صفحه 7 از 91 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 904

موضوع: Recommendation letter / Research Plan

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : وضعیت کلیرنس در آنکارا در سال 2011

اولا آنکارا ازت RP نمی خواد. فقط میتونی قصد و علایق خودت رو بنویسی. بعدش باید یک نامه از دانشگاه بگیری که همن چیزایی رو که گفتی توش توضیح داده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh63 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آقا من واسه ی 11 می وقت گرفتم و رشته هم مکانیک هست. الان یکم نگرانه این research plan هستم. ما 3 نفر هستیم که دانشکده علوم مهندسی و مکانیک ویرجینیا تک TA گرفتیم البته از طرف graduate school الان به هرکی ایمیل می زنیم می گن ما اینجا در بدو ورود به کسی RP نمی دیم و باید بیای اینجا دو ترم باشی بعد پروژتو مشخص کنی. الان موندم چی کنم. با چند از بچه های فروم صحبت کردم و می گن حتماً ازت می خوان
    کسی تجربه مشابه ای نداره؟

Junior Member

سلام دوستان
    آقا من واسه ی 11 می وقت گرفتم و رشته هم مکانیک هست. الان یکم نگرانه این research plan هستم. ما 3 نفر هستیم که دانشکده علوم مهندسی و مکانیک ویرجینیا تک TA گرفتیم البته از طرف graduate school الان به هرکی ایمیل می زنیم می گن ما اینجا در بدو ورود به کسی RP نمی دیم و باید بیای اینجا دو ترم باشی بعد پروژتو مشخص کنی. الان موندم چی کنم. با چند از بچه های فروم صحبت کردم و می گن حتماً ازت می خوان
    کسی تجربه مشابه ای نداره؟
    با سلام و عرض ادب و احترام:

1- اگر منظورتون اين نامه اي كه معمولا دانشكده يا استاد ميده و در جواب تكنولوژيهاي حساس و ايناس، نبايد آن را Research Plan تلقي كرد. چون در اين صورت ممكنه دانشگاه جوابي مثل آنچه شما شنيديد بده! شما سوال 15 از 15 سوال معروف آنكارا رو براي طرف ايميل كنيد و بنويسيد كه بنده بايد بعد از مصاحبه به همچين سوالي جواب بدم و بابتش يك نامه از طرف شما بدهم. لطفا يك نامه تو سربرگ مشخص بديد كه جوابگوي اين سوال سه بخشي باشه.

2- اگر Research Plan مطرح شده تو سوالاي ديگه اس، همون طور كه دوست ديگه اي هم گفتن،‌ فقط در مورد علايقتون كه قراره برم اونجا درس بخونمو مثلا تو فلان زمينه كاري كار كنم،‌ كفايت ميكنه و نامه دانشگاه نميخواد.

پاينده باشيد
    ویرایش توسط rashdy_chem : April 22nd, 2011 در ساعت 08:15 PM دلیل: منتقل شده

Junior Member

ممنونم از کمکاتون
    ولی تو این forum خوندم که سئوالات 8 شده. امیدوارم این طور که شما می گید باشه
    آخه من یه چند نمونه RP دیدم که علاوه بر اینکه در مورده موضوع تحقیق توضیح داده شده بود نوشته شده بود که این دانشکده به تکنولوژی های حساس دسترسی ندارد و در نتیجه دانشجو هم به آنها دسترسی نخواهد داشت

Junior Member

ممنونم از کمکاتون
    ولی تو این forum خوندم که سئوالات 8 شده. امیدوارم این طور که شما می گید باشه
    آخه من یه چند نمونه RP دیدم که علاوه بر اینکه در مورده موضوع تحقیق توضیح داده شده بود نوشته شده بود که این دانشکده به تکنولوژی های حساس دسترسی ندارد و در نتیجه دانشجو هم به آنها دسترسی نخواهد داشت
    بله، من هم خودم از اون 8 تا سوالی ها گرفتم ولی مفاهیمش مثل 14 سوال اصلی بود. در ضمن اگر از سفارت امریکا در آنکارا اقدام میکنید. نیازی به RP از دانشگاه ندارید. فقط نامه ای در جواب به سوال 15 از دانشگاه بخواهید تا در صورت نیاز ارائه کنید. در ضمن، با اینکه من RA داشتم و موضوع پروژه ام تا حدودی مشخصه، تو نامه ای که از دانشگاه گرفتم مستقیما به اون اشاره نشده.

نقل قول نوشته اصلی توسط S_I نمایش پست ها
    بله، من هم خودم از اون 8 تا سوالی ها گرفتم ولی مفاهیمش مثل 14 سوال اصلی بود. در ضمن اگر از سفارت امریکا در آنکارا اقدام میکنید. نیازی به RP از دانشگاه ندارید. فقط نامه ای در جواب به سوال 15 از دانشگاه بخواهید تا در صورت نیاز ارائه کنید. در ضمن، با اینکه من RA داشتم و موضوع پروژه ام تا حدودی مشخصه، تو نامه ای که از دانشگاه گرفتم مستقیما به اون اشاره نشده.
    سلام
    پس شما میگید که نیاز به RP نیست و فقط یه نامه کلی که بگه قراره توی چه موضوعی کار کنیم؟ در ضمن این 8 سؤالی یا 14 سؤالی رو باید بعد از اینکه اومدید email کنید؟ یا همون جا تحویل بدید؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter / Research Plan

سلام

آقا کسی یک نمونه از این نامه RP رو داره بذاره تو سایت؟ من استادم گفته که خودم بنویسم و من نمیدونم که چی بنویسم. لطفاً کمک کنید.

