صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: پذیرش یک دانشگاه بهتر بعد از مصاحبه سفارت

پیش فرض پاسخ : وضعیت کلیرنس در آنکارا در سال 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط مزمز نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييهاي همه دوستان
    من به سفارت ايميل زدم و موضوع رو گفتم. اونها هم گفتن كه مشكلي نيست I-20 و INVITATION LETTER مربوط به دانشگاه جديد رو بفرست تغييرش ميديم!!!

من اول فكر كردم اشتباه مي كنند و بهشون گفتم كه من قبلا مصاحبه شدم و... كه دوباره گفتند مشكلي نيست ولي خيلي سريع هم جواب 16 تا سوال رو و هم اين دو تا مدرك دانشگاه جديد رو بفرست. ضمنا به همسرت هم بگو جواب سوالاتش رو بفرسته.

دوباره من ايميل زدم و پرسيدم كه DS160 چي ميشه. من اطلاعات دانشگاه اول رو وارد كردم. گفتند ما خودمون update مي كنيمش.
    پرسيدم آيا اين تغيير فرايند اداري بررسي ويزاي من رو به تاخير نميندازه؟ گفتند نه!

حالا من هم دارم از دانشگاه دوم مدارك رو پيگيري مي كنم. ولي بازم نگرانم. يعني واقعا ممكنه كه اينقدر همكاري كنند؟؟؟!!!

در مورد SEVIS FEE كه براي شماره سويس دانشگاه اول پرداخت شده هنوز از سفارت سوالي نكردم. ولي از دانشگاههاي اول و دوم كه پرسيدم ميگن با توجه به اينكه هنوز وارد آمريكا نشدي، ميتوني سويس في پرداخت شده براي SEVIS ID دانشگاه اول رو به SEVIS ID دانشگاه دوم منتقل كني و نيازي نيست كه دانشگاه اولي اونو آزاد كنه. حالا مي خوام مدارك كه آماده شد و براي آفيسر فرستادم ازش بپرسم كه آيا خودش اين رو هم اصلاح مي كنه يا نه؟ حتي اگر لازم باشه دوباره پول سويس رو بدم هم مشكلي نيست. ما كه اين همه پول خرج كرديم اينم روش.

از كليه دوستان مطلع در اين زمينه خواهش مي كنم اگر نظري دارن بفرمايند.

به این آدرس ایمیل بزن fmjfee.sevis@dhs.gov و تمام اطلاعات جدید رو بشون بده؛ مثل:
    name, family, Date of Birth, NEW SEVIS #, NEW University code

بعدا برات reply می کنند و اطلاعات جدید رو update می کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_davari نمایش پست ها
    به این آدرس ایمیل بزن fmjfee.sevis@dhs.gov و تمام اطلاعات جدید رو بشون بده؛ مثل:
    name, family, Date of Birth, NEW SEVIS #, NEW University code

بعدا برات reply می کنند و اطلاعات جدید رو update می کنند.
    واي خيلي خوشحالم كه يك نفر از اين موضوع اطلاع داره.
    خواهش مي كنم بيشتر توضيح بدين.
    چي رو update مي كنند؟ SEVIS FEE رو منتقل مي كنند رو شماره جديد؟ يا اطلاعات DS160 رو update مي كنند؟
    دقيقا بايد چه اطلاعات جديدي غير از اينهايي كه گفتين براشون بفرستم؟؟؟
    لينك مرتبط دارين؟؟؟
    ممنون

چي رو update مي كنند؟ SEVIS FEE رو منتقل مي كنند رو شماره جديد؟ يا اطلاعات DS160 رو update مي كنند؟
    لينك مرتبط دارين؟؟؟
    ممنون
    به این آدرس ایمیل می زنید و new information رو بشون بدید. همون طور که گفتم اطلاعات بالا رو توی ایمیل بنویسید و درخواست بدید که SEVIS Number and Uni. Code رو براتون update کنند توی system اشون. خود شون بتون میگند که این کار رو انجام دادند و چی شده.

لينك مرتبط دارين؟؟؟
    ممنون
    this links has all information you need
    http://www.ice.gov/sevis/i901/faq7.htm#_Toc81222153

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

دوستان یک سوال فکر کنم نسبتا تخصصی.

