صفحه 17 از 60 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 598

موضوع: اجاره خانه در آمريكا

پیش فرض پاسخ : هر آنچه كه براي اجاره خانه در امريكا بايد بدانيم

منم دانشگاهم تو فلوریدا توی شهری نزدیک میامی هست ولی دانشکده رشته من توی یک شهر دیگر نزدیک همون جاست و استادی که باهاش در ارتباطم گفته خوابگاه به تو نزدیک نیست و بهتره خونه بگیری من واقعا موندم نمی دونم چی کار کنمخوابگاه رو از اینجا اگه بخوام حالا میشه رزرو کرد میگه 45 دقیقه با ماشین راهه کسی می تونه یک راهنمایی کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh_gh نمایش پست ها
    منم دانشگاهم تو فلوریدا توی شهری نزدیک میامی هست ولی دانشکده رشته من توی یک شهر دیگر نزدیک همون جاست و استادی که باهاش در ارتباطم گفته خوابگاه به تو نزدیک نیست و بهتره خونه بگیری من واقعا موندم نمی دونم چی کار کنمخوابگاه رو از اینجا اگه بخوام حالا میشه رزرو کرد میگه 45 دقیقه با ماشین راهه کسی می تونه یک راهنمایی کنه
    45 دقیقه رانندگی خیلی زیاد نیست تو آمریکا خیلی ها روزی 1 الی 2 ساعت رانندگی می کنن تا دانشگاه یا محل کارشون، ولی حواست باشه که 45 دقیقه با احتساب ترافیک باشه، با این وجود من خودم به شخصه توصیه نمی کنم چون مشکلات زیادی داره، مشکلت با خونه گرفتن چیه؟؟؟ خوب خونه بگیر، اگر هم از این خونه های چند نفره بگیری (3 الی 4 نفر) واست ارزون در می آد بعد یه ترم هم که آشنا شدی می تونی با یه نفر دیگه بری یه خونه دو نفره بگیری که هم راحت تر باشه حدودا هم همون قیمت واست در می آد.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

سلام. یعنی پیشنهاد شما اینه که خوابگاه بگیریم ترم اول را؟ آخه مثلا یک ترم را فکر کنم پول همه اش را بایستی داد که تقریبا با آن هزینه ای که تخمین زدن بعضی از دوستان گفتن که ترمی 3000 تا 4000 دلار در می آید. و یک ترم را گویا اول میگیرند. راستش من برنامه ام این بود اولش چند روز را هتل رزو کنم. بعدش بگردم دنبال کسی که قبلا آنجا بوده و هم خانه ای بخواد یا اینکه کسی که تازه وارد هست اونم و با هم پیدا کنیم. اما خوب نمی دانم این کار چقدر زمان بر هست. از طرفی چون ایران میگذاره 5000 دلار با خودمان ببریم و شاید راحت نباشه برای خانواده که سریع پول بفرستن و اینکه فاند دانشگاه هم معلوم نیست دقیقا کی داده میشه و قاعدتا کمی طول میکشه تا بدست آدم برسه حالا سوالم اینه همه پولش را آدم یهویی بده برای خوابگاه؟ خورد و خوراک را چه کار کنه اون وقت؟ خوشحال میشم کمی راهنمائی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s نمایش پست ها
    سلام

اجاره خونه از ماهی 300 دلار هست تا 1000 دلار و حتی بیشتر

یک سری مجتمع هایی هست (معمولا نزدیک دانشگاه) که suite اجاره میده و اجاره هایی در حدود 500 دلار به بالا داره
    اون طوری که من search کردم، نمیشه خارج دانشگاه خونه گرفت بدون roommate یعنی این که خیلی گرون در میاد

راستش خودم فعلا خوابگاه رزرو کردم واسه خودم (با حدود ماهی 400 دلار با roommate البته که هم اتاقی رو هم نمیشناسم و احتمال زیاد خارجیه)
    اما تصمیم دارم از ترم دوم بگردم ببینم سوئیت مناسبی می تونم داخل شهر پیدا کنم.

نکته1: اجاره این خونه های شیک و ویلایی که تو فیلم های آمریکایی می بینیم، حدود 1200 دلاره و بیشتر که معمولا 3 تا اتاق خواب داره. اگه 3 نفر باشید به راحتی می تونید با پرداخت هر کدوم 400 دلار یکی از اون خونه های شیک رو اجاره کنید.

