صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: با گرین کارت میشه به کانادا رفت؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : با گرین کارد میشه به کانادا رفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lapine نمایش پست ها
    با سلام،
    ما به زودی به آمریکا میریم برای گرفتن گرین کارتمون-من و همسرم-. و در عین حال 6 ماهی هست که سی اس کیو برای کبک رو گرفتیم و در انتظار مدیکال هستیم.
    سوال من اینه که ایا میشه با گرین کارت در کانادا مستقر شد؟ و مدیکال و باقی اقدامات رو از کانادا دنبال کرد؟
    ممنون
    شما میتونید بدون ویزا برای دیدار به کانادا بیائید ولی مستقر نمیتونید بشوید یعنی اجازه کار و تحصیل و غیره ندارید. ضمن اینکه اگر در کانادا مستقر بشوید ممکنه گرین کارت تون رو هم از دست بدید چون برای حفظ گرین کارت باید مدت معینی از سال (فکر میکنم شش ماه از سال) رو در امریکا زندگی کنید.

اگر به امریکا بروید پرونده مهاجرتی تون رو هم میتونید به کنسولگری کانادا در نیویورک منتقل کنید.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

اگر به امریکا بروید پرونده مهاجرتی تون رو هم میتونید به کنسولگری کانادا در نیویورک منتقل کنید.
    پروندشون رو برای ادامه کارای اقامت کانادا منتقل کنن؟ اما خوب وقتی ویزای کاناداشون را بهشون دادن باید برگردن کانادا درسته؟
    راهی هست که بشه هم گرین کارت آمریکا و هم اقامت کانادا رو داشت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    پروندشون رو برای ادامه کارای اقامت کانادا منتقل کنن؟ اما خوب وقتی ویزای کاناداشون را بهشون دادن باید برگردن کانادا درسته؟
    راهی هست که بشه هم گرین کارت آمریکا و هم اقامت کانادا رو داشت؟
    بله دیگه. شما بالاخره یا مقیم امریکائید یا مقیم کانادا. در آن واحد که مقیم دوتا کشور نمیتونید باشید!
    ایشون میتونند صبر کنید پاسپورت امریکایی بگیرند و بعد اقامت کاناداشون رو دنبال کنند. ولی بطور کلی کمتر دیدم کسی که گرین کارت امریکا گرفته دنبال کار کانادا باشه. همه میان کانادا که پاسپورت کانادایی بگیرند و بتونند باهاش در امریکا کار کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله دیگه. شما بالاخره یا مقیم امریکائید یا مقیم کانادا. در آن واحد که مقیم دوتا کشور نمیتونید باشید!
    ایشون میتونند صبر کنید پاسپورت امریکایی بگیرند و بعد اقامت کاناداشون رو دنبال کنند. ولی بطور کلی کمتر دیدم کسی که گرین کارت امریکا گرفته دنبال کار کانادا باشه. همه میان کانادا که پاسپورت کانادایی بگیرند و بتونند باهاش در امریکا کار کنند
    بله حرفتون درسته-این قضیه برای کسی حساسه که با ویزای دانشجویی آمریکا هست اما کار اقامت کاناداش داره درست میشه-نمیشه ریسک کرد و کار کانادا رو پیگیری نکرد چون ممکنه نشه آمریکا اقامت گرفت بعد دکتری...و اینجوری هم کانادا از دست میره هم آمریکا!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    بله حرفتون درسته-این قضیه برای کسی حساسه که با ویزای دانشجویی آمریکا هست اما کار اقامت کاناداش داره درست میشه-نمیشه ریسک کرد و کار کانادا رو پیگیری نکرد چون ممکنه نشه آمریکا اقامت گرفت بعد دکتری...و اینجوری هم کانادا از دست میره هم آمریکا!
    سلام دوست عزیز
    منم تقریبا یک ماهی میشه که سی اس کیو گرفتم و الان هم منتظر ویزای دانشجویی خودم هستم که برم امریکا. اما برا باز کردن پرونده فدرال فعلا کاری نکردم تا برم ایشالا از امریکا این کار رو انجام بدم و فرم ها رو بفرستم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ایا بعد ویزای امریکا کارای مدیکال و ویزای کانادا سریعتر از حالتی که از ایران این کارو انجام بدم،انجام میشه؟
    سوال دوم- اگه من ویزای کانادا رو زمانی که امریکا دانشجو هستم بگیرم بعد از گرفتن pr. چنانچه بتونم امریکا کار پیدا کنم چند سال بعد بهم گرین کارت میدن؟ اصلا با داشتن pr میتونم گرین کارت بگیرم؟ در صورتی که فقط کارت اقامت کانادا دستم باشه و هنوز کانادا 3 سال از 5 سال رو پر نکرده باشم؟
