صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: PhD or MS بررسی فاکتورهای مختلف

پیش فرض PhD or MS بررسی فاکتورهای مختلف

سلام ...

من الان سال اول MS مکانیک هستم تو دانشگاه تهران. مشکل سربازی هم احتمالا نخواهم داشت، و هدفم از پذیرش بیشتر رفتنه تا عشق به تحصیل! از طرفی در طول تحصیل همیشه کارهام و علایقم بیشتر صنعتی بوده نت آکادمیک و علاقه ای به تحصیل ز نوع "خرخونی" ندارم! سال بعد که فوقم رو بگیرم دو تا گزینه به ذهنم میرسه: یکی اینکه علی رغم علاقم پذیرش PhD بگیرم، که نمی دونم با توجه به فشار کاریش + فشارهایی که تغییر کشور برای آدم ایجاد می کنه یا نه، منطقی باشه. و یکی اینکه برای MS یه شاخه دیگه از مکانیک (مثلا بیو مکانیک) اقدام کنم. می خواستم نظر بقیه دوستان در این مورد رو بدونم.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : PhD or MS بررسی فاکتورهای مختلف

من فقط اينو ميدونم كه اگه عاشق علم و دانش نباشي phd خوندن خيلي سخت ميشه. يكي ميگفت تو آمريكا براي شوخي ميگن كه phd مخفف permanent head damage هست! اگه براي ms اقدام كني و بتوني فاند بگيري خيلي خوبه و ميتوني وارد صنعت بشي. ضمن اينكه بيومكانيك فكر نكنم بازار كار خوبي داشته باشه.

فکر می کردم بازار بیومکانیک اونجا خوب باشه! اینکه من اینکه یه MS مکانیک دارم، برای گرفتن MS دوم مکانیک نکته مثبت حساب میشه یا منفی؟

Senior Member

راستش شاید زیاد اطلاع نداشته باشم فقط حدس زدم که بقیه گرایش های مکانیک اگه برید ممکنه بازار کار بهتری داشته باشه. باید تحقیق کنید.
    اگه تو اون زمینه ای که میخواید کار کنید مقاله داشته باشید تو فوقتون خوب کمک میکنه. ولی اینطوری نیست که شانس پذیرش MS بالاتر باشه لزوما. منتها شانس فاند گرفتن برای MS کمتره.

البته خودم فکر می کنم (نمی دونم درست فکر می کنم یا نه!) که وقتی اینجا تو یه شاخه مکانیک MS داشته باشی، شانس اینکه واسه یه MS دیگه پذیرش خوب بگیری بالا میره، بعلاوه اینکه رزومه ای که برای پذیرش PhD خوب محسوب شه، احتمالا برای پذیرش MS خیلی خوب محسوب خواهد شد!

Junior Member

سلام

من می خواستم در مورد اینکه برای MS اپلای کنم یا PhD به یک جمع بندی برسم. خیلی در موضوعات مختلف فروم جستجو کردم ولی از پست های درج شده تا حالا به جمع بندی خوبی نمی شه رسید. برای فردی که MS خونده، چه فاکتورهایی ممکنه باعث شه که دوباره MS اپلای کنه یا PhD؟ من یه لیستی از خوبی ها و بدی های اپلای دوباره برای MS نوشتم، میشه بگید میشه چه الگوریتمی استفاده کرد؟ یعنی مثلاً برای چه رنک دانشگاههایی دوباره MS اپلای کنیم بهتره؟ ممنونم

- اپلای به دانشگاه بهتر پس از دوباره MS خوندن در یک دانشگاه متوسط
    - تغییر موضوع ریسرچ در PhD به اونی که دوست داری
    - برای visa به US شانس کسانی که برای PhD می رن بیشتر هست.
    - برای PhD فاند بیشتر از MS هست.
    - دانشگاههای Top ممکن هست که برای MS به یک فوق لیسانس بهتر پذیرش بدن؟
    - مدت طولانی تر تحصیلات و در نتیجه مدت طولانی تر برای Green Card و کلا job اینها.
    - Admission requirements برای MS معمولاً راحتتر هستند
    - حوصله داری؟؟ دوباره MS؟؟!

ApplyAbroad Champion

درسته که استانداردها برای گرفتن پذیرش MS معمولا پایین‌تر از PhD هست، اما به نظر من گرفتن پذیرش MS سخت‌تر از PhD-ه. حداقل تجربه‌ی من که این طور می‌گه.
    به طور کلی من نظرم رو در این باره روی ویکی نوشته‌ام:
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...A7%D9%84%DB%8C

Junior Member

ممنونم از پاسختون.

در ویکی گفتید که:"چنانچه بعد از شروع تحصیل‌ به این نتیجه رسیدید که علاقه مند به ادامه‌ی تحصیل برای دکترا نیستید، تقریباً در تمام دانشگاه‌ها می‌توانید درخواست مدرک کارشناسی ارشد نمایید و فارق‌التحصیل شوید." این مسأله یک کار غیر عادی نیست؟ یعنی ممکنه که استاد ناراحت شه و برای مقطع بعدی recomm نده؟ یا مثلاً برای دانشگاههایی که برای PhD بعدی بخوام اپلای کنم باید کلی دلیل بیارم که چرا این کار رو کردم؟ ممکنه یک سایت از graduate office یک دانشگاه در US به من معرفی کنید که قوانین مربوط به این رو داشته باشه؟ ممنونم.

تصميم گیری در اين مورد سخته ولی یکی از دوستان من برای دکترا رفت انگلستان با هزینه خودش...بعد از یک سال از یک دانشگاه تاپ آمریکایی پذیرش گرفت و مثل آب خوردن از لندن ویزای امریکاشو گرفت و چند هفته پیش رفت امریکا...البته چون با هزینه خودش رفته بود خیلی راحت و بدون خجالت همین کاری رو کرد که بابک گفت(درخواست فوق لیسانس وکنسلی دکترا )...اما وقتی شما برای دکترا بورس می گیری و با هزینه اونها درس می خونی این کار خیلی جالب نیست چون هم باید یه دلیل غیر واقعی برای استاد بیاری که مثلا به دلايل شخصی و خانوادگی نمی تونی ادامه بدی (چون نمیتونی بگی که می خوام برم جای بهتر!!!) و همچنین این قضیه رو از استاد بعدیت مخفی کنی چون معمولا این کار باعث می شه اعتماد افراد سلب بشه...
    Keep calm...Time will solve any problem

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

به این تاپیک هم یه سر بزنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...pic,722.0.html

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)