نکته2: اگه خونه اجاره می کنید (خارج دانشگاه) حتما توجه کنید که آیا قیمت utilitise مثل اینترنت، برق، گرمایش و سرمایش و ... روی اجاره خونه اومده یا نه! ضمن این که در مورد share بودن حیاط یا پشت بوم یا هر وسیله دیگه مطمئن بشید (اگه همسایه دارید یا در مجتمع زندگی می کنید)

نکته 3: اگه خوابگاه هستید، از امکان cooking در اتاق مطمئن بشید (که آیا اجازه cooking دارید، اگه آره، آیا oven داره اتاق یا نه)

نکته 4: از Furnished یا Unfurnished بودن خونه هم اطلاع کسب کنید.

نکته5: اگه محله های دورتر از دانشگاه خونه می گیرید حتما پرس و جو کنید ببینید اون محله امن هست یا نه. چون بعضی از محله تو آمریکا واقعا امن نیست و به خاطر همین اجاره هاش یک کم ارزونه

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz_usa نمایش پست ها
    سلام. یعنی پیشنهاد شما اینه که خوابگاه بگیریم ترم اول را؟ آخه مثلا یک ترم را فکر کنم پول همه اش را بایستی داد که تقریبا با آن هزینه ای که تخمین زدن بعضی از دوستان گفتن که ترمی 3000 تا 4000 دلار در می آید. و یک ترم را گویا اول میگیرند. راستش من برنامه ام این بود اولش چند روز را هتل رزو کنم. بعدش بگردم دنبال کسی که قبلا آنجا بوده و هم خانه ای بخواد یا اینکه کسی که تازه وارد هست اونم و با هم پیدا کنیم. اما خوب نمی دانم این کار چقدر زمان بر هست. از طرفی چون ایران میگذاره 5000 دلار با خودمان ببریم و شاید راحت نباشه برای خانواده که سریع پول بفرستن و اینکه فاند دانشگاه هم معلوم نیست دقیقا کی داده میشه و قاعدتا کمی طول میکشه تا بدست آدم برسه حالا سوالم اینه همه پولش را آدم یهویی بده برای خوابگاه؟ خورد و خوراک را چه کار کنه اون وقت؟ خوشحال میشم کمی راهنمائی کنین.
    ببین به هر حال اینجا که می آی اگه کسی نباشه که کمکت نکنه چند روز اول تا دستت بیاد یک کم سخته که مثلا بتونی 3 روزه خونه پیدا کنی نمی گم محاله ولی سخته یه نمونه اش اینکه ماشین نداری تو شهر کوچیک هم معمولا حمل و نقل عمومی زیاد خوب نیست یا مثلا موبایل نداری اگه می تونی بگرد یه ایرانی اونجا پیدا کن. اما یه چند جا رو حتما وقتی اومدی اینجا چک کن، یکی student union و international office دانشگاه اینجا ها معمولا واسه هم خونه آگهی می زنن و می تونی از اونها پیدا کنی. همچنین یه مجموعه هایی هستن که خونه های 3 - 4 نفره دارن که همه آب و برق و اینترنت included هستش و خودشون هم خونه پیدا می کنن اونها هم خوبن فقط بدیشون اینه که دانشجو های لیسانس بیشتر می رن اونجا در نتیجه سر و صدا و پارتی و این حرفها زیاده اگه احلش باشی که حال می کنی اگه نه هم که فوقش یه ترمه البته اینها معمولا یک ساله قرار داد می بندن ولی وسطش شاید بتونی sublease کنی. یه جای دیگه حتما قبل از اومدنت چک کن craigslist اونجا همه آگهی می دن و می تونی حتی به چند تا شون ایمیل بزنی و عکس های خونه و قیمت هاش رو بپرسی و ببینی.
    من خیلی از خوابگاه خبر ندارم همه اونهایی هم که دیدم یه ترم بیشتر خوابگاه نموندن.
    در مورد پول هم نمی دونم اون موقعی که ما میومدیم هم می گفتن بیشتر از 5000 دلار نمی شه ولی کیه که با زیر 5000 دلار اومده باشه حالا الان شاید بیشتر گیر بدن من نمی دونم.
    راستی اصلا کدوم شهر داری می آی؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

