صفحه 55 از 60 نخستنخست ... 545464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 598

موضوع: اجاره خانه در آمريكا

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه در آمريكا

سلام

ایا نُرم ای برای هزینه break کردن lease وجود داره که چقدر هست؟ یا چند درصد از rent هست؟
    مثلا اگر rent باشه 1000 دلار میشه چقدر؟
    آیا معمولا در قرارداد صاحب خانه موافق امکان sublease هست یا خیر؟(لطفا نفرمایید شرایط توافقی هست!، ایا بر این توافق اکثرا موافق هستند یا مخالف، یعنی از ده تا لندلورد چند نفر حاظر به گذاشتن امکان ساب لیز هستند)

contract یک کاغذ که هیچ جا ثبت سیستمی نمیشه؟ چجوری باید بدونیم داریم با فرد legitimate ای قرارداد میبندیم یا خیر، یعنی صرف اینکه اونجا داره زندگی میکنه یعنی صاحب خونست؟
    تشکر بسیار

بعد یک سوال دیگه هم داشتم
    من مثلا توی سایت http://www.apartments.com اون دکمه contact property رو برای چندین آگهی زدم و در جواب برای من مثلا اومده طرف از زنش صحبت کرده و اینکه یک بچه داره، بعد داره ماهه بعد میره NY، خوب اینا به من چه؟
    بعد گفته مشخصاته کاملتو تو این فرم پر کن برای من بفرست
    خوب مشخصه کلاه برداری است، درسته؟
    من به این نتیجه رسیدم اگهی هایی که شماره تلفن نگذاشتن رسما کلاه برداریه
    راهنمایی کنید یک مقدار ممنون میشم

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    سلام

ایا نُرم ای برای هزینه break کردن lease وجود داره که چقدر هست؟ یا چند درصد از rent هست؟
    مثلا اگر rent باشه 1000 دلار میشه چقدر؟
    آیا معمولا در قرارداد صاحب خانه موافق امکان sublease هست یا خیر؟(لطفا نفرمایید شرایط توافقی هست!، ایا بر این توافق اکثرا موافق هستند یا مخالف، یعنی از ده تا لندلورد چند نفر حاظر به گذاشتن امکان ساب لیز هستند)

contract یک کاغذ که هیچ جا ثبت سیستمی نمیشه؟ چجوری باید بدونیم داریم با فرد legitimate ای قرارداد میبندیم یا خیر، یعنی صرف اینکه اونجا داره زندگی میکنه یعنی صاحب خونست؟
    تشکر بسیار
    چون گفتید نگیم شرایط توافقی ست، نمیگیم! ولی واقعا همینجوری ست! و به مفاد قرار داد باید رجوع بشه.

مثلا یکسری مجتمع هستند در شهر ما، شما تنها به شرط فارغ التحصیلی (ارائه نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه) میتونید در طول مدت قرارداد، قرارداد رو بدون پرداخت جریمه فسخ کنید، در غیر اینصورت باید نصف مبلغ کل باقی مونده تا انتهای قرارداد رو پرداخت کنید (یعنی مثلا اجاره 400 دلاره در ماه و شما تا انتهای قرارداد 5 ماه داری و میخوای فسخ کنی، در این صورت باید (5*400)/2 دلار بابت فسخ بدی!)

بعضی دیگه زمان عقد قرارداد، اجاره دو ماه آخر رو جلو میگیرن، اگر قرارداد فسخ بشه، اون پول به شما برنخواهد گشت

بعضی دیگه در صورت فسخ، مبلغی رو که به عنوان deposit گرفتند از شما (بین 300 تا 700 دلار معمولا) به شما پس نمیدن

در مورد sublease کردن هم مثل فسخ قرارداد، شرایط بستگی به مفاد قراردادی داره که امضا کردید!

در مورد سوال آخرتون هم اطلاعی ندارم
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    چون گفتید نگیم شرایط توافقی ست، نمیگیم! ولی واقعا همینجوری ست! و به مفاد قرار داد باید رجوع بشه.

مثلا یکسری مجتمع هستند در شهر ما، شما تنها به شرط فارغ التحصیلی (ارائه نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه) میتونید در طول مدت قرارداد، قرارداد رو بدون پرداخت جریمه فسخ کنید، در غیر اینصورت باید نصف مبلغ کل باقی مونده تا انتهای قرارداد رو پرداخت کنید (یعنی مثلا اجاره 400 دلاره در ماه و شما تا انتهای قرارداد 5 ماه داری و میخوای فسخ کنی، در این صورت باید (5*400)/2 دلار بابت فسخ بدی!)

