صفحه 17 از 110 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط EbneSina نمایش پست ها
    سلام

من هم هفته بعد با ترکیش دارم میرم به شیکاگو. لطفا راهنمایی بفرمایید:
    1- هنوز هم در استانبول خیلی سخت گیری می کنند؟ (از دوستان کسی تازگی ها رفته از این مسیر؟)
    2- چون من میخوام همه مدارکم (اصل لیسانس و فوق و شناسنامه و کارت ملی و چند نسخه ترجمه از هر کدوم که رو هم هزار تاست!) به همراه لپ تاپم در کیف لپتاپ ببرم، آیا تو استانبول تک تک مدارک رو در می آرند و چک می کنند؟
    3- با توجه به اینکه در بعضی موارد ارزی که می بریم رو چک میکنند آیا در مورد فرم custom declaration هم این احتمال وجود داره مثلا بگند وسایل شما بیشتر از این حد می ارزه؟ اصلا چیز مهمی هست؟

ممنون
    ۱ و ۲ رو نمیدونم ولی کلا بهش فکر نکنید. فکر نمیکنم کسی رو در استانبول بی دلیل اذیت کنن
    ۳- چنین چیزی به کسی نمیگن مگر اینکه در حال حمل اشیای تاریخی قاچاق باشید! قیمت وسایل همراهتون رو حد اکثر ۱۰۰ دلار بنویسید. مقدار ارز همراهتون رو دقیق بنویسید. گاهی رندوم چک میکنن. به مقدارش کاری ندارن ولی به نادرست نوشتن چرا.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Junior Member

نمدونم جای درستی سوالم را مطرح می کنم یا نه، در مورد وسایلی که با خودم می تونم به آمریکا ببرم سوالی داشتم.
    آیا من می تونم با خودم یک قالیچه ببرم، شنیدم بعضی ها در این مورد با مشکل برخورد کردن و توی فرودگاه بهشون گفتن نمیشه فرش ببرید. شما کسی را میشناسید که به تازگی رفته باشد و با خودش قالیچه هم برده باشد؟

سلام
    اسپشیال رجیستریشن برای ایرانی ها حذف شده و مثل سایرین وارد می شوید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

1. تو استانبول از من فقط مدارک اصلی مثل پاسپورت و آی بیست رو خواستند. و البته پرسیدند که تو آمریکا قراره کجا بمونی که من آدرس دادم. و پرسیدم آیا آلات قتاله داری یا نه!!! دیگه همین سوالات برای 7 تا از همسفرهای دانشجو و ایرانی اتفاق افتاد. نگران استانبول نباشید
    2. من هم همین کار رو کردم و هیچ مشکلی نبود
    3. این سوال رو اصلا نپرسیدن

سلام
    من 10 آگوست از فرودگاه دیترویت وارد شدم.. هیچ مرحله اضافه ای به دلیل ایرانی بودنم توی فرودگاه نبود. بعد از پیاده شدن از هواپیما مثل بقیه رفتم پاسپورتمو به علاوه I20 و فرم I94 و یه فرم دیگه به نام declaration form(فرم عمومی در مورد محصولات خوراکی و cash و... که همراه دارید) که توی هواپیما پر کرده بودم رو توی همون باجه های معمول کنترل گذرنامه (که در مورد فرودگاه دیترویت خیلی هم بازتر از باجه های شیشه ای جاهای دیگه هست) نشون دادم. افسر هم برخورد خیلی خوبی داشت. فقط در مورد تاریخ I20 که گذشته بود پرسید که من نامه late arrival رو نشون دادم و پرسید چقدر cash همراهت هست که گفتم. بعد هم انگشت نگاری که مربوط به همه میشه.
    بعد از گرفتن بار هم رفتم فرم declaration رو یه جایی که مربوط به گشتن چمدونها می شه نشون دادم که همه مواردش منفی بود(چون واقعا یک ذره هم مواد غذایی و ...نداشتم) غیر از مبلغ بیش از 10000$ که همراهم بود و براش یه فرم دیگه رو پر کردم و بعد بدون اینکه در هیچ کدوم از چمدونهارو باز کنن گفت O..K, You are all set, have a nice day
    فقط مطمئنم بهتره که آدم هر چی تو فرم می نویسه و ازش می پرسن رو راست بگه چون از دید اونها اگه یه دروغ گفته باشی همه حرفهای دیگه ای هم که زدی بالقوه دروغه!
    ضمنا یه چیز مهم اینه که I20 و اون تیکه از I94 که به پاستون منگنه می کنن مهر بخوره، اگر نه ممکنه در آینده مشکل به وجود بیاد
    امیدوارم همه در راه هدفشون موفق باشن..
    خوش گذشت...

