صفحه 20 از 110 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط meba نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه ما وقتی وارد آمریکا میشیم، چطور باید پولمونو همرامون بیاریم که امن باشه؟ یا اگه تنها راه، پول نقد هست، جهت اطمینان، چطور سریع آنرا در بانک ذخیره کنیم؟
    با توجه به اینکه، نه سوشال سکیورتی داریم و نه گواهینامه (باتوجه به مطالب دوستان که نوشته بودند حداقل نیاز به دو کارت شناسایی هست)
    دانشجویی سفر می کنم، و تنها گذرنامه، نامه پذیرش، I-20 رو دارم.
    نحوه انتقال: همشو بزار تو کیف کمری. اگر در هواپیما خوابت برد بازم امنه. از فرودگاه تا دانشگاه تاکسی بگیر. در تاکسی گرفتن حتما دقت کن تاکسی خود فرودگاه باشه نه کسی که تحت عنوان تاکسی گفت میرسونمت! ممکنه ۵۰-۶۰ دلاری بشه اما میارزه. جز اینکه خودت بیاری راه‌های دیگه هم هست اما این سریعترینه بخصوص وقتی که روزهای اول به پول نقدر برای جا افتادن و خرید وسایل ضروری نیاز داری. نقد ۱۰۰۰۰ تا برای کارای اولیه ترم اولت کافیه اگر فاند هم بهت مبدن.

بانک: حساب باز کردن نیازی به SSN نداره. به محض اتمام کارهای registration در دانشگاهت بعد از یکی دو روز که وقت کردی میتونی بری حساب باز کنی. مدارکی که در روزهای اول در اختیار داری برای حساب باز کردن کاملا کافیه مثل پاسپورت و I-20‌ و I-94 و ID دانشجویی که روز اول رسیدن بهت میدن.

سراغ بانکی برو که دانشجوهای اون دانشگاه بیشتر اون بانک رو ترجیح میدن! نه بانکی که بهتره! مثلا بهترین بانک Bank of America هست اما Citi Bank‌ ممکنه برای دانشگاه‌ شما امکانات بهتری داشته باشه (شاید).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران - دانشگاه شیراز

سلام به همگی
    من امروز با قطر اومدم آمریکا،واشنگتن
    تو فرودگاه کلأ نیم ساعت هم الاف نشدم،چمدونها رو که اصلأ چک نکردن،فقط افسری که ویزا رو چک میکنه چنتا سوال در مورد پولی که همراه دارم پرسید.
    همه چی روتین و بدون دردسر بود،مثل فرودگاه دبی

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    نحوه انتقال: همشو بزار تو کیف کمری. اگر در هواپیما خوابت برد بازم امنه. از فرودگاه تا دانشگاه تاکسی بگیر. در تاکسی گرفتن حتما دقت کن تاکسی خود فرودگاه باشه نه کسی که تحت عنوان تاکسی گفت میرسونمت! ممکنه ۵۰-۶۰ دلاری بشه اما میارزه. جز اینکه خودت بیاری راه‌های دیگه هم هست اما این سریعترینه بخصوص وقتی که روزهای اول به پول نقدر برای جا افتادن و خرید وسایل ضروری نیاز داری. نقد ۱۰۰۰۰ تا برای کارای اولیه ترم اولت کافیه اگر فاند هم بهت مبدن.

بانک: حساب باز کردن نیازی به SSN نداره. به محض اتمام کارهای registration در دانشگاهت بعد از یکی دو روز که وقت کردی میتونی بری حساب باز کنی. مدارکی که در روزهای اول در اختیار داری برای حساب باز کردن کاملا کافیه مثل پاسپورت و I-20‌ و I-94 و ID دانشجویی که روز اول رسیدن بهت میدن.

سراغ بانکی برو که دانشجوهای اون دانشگاه بیشتر اون بانک رو ترجیح میدن! نه بانکی که بهتره! مثلا بهترین بانک Bank of America هست اما Citi Bank‌ ممکنه برای دانشگاه‌ شما امکانات بهتری داشته باشه (شاید).
    توضیحات کامل بود، فقط وقتی رفتی حساب باز کنی حتما حتما درخواست یک حساب کن که Free of charge باشه.

