صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: مقايسه دكترا علوم پزشكي و زيستي داخل و خارج از كشور

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقايسه دكترا علوم پزشكي و زيستي داخل و خارج از كشور

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    حداقل در کانادا که بنده اطلاع دارم پزشک خانواده همان پزشک عمومی است و تخصص خاصی ندارد.
    در کانادا سیستم پزشکی یه کمکی با ایران متفاوته:
    برای ورود: داشتن لیسانس با معدل بالا( هر جور لیسانسی ، حتی بی ربط به پزشکی مثلا لیسانس ریاضیات محض!)
    پس از ورود: تقریبا مث ایرانه: به ترتیب علوم پایه، فیزیوپاتولوژی و استاژری رو میگذرونن. فرقش اینه که اونا این دوره ها رو تو 4 سال میگذرونن ولی ایرانیها تو 5/5 یا 6 سال بسته به دانشگاه.
    پس از این دوره 4 ساله رسما فارغ التحصیل می شن و مدرک می گیرن ولی اجازه کار ندارن!! از اینجا به بعد دو راه دارن:
    1- باید دنبال یه بیمارستانی بگردن که بهشون پذیرش جهت گذروندن دوره پزشک خانواده بده که دورش 2 سالس و بعدش می تونن کار کنن.
    2- مث بالاییه ولی اینبار یه عده ترجیح میدن تو رشته های تخصصی پذیرش بگیرن که دورش 4 ساله و پذیرشش سخت تره.
    اگه نتونن پذیرش بگیرن باید قید همه چه رو بزنن!

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    3- در آمریکا برای تمام مشاغل سقف درامدی داریم. اگه درامد یک ماه کسی از یه حدی بالاتر بره از طریق مالیات و ... ازش میخورن.
    البته دلایل ذیگه هم هس.....
    تمامی صحبتهاتون دقیق ودرسته غیر از این چون تو امریکا هیچ سقفی برای هیچ کس وجود نداره و اصلا خصلت سرمایه داری اینه البته با مالیات بیشتر برای افراد متمکن تر

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    اینطور نمیشه که هر کسی هر مبلغی دلش خواست از بیمارزیر میزی بگیره بعدم بهونش این باشه که هزینه های زندگی من بالاست. وقتی اینجور تفکری در جامعه باب شد هرکسی در صنف خودش می خواهد بنا به هزینه های زندگی خودش از مردم پول بگیره! مثلا معلم بگویید خوب من هزینه زندگیم بالاست پس باید خودم بدون مجوز هزینه ثبت نام را افزایش بدهم( کاری که قبلا حتی در مدارس دولتی انجام می شد اما برخورد شد اما هنوزم ادامه داره) و ..
    اینطوری هر شغلی واسه خودش قیمت ها را متناسب هزینه زندگی خودش تغییر می دهد! این یعنی اعضای یک جامعه بجون هم بیافتند! ما باید همه اعضای یک جامعه را بصورت زنجیر بهم پیوسته ببینیم که همه مشاغل به هم نیاز دارند. وقتی یک مثلا مهندس می بینه که پزشک پولی خارج از قانون از می گیره با خودش فک میکنه که این که پزشکه پس منم باید همین کاره مشابه را در محل کارم انجام بدهم.

هزینه های زندگی هم من که بعید می دونم ایران و آمریکا برابر باشه ! تازه چرا باید آمریکا را مرجع قرار داد کشورهای اروپایی که سیستم اجتماعیشون بسیار عادلانه تر و کم تبعیض تر از آمریکا است.
    اینکه سالی یک متخصص تربیت بشه بدون دعدغه با اصل تفکرتون موافقم . اما کسانی که این ادعا را دارند کسانی هستند که علی رغم اینکه بار اقتصادی زندگیشون را بستند اما هنوز نگران جیب خودشون هستند حتی در حالی که بالای60 سال هم سن داره حاضر نیست تعداد بیمارانش از 100 تا در روز به 99 تا برسه!
    نظر کلی من بایستی سیستم پزشکی ایران دولتی شود و افراد به استخدام دولت در بیاییند و ماهیانه هم حقوق مشخصی دریافت کنند سیستم خصوصی مدیریت و نظارت بسیار قوی می طلبد که ما نداریم!
    چند تا نکته 1-بین بیمار و پزشک توافقق هست نمی خواد بره پیش یه دکتر دیگه خدارو شکر که بیمارستان های دولتی هم داره کشور ما ;-)
    2- چه اشکالی هست که هر صنفی خودش مبلغو تعیین کنه در تمام کشورهای پیشرفته اتحادیه ها این کارو میکنن
    3- این که چرا امریکا رو الگو قرار میدیم ببین امریکا تو تمام علوم حرف اولو میزنه تو اقتصاد حرف اولو میزنه تولید کننده علم هست و اروپاییها هم مثل ما مصرف کننده علمند و اصلا نه اروپا حتی روسیه و کشورهای کمونیستس هم فهمیدن سیستم سرمایه داری فقط جواب میده همه دارن میرن به اون سمت
    4-این حرف که سیستم پزشکی ایران هم دولتی بشه واقعا مصیبت باره چون کشورهایی که از این کارها کردن روحیه تلاشو تو مردمشون کشتن و اگه تو هر سیستمی این کار بشه نابودهو نمونش میشه بدتر از این خدماتی که تو بیمارستان های دولتی داره ارایه میشه
    5-اگه میبینید من میگم سالی یه متخصص خودم هنوز وارد نشدم که بخوام راهو برای بقیه ببندم

