صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: مقايسه دكترا علوم پزشكي و زيستي داخل و خارج از كشور

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مقايسه دكترا علوم پزشكي و زيستي داخل و خارج از كشور

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    خوب این که مسلمه تو ایران تحقیق پژوهش ادمو از لحاظ مادی به جایی نمیرسونه و بیشتر کسایی که دنبال کار پژوهشی و مقالن فقط برای اینه که فاند بگیرن و برن اونور !
    در مورد پزشک عمومی والا من اطلاع دقیق ندارم ولی یه بار شنیدم که با مدرک عمومی کار نمیکنند و تخصص پزشک خانواده میگیرن و مشغول به کار میشن اینو تایید میکنید؟
    حداقل در کانادا که بنده اطلاع دارم پزشک خانواده همان پزشک عمومی است و تخصص خاصی ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    اینم بگم که پزشک متخصص درآمریکا درامد کمتری نسبت به ایران داره و البته عکس این مورد راجع به پزشک عمومی صادقه. لیست درامد پزشکها در آمریکا در ویکیپدیا هست. اگه خواستید بگید لینکش رو بذارم.
    به نظرتون چرا ایران بهتر هست تو این مورد؟ من هم تا جایی که تحقیق کردم تو ایران بیشتر میشه موفق بود و این از انگیزم کم میکنه برای تحصیل تخصص در امریکا مخصوصا که رشته های تاپ پذیرش سخت میدن
    ویرایش توسط erfan1985 : May 15th, 2014 در ساعت 03:26 AM

ApplyAbroad Guru

به نظرتون چرا ایران بهتر هست تو این مورد؟ من هم تا جایی که تحقیق کردم تو ایران بیشتر میشه موفق بود و این از انگیزم کم میکنه
    چون در ایران دکتر اگر مریض رو هم بکشه زیر عمل هیچکس ککش نمیگزه ولی در امریکا اگر کمترین خطایی بکنه درازش میکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چون در ایران دکتر اگر مریض رو هم بکشه زیر عمل هیچکس ککش نمیگزه ولی در امریکا اگر کمترین خطایی بکنه درازش میکنند.
    فکر نمبکنم به این دلیل باشه چون پزشکی ایران هم واقعا در حد خوبی هست و سطح بالایی داره
    دکترعرفان تطر شماچیه؟

ApplyAbroad Guru

فکر نمبکنم به این دلیل باشه چون پزشکی ایران هم واقعا در حد خوبی هست و سطح بالایی داره
    بنده تردید ندارم که دکترهای ایرانی از نظر تجربه و دانش کمتر از امریکایی ها نیستند. فقط اشاره کردم که بهرحال در صورت اشتباه یا سهو در امریکا غیر از مجازاتهای حرفه ای sue هم میشود و خسارت کلانی باید بپردازد (برای همین عموما دکترها باید بیمه شغلی داشته باشند) در حالیکه در ایران چنین نیست.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دکترعرفان تطر شماچیه؟
    ببخشید من دخالت می‌کنم
    ولی‌ منظور راجعبه امنیت شغلی،نه سطح سواد دکترای ایرانی‌!!

خوب این نکته درسته اما سطح درامد و امنیت شغلی بالاتر درشزایطی که اکثر رشته ها در ایران وصع کاری خیلی بدی نسبت به امریکا دارن برای من واقعا تعجب براانگیزه و باید دلیل بزرگتری داشنه باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    ببخشید من دخالت می‌کنم
    ولی‌ منظور راجعبه امنیت شغلی،نه سطح سواد دکترای ایرانی‌!!
    اخه کشتن مریض ربط مستقیم به سواد پزشک داره و این روزا زیاد از حد به پزشکان ایرونی از این حور حرفا میزنن اما در حالی که تو ایران پزشکان خدمات خودشونو با فیمت خیلی کمتر ولی با کیفیت در حد کشور های پیشرفته ارایه میکنن حتما همتون دید تو فامیل افرادی رو که از امریکاو ... میان اینجا کارهای پزشکیشونو انجام میدن برمیگردن

