صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47

موضوع: کانادا، پر از ایرانی؟!!

پیش فرض پاسخ : کانادا، پر از ایرانی؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط alexsir
    فکر کنم اگر چه ایرانیها در کشورهای دیگه در اقلیت هستند.ولی باز هم در هر کشوری که باشند یه جامعه حساب میشن
    سلام
    اگر دسترسی به یوتیوب دارید فیلم و گزارش اولین کنگره ایرانیان کانادا را ببینید. این کنگره اخیرا در تورنتو برگزار شد. من در آن نتوانستم شرکت کنم و فیلم آنرا دیدم. ظاهرا اولین باری است که ایرانیان صرفنظر از عقاید شخصی و سیساسی، یازده نفر را بعنوان نمایندگان جامعه ایرانی انتخاب کردند که از حقوق آنها در کانادا دفاع کند. این رویداد بر همه ایرانیان عزیز خارج از کشور، مبارک باشد

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط علی کورنگی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alexsir
    فکر کنم اگر چه ایرانیها در کشورهای دیگه در اقلیت هستند.ولی باز هم در هر کشوری که باشند یه جامعه حساب میشن
    سلام
    اگر دسترسی به یوتیوب دارید فیلم و گزارش اولین کنگره ایرانیان کانادا را ببینید. این کنگره اخیرا در تورنتو برگزار شد. من در آن نتوانستم شرکت کنم و فیلم آنرا دیدم. ظاهرا اولین باری است که ایرانیان صرفنظر از عقاید شخصی و سیساسی، یازده نفر را بعنوان نمایندگان جامعه ایرانی انتخاب کردند که از حقوق آنها در کانادا دفاع کند. این رویداد بر همه ایرانیان عزیز خارج از کشور، مبارک باشد

بله

اینم لینک خبر مربوطه:

http://iranto.ca/persian/news/news-detail.php?nid=2147

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    اینم لینک خبر مربوطه:
    salam
    and these are the 31 movie

http://www.youtube.com/user/iccongress

امیدوارم اینترنت پر سرعت داشته باسید. از آن دوست عزیری هم که زحمت فیلمبرداری و ارسال به یوتیوب را کشیده ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط علی کورنگی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    سلام دوست عزيز:

كانادا كلا 300 هزار ايرونى داره. 120 هزار تا در تورنتو، نزديك به همين تعداد در ونكوور و بقييه هم در شهر هاى مختلف پراكنده اند.
    سلام عابد عزیر
    به نظر می رسد که متاسفانه به شما در تورنتو سخت گذشته است. در آمار ایرانی ها که اقراق فرمودید. من هم دنبال این بودم که آمار ما چه حدودی است. اخیرا منبع معتبری پیدا کردم و قسمتهائی از آن را ترجمه کردم که در نشریه سلام تورنتو تا به حال پانرده قسمت آن چاپ شده است. ایرانیان استان اونتاریو حدود هشتاد هزار نفر هستند که کمتر از یک درصد جمعیت می باشند. اما ما در ریچموند هیل حدود هفت درصد هستیم.
    اگر فرصت کردید به ریچموند هیل سری برنید و در خیابانهای فرعی آن که سرسبز و زیبا است قدمی بزنید و به چهچه بلبلان و پرندگان مهاجر گوش دهید تا خستگی زمستان طولانی را بدر کنید.
    موفق باشید
    سلام
    بله . 120 هزار نفر آمار ايرانيان استان آنتاريو هست كه من به اشتباه ايرانيان تورنتو اعلام كردم.
    اتفاقا در تورنتو به من سخت نگذشت چون هميشه محتاطانه و منطقى رفتار كردم.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    اتفاقا در تورنتو به من سخت نگذشت چون هميشه محتاطانه و منطقى رفتار كردم.
    me too
    راستی از آشنائی اینترنتی با شما خوشحال شدم
    شاید در جشنواره تیرگان ( http://www.tirgan.ca/) همدیگر را ببینیم. ظاهرا ایرانیان زیادی قرار است حضور داشته باشند
    من و همسرم در ابتدا که به تورنتو وارد شدیم در منطقه down town بودیم که نزدیک به همه امکانات باشیم. اجاره آنجا گران بود ولی صاحبخانه یک خانم بسیار مهربان فیلیپینی بود. سیس به منطقه ایرانی ها در شمال تورنتو رفتیم. در down town خیلی احساس گرفتگی می کردیم ساختمانهای بسیار بلند، خانه های کوچک و ....
    پارسال با یک ایرانی در کلاسهای شبانه کالج OREA صحبت می کردم ایشان هم احساس مشابهی را نسبت به down town تورنتو داشت ولی چون دانشجوی روزانه دانشگاه تورنتو هم بود ترجیح می داد که نردیک دانشگاه باشد.
    من فکر کردم شاید شما هم آن احساس خستگی و گرفتگی را پیدا کرده اید. اما خوشبخنانه برای شما اینطور نبوده است.
    آخر هفته خوب و خوشی داشته باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز:
    معاشرت كردن با ايرانيان در خارج مسايل و مشكلات زييادى داره كه ادم رو پشيمون ميكنه (مخصوصا در محيط هاى غير اكادميك) .چون بسيار فرصت طلب هستند!(هر جا به نفعشون باشه ايرانى و هر جا نباشه كانادايى هستند)
    موفق باشيد
    Exactly word of wisdom
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Junior Member