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_since1986 نمایش پست ها
    سلام
    من 10 آگوست از فرودگاه دیترویت وارد شدم.. هیچ مرحله اضافه ای به دلیل ایرانی بودنم توی فرودگاه نبود. بعد از پیاده شدن از هواپیما مثل بقیه رفتم پاسپورتمو به علاوه I20 و فرم I94 و یه فرم دیگه به نام declaration form(فرم عمومی در مورد محصولات خوراکی و cash و... که همراه دارید) که توی هواپیما پر کرده بودم رو توی همون باجه های معمول کنترل گذرنامه (که در مورد فرودگاه دیترویت خیلی هم بازتر از باجه های شیشه ای جاهای دیگه هست) نشون دادم. افسر هم برخورد خیلی خوبی داشت. فقط در مورد تاریخ I20 که گذشته بود پرسید که من نامه late arrival رو نشون دادم و پرسید چقدر cash همراهت هست که گفتم. بعد هم انگشت نگاری که مربوط به همه میشه.
    بعد از گرفتن بار هم رفتم فرم declaration رو یه جایی که مربوط به گشتن چمدونها می شه نشون دادم که همه مواردش منفی بود(چون واقعا یک ذره هم مواد غذایی و ...نداشتم) غیر از مبلغ بیش از 10000$ که همراهم بود و براش یه فرم دیگه رو پر کردم و بعد بدون اینکه در هیچ کدوم از چمدونهارو باز کنن گفت O..K, You are all set, have a nice day
    فقط مطمئنم بهتره که آدم هر چی تو فرم می نویسه و ازش می پرسن رو راست بگه چون از دید اونها اگه یه دروغ گفته باشی همه حرفهای دیگه ای هم که زدی بالقوه دروغه!
    ضمنا یه چیز مهم اینه که I20 و اون تیکه از I94 که به پاستون منگنه می کنن مهر بخوره، اگر نه ممکنه در آینده مشکل به وجود بیاد
    امیدوارم همه در راه هدفشون موفق باشن..
    من یک کمی خرما و سبزی خشک و زرشک تو بارم دارم. نمیدونم بنویسم مواد خوراکی دارم یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARH نمایش پست ها
    من یک کمی خرما و سبزی خشک و زرشک تو بارم دارم. نمیدونم بنویسم مواد خوراکی دارم یا نه ؟
    اگه چیز هسته دار که قابل کشت باشه ندارید لازم نیست بنویسید

من یک سوال در مورد ورود به آمریکا از فرودگاه شیکاگو داشتم. من از ترمینال 5 وارد میشم و باید برم ترمینال 1 تا سوار پرواز داخلی ام بشم. حدفاصل ترمینال 5 و 1 هم مترو داخل فرودگاه هست. با توجه به اینکه من بارهام رو در ترمینال 5 تحویل میگیرم تا ترمینال 1 چه طوری باید ببرمشون ؟ داخل مترو اجازه میدند چرخ دستی ببریم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARH نمایش پست ها
    به نظر من بنویسید ولی بگذارین یه جایی که بدون باز کردن چمدون بتونید بهش دسترسی داشته باشین و به اون مامور نشونش بدین و ازش بپرسین.

ضمنا من یه چیزی که یادم رفت بگم این بود که خیلی مواظب ته برگ فرم مهر خورده I94 باشین چون قیافش نشون نمی ده که اهمیت داشته باشه ولی از خود ویزاتون در بعضی موارد مهمتره و جایگزین کردنش هم آسون نیست
    خوش گذشت...

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

حتما هست من هم در نیویورک نرمینال 1 پیاده شدم و با ترن رقتم ترمینال 8 و چرخ دستی بردم با خودم
    Believing everybody is dangerous, but believing nobody is more dangerous

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)