اگر کسی بره با I-20 یک دانشگاه امریکایی مصاحبه و قبول شه و تو پروسه کلیر باشه. حالا دقیقا بعد از مصاحبه سفارت امریکا یک آفره خب از یک دانشگاهه غیر امریکایی بگیره. به نظره شما دوستانه خوب، بهترین روش چیه که به دانشگاهه امریکاییش بگه که نمیتونه دیگه بیاد. دروغ که نمیشه بگه که ریجکت شده تو کلیر چون اونا میتونن چک کنن (مگر اینکه واقعا ریجکت بشه).

دوستان نظرتون چیه. جوری باید هم گفته بشه که اون استاد هم ناراحت نشه. البته فکر کنم باید به سفارت هم ایمیل زده بشه و کیس ویزا رو کنسل کرد.

ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط tojar نمایش پست ها

اگر کسی بره با I-20 یک دانشگاه امریکایی مصاحبه و قبول شه و تو پروسه کلیر باشه. حالا دقیقا بعد از مصاحبه سفارت امریکا یک آفره خب از یک دانشگاهه غیر امریکایی بگیره. به نظره شما دوستانه خوب، بهترین روش چیه که به دانشگاهه امریکاییش بگه که نمیتونه دیگه بیاد. دروغ که نمیشه بگه که ریجکت شده تو کلیر چون اونا میتونن چک کنن (مگر اینکه واقعا ریجکت بشه).

دوستان نظرتون چیه. جوری باید هم گفته بشه که اون استاد هم ناراحت نشه. البته فکر کنم باید به سفارت هم ایمیل زده بشه و کیس ویزا رو کنسل کرد.

ممنونم
    اگر فاصله ی شروع تحصیل در دو دانشگاه کمتر از 30 روز هست . خودتون رو به دانشگاه اول معرفی کنید و بعد ترنسفر کنید به دانشگاه جدید . کمتر از 2 روز طول میکشه

اگر بیشتر از 30 روز هست . دانشگاه دوم رو یکترم دیفر کنید ، دانشگاه اول رو یک ترم برید و بعد ترنسفر کنید . کمتر از 2 روز طول میکشه و فقط پروسه ی اداری باید انجام شه.

موفق باشید.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    اگر فاصله ی شروع تحصیل در دو دانشگاه کمتر از 30 روز هست . خودتون رو به دانشگاه اول معرفی کنید و بعد ترنسفر کنید به دانشگاه جدید . کمتر از 2 روز طول میکشه

اگر بیشتر از 30 روز هست . دانشگاه دوم رو یکترم دیفر کنید ، دانشگاه اول رو یک ترم برید و بعد ترنسفر کنید . کمتر از 2 روز طول میکشه و فقط پروسه ی اداری باید انجام شه.

موفق باشید.
    ممنونم دوست من. ولي ترانسفري كه شما گفتي فكر كنم براي دو تا دانشگاهه امريكايي باشه.

من بهرته يك بار ديگه منظورم رو بگم. از دوستان هم خواهش ميكنم تا جايي كه ميتونن نظر بدن.

مصاحبه امريكا انجام شده و الان منتظره كلير هستيم. روزه بعده مصاحبه امريكا يك آفر از كانادا مياد. حالا چيكار بايد كرد؟

بايد به سفارت امريكا ايميل زد كيسه ويزاي امريكا رو كنسل كرد يا بايد منتظر موند تا كلير شد و نرفت ويزا رو گرفت. جوابه استاده امريكايي رو بايد چي بدم؟ ميخوام يك جوري هم نشه سابقم تو سفارت امريكا بره تو بلك ليست.

دوستان خواهش ميكنم كمكم كنين. دارم براي ويزاي كشور دوم اقدام ميكنم و اصلا نميدونم كيسه امريكا رو بايد چيكار كنم. نميخوام برم امريكا ديگه كه يك ترم هم باشم بعد از اونجا ترانسفر كنم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

ممنونم دوست من. ولي ترانسفري كه شما گفتي فكر كنم براي دو تا دانشگاهه امريكايي باشه.