بعضی دیگه زمان عقد قرارداد، اجاره دو ماه آخر رو جلو میگیرن، اگر قرارداد فسخ بشه، اون پول به شما برنخواهد گشت

بعضی دیگه در صورت فسخ، مبلغی رو که به عنوان deposit گرفتند از شما (بین 300 تا 700 دلار معمولا) به شما پس نمیدن

در مورد sublease کردن هم مثل فسخ قرارداد، شرایط بستگی به مفاد قراردادی داره که امضا کردید!

در مورد سوال آخرتون هم اطلاعی ندارم
    سوال اخر رو درست گفتم؟؟اینو باید بدونید چون تا حالا چند تا قرارداد حتما امضا کردید
    یعنی قرارداد یک کاغد که خودمون پرینت گرفتیم و در هیچ سیستمی ثبت نمیشه؟

و مثل اینکه سوال من رو متوجه نشدید(والا از این من شفاف تر نمیتونم بگم)
    این کاملا مشخصه که هر چی در قرارداد قید بشه اجرا میشه(در پست قبل هم گفتم)،
    ایا معمولا طرف rent دهنده متمایل به گذاشتن همچین بندی(امکان سابلیز) در قرارداد هست یا خیر، ایا طرف rent دهنده معمولا برای فسخ ضرر میخواهد یا خیر؟
    سوالم اینه من پا فشاری روی این داشته باشم که به من امکان sublease وجود داشته باشد، و هزینه break در حد همان دپازین باشد، یا اینجوری خونه گیرم نمیاد
    اگر من هیچ چی نگم ایشون همه رو به نفع خودش مینویسه، من نمیدونم من چقدر نرم هست که بتونم چونه بزنم،

منظورم اینه شما اگر با کسی بخوای قرارداد ببندی و روز اول ورودتون توی اون شهر هم باشه، چه پارامتر هایی در قرارداد برای شما خط قرمز است(که at the end of the day بهتون کسی حاظر هم باشه خونشو اجاره بده)؟

از این بهتر نمیتونم منظورم رو برسونم
    تشکر فراوان

سوال اخر رو درست گفتم؟؟اینو باید بدونید چون تا حالا چند تا قرارداد حتما امضا کردید
    یعنی قرارداد یک کاغد که خودمون پرینت گرفتیم و در هیچ سیستمی ثبت نمیشه؟

و مثل اینکه سوال من رو متوجه نشدید(والا از این من شفاف تر نمیتونم بگم)
    این کاملا مشخصه که هر چی در قرارداد قید بشه اجرا میشه(در پست قبل هم گفتم)،
    ایا معمولا طرف rent دهنده متمایل به گذاشتن همچین بندی(امکان سابلیز) در قرارداد هست یا خیر، ایا طرف rent دهنده معمولا برای فسخ ضرر میخواهد یا خیر؟
    سوالم اینه من پا فشاری روی این داشته باشم که به من امکان sublease وجود داشته باشد، و هزینه break در حد همان دپازین باشد، یا اینجوری خونه گیرم نمیاد
    اگر من هیچ چی نگم ایشون همه رو به نفع خودش مینویسه، من نمیدونم من چقدر نرم هست که بتونم چونه بزنم،

منظورم اینه شما اگر با کسی بخوای قرارداد ببندی و روز اول ورودتون توی اون شهر هم باشه، چه پارامتر هایی در قرارداد برای شما خط قرمز است(که at the end of the day بهتون کسی حاظر هم باشه خونشو اجاره بده)؟

از این بهتر نمیتونم منظورم رو برسونم
    تشکر فراوان
    خیلی متوجه break کردن لیز نشدم. اگر منظورتون این هست که به کسی دیگه میشه ساب لیز داد معمولا بطور شفاف در همون قرارداد اولیه ذکر میشه. چند درصد اجاره رو میشه این کار رو کرد قانونی نداره بعضی صاحبخانه ها می گذارن بعهده خود شما و فقط اجاره کامل را اخر ماه می خواهند. بعضی می گن مثلا تا 3 نفر می تونی مهمان داشته باشی. بهرحال شما قانونا موظف هستی تا اخر سال اجاره روبدی و نه کسانی که ساب لیز می دی. یعنی اگر طرف پول نداد به صاحبخانه ربطی نداره و از شما شکایت می کنه و نه ساب لیز شونده. توصیه می کنم یک تا 2 هفته در متل ارزون یا جای موقت بمونید و خانه ها رو حضوری بررسی کنید .همزمان هم در دانشگاه دنبال همخونه بگرید. سایت های اجاره هم نگاه کنید. بعضی ها اونجا دنبال همخونه می گردن. معمولا قوانین اجاره رو صاحبخانه ها اماده نوشتن و کمتر میشه تغییر داد.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

