صفحه 38 از 60 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 598

موضوع: اجاره خانه در آمريكا

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه در آمريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط quicksatik نمایش پست ها
    اطلاعات این وبسایتها به ندرت به روز هست. هم از نظر قیمت و هم از نظر availability. من قبل از اینکه بیام٬ این سایتها رو میدیدم و فکر میکردم واقعاْ این همه گزینه دارم و میتونم مثلاْ دو روزه یکی از اونا رو انتخاب کنم. ولی ۹۰ درصد خونه هایی که آنلاین موجود بودن٬ وقتی تماس میگرفتم میگفتن که آپارتمان موجود ندارن و قیمت ها هم در اکثر موارد حدود ۲۰۰ دلار بیشتر از آگهی آنلاین بود. البته این قضیه به این دلیل نیست که مثلاْ همه این آگهی دهنده ها کلاهبردار و دروغگو باشن. به نظر من مشکل اینجاست که اگهی دهنده وقتی مشتری اش رو پیدا میکنه٬ به خودش زحمت نمیده بیاد اون آگهی رو کنسل کنه.

یک چیزی که باید تو این سایتها دقت کنید٬ مدت زمان ایجاد آگهی هست. مثلاْ خونه ای که ۸ ماه قبل آگهی شده٬ به احتمال خیلی خیلی زیاد دیگه موجود نیست و اگر هم موجود باشه قیمتش احتمالاْ اون نیست.
    ببینید دوست عزیز با توجه به اینکه هر خانه ای که در این سایتها قرار میگیرند باید مالیات بدهند، شما منزل مورد نظرتون رو نمیتونید پیدا کنید. من این اوخر سفری به نیویورک داشتم. اونجا بیشترین خانه های ارزان در واقع زیرزمین ها هستند که مالیات هم به دولت نمیدهند.

Junior Member

سلام. از دوستان محترم کسی اطلاعی در مورد اجاره خونه در منطقه وست وود لس آنجلس، نزدیک دانشگاه UCLA داره ؟ جاییکه هزینه اجارش خیلی زیاد نباشه. حداکثر 1200 در ماه.
    من 16 سپتامبر همراه همسرم وارد لس آنجلس میشم. شب میرسیم و هنوز جایی رزرو نکردیم.
    طبق تجربه برخی از دوستان که میگن بهتره از ایران خونه رزرو نکنید این کار به تعویق افتاده. کسی تجربه مشابهی در این زمینه داره؟
    ممنون میشم هرچه سریعتر راهنماییم کنید.

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

دوستان سلام
    من ميخواهم براي آخر دسامبر برم به Iowa City به صورت متاهلي. اجاره خونه به چه شكليه؟ از اينجا بايد بگيرم خونه يا برم آمريكا؟
    ماهي چقدر ميشه با utility و آب و برق و تلفن و اينترنت...يك خونه يك خوابه و حداكثر 50 متري؟
    اين سايتها رو ديدم به نظرتون قيمتهاش براي اجاره خونه منطقيه؟
    http://www.iowacityrent.com/
    https://www.apartmentlist.com/ia/iowa-city