سلام. ممنون از وقتتان و راهنمائی های کامل و دقیق. شهر تولیدو دارم میرم. توکل به خدا. امیدوارم خدا خودش کمک کنه سختی های این قسمت از راه هم حل بشه. آره تلاشم اینه که یک ایرانی پیدا کنم. مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    ببین به هر حال اینجا که می آی اگه کسی نباشه که کمکت نکنه چند روز اول تا دستت بیاد یک کم سخته که مثلا بتونی 3 روزه خونه پیدا کنی نمی گم محاله ولی سخته یه نمونه اش اینکه ماشین نداری تو شهر کوچیک هم معمولا حمل و نقل عمومی زیاد خوب نیست یا مثلا موبایل نداری اگه می تونی بگرد یه ایرانی اونجا پیدا کن. اما یه چند جا رو حتما وقتی اومدی اینجا چک کن، یکی student union و international office دانشگاه اینجا ها معمولا واسه هم خونه آگهی می زنن و می تونی از اونها پیدا کنی. همچنین یه مجموعه هایی هستن که خونه های 3 - 4 نفره دارن که همه آب و برق و اینترنت included هستش و خودشون هم خونه پیدا می کنن اونها هم خوبن فقط بدیشون اینه که دانشجو های لیسانس بیشتر می رن اونجا در نتیجه سر و صدا و پارتی و این حرفها زیاده اگه احلش باشی که حال می کنی اگه نه هم که فوقش یه ترمه البته اینها معمولا یک ساله قرار داد می بندن ولی وسطش شاید بتونی sublease کنی. یه جای دیگه حتما قبل از اومدنت چک کن craigslist اونجا همه آگهی می دن و می تونی حتی به چند تا شون ایمیل بزنی و عکس های خونه و قیمت هاش رو بپرسی و ببینی.
    من خیلی از خوابگاه خبر ندارم همه اونهایی هم که دیدم یه ترم بیشتر خوابگاه نموندن.
    در مورد پول هم نمی دونم اون موقعی که ما میومدیم هم می گفتن بیشتر از 5000 دلار نمی شه ولی کیه که با زیر 5000 دلار اومده باشه حالا الان شاید بیشتر گیر بدن من نمی دونم.
    راستی اصلا کدوم شهر داری می آی؟؟

مرصی از کمک هاتون من که هنوز نگرانم و نمی دونم حتی خوابگاه رو چه جوری رزرو کنم ولی امن تر مطمئن تر وقتی نمی شناسی همون خوابگاه نیست به نظرتون نمی دونم والا منم خیلی تنهام

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

کسی تجربه زندگی در یک condo درست کنار آسانسور و Garbage chute رو داره؟ این استودیو در طبقات وسطی یک ساختمان high rise هست، آیا کسی از اون بالا چیزی توی شوت بندازه آیا صدای تق و دانگ و دونگش (در هنگام سقوط آزاد!) توی آپارتمان های اطرافش میاد؟ صدای آسانسور چی؟

Junior Member

گرفتن خونه هیچ ربطی‌ به داشتن SSN نداره
    ویرایش توسط akak : June 10th, 2012 در ساعت 04:45 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz_usa نمایش پست ها
    سلام. ممنون از وقتتان و راهنمائی های کامل و دقیق. شهر تولیدو دارم میرم. توکل به خدا. امیدوارم خدا خودش کمک کنه سختی های این قسمت از راه هم حل بشه. آره تلاشم اینه که یک ایرانی پیدا کنم. مرسی.
    سلام من شهر تولیدو هستم، نگران نباشید بچه های ایرانی‌ اینجا خیلی‌ به دانشجوهای جدید کمک میکنن. خوابگاه خیلی‌ گرونه اصلا سراغش نرید. خونه های نزدیک دانشگاه ارزون و مناسب هستند. من می‌دونم که چند تا دختر فال امسال میان تولدو. حتما میتونید هم خونه‌ای پیدا کنید. هر سوالی‌ داشتید در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kpourang16 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    آیا دانشجوهای سال اول، حتماً باید از خوابگاه استفاده کنن؟ من شنیدم اگه خونه بگیریم بهمون ویزا نمیدن، این درسته؟؟؟
    اینا هیچ ربطی‌ به هم ندران

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)