صفحه 8 از 33 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 321

موضوع: گرفتن Fund در رشته اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته اقتصاد

سلام. من دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران هستم و با شرط معدل هم امکان ادامه ارشد در همین رشته در این دانشگاهو دارم و هم دانشگاه علم و صنعت در مهندسی صنایع - مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی منو قبول کرده . قصدم اینه که بعد از ارشد اقدام کنم برای خارج . به نظر شما کدومو ادامه بدم بهتره ؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalr نمایش پست ها
    سلام. من دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران هستم و با شرط معدل هم امکان ادامه ارشد در همین رشته در این دانشگاهو دارم و هم دانشگاه علم و صنعت در مهندسی صنایع - مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی منو قبول کرده . قصدم اینه که بعد از ارشد اقدام کنم برای خارج . به نظر شما کدومو ادامه بدم بهتره ؟
    خب، زندگی چیزی نیست که بشود ساده درباره اش نظر داد. قبل از هر کاری ببین از زندگی چی می خواهی، هدفت چیست، آرزوهات چی هستند، بعد می توانی بهتر تصمیم بگیری.
    نظرم را اینجا نوشته ام که شاید بد نباشد نگاهی بیندازی: http://www.applyabroad.org/forum/sho...ht=#post606313

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalr نمایش پست ها
    همونطور که می دونید مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی ایجاد شد تا بچه های رشته مهندسی که پایه ی تحلیلی قوی تری در ریاضیات و آمار نسبت به بچه های اقتصاد داشتند رغبت کنند و به این سمت حرکت کنن تا یه شُک به رشته سرد و بی روح اقتصاد(البته در ایران) وارد بشه به همین خاطر هم هست که تا 90% برنامه درسی این رشته مشابه اقتصاد هست البته فقط در یکی از 4 گرایش تعریف شده که الان فقط و فقط توسط دانشکده اقتصاد شریف دنبال میشه و بقیه دانشگاه ها یا 3 گرایش دیگه (که اتفاقا اصلا هیچ شباهتی به اقتصاد ندارن) رو تدریس می کنن یا همون گرایش اقتصاد رو با اساتید دانشکده صنایع که خیلی راحت میشه مطمئن شد که با دید مهندسی کسی اقتصاد یاد نمی گیره بنابراین با توجه به اینکه دانشکده صنایع علم و صنعت حتی یک اقتصاددان در اساتیدش نداره بهتره شما فوق اقتصاد تهران برید و مطمئن باشید هزینه فرصتتون صفر خواهد شد.البته از یه جنبه دیگه چون لیسانس تهران بودید بهتره همون جا بمونید چون هم با جو دانشکده آشنا هستید و هم خیلی راحت تر میتونید با اساتید مرتبط بشید.در ضمن از نظر ادامه تحصیل در خارج هم مطمئنا تهران ارجحیت دارد به هرجای دیگر(در مواردی حتی به شریف)

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی لیسانس اقتصاد دانشگاه علوم اقتصادیم(توضیح اینکه تو تهرانه وروزانه ام_شرمنده ولی بایدمیگفتم چون اغلب نمیشناسنش)معدلم تاالان حدود18.5ومیتونم تاسال اخربالاتربیارمش.تافل و جی ار ای ندارم ولی زبانم نسبتا خوبه . میخوام توسال سومم برا دکتراپیویسته اقتصاد توامریکا یاکانادا بافول فاند اقدام کنم که بلافاصله بعداز اتمام کارشناسی:بتونم ادامه تحصیل بدم.یه مدرک تو مایه های کاردانی کامپیوترهم تا اون موقع میگیرم .بعضیامیگن بالیسانس شانسم کمه و اینکه تا سال 3 ریزنمرات رسمی دستم نیست و عملاخودمو مسخره کردم چون اصلابررسی نمیکننش حتی باتافل و جی ارای نرمال.اگرم بگن بفرست:بررسی میکنیم دروغ میگن تاپول به جیب بزنن جون گزینه های جلوترازمن که مدارکشونم کامل ورسمی باشه زیاده.میخاستم ببینم تاچه حداین گفته هاصحت داره وشانسم چقدره؟چون اگه بخوام طبق برنامم پیش برم ازالان بایدبراجی ارای اقدام کنم چون تابهمن امسال وقت دارم.
    مرسی

