگاه و در همون دوره به اقتصادی ها نداده)
    من توصیه ام برای افرادی که میخواند تو این رشته ادامه تحصیل بدند اینه که فقط برای دکترا اپلای نکنند و چندتا فوق لیسانس هم بزنند که شانس شون بیشتر شه.

Junior Member

در تکمیل حرف های بالا بگم که اگر دنبال اروپا هستید باز شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در دوره های دکترای سه ساله است. میتونید ادامه موضوع تز تون رو به عنوان موضوع ریسرچ دکترا مطرح کنید و احتمالا باید استادی هم پیدا کنید که علاقه مند باشه این موضوع رو باهاتون کار کنه. اگر پذیرفته شید مشکل فاند هم حل میشه. آقای حامد قدوسی هم راهنمای بسیار خوبی برای پذیرش دکترا در اروپا تهیه کرده اند.

ضمنا "شارپ" جان، من هم از دانشگاه آلبرتا فوق فاینانشال اکونومیکس پذیرش گرفته ام. شاید برای مشورت مزاحمت ات بشم :P

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)