صفحه 4 از 91 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 904

موضوع: Recommendation letter / Research Plan

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter / Research Plan

منم فعلا استاد راهنمام مشخص نیست، توی مدارکی که ایمیل کردم به جای research plan همون SOP ام رو فرستادم + یک handbook در مورد رشته ام و دانشکده که از سایت دانشکده برداشتم، به نظرتون لازمه که چیزی به اسم research plan هم بنویسم؟ من فکر کردم اینکه supervisor ندارم و research آینده ام کاملا مشخص نیست ممکنه به نفعم باشه، آیا کسی نظری غیر از این داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter / Research Plan براي كليرنس

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    یه نامه از همون مدیر تحصیلات تکمیلی بگیرید که توش نشون بده استاد راهنمای شما از سال دوم مشخص میشه و پروژتون هم از همون موقع معلوم میشه. اینطوری براشون قابل قبول تر هست تا اینکه خودتون این موضوع رو بگید
    من در جواب براشون تأكيد كردم كه استاد راهنماي اصليم بعداً مشخص مي شه و به وبسايت دانشكده هم لينك دادم كه اين مسئله رو توضيح داده. سوال هم كردم كه حالا لازمه مدير تحصيلات تكميلي هم نامه بنويسه يا نه. بايد صبر كنم و ببينم چه جوابي مي دن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    من دوتا سوال دارم: شما research plan تون چند خط بود؟ آیا اسم استاد رو گفته بودید به سفارت (آخه توی لیست مدارکی که باید ایمیل بشه بود)؟
    جناب ars، از من داريد مي پرسيد؟ research plan اي كه من در جواب اين نامه براشون نوشتم يه پاراگراف پنج شيش خطّي بود، چون بالتّبع موضوع پروژه م هم مشخّص نيست. اما تو ايميلي كه قبلاً به سفارت زده بودم كمي مفصّلتر و تقريباً شبيه SOP (البته به زبان ساده) نوشته بودمش. اسم مدير تحصيلات تكميلي رو هم گفته بودم. البته فكر مي كنم سفارت اصلاً اون ايميل منو نديده و در نظر نگرفته. بايد ديد به اين ايميل جديدم چه جوابي مي دن. اگه جواب دادن ميام اينجا بهتون خبر مي دم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    منم فعلا استاد راهنمام مشخص نیست، توی مدارکی که ایمیل کردم به جای research plan همون SOP ام رو فرستادم + یک handbook در مورد رشته ام و دانشکده که از سایت دانشکده برداشتم، به نظرتون لازمه که چیزی به اسم research plan هم بنویسم؟ من فکر کردم اینکه supervisor ندارم و research آینده ام کاملا مشخص نیست ممکنه به نفعم باشه، آیا کسی نظری غیر از این داره؟
    اگه موضوع دقيقا مشخص نيست همون يه پاراگرافي كه تو SOP كلي راجع به علايق تحقيقاتيت مي نويسي فكر مي كنم كفايت كنه.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    من دوتا سوال دارم: شما research plan تون چند خط بود؟ آیا اسم استاد رو گفته بودید به سفارت (آخه توی لیست مدارکی که باید ایمیل بشه بود)؟
    جناب ars، از من داريد مي پرسيد؟ research plan اي كه من در جواب اين نامه براشون نوشتم يه پاراگراف پنج شيش خطّي بود، چون بالتّبع موضوع پروژه م هم مشخّص نيست. اما تو ايميلي كه قبلاً به سفارت زده بودم كمي مفصّلتر و تقريباً شبيه SOP (البته به زبان ساده) نوشته بودمش. اسم مدير تحصيلات تكميلي رو هم گفته بودم. البته فكر مي كنم سفارت اصلاً اون ايميل منو نديده و در نظر نگرفته. بايد ديد به اين ايميل جديدم چه جوابي مي دن. اگه جواب دادن ميام اينجا بهتون خبر مي دم.
    بله از شما پرسیدم و خیلی ممنون به خاطر جوابتون. آخه به یکی دیگه از بچه ها هم گفته بودن که دوباره research plan بفرست و مال ایشون هم کوتاه بود (در حد یک پاراگراف) می خواستم ببینم مال شما هم کوتاه بوده.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه ی نوشتن research plan برای سفارت آمریکا

سوال من اینه که اگر از یه دانشگاه پذیرش گرفته باشید اما موضوع پایان نامه و حتی استاد راهنماتون معلوم نباشه چه جور باید research plan نوشت؟؟؟