Senior Member

سلام دوستان من یه مشکلی پیدا کرذم٬ اولش که اومدم یکی از بچه های ایرانی که اینجا بود منم آورد یک سوئیت برای اجاره٬‌منم که خودم نابلد بودم اجاره کردم و قرار داد یکساله بستم٬ بعد الان فهمیدم که با همین قیمت من خونه خیلی بهتر میتونستم بگیرم. حالا این را میگم تحمل می کنم ولی مساله این هست که نصف شب ساعت یک و دو نصف شب یک سری وحشی تو لابی بلند حرف میرنن و داد میزنن٬ من نمیدونم چه مرگشون هست ولی تکرار هم میشه و اصلا من آرامش ندارم٬ نمیتونم برم بیرون ببینم کی هستن . چیکار کنم راهی هست که من قرار دادم را لغو کنم؟ اعصابم را خورد کردن. بچه ها میگن برو بذار تو sublease ولی عمرا کسی بیاد جای من. میخوام بدونم راه قانونی نداره که من از اینجا در بیام؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکلی پیدا کرذم٬ اولش که اومدم یکی از بچه های ایرانی که اینجا بود منم آورد یک سوئیت برای اجاره٬‌منم که خودم نابلد بودم اجاره کردم و قرار داد یکساله بستم٬ بعد الان فهمیدم که با همین قیمت من خونه خیلی بهتر میتونستم بگیرم. حالا این را میگم تحمل می کنم ولی مساله این هست که نصف شب ساعت یک و دو نصف شب یک سری وحشی تو لابی بلند حرف میرنن و داد میزنن٬ من نمیدونم چه مرگشون هست ولی تکرار هم میشه و اصلا من آرامش ندارم٬ نمیتونم برم بیرون ببینم کی هستن . چیکار کنم راهی هست که من قرار دادم را لغو کنم؟ اعصابم را خورد کردن. بچه ها میگن برو بذار تو sublease ولی عمرا کسی بیاد جای من. میخوام بدونم راه قانونی نداره که من از اینجا در بیام؟؟
    معمولا در قراردادها ذکر میشه ممنوعیت ایجاد سرو صدا بعد از نیمه شب. چرا تا حالا تذکر ندادین؟ این حق طبیعی شماست که حداقل از نیمه شب به بعد در آرامش و سکوت سپری کنید. اگه توجه نکردن به مدیریت مجموعه مراجعه کنید و اگه به طور جدی بهشون بگید حتما پیگیری میکنند.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

سلام دوست عزیز، شما قراردادی که بستی رو یه مطالعه بکن ببین توش چی نوشته، معمولا وقتی قراردادو میخوای لغو کنی باید پول یه ماه جلوتر و بدی، در ثانی باید ببینی آیا در قراردادت اجازه ای sublease بهت داده شده یا نه، و در آخر اگر با صاحبخونت صحبت کن حتی اگر یه شرکت باشه، بعضا ممکنه این اجازه رو بهت بدن که sublease کنی (توافقیه این قضیه یه جورایی)
    و در نهایت ایالتی که شما زندگی میکنی خیلی مهمه برای لغو قانونی قرارداد بدون جریمه، معمولا هر ایالتی یه سند رسمی برای اجاره خانه داره که ملاک قانون ایالته اونو مطالعه کن ببین راجع به شرایط لغو قرارداد چی نوشته شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط mtehrani نمایش پست ها
    دوستان این تقریبا خلاصه ای هست از تجربیات من در مورد پیدا کردن خونه در منهتن و شهرهای اطراف( نیویورک)

تو نیویورک خودت نباشی خیلی سخت خونه پیدا می شه و احتمالا باید بری چند
    وقت باشی دنبال خونه بگردی. در این صورت باید فکر یه جای موقت باشی.

علتش هم این هست که اونجا با بنگاه که می خوای کار کنی باید راه بیفتی
    بری خونه ها رو ببینی مثل ایران تقریبا از راه دور نمیشه خونه رو پسندید
    که چون برات عکس نمی فرستن بنگاه ها
    به اضافه اینکه معمولا خونه ها سریع اجاره می ره و اون ها یک ساعتی رو
    تعیین می کنن می گن فلان ساعت همه کسایی که می خوان بیان خونه رو ببینن
    وهر کی خواست بیعانه می ذاره می ره سر معامله برای معامله هم سابقه کردیت
    شما رو چک می کنن و شرط درآمد برای خودتون داره که معمولا ۴ برابر اجاره همه مستاجرا روی هم هست
    و یا ازتون ضامن می خوان که باید سیتیزن آمریکا باشه و۸ برابر اجاره درآمد داشته باشه
    که اینها همه مشکلش می کنه وقتی هیچ کدوم رو نداری حتی اونجا هستی

دیگه اینکه بنگاه ها حداقل ۱۵ درصد اجاره سال رو به عنوان دستمزد می گیرن
    که باید این رو به قیمت اجاره اضافه کرد.
    مثلا یکی از دوستای من که تو نیویورک از طریق بنگاه دنبال خونه می گرده خونه
    ۸۰۰ تایی پیدا می کنه با پول بنگاه نزدیک ۹۵۰ تا در ماه در میاد به علاوه
    اینکه پول آب و برق و تلفن واینترنت معمولا در ماه برای هر شخص حداقل ۵۰
    دلار هست
    همچنین خونه ها با وسایل خونه نیست و خونه خالی تحویل می گیری باید خودت
    بخری که حداقل روی ۱۰۰۰ تا برای تخت و صندلی و دراور و قابلمه ماهی تابه
    و وسایل برقی کوچک باید حساب کنی. یخچال و گاز رو خونه ها هست.