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krbd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی لیسانس اقتصاد دانشگاه علوم اقتصادیم(توضیح اینکه تو تهرانه وروزانه ام_شرمنده ولی بایدمیگفتم چون اغلب نمیشناسنش)معدلم تاالان حدود18.5ومیتونم تاسال اخربالاتربیارمش.تافل و جی ار ای ندارم ولی زبانم نسبتا خوبه . میخوام توسال سومم برا دکتراپیویسته اقتصاد توامریکا یاکانادا بافول فاند اقدام کنم که بلافاصله بعداز اتمام کارشناسی:بتونم ادامه تحصیل بدم.یه مدرک تو مایه های کاردانی کامپیوترهم تا اون موقع میگیرم .بعضیامیگن بالیسانس شانسم کمه و اینکه تا سال 3 ریزنمرات رسمی دستم نیست و عملاخودمو مسخره کردم چون اصلابررسی نمیکننش حتی باتافل و جی ارای نرمال.اگرم بگن بفرست:بررسی میکنیم دروغ میگن تاپول به جیب بزنن جون گزینه های جلوترازمن که مدارکشونم کامل ورسمی باشه زیاده.میخاستم ببینم تاچه حداین گفته هاصحت داره وشانسم چقدره؟چون اگه بخوام طبق برنامم پیش برم ازالان بایدبراجی ارای اقدام کنم چون تابهمن امسال وقت دارم.
    مرسی
    معدلتون عالیه.کانادا دکترای پیوسته نداره.اگه نمره خوبی تو تافل و GRE بیارین برای امریکا شانس دارین البته دانشگاه های رنک 35 به بالا USNEWS.
    یه کار دیگه هم اینه که برای مستر دانشگاه Tufts یا Duke اقدام کنید که اگه فاند هم بهتون دادن بتونید بعد از اتمام دوره یا همون جا دکترا بگیرید(از ادامه) یا اینکه از اول وارد یه برنامه دکترای دیگه بشید.

Junior Member

ممنون ازراهنماییتون.نظرتون راجع به اینکه بالیسانس میخوام اقدام کنم چیه؟یعنی فوق داشته باشم شانسم رو خیلی بالامیبره یانه؟ و اینکه ریزنمرات رسمی ندارم تا اون موقع؟

Member

ممنون ازراهنماییتون.نظرتون راجع به اینکه بالیسانس میخوام اقدام کنم چیه؟یعنی فوق داشته باشم شانسم رو خیلی بالامیبره یانه؟ و اینکه ریزنمرات رسمی ندارم تا اون موقع؟
    فوق لیسانس ایران هم بد نیست(البته بیشتر دانشگاه تهران و شریف) شایدهم کمی وضعیت فعلی شما رو ارتقا بده اما در صورتی که امکان گرفتن همین مدرک از یه دانشگاه بسیار معروف براتون وجود داره بهتره که این فرصت رو از دست ندید البته به نظر من خود شما بهترین تصمیم گیرنده هستید

Junior Member

میتونم بپرسم چرا tufts وduke روِبیشنهاد دادید؟چه ویژگی دارن؟

Member

میتونم بپرسم چرا tufts وduke روِبیشنهاد دادید؟چه ویژگی دارن؟
    از معدود دانشگاه های امریکا که در اقتصاد معروف هستن و دوره ی فوق لیسانسی که ارائه می کنن جدا از 2 سال اول دکترا نیست چون خیلی از دانشگاه های امریکا مدرک مستر رو برای افرادی ارائه می کنن که دنبال موقعیت بهتری در بازار کار هستن(نمونه این موضوع دانشگاه جان هاپکینز یا یِیل هست) و خب کلاس ها فقط محدود میشه به دانشجویان فوق لیسانس اما هم دوک و هم تافتز دوره ای که ارائه می کنن بیشتر برای افرادی هست که قصد گرفتن دکترا رو دارن(چه اونجا چه جای دیگه)

من با ارشد ریاضی می تونم به دکتر ی اقتصاد فکر کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)