متاسفانه مشکلات ارتباطی ایرانیها از فرهنگ بی اعتمادیه که تا حدی هم براشون درست کردن. ما حتی در ایران با دوستامون ترجیح میدیم کار گروهی یا شریکی نداشته باشیم یا اکر هم داریم بیشتر مواقع از سر اجباره. حالا باید ببینید این چینیها در کانادا چطوری هوای همو دارن

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    سلام ...

قبل از رفتن از ایران خیلیها خودشون رو دلداری می دن که کشوری مثل کانادا (بخصوص توی دانشگاهاش) پر از ایرانیه و کسی زیاد احساس تنهایی یا غربت نمی کنه اونجا. و تقریبا همه هم می دونن که این یجور دلداریه و اوضاع اینقدرها هم بر وفق مراد نخواهد بود! می خوام بدونم دوستانی که الان رفتن کانادا چی فکر می کنن؟ آیا شرایط اونجا طوری هست که آدم بتونه راحت دوستها و جمعهای ایرانی رو پیدا کنه و راحت خودش رو با محیط وفق بده؟ لطفا برای جواب، شرایط کسی رو در نظر بگیرین که خیلی عاشق تحصیل و کتاب نیست که صرف تحصیل اونجا برای حفظ روحیش کافی باشه!!
    تو بیشتر شهرهای بزرگ کانادا (مونترآل ونکوور تورونتو اتاوا) ایرانی زیاده و معمولا کامیونیتی خودشون رو دارند و میشه راحت پیداشون کرد. منتها چند تا مساله هست. اولا که فرق نداره کجای دنیا باشید بهر حال ممکنه احساس تنهائی یا خوشبختی کنید و با دوستاتون حال کنید یا نه!!! به هر حال غم غربت وجود داره چون از کشورتون دورید و از خونوادتون دورید ولی خوبیای خودش رو هم داره. پیشنهاد میکنم گزینه دوستی با غیر ایرانی ها رو هم در نظر بگیرید. یکی از جذابیت های زندگی تو یه کشور دیگه اینه که با فرهنگ و طرز زندگی اونا آشنا میشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

دوستان نظرات تمام پست های شما را خواندم . در کل چون ایرانیان پیشینه تاریخی مهاجرت ندارند، و این مسئله به طور جدی در سی سال اخیر بیشتر رواج پیدا کرده، فرهنگ مهاجرتی ضعیف تری نسبت به چینی ها و هندی ها و فیلیپینی ها دارند. خصوصا اینکه فرهنگ ایرانی سال هاست که در انزوا به سر می برد و با آنچه در سراسر دنیا می گذرد نسبتا بیگانه است. البته باید به این تازه مهاجران حق داد، چون شرایط زندگی حتی در دهه اول مهاجرت، برای شخص مهاجر سخت است، و امکان سرویس دادن به دیگر ایرانیان در آن سال ها وجود ندارد، خصوصا اینکه برای تازه مهاجر هزینه بر هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی است. علاوه بر این توقع ما ایرانیان از یکدیگر معقول نیست! در کل اگر می خواهید مهاجرت کنید، به چند نکته توجه کنید: 1 - توقعتان را از یکدیگر پایین بیاورید. 2- به خودتان متکی باشید. 3- مهاجر دیگر مثل خودتان، ممکن است موارد 1 و2 را رعایت نکند!!!! 4- به اعتقادات و نظرات یکدیگر احترام بگذارید هر چند مختارید آن را قبول نکنید.
    موفق باشید!

الان، آماری از میزان ایزانیان هر شهر وجود دارد؟
    کلاً می خواهم بدانم هر سال چه تعداد ایرانی وارد کانادا شده اند. از کجا می توان این آمار را یافت؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)