اول من از دکتر عرفان تشکر میکنم چون کارشناسی ترین نطراتو داده و امیدوارم ناراحت نشن اگه انتقادی میشه
    و جواب شما رو هم به همین سادگی میدم که خدمات پزشکی هم مثل خدمات دیگه هر چقدر هزینه کنی کیفیت بهتری دریافت میکنی حالا این به شما یستگی داره که دنبا چه کیفیتی هستی
    در مورد تحصیلات تکمیلی و تخصصی هم من اطمینان دارم که اگه در راستای رفاه مادی نباشه هیچ بنی بشری به خودش زحمت نمیداد
    در مورد زیاد شدن متخصص و دولتی شدن سیستم هم خوب همین طوری اکه بشه سیل مهاجرت شروع میشه و مثل بقیه رشته ها دیگه افراد نخبه نمیمونن در ایران و شما زیر دست افرادی میرید که فقط اسم دکتر دارن حالا این سیستمو میخواین؟! قطعا پیشرفت های علمی ایران تو پزشکی بالینی که حتی تو بعضی از رشته ها کیفیت در حد امریکا داره ارایه میشه به سرعت از بین میره

بچه ها این چه روحیه بدی هست تا یه قشر موفق میبینیم اینقدر واکنش منفی نشون میدیم به جای اینکه بکبوبیم باید به این فکر باشیم که همه اقشار جامعه دارای رفاه بالاتری شن حالا خوبه پزشک ها سخترین درس ها وطولانی ترین دوره ها رو میگذرونن و کلی طرحو تعهد این جور چیزا دارن اخر تو سن 35-40 که به یه جایی میرسن واقعا حقشونه من که خودم اگر کسی تو هر رشته ای موفقیت کسب کنه خوش حال میشم و این موضوع که الان اکثر جوون های تحصیل کرده ایران دارن مهاجرت میکنن ازارم میده ای کاش سیستم طوری بود که موفقیت کامل برای همه فراهم بود
    درمورد سیستم سرمایه داری هم بگم که چین و روسیه هم تغییر مسیر دادن الان فقط کشور هایی مثل کره شمالی و کوبا سیستم دولتی کامل دارن که وضعیتشون وحشتناکه حتی یه موضوع جالب بود که ربط داره به بحث یادمه چند سال پیش امریکایی ها برای اینکه حسن نیتشونو به کره شمالی نشون بدن تعهد کردن یه کلینیک دندانپزشکی با امکانات احداث و دکتر براشون بفرستن عاقبت دولتی شدن اینه!!!
    و بحث اصلا تو مایه های خودبرتربینی نیست فقط بحث اینه که تو ایران تعرف ها واقعی نیست و در حد شوخی میمونه همین! خوب پزشک هم در حد شوخی ویزیت میکنه دیگه!(بیشتر تو سیستم دولتی)
    ویرایش توسط dental.persian : May 19th, 2011 در ساعت 12:07 AM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نظرات خودم را پاک کردم از اولش هم تمایل به وارد شدن به این بحث نداشتم.
    اما اینو اضافه کنم که مثلا یک پیوند که به راحتی انجام میشه یا یک دارو که به راحتی تجویز میشه نتیجه دهها سال تلاش فیزیولوزیست ها آناتومیست، بیوشیمیست، ایمونولوژیست و بطور کلی بیولوژیست هایی است که عمرشون را گوشه آزمایشگا ههای تحقیقاتی سپری کردند. واگر قرار بود با تفکر اقتصادی به این شدت پیش بروند هیچ پیشرفتی رخ نمی داد.
    دوستی هم گفته بودند پزشکان خدایی می کنند اینطوری نیست در سیستم سرمایه داری که همه چیز پوله افرادی در هر شهر هستند که درآمد یک سالشون با اندازه کل در آمد زندگی پولدارترین پزشکان یک شهر است!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

حرف شما صحیحه و کاشکی نطراتتون رو پاک نمیکردین ! یه بحث بود فقط
    ببینید اگه ما داریم انتقاد میکنیم انتقادمون به سیستم ایران هست نه به اون رشته ها ! خوب اگه علوم پایه ای نباشه که رشته بالینی هم نخواهد بود .

ApplyAbroad Champion

حداقل در کانادا که بنده اطلاع دارم پزشک خانواده همان پزشک عمومی است و تخصص خاصی ندارد.
    سلام
    توکانادا پزشک خانواده همون پزشک عمومی نیست و مدرک M.D تنها ندارند بلکه بعد ازاون هم باز 2 سال رزیدنت پزشکی خانواده هستند تا مجوز پزشک خانواده بگیرند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    سلام
    توکانادا پزشک خانواده همون پزشک عمومی نیست و مدرک M.D تنها ندارند بلکه بعد ازاون هم باز 2 سال رزیدنت پزشکی خانواده هستند تا مجوز پزشک خانواده بگیرند.
    ممنون نمیدونستم. پس پزشکهای عمومی چکار میکنند؟ اینجا تمام پزشکهای walk-in clinic ها که ما دیدیم پزشک خانواده هم میشوند.

ApplyAbroad Champion

ممنون نمیدونستم. پس پزشکهای عمومی چکار میکنند؟ اینجا تمام پزشکهای walk-in clinic ها که ما دیدیم پزشک خانواده هم میشوند.
    کسایی که سال آخر دوره M.D هستند ( پزشکای عمومی ) از طریق CARMS اپلای می کنن واسه رزیدنتی یا match میشن به احتمال زیاد مرحله اول یا تو دوره بعدی match میشن یا کلا اون سال نمیشن و باید سال بعد دوباره اپلای کنن و بعضی ها هم هستن تک و توک که از M.D میرن مثلا دکترای مدیریت مرتبط به پزشکی به فرض می خونن و تدریس و تحقیق می کنن یا ...
    https://w1c.e-carms.ca/pdws2011R1-1/...d=919&p=p3&m=1
    شما ساکن کانادایی؟ مدرک تحصیلی شما چیه جسارتا؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین