صفحه 6 از 91 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 904

موضوع: Recommendation letter / Research Plan

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter / Research Plan

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    به نظر من دوباره ایمیل بزن و بگو یک چیز فرمالیته هست و یک نامه ای بنویسه و هر قدر هم جنرال تر باشه بهتره. حتما تاکید کنه تو نامه که به تکنولوژی های خطرناک دسترسی نداری. اگر استاد قبول نکرد از ریس دانشکده و یا یه مقام دیگری بخواه. به نظر من خودت بنویسی درست نیست. چون سوال 15 هم همینو میگه.
    ممنون از کمکت
    ببخشید سوالم ممکنه پیش پا افتاده باشه:
    فقط لطف میکنی بگی منظورت از سوال 15 چیه؟کدوم سوالها،
    بین مدارک تحویلی به سفارت همچین چیزی نیست.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط najmeh29 نمایش پست ها
    ممنون از کمکت
    ببخشید سوالم ممکنه پیش پا افتاده باشه:
    فقط لطف میکنی بگی منظورت از سوال 15 چیه؟کدوم سوالها،
    بین مدارک تحویلی به سفارت همچین چیزی نیست.
    در سفارت آمریکا در آنکارا بعد از اتمام مصاحبه به عده ای از متقاضیان ویزا سوالاتی داده میشه که باید بعدا به اون جواب داده و از طریق ایمیل به سفارت ارسال کنند. تاپیک زیر را ببنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%D8%A7

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

دوستان واقعاً برای مصاحبه یه همچین چیزی لازمه؟ من با فاند برای دکتری پذیرش گرفتم، آیا واقعاً لازمه که یه همچین نامه ای از دانشگاه بگیرم؟ من در سایت سفارت در آنکارا چنین چیزی پیدا نکردم . چرا بعضی از دوستان می گن لازمه و اجباری ؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط imenrezadad نمایش پست ها
    دوستان واقعاً برای مصاحبه یه همچین چیزی لازمه؟ من با فاند برای دکتری پذیرش گرفتم، آیا واقعاً لازمه که یه همچین نامه ای از دانشگاه بگیرم؟ من در سایت سفارت در آنکارا چنین چیزی پیدا نکردم . چرا بعضی از دوستان می گن لازمه و اجباری ؟
    دوست من شما پست هارو درست مطالعه نکردید. طبق قوانین باید اول جستجو انجام بدید. اما چون کاربر جدید هستید من بهتون جواب میدم.
    RP رو معمولا در حین مصاحبه نمی خوان. بعد از اتمام مصاحبه به تشخیص افیسر و فقط در سفارت امریکا در آنکارا به عده ای برگه ای داده میشه که حاوی 15 سوال میباشد. سوال 15 برای جواب دادن نیاز به RP که استاد برای شما نوشته دارد.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

طبق نتایجی که دوستان اعلام کردند، و من هم خودم یک نمونه اش هستم، در سفارت دوبی هم جدیداً بعد از اتمام مصاحبه درخواست ارسال CV و Research Plan می کنن. ممنون میشم اگه دوستانی که فرستادن بگن، چه کار کردن واسه RP؟ خودشون فرستادن یا از استادشون خواستن ؟ جزییات کار تا چه حد بود؟ و آیا اگه استاد آماده می کنه باید ازش درخواست کنیم که در مورد اینکه دسترسی به موارد ممنوعه نداریم هم صحبتی بکنه یا نه ؟
    اگه دوستان نتایج کلیرینس را هم بیان کنید همین جا، خوبه چون میشه نتیجه گیری کرد که واسه چی RP را می خوان و چقدر اهمیت داره .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق و کامپیوتر - دانشگاه آریزونا

نقل قول نوشته اصلی توسط shvland نمایش پست ها
    طبق نتایجی که دوستان اعلام کردند، و من هم خودم یک نمونه اش هستم، در سفارت دوبی هم جدیداً بعد از اتمام مصاحبه درخواست ارسال CV و Research Plan می کنن. ممنون میشم اگه دوستانی که فرستادن بگن، چه کار کردن واسه RP؟ خودشون فرستادن یا از استادشون خواستن ؟ جزییات کار تا چه حد بود؟ و آیا اگه استاد آماده می کنه باید ازش درخواست کنیم که در مورد اینکه دسترسی به موارد ممنوعه نداریم هم صحبتی بکنه یا نه ؟
    اگه دوستان نتایج کلیرینس را هم بیان کنید همین جا، خوبه چون میشه نتیجه گیری کرد که واسه چی RP را می خوان و چقدر اهمیت داره .
    من قبل از مصاحبه براي استادم توضيح دادم كه ممكنه سفارت Research Plan‌ ازم بخواد. اونم برام يك پاراگراف 6-7 خطي نوشت كه حوزه‌ها، كاربردها و چالش‌هايي را كه در روند تحقيقاتي‌ام احتمالاً بايد به آنها بپردازم، بيان كرده بود. همين پاراگراف را در يك فايل word‌ كپي كردم و براي سفارت ارسال كردم. توضيح اينكه من در دبي مصاحبه داشتم.

