صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 57

موضوع: پرداخت برای شهریه دانشگاه و Application Fee

annita
    Guest

پیش فرض پاسخ : شهریه دانشگاه به چه شکل و در چند زمان هایی باید پرداخت شود؟

سلام

ببینید در فرودگاه امام شما را برای پول چک نمی کنند ولی در کشور ایالات متحده یا کانادا اگر شما بالای 10000 دلار همراه داشته باشید باید مالیات بدهید من تجربه دارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

می شه یک اینو ترجمه کنه ؟ منظورم بخش پولیشه !!
    من هنوز به جواب نرسیدم !!

The Master of Applied Science is a 2-year program. The tuition payment, and other fees, for an international student is approximately $3,871.90 per semester for 6 semesters. Living expenses for one year, which includes lodging and utilities, food, clothing, public transportation, books and supplies and miscellaneous expenses, can range from $8,000.00 to $12,000.00.

6 بار پرداخت چییه؟ 2 سال مگه 4 ترم نمیشه؟ پس semester بار ترم فرق می کنه ؟
    هنوز هم نمی دونم اول هر semester پول ودیم یا اول هر سال برای کل سال ؟
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

شايد منظورش اينه كه سقف سنوات 6 ترمه و اگه بيشتر بشه شايد پول بيشتري بگيرن(شايدم اخراج كنن!)
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

برداشت اول من :
    (4 ترم : 4*4000 = 16000 دلار + 2 سال : 10000*2 =20000 )=36000 دلار با اکتساب دلار 1000 تومان = 36000 میلیون
    درسته؟

حوب می مونه نحوه پرداخت و چگونه این پول بره به کانادا؟ (در این باره من از روی بروشوری که concordia و واترلو بعد پذیرش گرفتم جلوتر توضیحاتی خواهم داد)
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

شايد منظور از شش ترم ايناست (با احتساب ترم هاي تايستان): Sep-Dec ، Jan-Apr ، May-Aug

نقل قول نوشته اصلی توسط صابری
    می شه یک اینو ترجمه کنه ؟ منظورم بخش پولیشه !!
    من هنوز به جواب نرسیدم !!

The Master of Applied Science is a 2-year program. The tuition payment, and other fees, for an international student is approximately $3,871.90 per semester for 6 semesters. Living expenses for one year, which includes lodging and utilities, food, clothing, public transportation, books and supplies and miscellaneous expenses, can range from $8,000.00 to $12,000.00.

6 بار پرداخت چییه؟ 2 سال مگه 4 ترم نمیشه؟ پس semester بار ترم فرق می کنه ؟
    هنوز هم نمی دونم اول هر semester پول ودیم یا اول هر سال برای کل سال ؟
    بعضی از دانشگاه ها طول مدت ترم کوتاه تری دارند و در یک سال بجای 2 ترم، 3 ترم یا همون 3 semester می خونند.

نقل قول نوشته اصلی توسط annita
    سلام
    ترم and semester یکیه بعد شما فقط برای ماه اول پول ببرید 10000 دلار کاملا کافیه برای ماه اول
    و شما با خودتون بدون مالیات می توانید ببرید.
    10000$ برای ماه اول؟؟ مگه میخوای کارخونه را بندازی؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    نقل قول نوشته اصلی توسط annita
    سلام
    ترم and semester یکیه بعد شما فقط برای ماه اول پول ببرید 10000 دلار کاملا کافیه برای ماه اول
    و شما با خودتون بدون مالیات می توانید ببرید.
    10000$ برای ماه اول؟؟ مگه میخوای کارخونه را بندازی؟
    منظرورش 1000 بود فکر کنم.

پیش فرض شهریه دانشگاه ؟؟؟!!!!

سلام
    کسی میدونه هزینه ثبت نام دانشگاه رو (برای کسی که full fund هست) از fund ش کم میکنن یا اول باید از جیبت بدی ، بعد fund رو میپردازند؟

Junior Member

جناب صابری ازونجایی که هم دانشگاهی هستیم، عرض کنم که، اونجا سه ترم اصلی داره: fall winter spring و ترم تابستونش مثله ترم تابستون خودمون تو ایران دلبخواه هستش و واحد های کمی ارائه میشه. البته کسانی که با استاد کار می کنند باید اون ترم رو ثبت نام بکنند. دانشگاه شما برای دورۀ مستر به شما 12 ترم وقت می ده که تموم کنی اگه بیشتر بشه اخراجی. و تو 6 ترم اول اون شهریه رو که نوشتی ازت می گیرن، بعد از 6 ترم شهریه گرون تر خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar
    سلام
    کسی میدونه هزینه ثبت نام دانشگاه رو (برای کسی که full fund هست) از fund ش کم میکنن یا اول باید از جیبت بدی ، بعد fund رو میپردازند؟
    این قانون بسته به دانشگاه های مختلف فرق می کنه. در خیلی از داشگاه ها چون شما فاندتون رو ماهیانه دریافت می کنید پس شهریه رو ماهیانه ازتون می گیرند. مثلاً در مورد waterloo اینو مطمئنم چون دوستم اونجا هستش.