صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: GRE کدوم کشور بهتره: ارمنستان یا ترکیه؟

Junior Member karimix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, AUT

پیش فرض پاسخ : gre کدوم کشور بهتره ارمنستان یا ترکیه؟ برای ریپورت نمره ام چه کتم؟

در مورد گزارش نمره این توضیح رو بدم که شما 4 تا مرکز رو که به صورت مجانی میتونید معرفی کنید همون روز امتحان و در انتهای پاسخ به سوالات تعیین می کنید ( برخلاف تافل که تا روز قبلش باید تو پروفایل مشخص کنید). به همین خاطر حواستون باشه که کد دانشگاهها یا اسم ایالتهای دانشگاههای منتخبتون رو بدونید چون به دو صورت شما میتونید دانشگاهتون رو در پایان امتحان تعیین کنید، یا باید کد ETS برای GRE برای دانشگاهتون رو بدونید یا اینکه بر اساس هر ایالت دانشگاهتون را جستجو کرده و پس از پیدا کردنش روش کلیک کنید تا به لیستتان اضافه شود.
    بنفش...

Junior Member Amir_Hamidi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. Railway Engineering

Lightbulb پاسخ : gre کدوم کشور بهتره ارمنستان یا ترکیه؟ برای ریپورت نمره ام چه کتم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s_khamsei نمایش پست ها
    من برای جولای امتحان جی آر ای جنرال میخوام بدم میخوام ببنم شرایط کدوم کشور از نظر خود سنتر و اقامت بهتره؟
    و من الان هنوز دانشگاهام معلوم نیست برای ریپورت نمره ام کی باید اقدام کنم ؟هزینش با امتحانه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ترکیه رو خبر دارم که ویزا نمیخواد و راحته، رزرو هتلاشم که قربونش برم ریخته همینطوری!
    ارمنستان رو خبر ندارم، فقط شنیدم که دو تا کشور هستن که واسه ما آزاده که بریم، یکی ترکیه و یکیم مالزی!
    کلا ارمنستان زیاد جالب نیست! سطح سوادشونم پایینه و توریست پذیر نیستن و مشکل زبان پیدا میکنی!
    همون ترکیه خوبه.
    واسه هزینه ش برای ریپورت خبر ندارم، اگه اطلاعات موثقی پیدا کردی ممنونت میشم به منم خبر بدی و پیغام شخصی بذاری برام.
    خیلی ممنون.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : gre کدوم کشور بهتره ارمنستان یا ترکیه؟ برای ریپورت نمره ام چه کتم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط karimix نمایش پست ها
    در مورد گزارش نمره این توضیح رو بدم که شما 4 تا مرکز رو که به صورت مجانی میتونید معرفی کنید همون روز امتحان و در انتهای پاسخ به سوالات تعیین می کنید ( برخلاف تافل که تا روز قبلش باید تو پروفایل مشخص کنید). به همین خاطر حواستون باشه که کد دانشگاهها یا اسم ایالتهای دانشگاههای منتخبتون رو بدونید چون به دو صورت شما میتونید دانشگاهتون رو در پایان امتحان تعیین کنید، یا باید کد ETS برای GRE برای دانشگاهتون رو بدونید یا اینکه بر اساس هر ایالت دانشگاهتون را جستجو کرده و پس از پیدا کردنش روش کلیک کنید تا به لیستتان اضافه شود.
    gre تو ایران مگه بصورت paper نیست؟!!!!!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s_khamsei نمایش پست ها
    من برای جولای امتحان جی آر ای جنرال میخوام بدم میخوام ببنم شرایط کدوم کشور از نظر خود سنتر و اقامت بهتره؟
    و من الان هنوز دانشگاهام معلوم نیست برای ریپورت نمره ام کی باید اقدام کنم ؟هزینش با امتحانه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    اصلا چرا حالا ایران امتحان نمیدی؟!

