صفحه 105 از 110 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط misannasim نمایش پست ها
    سلام
    ما پروازمون ساعت 1 شب میشینه و از طرفی تا اون شهر مورد نظر یک ساعتی فاصله هست. به نظرتون چه کار کنیم، همونجا یه روز تو هتل بمونیم یا صبر کنیم صبح شه بریم شهر مورد نظر هتل بگیریم
    هتل ها عموماً ساعت تحویل اتاقشون اصولاً 2 بعد از ظهر هست و ساعتی که باید اتاق رو تحویل بدید 11 صبح.
    اگز ساعد 1 می شنید تا از گمرگ رد بشید و چمدونها رو تحویل بگیرید ساعت میشه 3 نصفه شب. بعد برید هتل و ساعت 11 باید اتاق رو تحویل بدید یا یک روز تمدید کنید.( 7 ساعت مفید اتاق دارید)
    اگر بخواید حیرون بکونید حد اقل 12 ساعت باید بدون جا و مکان با چند تا چمدون یه جایی بمونید و نخوابید که مبادا چمدونها رو نبرن و.....
    انتخاب با خودتونه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

یک سوال خیلی مهم داشتم.ممنون میشم دوستان مطلع سریع جواب بدن. من تاریخ ای-20 ام واسه 14 اگوست هست الان دانشکده بهم نامه لیت تا اوایل اکتبر داده و سویسم هم اپدیت شده. با توجه به اینکه من یکماه و نیم بعد تاریخ ای-20 میرسم ایا لازم نیست کار دیگه ای انجام بدم؟ همین نامه لیت و اپدیت سویس کافیه؟ ممنون

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zhiloo نمایش پست ها
    یک سوال خیلی مهم داشتم.ممنون میشم دوستان مطلع سریع جواب بدن. من تاریخ ای-20 ام واسه 14 اگوست هست الان دانشکده بهم نامه لیت تا اوایل اکتبر داده و سویسم هم اپدیت شده. با توجه به اینکه من یکماه و نیم بعد تاریخ ای-20 میرسم ایا لازم نیست کار دیگه ای انجام بدم؟ همین نامه لیت و اپدیت سویس کافیه؟ ممنون
    بله، با توجه به اینکه دانشگاه سویس شما رو آپدیت کرده، همون نامه late arrival کفایت میکنه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

سلام. من چند روز پیش وارد آمریکا شدم. ویزای من دیرتر از تاریخ شروع درج شده در ds2019 صادر شد و من برای پیک آپ late arrival تهیه کردم. چون تا سی روز بعد از تاریخ ثبت شده در ds نمیتونستم برم از دانشگاه خواستم تو سیستم سویس تاریخ ورودم رو عوض کردن اما چون فرصت نبود ازشون نخواستم فرم جدید رو برام پست کنن و اونها هم گفتن که اجازه ندارن تصویرش رو به صورت اینترنتی برام بفرستن. آقای مهراد به من گفتن که با همون late arrival میتونی وارد بشی. من هم با توکل بر خدا همون مدارک رو برداشتم. افسری که با من موقع ورود صحبت کرد خیلی خوش برخورد بود و دوستانه برخورد کرد و فقط پرسید میخوای چیکار کنی که من توضیح دادم و یه کم شوخی و اینا. بعد گفت میشه ds رو ببینم که من توی کاور گذاشتم کنار دستش که فقط یک لحظه سرش رو برگردوند و دید فرمه اونجاست گفت برش دار. حتی تاریخ رو چک نکرد و اینا. یا این افسر خیلی دیگه مهربون بود که اصلا سویس رو چک نکرد و یا شاید با زدن اسمم تو سیستم شماره سویس اومده باشه و اطلاعات موجود بوده باشه. نمیدونم. به هر حال شکر خدا خیلی خوب پیش رفت. اما مشاورمون تو دانشگاه بعدا میگفت بستگی به افسر داره. ممکنه یه افسر مشکل ایجاد کنه. تاریخ خروج رو هم زد بر طبق ویزای j1.

نکته: من بلیطم رو اینترنتی گرفتم. چون لحظه آخر بود توی آلمان دو تا توقف داشت. اول توی مونیخ و بعد توی فرانکفورت. بعد که رفتم فرودگاه امام خمینی چمدون ها رو تحویل بدم دیدم داره ویزای آلمان من رو نگاه میکنه. گفتم به اون چیکار دارید؟ اصل کاری دو صفحه بعده. گفتن چون دو تا توقف تو آلمان داری حتما باید ویزای شینگن داشته باشی. در غیر این صورت نمیشه!!! من نمیدونستم. شوکه شده بودم و گفتم چرا پس من جایی ندیدم و اگر ویزا نداشتم که اوضاع قمر در عقرب بود که فرمودند اونجایی که الکی تیک زدی شرایط رو قبول دارم همین رو نوشته بودن!!!
    اینجا بود که باز هم به قدرت خدا پی بردم. خداوند خیلی هوامو داشت. چرا که ویزای آلمان من از وقتی گرفته بودم اصلا استفاده نشده بود و دیگه داشت منقضی میشد و من به خاطر هزینه و وقتی که براش گذاشتم و ازش استفاده نکردم ناراحت بودم. اما جای عجیبی به دردم خورد. وگرنه باید برمیگشتم خونه!!! لطفا وقتی توی صفحه ای میزنه شرایط رو قبول دارم سرسری تیک نزنید مثل من. بخونیدش.
    همگی موفق باشید و لطفا برای همدیگه دعا کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