Senior Member sara123 آواتار ها

من که دیگه واقعا کلافه شدم. این مراحلی که ما باید بریم تا به امریکا برسیم از هفت خانی که رستم طی کرد هم بیشتر هست!
    دوستان اول خدمت همگی عرض کنم که من کل پست های این تاپیک را خوندم اما بالاخره نفهمیدم چیکار باید بکنم. سوالاتم اینه:
    1- من استادم بسیار پرمشغله هست. میشه برم سفارت اگه گفتن اون سوالات را پر کنم بعد برگردم ایران و اونوقت از استادم بخوام همچین چیزی را؟ احتمالا یه هفته بعد بهم میده.
    2-ریکامندیشن هم واسه همه سفارتها لازمه؟ چی باید توش بنویسن؟ بنویسن ما خیلی expertise هستیم و اینا....؟
    3-لطفایه نمونه از این چیا را اپلود کنین. من هیچ دیدی ندارم در این مورد.
    مرسی
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

دوستان با توجه به نیاز به این موارد برای بچها، اگه کسی‌ نمونه‌ای از RP و Recom داره اینجا upload کنه که دوستان بتونن استفاده کنن و یه دید بگیرن

خیلی‌ جاها پیش میاد به استاد میگی‌ RP می‌خوام، میگه چی‌ هست و یه نمونه می‌خواد تا آشنا شه!!

پس لطف کنید اگه مقدور بذارید چون چیز زیاد secret هم نیست، که نگران از لو رفتنش باشید

پیشاپیش ممنون از حسن همکاری دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba نمایش پست ها
    سلام
    پس شما میگید که نیاز به RP نیست و فقط یه نامه کلی که بگه قراره توی چه موضوعی کار کنیم؟ در ضمن این 8 سؤالی یا 14 سؤالی رو باید بعد از اینکه اومدید email کنید؟ یا همون جا تحویل بدید؟
    ممنون
    سلام
    1- در دوبي شما بايد يك RP ارائه كنيد كه تا جايي كه من ميدونم بچه ها خودشون مينويسن و مفصلتر از مال آنكاراست.
    2- در آنكارا در پاسخ به يكي از سوالات، بايد RP خودتان را به صورت خلاصه بنويسيد.
    4- در آنكارا در پاسخ به يكي ديگر از سوالات (سوال 15 را از تاپيك مربوطه ببينيد) بايد نامه اي از دانشگاه تهيه شود كه در آن به سه بخش موجود در اين سوال پاسخ داده شود.
    3- 15 سوال معروف آنكارا تاپيك جداگانه دارد و همانطور كه آنجا بارها تاكيد شده، پس از مصاحبه اين سوالات به شما ايميل مي شود. شما بايد در اولين فرصت جواب سوالات،‌ رزومه و نامه پذيرش خود را ايميل كنيد. مهم نيست با تاخير يا در ايران باشد. اما پروسه بررسي پرونده شما پس از ايميلتان آغاز مي شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    دوستان با توجه به نیاز به این موارد برای بچها، اگه کسی‌ نمونه‌ای از RP و Recom داره اینجا upload کنه که دوستان بتونن استفاده کنن و یه دید بگیرن
    خیلی‌ جاها پیش میاد به استاد میگی‌ RP می‌خوام، میگه چی‌ هست و یه نمونه می‌خواد تا آشنا شه!!
    پس لطف کنید اگه مقدور بذارید چون چیز زیاد secret هم نیست، که نگران از لو رفتنش باشید
    پیشاپیش ممنون از حسن همکاری دوستان
    بابا لو رفتن چيه!!
    من به صورت خاص در مورد آنكارا ميگم: اصلا قضيه اينجوريا كه شما فكر ميكنيد نيست! من خودم فقط چهار پنج خط در جواب سوال 4 از 8 سوال (معادل سوال 13 از 15 سوال معروف) نوشتم. اونم عملا يه بخش كوتاهي از SOP بود كه اشاره كردم ميخوام در يك دانشگاه مدرن رو فلان زمينه كاري كار كنم و فكر ميكنم كه كلي به درد ميخوره و خلاصه دنيا رو تكون ميده!
    در ضمن دوستم كه دوبي رفته بود (و از اين 15 سوالا نداشت) همون SOP رو كه واسه دانشگاه فرستاده بود كلا واسه سفارت Attach كرد.
    در مجموع علت نگراني شما را متوجه نمي شم!
    بعلاوه به نظر من توصيه نامه استاد هم خيلي لازم نيست. من خودم موقع مصاحبه خواستم نشونش بدم، گفت نمي خواد! حالا اگر اصرار داريد ميتونيد تو ايميلتون به سفارت (كنار SOP و CV واسه دوبي يا كنار CV، Invitation Letter و جواب سوالا واسه آنكارا) بفرستيد.
    پاينده و پيروز باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)