Junior Member

بچه ها من آخرش نفهمیدم این Research plan اگه استاد تهیه کرد ، باید فزمت خاصی داشته باشد و خودش ایمیل کنه یا ما هم ببریم کافیه ؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

تا الان توی این تاپیک متوجه شدم که research plan برای بعد از مصاحبه هست و اون هم نه برای همه سفارت‌خانه‌ها. سوالم اینه که:

1- پس recommendation letter که توی تیتر این تاپیک هست چیه؟ کسی حرفی ازش نزده. کی باید بنویستش؟ خود advisor یا مثلا dean؟

2- آیا استاد (advisor) قبل از وقت سفارت میتونه برای محکم کاری در گرفتن وقت یا برای ساپورت از دانشجو در مصاحبه، قبل از مصاحبه کاری انجام بده؟ مثلا چیزی فکس یا ایمیل کنه؟ این همون توصیه هست؟

میدونم هر دوش اختیاری میتونه باشه. ولی به فرص انجامش چه کار باید کرد؟

3- اگر سفارت RP نگفته باشه که ارايه بشه، بهتر نیست که از قبل داشته باشیمش و ارايه اش کنیم؟ (یا دانشجو پرینتش رو بده یا استاد ایمیل کنه)

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    تا الان توی این تاپیک متوجه شدم که research plan برای بعد از مصاحبه هست و اون هم نه برای همه سفارت‌خانه‌ها. سوالم اینه که:

1- پس recommendation letter که توی تیتر این تاپیک هست چیه؟ کسی حرفی ازش نزده. کی باید بنویستش؟ خود advisor یا مثلا dean؟

2- آیا استاد (advisor) قبل از وقت سفارت میتونه برای محکم کاری در گرفتن وقت یا برای ساپورت از دانشجو در مصاحبه، قبل از مصاحبه کاری انجام بده؟ مثلا چیزی فکس یا ایمیل کنه؟ این همون توصیه هست؟

میدونم هر دوش اختیاری میتونه باشه. ولی به فرص انجامش چه کار باید کرد؟

3- اگر سفارت RP نگفته باشه که ارايه بشه، بهتر نیست که از قبل داشته باشیمش و ارايه اش کنیم؟ (یا دانشجو پرینتش رو بده یا استاد ایمیل کنه)
    رفیق! ارائه مدرکی که ازتون نخواستن کار مناسبی نیست به چند دلیل. یکی اینکه شاید چیزی نظرشو جلب کنه و شک کنه و برا خودت مشکل شه یا مثلا یه سوال بپرسه که گیر کنی. یکی دیگه هم اینکه برا بقیه بچه ها که می خواند برند مصاحبه مشکل ایجاد می شه. RP فقط بعد از مصاحبه یا بعد از اتمامش لازمه اونم نه همه سفارتا. حرف اساتید یا دیگران تاثیری رو هیچ مساله ای نداره اونقدر. به هر سفارت از استاد دستور نمی گیره. استاد بهتره تو همون RP توضیح بده که این دانشجو داره میاد برا تحقیق غیر خطرناک و دسترسی به منابع طبقه بندی شده هم نخواهد داشت زمانی که تو آمریکاست اینم کاریه که می خواد انجام بده و یه لیستی هم از درسای غیر مشکل دار.
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کلیرنس در آنکارا در سال 2011

سلام دوستان
    آقا من واسه ی 11 می وقت گرفتم و رشته هم مکانیک هست. الان یکم نگرانه این research plan هستم. ما 3 نفر هستیم که دانشکده علوم مهندسی و مکانیک ویرجینیا تک TA گرفتیم البته از طرف graduate school الان به هرکی ایمیل می زنیم می گن ما اینجا در بدو ورود به کسی RP نمی دیم و باید بیای اینجا دو ترم باشی بعد پروژتو مشخص کنی. الان موندم چی کنم. با چند از بچه های فروم صحبت کردم و می گن حتماً ازت می خوان
    کسی تجربه مشابه ای نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)