یه نکته دیگه: توی هواپیمایی united گزینه غذای مسلمان رو انتخاب نکنید!! من انتخاب کردم رسوای دو عالم و شرمنده خودم شدم!!!
    دو تا پرواز اولم لوفت هانزا بود که خیلی عالی بود. غذای مسلمان هم زده بودم و گرچه عین بچه ها غذای من رو نیم ساعت زودتر از بقیه دادن ولی خوب بود. البته صبحانه بود و من وقتی صبحانه دیگرون رو دیدم متوجه شدم که اونها هم گوشت ندارن. نمیدونم حالا چرا برای من فرق داشت!!!
    اما پرواز سوم: نیم ساعت زودتر اومدن گفتن فلانی؟ گفتم منم. یه سینی گذاشتن جلو روم. دیدم به به پلو و خورشت با سالاد کاهو. اولین قاشق رو گذاشتم دهنم دیدم خیلی داغه. دومی رو یه کم خنک کردم دیدم فایده نداره. بعد سومی متوجه شدم این غذا نیست این فلفله!!! باور کنید وحشتناک بود. در عمرم چنین چیزی نخورده بودم. برنجش فلفلی بود. گوشتش آتشی بود. جالبه مخلفاتی که فکر میکردم سبزیجاته فقط فلفل دلمه ای بود که اون هم به شدت تند بود. نتونستم بخورم. سالاد رو خواستم امتحان کنم اون هم فقط کاهوی بسیار تلخ بود و سسش هم فلفلی. خلاصه با نون و پنیر ته بندی کردم. جالبه خودشون میدونستن چی آوردن که یه لیوان آب هم کنارش گذاشته بودن. بعد که برای بقیه غذا آوردن ازشون میپرسید چی میخوری که توش سبزیجات هم داشت. به نظرم سنگین تر این بود که میگفتم سبزی خوار هستم.

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

سلام. کسی از دوستان هست برای دو تا سه هفته آینده بخاد بیاد واشنگتن دی سی؟
    نیاز به یک سری داروی فوری هست از ایران. آیا کسی هست برای اوایل اکتبر از تهران یا اصفهان بیاد دی سی و این داروها رو برای من از اونجا بیاره...من میتونم پیکاپشون کنم فرودگاه دالس.
    ممنون اگر کسی بتونه کمک کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Western Michigan University

من برای ترم فال 2016 اپلای کردم و ویزامو گرفتم.منتها چون ویزام خیلی دیر ایشو شد و پاسپورتم یک زمان طولانی توی سفارت بود مجبور شدم دیفر کنم برای ترم بعد. الان ویزام اومده که سینگل هست و تاریخ اکسپایرش هم 7دسامبر. کلاسهای ترم جدید از 9ژانویه میشه که با احتساب یک ماه قبل تر میتونم 9 دسامبر وارد آمریکا بشم. حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه آخرین زمان ممکن برای ورود به امریکا برای من 7 دسامبر هست و این زمان میشه 33 روز قبل از شروع ترم جدید، آیا ممکنه منو از فرودگاه برگردونن؟ چه کاری الان از من برمیاد که همه چیز قانونی انجام بشه و مشکلی برام پیش نیاد؟ و اینکه باتوجه به اینکه ویزامو برای I20 ترم فال صادر کردن و من دارم با I20 جدید برای ترم اسپرینگ میرم آیا مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم اگه جواب بدین چون دیگه خسته شدم واقعن از این پروسه ی ویزا و اینهمه استرس. سفارتم هرچی ایمیل میزنم جواب نمیده

تاریخ 2 اکتبر ساعت 14 به فرودگاه لس انجلس رسیدیم

در کل همه چی اوکی بود

کلا شاید 30 دقیقه زمان برد مرز هواییشونو رد کردیم و اومدیم بیرون
    افیسر (پلیس چینی تبار بودن)سوال های معمولی پرسید و ووچر هتل و بلیط برگشت دید و پرسید چند روز میخواهین بمونین
    همه اون چیزهایی که قبلا همین جا پرسیده بودم و گفته بودن ممنوعه مثله پسته بادام هندی گز سوهان زعفران با خودم اورده بودم و تو برگه گمرکی که تو هواپیما میدن هم در صورت پرسیدن ذکر کرده بودم و هیچ مشکلی نبود
    (در صورت امکان بعدا نمونه عکسی که از فرم گمرکی گرفتم رو توی تاپیک اپلود میکنم)

حتی پولی که بردیم خیلی بیشتر از 10 هزارتا برای هرنفر بود که اونم باز مشکلی نبود به محض اینکه ببینن بیشتر نوشتین به قسمت دیگه ای راهنماییتون میکنن که اونجا یک فرم باید پرکنین (کلا این قسمت 5 دقیقه هم نشد)
    مقدار بارمون هم خیلی زیاد بود ولی کسی سوالی نکرد این همه چمدون برای چیه0بلیط قطری با بارمجاز هر نفر3تا چمدون 23 کیلویی به علاوه 1 کری ان به علاوه کوله پشتی)

فقط روی تخمه و چیزهایی که تخمه (هسته) داره خیلی گیرن و حتی به فارسی چندین بار میپرسن تخمه دارین با خودتون؟؟؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

"همه اون چیزهایی که قبلا همین جا پرسیده بودم و گفته بودن ممنوعه مثله پسته بادام هندی گز سوهان زعفران با خودم اورده بودم"
    هیچ کدوم از اینایی که نوشتید ممنوع نیست آوردنشون.
    فقط تخمه و لیموعمانی(درسته و هسته دار) ممنوع هست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

من فردا پرواز دارم و خیلی ممنون میشم اگر دوستان لطف کنند و جواب بدند، خوراکی هایی را کهامکان داره بردنشون مشکل ساز بشه بهتره به چه صورت در چمدان قرار بدم؟ ایا کوله پشتی و چمدان داخل کابین را هم دوباره میگردند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)