با این جمع بندی گزینه هایی که شخصی قبلا اونجا ساکنه و خونه ای اجاره کرده و می خواد یه اتاق اجاره بده دیگه گشتن طاقت فرسا و احتمالا کردیت
    چک نخواد البته بعضی هاش می خواد که نمی دونم اون وقت باید چه کار کنیم
    در این صورت بهتر هست که شخص رو از قبل از طریق دانشگاه بشناسید چون تو نیویورک خیلی سخت می شه به کرگزلیست اعتماد کرد

راستی بنگاه ها بجز هزینه دلالی بسته به مورد بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هم از هر نفر برای application می گیرن!!!
    الان دقیقن یکماه میشه که با همین مشکلاتی که گفتین تو نیویورک درگیریم و واقعن خسته و کلافه شدیم. موندم چکار کنم...

Banned

خیلی جالبه این مشکل رو دقیقا من هم دارم با این تفاوت که حالا نمیتونم بگم خونه بهتر با همون قیمت میشد پیدا کرد البته با همخونه ای چرا!
    به خاطر همین در یکی از پستها گفتم و تاکید کردم به خصوص واسه دوستانی که میان اصلا و ابدا در مجتمع خونه نگیرید برید یه جای آروم و دنج خیلی مهمه حتی 50 دلار اضافی هم بدید. گول برق مفته رو هم نخورید چون این مملکت سرمایه داریه 1 سنت بیش از اون حداکثر ( که نمیگن هنگام قرارداد بستن) استفاده بکنید میان در خونتون. اینجا مساله املاک بعضا بدتر از ایران هست و واقعا خیلی هاشون فقط به فکر پول هستن. سر و صدا هم میتونید تذکر بدید ولی واسه کسی که 1 لیتر الکل در 2 قورت زده تذکر و ...اصلا فایده ای نداره فردا یکی دیگه میاد و پس این فردا ...البته میدونم که نمیتونید برید بهشون بگید چون اصلا واسه خیلی هاشون مساله نیست، خودم تجربه کردم و میکنم و به همین علت اکثرا در آفیس دانشگاه هستم و باور کنید اگر بتونم همینجا هم میخوابم هم انرژی هم زمان و هم اعصاب save میشه.
    بعضا میخوام یه نامه از پزشک روانشناس دانشگاه بگیرم بنویسه توش این فرد در اون خانه نباید بمونه!
    در مورد این ایرانی هایی هم که خونه گرفتن دقیقا ماجرای من هم مثل شماست. ایکاش آدم چند دلاری خرج میکرد یه متل میگرفت میرفت دنبال خونه بگرده و بدون دردسر دادن به اونها بهترین گزینه رو انتخاب کنه!
    شما ببینید چقدر این صاحب مجتمع ها... هستن! در قرارداد من نوشته:
    death does not terminate your paying liability!!!
    البته به نظر من با پیگیری ها و پیدا کردن واسطه به نظرم بشه از این موقعیت رهایی یافت.