در مورد پدیده کثیف وضد بشریتون بگم ! من به عنوان کسی که الان دارم بین ایران و امریکا مقایسه میکنم تعرفه های ایران خنده داره در حدی که من جوجه دکتر اگه از در دانشگاه برم بیرون عمرا با اون تعرفه اصلا کار نمیکنم چه برسه به متخصص باور کنید هزینه های زندگی بین ایران وامریکا که من حداقل تجربه دارم تقریبا یکی بوده اما تعرفه های ایران 1/10 گاهی هم کمتره
    حتی با زیر میزی هم باز 1/5 اونورو نمیگیرن . یه کم هم از دید پزشک نگاه کنید !
    نداشتن سیستم ارجاع و هزینه های غیر ضروری رو خلاف میدونم
    اما علت دیگه برای تعطیلی علوم پایه قایلم اونم جهان سوم بودن و مصرف کننده علم بودن کشور ما رو میدونم تا اونجاکه فارغ التحصیل های اکثر رشته های علوم پایه فقط میشن استاد دانشگاه اونم از نوع واقعا سطحی. تو کشورهای پیشرفته بودجه سنگین در اختیار محققین علوم پایه( مثلا یک میلیون دلار برای پروژه فلان) میگذارن دانشگاه ها اما تو ایران حقوقشون هم به زور میدن(مثلا هزار دلار) !
    در مورد اینکه متخصصین نمیگذارن اوضاع کار پزشکی تخصصی تو ایران خراب شه من که تا حالا نشنیده بودم که همچین قدرتی دارن اما اگه میتونن همچین کاری کنن واقعا دستشون درد نکنه که به این سیستم مدیریتی غلط اجازه نمیدن پاوشو تو سیستم پزشکی بکنه
    من واقعا ترجیح میدم که تو این مملکت سالی یه متخصص تربیت شه اما دیگه اون فرد دغدغه مالی نداشنه باشه الان سیسیتم مدیریت این کشور اینقدر ضغیفه که همه دارن درس میخونن که برن اونور کاشکی تو همه رشته ها قدر نیاز تربیت میکردند.
    ویرایش توسط dental.persian : May 18th, 2011 در ساعت 05:45 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

به نظرتون چرا ایران بهتر هست تو این مورد؟ من هم تا جایی که تحقیق کردم تو ایران بیشتر میشه موفق بود و این از انگیزم کم میکنه برای تحصیل تخصص در امریکا مخصوصا که رشته های تاپ پذیرش سخت میدن
    یک علت دیگش نبود حدود در ایران است:
    1- در یک کشور که نظام ارجاع توش داره کسی بدون اینکه بار اول توسط پزشک عمومی ویزیت بشه حق ویزیت توسط متخصص نداره مگه اینکه توسط پزشک اول ارجاع بشه. پس دیگه هر کسی که سرما می خوره یه ضرب نمی ره پیش فوق تخصص ریه!! نتیجه: کاهش ویزیت های تخصصی
    2- در آمریکا پزشکان متخصص و فوق تخصص حق ندارن بیش از اندازه خاصی مریض ببینن وگرنه جریمه می شن. این اندازه برای یک فوق تخصص فقط 6 عدد بیمار در طول روزه. معمولا اونها بیماریهای بسیار نادر و صعب العلاج دارن که حتی پزشک متخصص هم در درمانشون مونده. پزشک فوق تخصص برای هر بیمار باید حداقل 45 دقیقه وقت صرف کنه. در ایران پزشکان فوق تخصص روزی 100 تا 150 تا مریض می بینن (هر مریض 5 دقه) و به ازای هر کدوم 20 تومن دریافت میکنن. شما هر جور حساب کنی درامدشون از همکاران آمریکاییشون بیشتره.
    3- در آمریکا برای تمام مشاغل سقف درامدی داریم. اگه درامد یک ماه کسی از یه حدی بالاتر بره از طریق مالیات و ... ازش میخورن.
    البته دلایل ذیگه هم هس.....

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین