صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: کانادا، پر از ایرانی؟!!

پیش فرض پاسخ : کانادا، پر از ایرانی؟!!

به نظر من همه اينها به شخصيت خود آدم هم بر می گرده! چند تا نکته دارم بگم:

1. مثلاً من خودم در ايران هم که هستم خيلی آدم اجتماعی نيستم... بدم نمی آد کسی رو کمک کنم يا کارشو راه بندازم ولی حوصله رفت و آمد و صحبت و جوک و شوخی و خنده رو خيلی ندارم! بيشتر ترجيح می دهم سرم به کار خودم باشه و کاری به کار کسی نداشته باشم... خوب کسی مثل من آرزو داره که دور و برش خيلی ايرانی نباشند که به دليل هموطن بودن مجبور به رفت و آمد بشم و اگه بگم من خيلی اهل رفت و آمد نيستم به حساب اينکه وطن و مليتم رو فراموش کردم بذارن!

2. دومين مساله اينه که شما وقتی در ايران هستيد از بين ايرانی های دور و برتون می تونيد انتخاب کنيد که چه کسی رو دوست داريد و چه کسی رو دوست نداريد... ولی وقتی خارج از ايران بريد و يک گروه ايرانی دور و برتون باشند ممکنه مجبور شيد به خاطر ايرانی بودن تحملشون کنيد در صورتيکه کوچکترين حرف مشترکی باهاشون نداريد. قبول کنيم که ايرانی ها هم مثل تمام آدم های دنيا خوب و بد دارند (اصلاً خوب و بد نه ! آدم های همه خوب ولی با هم متفاوت که شايد نتونند همديگر رو تحمل کنند) و آدم بايد کسی رو برای رفت و آمد انتخاب کنه که شبيه خودش باشه!

3. ايرانی هايي که اونور هستند هم با هم از نظر عقيده، ظاهر، رفتار اجتماعی، تعريف عمومی از زندگی متفاوتند هر کسی به دليلی اونجاست! بيايم فقط يه قول به هم بديم که به عنون ايرانی برای همديگه آزار و اذيت ايجاد نکنيم!

مشکل قول دادن نیست. آدم وقتی بخواد یه کرمی بریزه ۱۰۰۰ جور توجیهش می‌کنه مخصوصا اگه نفعی برای خودش داشته باشه.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ouldoozbk
    به نظر من همه اينها به شخصيت خود آدم هم بر می گرده! چند تا نکته دارم بگم:

1. مثلاً من خودم در ايران هم که هستم خيلی آدم اجتماعی نيستم... بدم نمی آد کسی رو کمک کنم يا کارشو راه بندازم ولی حوصله رفت و آمد و صحبت و جوک و شوخی و خنده رو خيلی ندارم! بيشتر ترجيح می دهم سرم به کار خودم باشه و کاری به کار کسی نداشته باشم... خوب کسی مثل من آرزو داره که دور و برش خيلی ايرانی نباشند که به دليل هموطن بودن مجبور به رفت و آمد بشم و اگه بگم من خيلی اهل رفت و آمد نيستم به حساب اينکه وطن و مليتم رو فراموش کردم بذارن!

2. دومين مساله اينه که شما وقتی در ايران هستيد از بين ايرانی های دور و برتون می تونيد انتخاب کنيد که چه کسی رو دوست داريد و چه کسی رو دوست نداريد... ولی وقتی خارج از ايران بريد و يک گروه ايرانی دور و برتون باشند ممکنه مجبور شيد به خاطر ايرانی بودن تحملشون کنيد در صورتيکه کوچکترين حرف مشترکی باهاشون نداريد. قبول کنيم که ايرانی ها هم مثل تمام آدم های دنيا خوب و بد دارند (اصلاً خوب و بد نه ! آدم های همه خوب ولی با هم متفاوت که شايد نتونند همديگر رو تحمل کنند) و آدم بايد کسی رو برای رفت و آمد انتخاب کنه که شبيه خودش باشه!

