صفحه 54 از 110 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    لازم باشه قفل چمدون رو هم مي شكنن و داخلش رو نگاه مي كنن. توي وبسايت TSA نوشته. لينك مربوط به اين چيزا رو در پستهاي قديميم گذاشته بودم. TSA-approved lock رو گوگل كنيد متوجه ميشيد قضيه قفل كردن چمدون چيه.
    این کار در حضور شما انجام میگیره و وقتی هم هستی نیاز به شکستن قفل نیست چون کلید دارین . مگه در موارد اضطراری و .... که گفتنش لزومی نداره

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    این کار در حضور شما انجام میگیره و وقتی هم هستی نیاز به شکستن قفل نیست چون کلید دارین . مگه در موارد اضطراری و .... که گفتنش لزومی نداره
    دوست عزيز شما آزاديد عقيده شخصي خودتون رو داشته باشيد ولي نظر شخصي من و شما تغييري در مقرراتي كه در سايت TSA در مورد قفل كردن چمدون نوشته ايجاد نمي كنه. همونطور كه گفتم TSA-approved lock رو گوگل كنيد و مقررات رو روي وبسايت TSA و CBP بخونيد. در مورد باز كردن چمدون با حضور و اطلاع شخص هم موافقم كه اينجور بازرسي كردن خيلي مودبانه تره ولي اگه تجربيات بقيه دوستان و همچنين سايت TSA رو بخونيد متوجه ميشيد كه بازرسي بدون حضور و اطلاع شخص (و در صورت نياز، شكستن قفلهاي غيرمجاز از نظر TSA) اتفاق افتاده و باز هم ممكنه اتفاق بيفته. تجربياتي كه دوستان در مورد توقيف شدن برخي مواد خوراكي كاملا بي خطر "بدون حضور و اطلاع" شخص نوشتن، جزء موارد "اضطراري و..." نيست و در صلاحديد ماموران بازرسي كننده هست. در اين مورد هم نظر شخصي من و شما چيزي رو عوض نمي كنه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط faudiS8 نمایش پست ها
    سلام
    من روز دومم هست که رسیدم
    با قطری از دوحه یک سره به نیویورک
    توی دوحه گیت های به مقصد امریکا جداست و کارکنان امریکا و حتی 2 تا افسر homeland security اونجا هستند و همه چیز رو یه نگاه میندازند. مخصوصا ویزا و یه نگاه به i-20 . بعدشم چک کامل امنیتی. بعدشم پرواز.:دی 11 ساعت توی پرواز با 777 بعدش که رسیدم ساعت 2:40 بود. قرار بود 3 برسیم :دی. تا تاکسی بشیم و بریم برسیم به CBP شد 2:55. 30 دقیقه توی صف تا رسیدم. ویزا و i-20 و i94 رو چک کرد. یه مقدار شوخی کرد(به این مضمون که دکتری مهندسی؟ منم گفتم seems like a geek?ha? اونم یه نگاهی کرد که یعنی خدا زده تو رو من دیگه اذیت نمیکنم)))) ) بعدشم چمدونام آماده بود بلافاصله برداشتم و زدم از ترمینال 8 بیرون و سوار تاکسی شدم (از قبل از رسیدنم دوستم shuttle رزرو کرده بود برام و من فقط تماس گرفتم که من رسیدم:دی) خیلی هم خوب و عالی.
    نکته اول: توی پر کردن فرم 94 تقریبا همه تیک ها no هستند اگر چیزی از قسمت های duty free نخریده باشید.
    نکته دوم: توی هواپیما به اندازه تمام عمرتون هندی میبینید نه به خاطر مسافرا! به خاطر اینکه همه شون فیلم هندی نگاه میکنن.
    نکته سوم: مواظب باشید نسبت به غذاهای هواپیما. به 2 دلیل. حلال بودن اگر مثل من حساس هستید. قطری همه غذاهاش حلاله. خودش هم یادآوری میکنه. دوم غذاهای قطری همه اش ته مزه تند و بعضا خیلی تند داره. یه برنج نارنجی آورد که حتی بوی فلفل میداد. اگه غذای تند نمیخورید مواظب باشید.
    نکته چهارم. توی رسیدن: افسر CBP یه کچل خوشکلی بود. خلاصه خوب شوخی میکرد. کلا خوب بود. فقط اگه تونستید خیابون دانشگاه رو یادتون باشه. من محل ورودم نیویورک بود و دانشگاه فیلادلفیا و ایرادی که یکی از بچه ها داشت که ایراد بگیرند نبود.
    چمدونهام حتی اثری از گشتن نداشت. البته چیزی هم نداشتم. بعد از افسر CBP یه افسر گمرک هست که یه مهر زد و فرم 94 رو از من گرفت. تموم شد همه چیز.
    نکته 5: توی ساعتی که من وارد شدم باجه های JFK داشتن با تقریبا 40 درصد ظرفیت کار میکردند. ولی بازم 30 دقیقه بیشتر و صف نبودیم.
    شماره های toll free رو با برداشتن اولین گوشی تلفنی که برداشتید میونید بگیرید. مثل من 10 تا ندید برای کارت تلفن.
    فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی من عاشق استارباکسم:دی جت لگ ندارم)
    با سلام
    من هم دانشجوی فیلادلفیا هستم و فردا شب پرواز ترکیش دارم به نیویورک
    یک خواهش داشتم اگه ممکن باشه می خواستم بدونم
    1- ثرم ds-94 از اینترنت باید بگیرم یا اینکه تو هواپیما میدهند
    2-مدارک مورد نیاز جهت ورود به امریکا دقیقا چست
    ممنون میشم اگه جواب سئوالاتم را بدید
    تا دیدار همشهری