میتوین 2 تا حساب باز کنی یکی saving و یکی saving، checking بیشتر پولت رو بذار توش و برای checking یک کارت بگیر و مبلغ مورد نیازت رو بریز توش..
    ویرایش توسط ShahdaD : December 19th, 2011 در ساعت 04:51 PM
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

یک نکته رو هم من اضافه کنم که قبل از رفتن و قرارداد بستن با یک بانک، کمی‌ تحقیق کنید که فی‌‌ها (هزینه‌های نگهداری حساب) و جریمه‌ها و امکانات و ATM های در دسترس اون بانک به چه صورته. راحتی کار (بانکداری انلاین) خیلی‌ مهمه البته اکثر بانک‌های معتبر سایت‌های خوبی‌ دارن. امکان گرفتن کردیت کارد معمولی‌ (بعد از ۶-۱۲ ماه) و کردیت کارت سکیورد (بلافاصله) چطوره؟ امکان اضافه کردن همسر (یا افتتاح حساب جدید رایگان براشون) چقدره؟
    یکی‌ از مسائلی‌ که پیش میاد برای دانشجویان جدیدالورود اینه که یکی از دوستاشون میبرشون همون بانک خودش و براش حساب باز می‌کنه.. باید بدونید که اکثر بانک‌ها به کسانی‌ که براشون مشتری بیارن جایزهٔ نقدی میدن. ممکن دوستتون شما رو تنها به قصد گرفتن این پورسانت به بانک خاصی‌ معرفی‌ کنه که باید دقت داشته باشید.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member محیا آواتار ها

سلام دوستان
    می خواستم در مورد کسایی که ویزای توریستی دارن سوال بپرسم
    آیا از این افراد سوال خاصی میشه و اینکه چه مدارکی مورد نیازه ؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من الان میخوام برای دانشگاهی که ادمیشن دارم ازش فرم مشخصات خودم رو پر کنم که برام I20 صادر کنه. یه جاش ازم پرسیده:
    What is your expected day of entry to USA?
    شروع ترم پاییز تو این دانشگاه 27 آگوست هست. اگه من تاریخ ورود خودم به امریکا رو 1 آگوست بزنم مناسبه؟ در این صورت روی I20 هم مینویسن 1 آگوست و من از 1 آگوست به بعد هر روزی بخوام تا 27آگوست میتونم وارد آمریکا بشم؟
    این 1 آگوست که خودم بهشون میگم همون تاریخیه که بچه ها میگن رو I20 نوشته میشه؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad64 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان میخوام برای دانشگاهی که ادمیشن دارم ازش فرم مشخصات خودم رو پر کنم که برام I20 صادر کنه. یه جاش ازم پرسیده:
    What is your expected day of entry to USA?
    شروع ترم پاییز تو این دانشگاه 27 آگوست هست. اگه من تاریخ ورود خودم به امریکا رو 1 آگوست بزنم مناسبه؟ در این صورت روی I20 هم مینویسن 1 آگوست و من از 1 آگوست به بعد هر روزی بخوام تا 27آگوست میتونم وارد آمریکا بشم؟
    این 1 آگوست که خودم بهشون میگم همون تاریخیه که بچه ها میگن رو I20 نوشته میشه؟
    مرسی
    جالبه چون معمولا دانشگاه از شما نمی پرسه چه تاریخی وارد آمریکا باید بشین. اونها خودشون وقتی به شما برای پاییز پذیرش دادن، تاریخ پذیرش رو هم میدونند. شما میتونید 1 آگوست رو پیشنهاد کنید. مشکلی نیست. وارد آمریکا شدن رو سفارت تعیین میکنه. شما از زمانی که ویزا گرفتید معمولا تا یک تاریخ مشخصی میتونید وارد آمریکا بشید.

با درود.
    من هفته آینده با ویزای توریستی وارد آمریکا میشم و میخواستم بدونم که مدت زمانی رو که به من اجازه اقامت در آمریکا رو میدن کی میده و چقدر هست؟چون تو ویزای من فقط مهلت برای برای وارد شدن به آمریکا رو نوشته.آیا اینو خودم باید در برگه I-94 بنویسم یا اونجا شفاهی ازم میپرسند؟اشکال داره بیشتر از مدت بلیطم که 17 روز هست تقاضا کنم؟مثلا 1 ماه فرصت (ویزا) بخوام؟
    با سپاس فراوان.

دمه مرز مشخص میکنن و زیر 3 ماه نخواهد بود امکان داره 6 ماهه هم بزنن براتون

دوستان، من بلیطم رو One-way گرفتم ! بنظرتون مشکلی بوجود میاد؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)