3. ايرانی هايي که اونور هستند هم با هم از نظر عقيده، ظاهر، رفتار اجتماعی، تعريف عمومی از زندگی متفاوتند هر کسی به دليلی اونجاست! بيايم فقط يه قول به هم بديم که به عنون ايرانی برای همديگه آزار و اذيت ايجاد نکنيم!

سلام
    به نظر من هم- هم وطن هایی که در ایران سایه هم رو با تیر میزنند! اینکه بخوان در خارج از ایران به صرف غم غربت و ... با هم به زور دوست باشن منطقی به نظر نمیرسد!

نظر من اینه که اکثرا دارن فرار میکنن. ممکنه تو این پروسه یه کمکهایی هم رد و بدل بشه (اینور عموما). این منش و روحیه میتونه توجیه کننه خیلی رفتارها باشه تو اونور. ولی من چیزائی که از بد بودن بعضی رفتارهای ایرونی ها شنیدم با چیزی که اینجا میبینم فرقی نداره. مهم اینه که میخوایم روزمونو زودتر ازبقیه شب کنیم و شب و بعد بقیه صبح. یه روز قبل و بعدشم مهم نیست همونطور که در عمل به بقیه اهمیت نمیدیم. فقط خوب دروغ میگیم اول از همه هم به خودمون. (یه ذره جو گیر شدم).

0hamed0
    Guest

وقتی من این تاپیکو خوندم، یک مشکلی واسم پیش اومد: چرا تمام بچه هایی که کانادا هستن از جو اجتماعی اونجا راضین و تازه هر کی هم از اروپا میره اونجا ظاهرا همین تفاوتو احساس می کنه و اونجا را محیط صمیمی تری نسبت به اروپا حس می کنه (البته اینا محدود به اطلاعات جامعه آماری من میشه)؟ آیا این فقط به خاطر بد بودن (نژاد پرست بودن) اروپایی هاست یا جو بچه های ایرانی کانادا خیلی خوبه؟ اگه خوبه این حرفهای شما اصولا یعنی چی، آیا صرفا دارید با خود ایران مقایسه می کنید؟

من فکر میکنم الان تمام بچه هائی که دارن میرن کانادا یا امریکا اونقدر اونجا دوست و اشنا دارن که حدودا از اوضاعش باخبرند که چقدر سختی داره ولی خوب برای هر کسی یه سری تجربیات هست که به نظرش با ارزشه و حاضره سختیاشم تحمل کنه. علم ودانش هم که خوب جوریه که ادم باید احساس کنه توش به یه جائی داره میرسه و گرنه براش پوچ میشه. غیر از اونجاها هم که جائی نمیشه بهش رسید.
    اساسا همش از خودازاری ناشی میشه البته
    البته به نظره من همش تقصیر این بی افتابیه که باعث میشه کانادا اینجوری باشه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    وقتی من این تاپیکو خوندم، یک مشکلی واسم پیش اومد: چرا تمام بچه هایی که کانادا هستن از جو اجتماعی اونجا راضین و تازه هر کی هم از اروپا میره اونجا ظاهرا همین تفاوتو احساس می کنه و اونجا را محیط صمیمی تری نسبت به اروپا حس می کنه (البته اینا محدود به اطلاعات جامعه آماری من میشه)؟ آیا این فقط به خاطر بد بودن (نژاد پرست بودن) اروپایی هاست یا جو بچه های ایرانی کانادا خیلی خوبه؟ اگه خوبه این حرفهای شما اصولا یعنی چی، آیا صرفا دارید با خود ایران مقایسه می کنید؟
    سلام
    من 2 تا مثال براى مقايسه شرايط اجتماعى اروپا و كانادا ميزنم(نژاد پرستى):

1-در كانادا پرسيدن اينكه شما كجايى هستيد بسيار بى ادبانست و معمولا ميپرسند به چه زبانى صحبت ميكنيد؟ يا پيشينتون چى هست?