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

دوست عزيز شما آزاديد عقيده شخصي خودتون رو داشته باشيد ولي نظر شخصي من و شما تغييري در مقرراتي كه در سايت TSA در مورد قفل كردن چمدون نوشته ايجاد نمي كنه. همونطور كه گفتم TSA-approved lock رو گوگل كنيد و مقررات رو روي وبسايت TSA و CBP بخونيد. در مورد باز كردن چمدون با حضور و اطلاع شخص هم موافقم كه اينجور بازرسي كردن خيلي مودبانه تره ولي اگه تجربيات بقيه دوستان و همچنين سايت TSA رو بخونيد متوجه ميشيد كه بازرسي بدون حضور و اطلاع شخص (و در صورت نياز، شكستن قفلهاي غيرمجاز از نظر TSA) اتفاق افتاده و باز هم ممكنه اتفاق بيفته. تجربياتي كه دوستان در مورد توقيف شدن برخي مواد خوراكي كاملا بي خطر "بدون حضور و اطلاع" شخص نوشتن، جزء موارد "اضطراري و..." نيست و در صلاحديد ماموران بازرسي كننده هست. در اين مورد هم نظر شخصي من و شما چيزي رو عوض نمي كنه.
    من هم به عقیده شخصی کاری ندارم و در پست خودم هم قانونی ذکر نکردم ولی قاعده رو گفتم که چه هست ......
    وقتی وارد آمریکا می شوید بعد از اینکه انگشت نگاری شدید و ویزا و مدارکتون چک شد با توجه به فرم پر شده شما در پرواز اگه موردی باشه که آفیسر نیاز به بازدید داشته باشه بعد از تحویل گرفتن چمدان ها در حضور آفیسر چمدانها رو باز می کنید و بازدید می شه . حالا کجا قفل می شکنند ؟؟؟
    وقتی هم که از آمریکا می خواهید خارج شوید همه بارها رو در گیت پرواز تحویل می دهید و خودتون هم می روید توی سالن پرواز اینجا هم از قفل شکستن خبری نیست
    و اما قانون بله همینه و اون مربوط به موارد خاص هست که از حوصله این فروم خارج هست .
    می دونم شما اطلاعات کاملی دارید ولی نظرم و تجربه چند باره ورود و خروج از آمریکا رو گفتم تا دوستان بیخود نگران این قضیه نباشند