Junior Member

من این هفته در استانبول ترکیه GRE CBT رو در مرکزی به اسم Bilge Adam در محله Bakirkoy و TOEFL IBT رو در دانشکده اقتصاد در محله Eminonu امتحان دادم. اگر قصد امتحان دادن در این مرکز را داشته باشید این خلاصه ای از اطلاعاتیه که ممکنه به دردتون بخوره:
    به نظرم شرایط مرکز Bilge Adam از نظر دسترسی و کیفیت دستگاه هاش، و دمای اتاق و محیط امتحان خوب بود. این قسمت از باکیرکوی یک مرکز تجاری شامل چندین خیابان با کاربری تجاری و کلی مراکز خرید بود و با مترو و اتوبوس می شد بهش دسترسی داشت. ایستگاه ها حدود یک خیابان بالاتر از جایی که ساختمان امتحان هست و در فاصله پنج دقیقه پیاده روی قرار دارند. دور و بر منطقه پر از بزرگراه بود و نگرانی از بابت ترافیک و دیر رسیدن وجود نداشت. ساختمان Bilge Adam درست روبروی مرکز خریدیه به اسم Carousel و مرکزیه برای دوره ها و آموزش برنامه های کامپیوتری مثل اتوکد و آفیس و برگزاری امتحانات مختلف و مرتبط. سالن امتحان ما حدود 10-15 نفر ظرفیت داشت که یک مزیت محسوب می شه به نسبت دانشکده اقتصاد با ظرفیت حدود 30 نفر، چون اول امتحان سر و صدای تایپ کردن سریع این همه آدم کمی آزار دهنده و استرس زاست. البته بعدش عادت می کنید، ولی هرچه تعداد کمتر باشه سر و صدا کمتره و البته در طول بریک هم با مشکل دستشویی مواجه نمی شید. امتحان تقریباً به موقع و بدون دردسر برگزار شد. من کمی نگران این بودم که به جز پاسپورت مدرک شناسایی دیگری هم بخوان ( چون تو سایت ای تی اس نوشته بود که بهتره مدرک شناسایی دیگری هم همراهتون باشه ) اما صرفاً پاسپورت کافی بود. در ضمن اگر پاستون امضای خودتون رو نداشته باشه ازتون می خوان امضاش کنید. تنها مورد منفی سر وصدای مغازه پایینی بود که در حال بازسازی بود و البته خانم مسئول امتحان نیم ساعتی رو با صدای بلند مشغول حرف زدن با دوستش شد. از اونجایی که من خیلی حساس نیستم و کاملاً درگیر امتحان شده بودم چندان حواسم رو پرت نکرد. دستشویی هم نزدیک بود و نگران دیر کردن نبودم. در کل شرایط خوبی بود.
    نمی دونم GRE در دانشکده اقتصاد هم برگزار می شه یا نه ، به هر حال شرایط امتحان رو اینجا می نویسم. طبیعتاً محیط شلوغ تری داشت چون دانشجوهای خودشون هم بودند. سالن امتحان هم تعداد بیشتری ظرفیت داشت که موقع اسپیکینگ دردسر بزرگی شد. من اینجا در موسسه امیربهادر امتحان آزمایشی داده بودم و انتظار رویه و محیط مشابهی رو داشتم. برخلاف امیربهادر که از ما خواستند با صدای معمولی در میکروفون صحبت کنیم تا مزاحم بقیه نشیم و اطمینان دادند که صدامون ضبط می شه، اینجا تأکید کردند که اگر داد نزنیم دستگاه صدامون رو تشخیص نمی ده. و واقعاً هم مجبور به ریترای کردن و داد زدن شدیم تا صدامون رو تشخیص بده. مشکل وقتی چند برابر شد که عده ای به سرعت دو بخش اول رو تموم کردند(شاید هم بدون جواب دادن به همه سوالات بعضی ها رو رد کرده باشند، چون من خودم تو هر دو بخش وقت اضافی آوردم!) و بدون استفاده از ده دقیقه بریک رفتند سراغ اسپیکینگ؛ در حالی که بقیه هنوز در حال گوش کردن به لیسنینگ بودند. فکر می کنم کیفیت دستگاه های Bilge Adam خیلی مناسب تر بود چون جدیدتر به نظر می رسید و البته یه موسسه خصوصیه برخلاف دانشکده اقتصاد. پس اگر قصد TOEFL دادن هم دارید من اونجا رو توصیه می کنم. کمی هم دمای هوای سالن بالا بود و اذیت می کرد. از دستشویی هم استفاده نکردم چون نمی دونستم چقدر فاصله داره و ترسیدم اگر خیلی دور یا شلوغ باشه نتونم تا ده دقیقه سر کامپیوترم برگردم.
    از نظر دسترسی بد نیست چون در منطقه مرکزیه شهره اما ترافیک رو هم باید در نظر داشت تا مشکلی برای به موقع رسیدن پیش نیاد. من با تاکسی رفتم چون بارون شدیدی بود ولی اتوبوس هم به تمام نقاط شهر زیاد داشت . هتل من در جایی به اسم Findikzade بود. خود هتل و محلش به نسبت هتل های محله تکسیم اصلاً کیفیت مطلوبی نداشت ولی چون تقریباً وسط دو تا مرکز امتحانی واقع شده بود و درست روبروی هتل هم ایستگاه مترو و اتوبوس قرار داشت، برای من انتخاب مناسبی بود. تکسیم از هر دو این مراکز دوره و چون الان شهرداری در محدوده تکسیم در حال ساخت و ساز و عملیات عمرانیه وضعیتی شبیه اتوبان صدر پیش اومده. ترافیک سنگینه و وقت زیادی برای رسیدن به مقصد ازتون گرفته می شه.
    یکی از دوستان که در ارمنستان امتحان داده بودند گویا با مشکلات جدی تری روبر شده بودند. ولی خوشبختانه من در کل از شرایط راضیم. امیدورام تجربیاتم برای کسانی که قصد امتحان دادن در ترکیه رو دارند مفید باشه. موفق باشید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)