پیش فرض پاسخ : نحوه ی نوشتن research plan برای سفارت آمریکا

در اين صورت بايد توضيح بديد كه study plan شما چي هست. به اين معني كه مثلا قراره 1 سال درس بخونيد و پس از اون موضوع تحقيقاتي شما و اينكه قراره با چه كسي كار بكنيد مشخص ميشه. كم نيستن كساني كه شرايط مشابه شما رو دارن. بنابراين چنين توضيحاتي رو ميتونيد از Graduate Coordinator دانشگاه مقصد در خواست كنيد. معمولا دانشگاهها By Default چنين توضيحاتي رو در offer يا سايتشون دارن.
    Do not mistake coincidence for fate

Member
    رشته و دانشگاه

در جواب گفتند:

If you do not yet have a supervising professor, please request a letter from your department indicating the type of work/research you will be doing.

Sincerely,

Junior Member

من مورد مشابهی با سعیده83 و ملودیسا دارم یعنی TA هستم ولی نه زمینه ی تحقیقاتی و نه استاد راهنمام مشخص نیست.
    شما ها که تجربش رو داشتین سفارت با این قضیه کنار میاد یا باز ازتون research plan خواسته؟
    به نظرتون اگه من ازهمین الان قبل از رفتن به سفارت از رییس دپارتمان بخوام که یه نامه بده و این قضیه ی مشخص نبودن استاد و پروژه رو براشون توضیح بده و من روز مصاحبه این نامه رو نشون بدم بهتر نیست؟ آیا مدارک اضافی رو به این صورت قبول میکنن؟ (مخصوصا سفارت ترکیه )
    فکر کنم این به کوتاه شدن کلیرنس کمک کنه، نظر شما چیه؟
    این قضیه ی توصیه نامه هم جدیه؟ واقعا سفارت میخواد؟ در مورد ترکیه کسی این مدرک رو داده یا ازش خواستن؟
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط MineliA
    من مورد مشابهی با سعیده83 و ملودیسا دارم یعنی TA هستم ولی نه زمینه ی تحقیقاتی و نه استاد راهنمام مشخص نیست.
    شما ها که تجربش رو داشتین سفارت با این قضیه کنار میاد یا باز ازتون research plan خواسته؟
    به نظرتون اگه من ازهمین الان قبل از رفتن به سفارت از رییس دپارتمان بخوام که یه نامه بده و این قضیه ی مشخص نبودن استاد و پروژه رو براشون توضیح بده و من روز مصاحبه این نامه رو نشون بدم بهتر نیست؟ آیا مدارک اضافی رو به این صورت قبول میکنن؟ (مخصوصا سفارت ترکیه )
    فکر کنم این به کوتاه شدن کلیرنس کمک کنه، نظر شما چیه؟
    این قضیه ی توصیه نامه هم جدیه؟ واقعا سفارت میخواد؟ در مورد ترکیه کسی این مدرک رو داده یا ازش خواستن؟
    از من که برای بار دوم دیگه research plan نخواستن اما من مدارک رو در کامل ترین حالت ممکن بهشون دادم:
    یک research plan نوشتم که در مورد سابقه تحقیق گذشته ام نوشتم و علائق کاری آینده که در اون دپارتمان می تونم روش کار کنم رو هم توضیح دادم
    یک handbook از سایت دانشکده برداشتم که توضیح کامل راجع به اساتید و research interest هاشون، در س هایی که باید بگیریم و کل program درش داشت.
    SOP رو هم براشون فرستادم.
    این موضوع برای اونا حل شده است و به نظر من نیازی به نامه نیست، هرچند اگر گرفتنش براتون راحته بد نیست که بگیرین.
    در مورد من که خیلی مدارک اضافی دادم (کل مقالاتم، CV، SOP، کارنامه هام، recommendation letter، Bank statement، research plan، Work plan، Job offer و پرونده ام حسابی کلفت شد، یه نامه هم از رئیس دانشکده داشتم به اضافه آفر و I-20 و بقیه فرم ها. اما همه رو گرفتن و هیچ کدوم رو هم پس ندادن.
    من توصیه نامه هام رو دادم اما اجباری نبود خیلی ها فقط لیست reference هاشون رو پایین رزومه شون نوشته بودن و کافی بود.
    در کل فکر نمی کنم تاثیر خاصی رو کلیرنس داشته باشه

Member
    رشته و دانشگاه

من به منشی دانشکده گفتم یه ایمیل بهشون بزنه و بگه که استاد راهنمام بعداً مشخص می شه. بعد این قضیه دو ماهی طول کشید تا کلیر شدم، اما خوب بالاخره کلیر شدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)