رشته و دانشگاه

مشكل همينه كه شما اصرار داريد عقيده شخصي خودتون يا تجربه چندباره ورود و خروج به آمريكا رو به عنوان "قاعده" بيان كنيد. چمدان من هم در هيچ كدام از سفرهاي خارجيم چه در آمريكا و چه در هيچ كشور ديگه اي بازرسي نشده، چه با حضور من و چه بدون حضور من. به قول اينجا so what؟ آيا مي تونم تجربه شخصي خودم در اين سالها رو بگم "قاعده" هست؟

قصد من اینجا نه ایجاد نگرانی هست نه اظهار فضل در مورد معلوماتم. من چون موارد متعدد سراغ دارم از کسانی‌ که به دلیل عمل نکردن به قوانین دچار مشکل شدن، سعی‌ می‌کنم نکات قانونی رو به دوستان یادآوری کنم و توضیح بدم. دليلي براي نگراني دوستان هم وجود نداره. وقتي مسافرين به جاي اتكا به تجربيات بقيه، دقيقا قوانين رو از وبسايتهاي دولتي آمريكا بخونن و دقيقا به همون ترتيب عمل كنن مشكلي ايجاد نميشه. نگراني وقتي ايجاد ميشه كه دوستان به جاي مطالعه دقيق قوانين از وبسايتهاي دولتي، بر مبناي شنيده ها يا تجربيات بقيه عمل كنن.

بازرسي چمدانها قانونا در هر نقطه اي از مسير مسافرت و در هر نقطه اي از هر فرودگاهي ميتونه انجام بشه و منحصر به حالت كلاسيك بازرسي گمركي كه شما به عنوان "قاعده" بيان كرديد نميشه. موارد بازرسي چمدان بدون اطلاع و حضور مسافر اتفاق افتاده و باز هم ممكنه اتفاق بيفته. اینکه توی وبسایت TSA و CBP تاکید کرده که قفل چمدان باید TSA-approved باشه، دقیقا به همین دلیل هست که در هر نقطه‌ای از هر فرودگاهي که دلشون بخواد، نه منحصراً نقاطی که شما ذکر کردید، بتونن چمدان رو باز کنن. مواردش رو هم در همين تاپيك و هم در تاپيكهاي ديگه مي تونيد ببينيد. آخرين موردش هم كه اصلا جزء "موارد خاص از حوصله این فروم خارج" (به قول شما) نبوده، چند صفحه پيش در همين تاپيك مي تونيد بخونيد كه به خاطر مواد خوراكي (نه موارد خاص) چمدان مسافر رو بدون اطلاعش باز كردن و قفل چمدان رو هم برداشته بودن و چيزهايي رو توقيف كردن و حتي بعد از بازرسي هم اطلاع ندادن تا اينكه بعدا خودش چمدان رو باز كرده و ديده يادداشت گذاشتن كه چمدان بازرسي شده و كشف كرده كه چيزهايي ناپديد شده. علاوه بر اين خارج از اين فروم هم مواردش رو سراغ دارم.
    ویرایش توسط Mehrad : August 29th, 2013 در ساعت 01:51 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشدهوافضا-آیرودینامیک- شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsinesorkh نمایش پست ها
    با سلام
    من هم دانشجوی فیلادلفیا هستم و فردا شب پرواز ترکیش دارم به نیویورک
    یک خواهش داشتم اگه ممکن باشه می خواستم بدونم
    1- ثرم ds-94 از اینترنت باید بگیرم یا اینکه تو هواپیما میدهند
    2-مدارک مورد نیاز جهت ورود به امریکا دقیقا چست
    ممنون میشم اگه جواب سئوالاتم را بدید
    تا دیدار همشهری
    سلام
    فرم 94 توی فرودگاه هم هست توی هواپیما هم به مقدار زیاد توزیع میشه :دی. یه باریکه هست که رنگ آبی مایل به بنفش داشت برای ما. مشخصات پاسپورتی خواسته میشه در کنار اینکه کجا میخاید برید. یعنی ادرستون که من دانشگاه رو نوشتم بعدا افسر گفت خیابونش رو نمیدونی گفتم نه. اونم چیزی نگفت. مدارک هم پاسپورتتون هست و آی 20 و فرم 94 همین.
    ان شا الله در خدمت هستم
    امروز صبح بیدار شدم و سایت cbp مثل ادم شماره منو داد. رفتم social security و طرف خودش شاکی بود. به همکارش گفت این چندمین بار تو هفته است که ما نمیتونیم دیتا رو از cbp بگیریم که خوشبختانه همون لحظه برای من زد و درست بود. قراره 10 روز دیگه کارت بیاد در خونه دوستم که الان هستم. فعلا این دوستم داره جور همه آدرسای منو میکشه:دی
    ویرایش توسط Politecnico : August 29th, 2013 در ساعت 07:15 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