2-ما 5/1 سال پيش با تيم روبوكاپ دانشگاه ازاد براى مسابقات رباتيك به دانشگاه مسكو (روسيه) رفتيم-كه يك كشور تاپ اروپا هم نيست-يك شب براى خوردن شام از هتلى كه توش بوديم رفتيم بيرون. ما ها از ايران، يك تيم از يك دانشگاه از آرژانتين، و يك تيم از المان!
    وقتى به در رستوران رسيديم ازمون كارت شناسايى خواستند .وگفتند اينجا منتظر باشيد. دربون چند دقيقه بعد برگشت و گفت:
    المانى ها ميتونن برن تو، آرژنتينى ها و ايرانى ها بيرون!! :-[

ما ها كه اتفاقا خيلى شيك رفته بوديم علت رو پرسيديم.ايشون نظرش اين بود كه حضور افراد با ظاهر غير اروپايى براى بيزينس خوب نيست و ميتونه باعث فرارى دادن مشتريان اروپايى بشه!!

در طى 17 روز اقامت در مسكو اين اتفاق 3 بار تكرار شد و ما قانع شديم كه به عنوان يك ايرانى شانسى براى صرف غذا در رستوران هاى سطح بالا و حتى متوسط مسكو نداريم!

موفق باشيد

Junior Member

i don't have direct experience of life in canada or usa, but in europe cultural integration is relatively a big problem. i wouldn't name it racism. this is the integration culture that they still don't have. of course, it is natural when compared with canada and usa. the latter are made of various people from different backgrounds. they have not been out for long while in europe countries have longer hisory and each country has its own background which they tend to keep.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    تعداد بچه‌های ایرانی دانشگاه اون موقع به زحمت ۱۵ نفر می‌شد. چنین عددی در مقایسه با بعضی از دانشگاه‌های آمریکا (مثل UCI و USC) خیلی کوچیکه.
    مگه UCI و USC جند نفر ايراني دارن؟ حالا مگر ايراني زياد تر باشه بهتر هست ؟
    راستش من آمار دقیق ندارم، ولی با توجه به تعداد بچه‌هایی که در مهمونی‌های دانشگاه، مثل مراسم سال نو یا شب یلدا، شرکت می‌کنند می‌شه تخمین زد که تعداد ایرانی‌های دانشگاه به راحتی بالای ۲۰۰ نفر باشه. اگر بخواهیم بچه‌های نسل دومی که اصالتاً ایرانی هستند رو هم حساب کنیم که فکر می‌کنم عدد خیلی بزرگتر از این‌ها باشه.
    زیاد بودن بچه‌های ایرانی در دانشگاه مزیت‌هایی داره. شاید بشه گفت مهمترینش اینه که معمولاً سازمان‌های دانشجویی دارند. مثلا UCI دو تا iranian club داره. یکی برای بچه‌های undergrad و یکی هم برای grad ها. خوبی این جور جمع‌ها اینه که برنامه‌های فرهنگی ترتیب می‌دهند و همین طور مراسم ایرانی مثل مهمانی سال نو و شب یلدا برگزار می‌کنند که به نظر من تاثیر مهمی در کم کردن اثرات دل تنگی برای وطن داره.
    مزیت بعدی اینه که وقتی تعداد بچه‌های ایرانی زیاده، دانشگاه هم با مشکلات خاص بچه‌های ایرانی آشناست. مثلاً می‌دونه که ما چه مشکلاتی برای گرفتن ویزا داریم. یا مثلاً اگر مدارک‌مون با استانداردهای اینجا سازگار نیست، دانشگاه ازش اطلاع داره و براش چیز عجیبی نیست و ما مجبور نیستیم روزی دو بار برای مسؤولین دانشگاه توضیح بدهیم که چرا این مدارک این شکلیه.

دوستانی که تو دانشگاههای کانادا درس می خونن، می تونن یه عدد خیلی تقریبی از ایرانیهای دانشگاهشون بگن؟! :P

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)