صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47

موضوع: کانادا، پر از ایرانی؟!!

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کانادا، پر از ایرانی؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    الان، آماری از میزان ایزانیان هر شهر وجود دارد؟
    کلاً می خواهم بدانم هر سال چه تعداد ایرانی وارد کانادا شده اند. از کجا می توان این آمار را یافت؟
    در طول 10-15 سال گذشته بطور متوسط سالی 6500 تا 7000 ایرانی بعنوان مهاجر وارد کانادا شده اند. البته توجه کنیدکه عده زیادی از آنها بعد از گرفتن پاسپورت به ایران برمیگردند یا راهی کشورهای دیگر میشوند:
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...rmanent/10.asp

در سال 2011 حدود 1200 ایرانی با ویزای دانشجویی و870 ایرانی با ویزای کار در کانادا مشغول بکار بودند:
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...mporary/13.asp
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...mporary/08.asp

آمار دقیقی از تعداد کل ایرانی های کانادا نیست ولی چیزی بین 150 تا 300 هزار تخمین خوبی بنظر میرسد.

Junior Member

بهتره که تعداد دوستان ایرانی شما کم باشه چون مشکلات زیادی در معاشرت با ایرانی ها پیدا می کنید خصوصا در تورنتو. اما 2 تا دوست خوب داشته باشی خوبه

Junior Member parisakhanum آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computer Science

من هم عازم تورنتو هستم و یکی از دغدغه هام تاپیک همین صفحه ست .. پیدا کردن دوستای هم تیپ خودم

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط parisakhanum نمایش پست ها
    من هم عازم تورنتو هستم و یکی از دغدغه هام تاپیک همین صفحه ست .. پیدا کردن دوستای هم تیپ خودم
    شما هرکجای دنیا که باشید، اگر دنبالش باشید، میتونید خیلی راحت آدم های هم تیپ خودتون رو پیدا کنید.
    تورنتو هم مستثنی نیست. مثلا اگر اهل هنر هستید، باید توی برنامه های خاص هنری فعال باشید و غیره.
    مسلما اگر در محله هایی که ایرانی بیشتر هست هم زندگی بکنید، ایرانی بیشتر میبینید.
    اما اصولا روی ملیت و پیشینۀ آدما حساس نباشید. باور کنید فرقی نمیکنه آدما کجایی باشن، همیشه خوب و بد پیدا میشه.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Member mohsen730 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - فوق لیسانس مدیریت

راستی به نظرتون چرا شهر پرجمعیتی مثل کلگری جامعه ایرانی زیادی مثل تورنتو یا ونکوور نداره؟

Senior Member mehran23 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen730 نمایش پست ها
    راستی به نظرتون چرا شهر پرجمعیتی مثل کلگری جامعه ایرانی زیادی مثل تورنتو یا ونکوور نداره؟
    دلایل زیادی داره این امرو البته تعداد ایرانیای کلگری هم در حال افزایشه. سرمای زیاد، سابقه و تعداد نسبتا کمتر ایرانی ها اونجا، نبود دوست و آشنا و فامیل برای خیلی از مهاجرها و ....

درسته کانادا ایرانی زیاده ولی توی کانادا ایرانی سایه ایرانی رو با تیر میزنه. جدا از اینکه شاید بعضی خانواده ها دوستان گروهی داشته باشند ولی اینجا ایرانی از ایرانی فرار میکنه یا بطور ساده بگم ایرانی نسبت به ایرانی نژاد پرستی داره. یادمه روز اول رسیدم اینجا یک ایرانی مثلا اومد به من تازه وارد راهنمایی بده و کمک کنه. دستش درد نکنه ولی من از کمک خواستن ازش پیشمون شدم.
    اینجا قانون مهاجرهای ایرانی مثل سربازی هست اگه رفته باشین میفهمید چی میگم. ایرانی که دو سال اومده به اون ایرانی تازه وارد یه جوری دیگه نگاه میکنه (آش خوری و پایه بالا بودن در سربازی منظورمه).
    اینجا اگه یک ایرانی شریف و ریشه دار باشی، ایرانی های اینجا مسخره ات میکنند و میگن ایرانی بازی در نیار.
    اما اگه شارلاتان باشی و کورکورانه از این غربی های نژادپرست تقلید کنی (کاری که اکثر ایرانی های اینجا انجام میدن) با کلاس تر جلوه میدی.
    متاسفانه نه تنها ما ایرانی ها بلکه کل مردم خاورمیانه اینجوری هستند توی کانادا. وقتی میرسن اینجا ریشه و تمدن خودشون رو میفروشن به آداب غربی ها. یکی از بزرگترین علتهایی که مردم غرب نسبت به ما خاورمیانه ایها نژاد پرستی دارند همین خودباختگی ماهاست.
    ما ایرانی ها وقتی در کنار یک خارجی قرار میگیریم دچار خودباختگی میشیم و به این در و اون در میزنیم تا توجه طرف جلب بشه. ولی وقتی به هموطن میرسیم ژست میگیریم و قیافه.
    من که سمت هر ایرانی رفتم اینجوری بود. و تصمیم گرفتم دیگه با هیچ ایرانی اینجا معاشرت نداشه باشم.

اینجا اگه نگی کانادایی ها نایس هستن و ضد این کانادایی های نژاد پرست صحبت کنی مثلا بگی کانادایی ها درصد IQ خیلی پایین دارن (این یک حقیقته واضحه) ایرانی ها شما رو از گروه ها بیرون میکنند. حدس بزنید چرا؟ چون دارند کورکورانه تقلید میکنند. اینجا هم مثل ایرانه. من توی یک گروهی داشتم مشورت میدادم و واقعیت های اینجا رو به مردم میگفتم ولی ادمین گروه پست من رو حذف کرد. ما ایرانی ها هیچ وقت آزادی بیان نداریم و نخواهیم داشت حتی در خارج از ایران افردای هستند که مانند مسولان کشور دهان شما رو بسته نگه میدارند تا حقیقت را برملا نکنی.
    آ
    ویرایش توسط soubasa : February 20th, 2023 در ساعت 07:37 PM
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)