صفحه 16 از 110 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

ممنون بابت راهنمایی.
    کسی میدونه که اصل آی تونی رو موقع ورود به هواپیما میگیرن یا وقتی که از هواپیما پیاده میشیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Roozbeh نمایش پست ها
    بله. قطعا مشکل پیش میاد چون در هنگام ورود i20 باید مهر بشه.
    این موضوع قبلا مطرح شده لطفا قبل از ارسال جستجو کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAZCU نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی.
    کسی میدونه که اصل آی تونی رو موقع ورود به هواپیما میگیرن یا وقتی که از هواپیما پیاده میشیم؟
    وقتی پیاده میشید در port of entry و همینطور برای انجام special registration اصل i20 لازمه.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

هم در فرودگاهی که پرواز connection به آمریکا دارید و هم در port of entry در آمریکا به دقت I-20 را کنترل میکنند. در خود آمریکا هم برای گواهینامه و بانک و SSN تقریبا هرکار رسمی دقیقا مثل پاسپورت به I-20نیاز دارید. توصیه میکنم سعی کنید یل از سفارت یا مجددا از دانشگاه بگیرید. احتمال زیادی میدم کپی اش براتون مشکل ایجاد کنه (مگر اینکه کپی انقدر خوب باشه که نفهمند کپیه (که داستان دیگریست). علاوه بر اینها کاغذ I-20 سایزش با A4 فرق داه و امضاها هم باید با خودکار (جوهر) باشه و نه پرینت شده
    لا حول و لا قوه الا بالله

http://www.ice.gov/sevis/factsheet/1...t_stdnt_fs.htm
    این لینک و قسنتهای دیگه این سایت که کاملا رسمی و قابل اعتماد می باشد، اطلاعات خوبی در مورد سفر به آمریکا توش هست. از جمله اینکه چیا در موقع ورود لازمه و تو فرودگاه چه کار باید کرد و... گفتم شاید به درد کسی بخوره...

Junior Member

سلام به همه دوستان
    اگر I-20ایی که باهاش ویزا می گیریم با I-20ایی که باهاش وارد خاک آمریکا می شیم فرق کنه (مال دو ترم متفاوت باشن) مشکلی پیش میاد؟

..تا چند روز بعد از تاریخی که توی I20 نوشته می شه بدون مشکل و بدون نیاز به نامه از دانشگاه وارد آمریکا شد؟

توی I20 من تاریخ 11 آگوست و زده..می برای 12 آگوشت بلیط رزرو کردم..این 1 روز ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    توی I20 من تاریخ 11 آگوست و زده..می برای 12 آگوشت بلیط رزرو کردم..این 1 روز ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟
    اینجا که کسی جواب سوال منو نداد..این جواب دانشگاهه شاید به درد کسی بخوره:

The purpose of writing the reporting date as August 11th is so that students can arrive up to 30 days prior to that date, as well as it is a day before the International Student Orientation. On the Remarks line on the front page of your I-20 there should be dates listed for orientation, first day of classes and the last day to register for classes. We put those dates on there so that if you are to arrive after August 11th it proves that you are still arriving before classes start and/or before the last day to register for classes. You do not need a letter for late entry then, you can direct the border entry officer to those remarks if he/she does question your arrival later than August 11th. Please let me know if you have any questions.

منم با دو روزتاخیر میرم اما دانشگاه بهم یک نامه تاخیر داده

Junior Member

سلام

من هم هفته بعد با ترکیش دارم میرم به شیکاگو. لطفا راهنمایی بفرمایید:
    1- هنوز هم در استانبول خیلی سخت گیری می کنند؟ (از دوستان کسی تازگی ها رفته از این مسیر؟)
    2- چون من میخوام همه مدارکم (اصل لیسانس و فوق و شناسنامه و کارت ملی و چند نسخه ترجمه از هر کدوم که رو هم هزار تاست!) به همراه لپ تاپم در کیف لپتاپ ببرم، آیا تو استانبول تک تک مدارک رو در می آرند و چک می کنند؟
    3- با توجه به اینکه در بعضی موارد ارزی که می بریم رو چک میکنند آیا در مورد فرم custom declaration هم این احتمال وجود داره مثلا بگند وسایل شما بیشتر از این حد می ارزه؟ اصلا چیز مهمی هست؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)