مشكل همينه كه شما اصرار داريد عقيده شخصي خودتون يا تجربه چندباره ورود و خروج به آمريكا رو به عنوان "قاعده" بيان كنيد. چمدان من هم در هيچ كدام از سفرهاي خارجيم چه در آمريكا و چه در هيچ كشور ديگه اي بازرسي نشده، چه با حضور من و چه بدون حضور من. به قول اينجا so what؟ آيا مي تونم تجربه شخصي خودم در اين سالها رو بگم "قاعده" هست؟

قصد من اینجا نه ایجاد نگرانی هست نه اظهار فضل در مورد معلوماتم. من چون موارد متعدد سراغ دارم از کسانی‌ که به دلیل عمل نکردن به قوانین دچار مشکل شدن، سعی‌ می‌کنم نکات قانونی رو به دوستان یادآوری کنم و توضیح بدم. دليلي براي نگراني دوستان هم وجود نداره. وقتي مسافرين به جاي اتكا به تجربيات بقيه، دقيقا قوانين رو از وبسايتهاي دولتي آمريكا بخونن و دقيقا به همون ترتيب عمل كنن مشكلي ايجاد نميشه. نگراني وقتي ايجاد ميشه كه دوستان به جاي مطالعه دقيق قوانين از وبسايتهاي دولتي، بر مبناي شنيده ها يا تجربيات بقيه عمل كنن.

بازرسي چمدانها قانونا در هر نقطه اي از مسير مسافرت و در هر نقطه اي از هر فرودگاهي ميتونه انجام بشه و منحصر به حالت كلاسيك بازرسي گمركي كه شما به عنوان "قاعده" بيان كرديد نميشه. موارد بازرسي چمدان بدون اطلاع و حضور مسافر اتفاق افتاده و باز هم ممكنه اتفاق بيفته. اینکه توی وبسایت TSA و CBP تاکید کرده که قفل چمدان باید TSA-approved باشه، دقیقا به همین دلیل هست که در هر نقطه‌ای از هر فرودگاهي که دلشون بخواد، نه منحصراً نقاطی که شما ذکر کردید، بتونن چمدان رو باز کنن. مواردش رو هم در همين تاپيك و هم در تاپيكهاي ديگه مي تونيد ببينيد. آخرين موردش هم كه اصلا جزء "موارد خاص از حوصله این فروم خارج" (به قول شما) نبوده، چند صفحه پيش در همين تاپيك مي تونيد بخونيد كه به خاطر مواد خوراكي (نه موارد خاص) چمدان مسافر رو بدون اطلاعش باز كردن و قفل چمدان رو هم برداشته بودن و چيزهايي رو توقيف كردن و حتي بعد از بازرسي هم اطلاع ندادن تا اينكه بعدا خودش چمدان رو باز كرده و ديده يادداشت گذاشتن كه چمدان بازرسي شده و كشف كرده كه چيزهايي ناپديد شده. علاوه بر اين خارج از اين فروم هم مواردش رو سراغ دارم.
    باهاتون موافقم. من حدود یه هفته پیش از شیکاگو وارد شدم. صف خیلی طولانی داشتیم واسه چک کردن ویزا. البته خود چک کردن و انگشت نگاری خیلی سریع انجام شد. منم خوشحال بودم که ازم نخواستن ساکم رو که به زور بسته بودمش باز کنم. اما وقتی اومدم خونه دیدم که تک تک وسایلم رو گشتن. اینو از اونجا فهمیدم که پلاستیک بعضی از وسایلم پاره شده بود. البته بعدشم دیدم که تو هردو تا ساکم یه برگه گذاشتن که نشون می داد وسایل تو ساکم بررسی شده. خدارو شکر چیزی رو برنداشته بودن
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