من بهرته يك بار ديگه منظورم رو بگم. از دوستان هم خواهش ميكنم تا جايي كه ميتونن نظر بدن.

مصاحبه امريكا انجام شده و الان منتظره كلير هستيم. روزه بعده مصاحبه امريكا يك آفر از كانادا مياد. حالا چيكار بايد كرد؟

بايد به سفارت امريكا ايميل زد كيسه ويزاي امريكا رو كنسل كرد يا بايد منتظر موند تا كلير شد و نرفت ويزا رو گرفت. جوابه استاده امريكايي رو بايد چي بدم؟ ميخوام يك جوري هم نشه سابقم تو سفارت امريكا بره تو بلك ليست.

دوستان خواهش ميكنم كمكم كنين. دارم براي ويزاي كشور دوم اقدام ميكنم و اصلا نميدونم كيسه امريكا رو بايد چيكار كنم. نميخوام برم امريكا ديگه كه يك ترم هم باشم بعد از اونجا ترانسفر كنم.
    آها ... نگفته بودی عزیزِ دل برادر .

والا خیلیا بودن که ویزا گرفتن و نرفتن ، ربطی به سفارت نداره . شما کلا ویزا رو که پیک آپ نکنی باطل میشه . به همین سادگی به همین خوشمزگی

اما در مورد دانشگاه دیگه تصمیم خودتونه و اینجا چیزی بگم استاد رشیدی میاد شاکی میشه خونِ جفتمونو میریزه زمین ها برای دانشگاه توی تاپیک ها خودش بگردین حتما پیدا میشه راه مناسب.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

ممنونم
    دوست عزيز

از اينكه صداقت داريد و به استاد دانشگاه امريكايي هم كه منتظرتونه فكر مي كنيد بهتون تبريك ميگم. چيزي كه متاسفانه حتي در بين اقشار تحصيلكرده ما هم كم پيدا ميشه. اگه تصميمتون براي رفتن به دانشگاه غير امريكايي قطعيه، منصفانه ترين راه اينه كه اول استادتون در امريكا رو در جريان بذارين و بگين كه موقعيت بهتري در جاي ديگه اي دارين، معمولا اساتيد در اين جور موارد كنار ميان و قبول ميكنن، البته بايد قبول كنيد در صورتي كه از دانشگاه امريكايي فاند دارين اين كار شما غير اخلاقيه. قدم دوم هم اينه كه Case خودتونو cancel كنيد كه اين راه هم به سادگي با يه ايميل انجام ميشه.

موفق باشيد
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2266 نمایش پست ها
    دوست عزيز

از اينكه صداقت داريد و به استاد دانشگاه امريكايي هم كه منتظرتونه فكر مي كنيد بهتون تبريك ميگم. چيزي كه متاسفانه حتي در بين اقشار تحصيلكرده ما هم كم پيدا ميشه. اگه تصميمتون براي رفتن به دانشگاه غير امريكايي قطعيه، منصفانه ترين راه اينه كه اول استادتون در امريكا رو در جريان بذارين و بگين كه موقعيت بهتري در جاي ديگه اي دارين، معمولا اساتيد در اين جور موارد كنار ميان و قبول ميكنن، البته بايد قبول كنيد در صورتي كه از دانشگاه امريكايي فاند دارين اين كار شما غير اخلاقيه. قدم دوم هم اينه كه Case خودتونو cancel كنيد كه اين راه هم به سادگي با يه ايميل انجام ميشه.

موفق باشيد
    حسين جان دقيقا همون جوري كه شما ميگي هستش برادر. استاده امريكايي منتظره. من از يكي دو تا بچه هاي گله ايراني كه تو همون دانشگاهي كه من با I-20 اش رفتم مصاحبه تماس گرفتم، گفتن حتي استادت با آزمايشگاه هماهنگ كرده و قسمتهايي كه قراره تو باهاشون كار كني، همه ميدونن كه استاد X قراره يك دانشجو براش از ايران بياد.

اين حرفت درسته كه اساتيد اونور به ماها واقعا احترام ميذارن و رو حرف و قولمون حساب باز ميكنن.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)