از دوستان اگر چنین تجربه ای داشتن که بدون هزینه و صرفا با راضی کردن اون شرکت فلنگ رو بسته باشن لطفا بیان کنن.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    خیلی جالبه این مشکل رو دقیقا من هم دارم با این تفاوت که حالا نمیتونم بگم خونه بهتر با همون قیمت میشد پیدا کرد البته با همخونه ای چرا!
    به خاطر همین در یکی از پستها گفتم و تاکید کردم به خصوص واسه دوستانی که میان اصلا و ابدا در مجتمع خونه نگیرید برید یه جای آروم و دنج خیلی مهمه حتی 50 دلار اضافی هم بدید. گول برق مفته رو هم نخورید چون این مملکت سرمایه داریه 1 سنت بیش از اون حداکثر ( که نمیگن هنگام قرارداد بستن) استفاده بکنید میان در خونتون. اینجا مساله املاک بعضا بدتر از ایران هست و واقعا خیلی هاشون فقط به فکر پول هستن. سر و صدا هم میتونید تذکر بدید ولی واسه کسی که 1 لیتر الکل در 2 قورت زده تذکر و ...اصلا فایده ای نداره فردا یکی دیگه میاد و پس این فردا ...البته میدونم که نمیتونید برید بهشون بگید چون اصلا واسه خیلی هاشون مساله نیست، خودم تجربه کردم و میکنم و به همین علت اکثرا در آفیس دانشگاه هستم و باور کنید اگر بتونم همینجا هم میخوابم هم انرژی هم زمان و هم اعصاب save میشه.
    بعضا میخوام یه نامه از پزشک روانشناس دانشگاه بگیرم بنویسه توش این فرد در اون خانه نباید بمونه!
    در مورد این ایرانی هایی هم که خونه گرفتن دقیقا ماجرای من هم مثل شماست. ایکاش آدم چند دلاری خرج میکرد یه متل میگرفت میرفت دنبال خونه بگرده و بدون دردسر دادن به اونها بهترین گزینه رو انتخاب کنه!
    شما ببینید چقدر این صاحب مجتمع ها... هستن! در قرارداد من نوشته:
    death does not terminate your paying liability!!!
    البته به نظر من با پیگیری ها و پیدا کردن واسطه به نظرم بشه از این موقعیت رهایی یافت.

از دوستان اگر چنین تجربه ای داشتن که بدون هزینه و صرفا با راضی کردن اون شرکت فلنگ رو بسته باشن لطفا بیان کنن.
    من مثل شما نیوبورک نیستم!!! داخل پرانتز شما ایالت د بودید حالا رفتی نیویورک!!!

ولی جایی که من هستم در مورد اجاره اصلا بنگاه معنی ندارد. کسانی بنگاه می روند که بخواهند خانه بخرند یا بفروشند

اجاره به صورت زیر انجام می شود

۱- اگر مجتمع باشد باید بری داخل بپرسی جا دارند یا خیر.
    حتی به خودشان زحمت نمی دهند که یک تکه کاغذ پرینت کنند بگویند جای خالی دارند

۲- اگر خانه شخصی باشد باید در خیابان قدم بزنی و ببینی در باغچه ی جلوی کدام خانه تابلوی for rent دارد و به موبایلشان زنگ بزنی
    البته تعداد کمی از صاحبخانه ها (شخصی) به خودشان زحمت می دهند و علاوه بر نصب تابلو ، در سایت ف (خیلی کمتر در کریگ) پست هم می گذارند.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    من مثل شما نیوبورک نیستم!!! داخل پرانتز شما ایالت د بودید حالا رفتی نیویورک!!!

ولی جایی که من هستم در مورد اجاره اصلا بنگاه معنی ندارد. کسانی بنگاه می روند که بخواهند خانه بخرند یا بفروشند

اجاره به صورت زیر انجام می شود

۱- اگر مجتمع باشد باید بری داخل بپرسی جا دارند یا خیر.
    حتی به خودشان زحمت نمی دهند که یک تکه کاغذ پرینت کنند بگویند جای خالی دارند

۲- اگر خانه شخصی باشد باید در خیابان قدم بزنی و ببینی در باغچه ی جلوی کدام خانه تابلوی for rent دارد و به موبایلشان زنگ بزنی
    البته تعداد کمی از صاحبخانه ها (شخصی) به خودشان زحمت می دهند و علاوه بر نصب تابلو ، در سایت ف (خیلی کمتر در کریگ) پست هم می گذارند.
    دوست عزیز من در south dakota هستم، منظور من مشکل این فرد بود نه ایالتی که زندگی میکنن!
    در حالت کلی نتایجی که من گرفتم:
    1- حتما خونه نزدیک دانشگاه باشه تا حد امکان...
    2- مجتمع رو ضربدر بکشید.(البته بستگی به طرف هم داره) ولی کلا چه کسی جای دنج رو دوست نداره و ترجیح میده جای پر سر و صدا باشه.
    3- قرارداد رو کامل بفهمید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)