دوستان این موضوع کاملا اتفاقی است!
    به عنوان مثال، چمدون های من رو با اینکه حدود 35 دقیقه دیرتر تحویلشون گرفتم (چون اون در CBP inspection دوم بودم ) اصلا نگشتند (چه با حضور خودم و چه بدون حضورم) ولی چمدون دوست دیگه ای رو جلوی خود من اصطلاحا داشتند شخـــــــــــم میزدند!! (هم چمدون خودش و هم چمدون همسرش رو) روی همین حساب نمیشه گفت چون حالا چمدون من رو نگشتند پس "قاعده" اینه که نمیگردند! ضمن اینکه چمدون یه مسافر دیگه (اگر اشتباه نکنم هندی بود) قفل داشت و وقتی دید قفلش شکسته، کلی شاکی شد ولی افسر خیلی با خونسردی گفت که همون طور که در سایت CBP نوشته شده، این جزء مقررات است و نباید از این نوع قفل استفاده میکردی.
    راستی POE من آتلانتا بود.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member c_feanor آواتار ها

توی لیست وسائل ممنوع الورود (!) به آمریکا طلا هم هست. این طلایی که برای استفاده شخصی یا به عنوان سوغاتی برده میشه رو هم شامل میشه؟
    وضعیت لواشک هنوز مشخص نیست؟
    به سبزی خشک چی میگن و توی چه گروهی طبقه بندی میشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط c_feanor نمایش پست ها
    توی لیست وسائل ممنوع الورود (!) به آمریکا طلا هم هست. این طلایی که برای استفاده شخصی یا به عنوان سوغاتی برده میشه رو هم شامل میشه؟
    وضعیت لواشک هنوز مشخص نیست؟
    به سبزی خشک چی میگن و توی چه گروهی طبقه بندی میشه؟
    طلا به طور كلي ممنوع نيست. اون ممنوعيت در مورد شمش و سكه هست. زيورآلات شخصي مشكل نداره اگه در حد عرف باشه. به عنوان هديه اگه ببريد فكر كنم تا حد ١٠٠ دلار معاف از گمرك باشه. اين ١٠٠ دلار رو مطمئن نيستم كه براي هديه به طور كلي هست يا در مورد طلا سقفش فرق مي كنه. ولي به طور كلي هر وقت بحث مصرف شخصي در حد "عرف" مطرح ميشه، در نهايت بر مي گرده به قضاوت افسر كه احساس كنه اين مقدار زيورآلات واقعا براي مصرف شخصي هست يا طرف داره واردات انجام ميده. در مورد اين فكر كنم در بخش پرسش و پاسخ وبسايت گمرك آمريكا توضيح داده بود. توي وبسايت cbp.gov در بخش ask a question كلمه gold رو جستجو كنيد، يه عالمه مطلب مياره.

تكليف لواشك آخرش براي خود من هم روشن نشد. ولي انقدر چيز مهمي نيست. اينجا تقريبا توي هر سوپرماركتي بريد ميتونيد به قيمت ارزون بخريد. به لواشك ميگن fruit roll-up.

سبزي خشك رو ميگن dried herb يا dried vegetable. و از نوع food محسوب ميشه و بايد توي فرم گمركي بنويسيد. توي يكي از لينكهايي كه آگست پارسال گذاشته بودم توضيح بيشتر داده بود و بعضي انواع سبزي خشك رو مجاز نمي دونست. همون لينكها رو چك كنيد. برخوردي هم كه به طور كلي با سبزي خشك مي كنن كاملا به افسر بستگي داره. بعضي افسرها توقيف مي كنن و بعضي افسرها گير نميدن. اصلا قابل پيش بيني نيست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)