    میدونم یکم شرایطم داره پیچیده میشه اما من هدفم تحصیل بوده و اون زمانی که برا کبک اقدام کردیم اینقدر پیش بینی پروسه طولانی براش نداشتیم اما حالا بعد 3 سال رفتم مصاحبه و قبول شدم از طرفیم فقط یه دانشگاه امریکا پارسال اپلای کردم و فاند گرفتم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داشت کمکم کنه.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط sara92 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم تقریبا یک ماهی میشه که سی اس کیو گرفتم و الان هم منتظر ویزای دانشجویی خودم هستم که برم امریکا. اما برا باز کردن پرونده فدرال فعلا کاری نکردم تا برم ایشالا از امریکا این کار رو انجام بدم و فرم ها رو بفرستم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ایا بعد ویزای امریکا کارای مدیکال و ویزای کانادا سریعتر از حالتی که از ایران این کارو انجام بدم،انجام میشه؟
    سوال دوم- اگه من ویزای کانادا رو زمانی که امریکا دانشجو هستم بگیرم بعد از گرفتن pr. چنانچه بتونم امریکا کار پیدا کنم چند سال بعد بهم گرین کارت میدن؟ اصلا با داشتن pr میتونم گرین کارت بگیرم؟ در صورتی که فقط کارت اقامت کانادا دستم باشه و هنوز کانادا 3 سال از 5 سال رو پر نکرده باشم؟
    میدونم یکم شرایطم داره پیچیده میشه اما من هدفم تحصیل بوده و اون زمانی که برا کبک اقدام کردیم اینقدر پیش بینی پروسه طولانی براش نداشتیم اما حالا بعد 3 سال رفتم مصاحبه و قبول شدم از طرفیم فقط یه دانشگاه امریکا پارسال اپلای کردم و فاند گرفتم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داشت کمکم کنه.
    با تشکر
    دوست عزیز من هم در شرایط مشابه شما هستم پس تا جایی که میتونم تجربه شحصیم رو تا به اینجا براتون شرح میدم. ببینید من از امریکا پرونده فدرال رو باز کردم و برای همین تقاضا دادم پروندم رو بفرستن نیویورک. البته هنوز مدیکالم نیومده و برای همین اصلا نمیدونم چقدر قراره طول بکشه اما میدونم که اقدام از ایران به معنی این هست که بفرستین مدارک رو آنکارا و کلا دفاتر آنکارا و نیویورک باهم پروسه زمانیشون برای بررسی پرونده فرق میکنه حالا چقدر نمیدونم!
    در ضمن شما اگه میخواین از امریکا اقدام کنید باید صبر کنید اول برین امریکا و اونجا مدارک اقامتی از جمله گواهی نامه، کارت سوشال سکیوریتی، مهری که ذر بدو ورود در پاستون میخوره، کارت دانشجویی و... رو بگیرین و ضمیمه پروندتون کنید که اجازه فرستادن مدارک به نیویورک را براتون ایجاد کنه.
    در ضمن PR اصلا ربطی به گرین کارت نداره پس سوال دوم معنی نداره اصلا! علاوه براین شما برای گرفتن PR باید وارد خاک کانادا بشین. آیا ویزای امریکاتون F1 هست؟ توجه دارین که اگه single باشه ویزاتون و از امریکا خارج بیشین برای ورود مجدد باید تقاضای ویزای امریکارو بدین؟ ماجرا پیچیدس و باید خوب از قبل برای هر قدمش فکر کنید!
    سی اس کیو: نوامبر 2012 - فایل فدرال: فوریه 2013 - مدیکال: ؟ - پاس ریکوئست: ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

پیش فرض پاسخ : با گرین کارت میشه به کانادا رفت؟

با داشتن گرین کارت آمریکا، برای ورود به منطقه شنگن نیازی به اخذ ویزا می باشد یا خیر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sahossein نمایش پست ها
    با داشتن گرین کارت آمریکا، برای ورود به منطقه شنگن نیازی به اخذ ویزا می باشد یا خیر؟
    فقط از ويزای ترانزيت معاف خواهيد شد
    برای ورود به شنگن با پاسپورت ايرانی نياز به ويزا داريد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

آیا با green card از ایران هم میشه بدون ویزا رفت کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط sahossein نمایش پست ها
    آیا با green card از ایران هم میشه بدون ویزا رفت کانادا
    بله
    مبداتون مهم نيست كجا هست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)