صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 194

موضوع: یافتن هم خانه ای یا هم اتاقی در گوتنبرگ

پیش فرض پاسخ : یافتن هم خانه ای یا هم اتاقی در گوتنبرگ

سلام 2 باره.
    من یک سوال از SGS پرسیدم که اینجا هم سوال و هم جواب رو میذارم شاید به درد بقیه خورد.
    پرسیدم آیا من می تونم وقتی application فرستادم و بخش coapplicant رو پر نکردم خانه دو اتاقه یا 3 اتاقه apply کنم، یا باید application را عوض کنم و دوباره بفرستم.
    جواب:

man be SGS zang zadam. har 3-nafare shoma mitavaanid be tore jodaagaaneh
    darkhaaste 3:a konid. Aan kasi ke jaayash too saf behtare chance behtari
    daareh ke apartment giresh biyaat. Pas, 1-otagheh ke betore "separate" har
    nafar taghaazaa karde, oon bejaaye khod. Hartche sari tar harkodaam
    3-otaagheh ham taghaaza konid va esmeh hamdigeh ham mitoonid be onvaan
    ham-otaaghi benevisid. Ooni ke too saf jaash behtare age behesh apartment
    resid "contract" be esme oon mishe va maloome dige, baghiye ham mitoonan
    pishe oon zendegi konan.!

البته من به SGS شخصا زنگ نزدم. دادم یکی زنگ زد. برای همین جواب اون به من فینگلیش است. که امیدوارم پلیس Forum به دلیل فینگلیش بودن این قسمت متن منو ببخشه.
    راستی اگر خواستید اسم هم اتاقی بدین، اگر دو اتاقه بود، اسم 60 نفر آدم را ندهید. فقط اسم یک نفر رو بدین. نفر دوم هم که خودتون هستین. 58 نفر بقیه رو قاچاقی می برین تو.

Hope you a GREEN VICTORY

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a_abasi58
    من از SGS خونه نوبتم شده ، يه آپارتمان furnished كه Living Space 20 M آشپزخونه كوچك و حمام و دستشوئي داخل آپارتمان هستش ، اجاره ماهيانه 3479 كرون كه ميشه واسه دو نفر نفري 1750 تقريبا" كه هزينه اينترنت و برق هم در اجاره هستش ، محله Studiegången داخل گوتنبرگ هستش كه تا چالمرز هم تقريبا" 30 دقيقه راه هستش با bus .از تاريخ 1 آگوست هم Available هستش

خانم هائي كه تمايل دارن با من هم خونه بشن از طريق پيغام خصوصي با من در ارتباط باشند .. من واسه امسال پذيرش از دانشگاه گوتنبرگ گرفتم

http://www.sgsstudentbostader.se/item.aspx?id=194
    اين هم نمايش دقيق مسافت خونه تا چالمرز كه در فايل زير هستش

تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_m83m
    سلام دوستی که می خوای بری بوراس.
    طبق اطلاعات من، درسته که می گی 30 دقیقه که بیشتر نیست، ولی اگر اتوبوس بین شهری بین دو مسیر بخوره، آنوقت به من اینطور گفته شده که اتوبوس بین شهری را از لحاظ زمان نمی شود رویش حساب کرد. و ممکن است گاهی مجبور بشی 30 دقیقه منتظر بمانی. این را حتما اگر آشنا داری آنجا بپرس که اتوبوسی که از بوراس تا گوتنبرگ است آیا از لحاظ زمان رسیدن به ایستگاه ها دقیق می باشد یا نه. البته ما ایرانیا، مخصوصا ما دانشجویان به در صف ایستادن، هزار ساعت انتظار کشیدن و آویزان شدن از اتوبوس و مترو و ... عادت کردیم. خب شاید از نظر ما این مشکل خیلی بزرگی نباشه.
    دوم اینکه اتوبوس و قطار درست است که آنجا شبانه روزی هست ولی از ساعت 12 شی تا 3 صبح هم گران تر است و هم بعضی از مسیرها از خطوط حرکت حذف می شود.
    سوم اینکه بلیط اتوبوس آنقدرها هم تا آنجا که به من گفته شده ارزان نیست.
    مدل کارت هاش مثل بلیتای متروی تهرانه. مبلغ دار که من نمی دونم هر بار زدن چقدر کم میشه. نا محدود 1 ماهه که 400 کرون در ماه میدی و هر چند بار می خوای سوار میشی.
    حالا بگیر در ماه 300 کرون. شما و هم خانه ایت در ماه 600 کرون پول بلیت میدین. که اونم باید بکشی روی اجاره.
    30 دقیقه بوراس تا گوتنبرگ را تصور کن با آخر اتوبان کرج تا اکباتان. تقریبا 30 کیلومتر یا کمی بیشتر یا کمتر.
    اینا اطلاعات من هست که از آسنایانی که آنجا زندگی می کنند پرسیدم، شایدم کاملا صحیح نباشه. ولی قبل از اینکه تصمیمی بگیری اینها را جهت اطمینان یکبار دیگر هم بپرس، و جوابش را لطفا اینجا هم بذار تا همگی استفاده کنیم.

تا اونجايي كه من ميدونم اطلاعات مريم درسته و ماهي 300 كرون هزينه ي بليت مدت دار بايد بدين در عوض چند برابرش رو (1500 تا 2000 كرون) در تفاوت هزينه مسكن در دو شهر صرفه جويي ميكنين (حداقل)و مطمئنم يه خونه با اين شرايط ( دو خوابه و 94 متر inclusive) عمرن توي گوتنبرگ گير بياري اونم با نفري 2850 بدون پيش پرداخت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa83

تا اونجايي كه من ميدونم اطلاعات مريم درسته و ماهي 300 كرون هزينه ي بليت مدت دار بايد بدين در عوض چند برابرش رو (1500 تا 2000 كرون) در تفاوت هزينه مسكن در دو شهر صرفه جويي ميكنين (حداقل)و مطمئنم يه خونه با اين شرايط ( دو خوابه و 94 متر inclusive) عمرن توي گوتنبرگ گير بياري اونم با نفري 2850 بدون پيش پرداخت
    یعنی شما میگی خونه ی دور و ارزون که با اتوبوس بری و بیای به صرفه تر و ارزون تر در میاد؟
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

نقل قول نوشته اصلی توسط magic
    یعنی شما میگی خونه ی دور و ارزون که با اتوبوس بری و بیای به صرفه تر و ارزون تر در میاد؟
    من كه توصيه نمي كنم. اگر خانه خارج از شهر باشه، هزينه اتوبوس ماهيانه از 700 كرون به بالاست، در صورتي براي داخل شهر اين رقم از 325 كرون به بالاست. زماني كه در رفت و آمد تلف ميشه رو هم در نظر بگيريد ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pleasoh
    من كه توصيه نمي كنم. اگر خانه خارج از شهر باشه، هزينه اتوبوس ماهيانه از 700 كرون به بالاست، در صورتي براي داخل شهر اين رقم از 325 كرون به بالاست. زماني كه در رفت و آمد تلف ميشه رو هم در نظر بگيريد ...
    تا اونجایی که من میدونم هزینه ی بلیت کمتر از این حرفاست و در هر صورت این خونه آمادس فقط یه هم خونه میخوام.حتی نیاز به repayment هم نداره. پیشنهاد از ما و تصمیم از شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa83
    تا اونجایی که من میدونم هزینه ی بلیت کمتر از این حرفاست و در هر صورت این خونه آمادس فقط یه هم خونه میخوام.حتی نیاز به repayment هم نداره. پیشنهاد از ما و تصمیم از شما

دو جور كارت هست : بين شهري و درون شهري_ كه با اين يكي نميشه اون ديگري رو استفاده كرد

درون شهري بوروس: 385sek
    درون شهري يوتبور : 600sek
    بين يوتبور و بوروس : 1060sek

پس مي بيني كه رفت و آمد به اين ارزونيام نيست
    ضمنا با 3000sek تو يوتبور خونه خوب پيدا ميشه

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeject

دو جور كارت هست : بين شهري و درون شهري_ كه با اين يكي نميشه اون ديگري رو استفاده كرد

درون شهري بوروس: 385sek
    درون شهري يوتبور : 600sek
    بين يوتبور و بوروس : 1060sek

پس مي بيني كه رفت و آمد به اين ارزونيام نيست
    ضمنا با 3000sek تو يوتبور خونه خوب پيدا ميشه
    والا درون شهری یوته بوری که تا چند ماه پیش سیصد و خورده ای بود (البته برای دانشجوها)
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

سلام دوباره.
    چیزی که در بالا نوشتم یک شوخی بود. امیدوارم ایرادی نداشته باشه.
    در مورد سایت blocket یکی از دوستان نوشته بود بدون داشتن فیش حقوقی به شما خانه نمی دهند.
    خب این مطلب در مورد خانه های بزرگ درست است. برای همین من در پست اولم نوشتم که به دنبال کسی در آنجا باشید که در گرفتن خانه کمکتان کند. یعنی آن شخص باید مقیم آنجا باشد و حقوق ماهیانه داشته باشد.و قرارداد را به جای شما امضا کند. ولی در مورد خانه های کوچکتر که طبیعتا اجاره کمتری دارند این مسئله زیاد برقرار نیست. و ممکن است خانه را به شما هم بدون ضامن بدهند.

EHSAN250
    Guest

پیش فرض همخونه ای

سلام دوستان
    من احسان هستم 27 سالمه. software engineering قبول شدم. الان سوئد هستم ولی خونه هنوز نگرفتم . اگر کسی گزفته و میخواد همخونه ای داشته باشه خوشحال می شم با من تماس بگیره.

ehsan.mohajerani@gmail.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)