دوستان واقعا بزرگواری میکنید دو تا سوال دارم متشکرم
    1) این contract ای که ازش صحبت میشه، مثلا اگر شرکتی نباشه و با لند لورد کانترکت ببندیم، این قرارداد جایی ثبت سیستمی میشود؟
    از طریق این contract ها کلاه برداری کسی میکنه؟
    سندیت این قرارداد فقط امضاء طرفین است؟
    2) اگر tenantی بخواد ساب لیز کند، باید بنده با لند لورد contract ببندم یا با tenant؟
    3) اگر کسی یک خونه رو اجاره کرده و میخواد به من یک space بده خودشم تو خونه هنوز باشه، باید توی قراردادش با لندلورد اولی اینو قید کرده باشه؟ اسم این هم ساب لیز هست یا sub space lease یا....؟میشه تو قراردادش ذکر نکرده باشه ولی چون کل خونه اجاره خودشه بخواد یک اتاقشو به کسی بده؟
    بعد منی که میخوام از این tenant یک space بگیرم باید با tenant قرارداد ببندم و پول هارو به tenant بدم یا با landlord؟
    ویرایش توسط frontwise : July 1st, 2016 در ساعت 01:39 AM

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پاسخ : اجاره خانه در آمريكا

دوستان واقعا بزرگواری میکنید دو تا سوال دارم متشکرم
    1) این contract ای که ازش صحبت میشه، مثلا اگر شرکتی نباشه و با لند لورد کانترکت ببندیم، این قرارداد جایی ثبت سیستمی میشود؟
    از طریق این contract ها کلاه برداری کسی میکنه؟
    سندیت این قرارداد فقط امضاء طرفین است؟
    2) اگر tenantی بخواد ساب لیز کند، باید بنده با لند لورد contract ببندم یا با tenant؟
    3) اگر کسی یک خونه رو اجاره کرده و میخواد به من یک space بده خودشم تو خونه هنوز باشه، باید توی قراردادش با لندلورد اولی اینو قید کرده باشه؟ اسم این هم ساب لیز هست یا sub space lease یا....؟میشه تو قراردادش ذکر نکرده باشه ولی چون کل خونه اجاره خودشه بخواد یک اتاقشو به کسی بده؟
    بعد منی که میخوام از این tenant یک space بگیرم باید با tenant قرارداد ببندم و پول هارو به tenant بدم یا با landlord؟
    من یک نکته بگم با توجه به پست های اخیر.
    دوستان، اینجا بر خلاف اونجایی که ما ازش میایم، default مردم روی کلاهبرداری نیست. من نمیگم چشم بسته به کسی اعتماد کنید ولی میتونید مطمئن باشید که در 90درصد مواقع حرف و عملشون یکیه. اما در جواب سوالتون، تا جایی که من میدونم و تجربه کردم، نه جایی ثبت نمیشه. دوتا کپی از قرارداد رو هر دوطرف (مالک و مستاجر) و امضا می کنن و هر کدوم یک نسخه پیش خودشون نگه میدارن.

2- برای ساب لیز، شما با خوده مالک قرارداد امضا می کنید. هر توافقی که با مستاجر فعلی داشته باشد معمولا صرفا توافق زبانی خواهد بود.

3- در این مورد باید حواستون یه مقدار جمع باشه. اگر مالک موافق باشه، شما میتونید یک قرارداد جدید امضا کنید که اسم شما هم به عنوان مستاجر اضافه شده. یا اینکه با خوده مستاجر میتونید توافق کنید که در ازای یه شرایطی، توی اون خونه زندگی کنید. البته در مورد دوم حواستون باشه که در اجاره نامه ی اصلی، اجازه ی چنین کاری به مستاجر فعلی داده شده باشه.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    من یک نکته بگم با توجه به پست های اخیر.
    دوستان، اینجا بر خلاف اونجایی که ما ازش میایم، default مردم روی کلاهبرداری نیست. من نمیگم چشم بسته به کسی اعتماد کنید ولی میتونید مطمئن باشید که در 90درصد مواقع حرف و عملشون یکیه. اما در جواب سوالتون، تا جایی که من میدونم و تجربه کردم، نه جایی ثبت نمیشه. دوتا کپی از قرارداد رو هر دوطرف (مالک و مستاجر) و امضا می کنن و هر کدوم یک نسخه پیش خودشون نگه میدارن.

2- برای ساب لیز، شما با خوده مالک قرارداد امضا می کنید. هر توافقی که با مستاجر فعلی داشته باشد معمولا صرفا توافق زبانی خواهد بود.

3- در این مورد باید حواستون یه مقدار جمع باشه. اگر مالک موافق باشه، شما میتونید یک قرارداد جدید امضا کنید که اسم شما هم به عنوان مستاجر اضافه شده. یا اینکه با خوده مستاجر میتونید توافق کنید که در ازای یه شرایطی، توی اون خونه زندگی کنید. البته در مورد دوم حواستون باشه که در اجاره نامه ی اصلی، اجازه ی چنین کاری به مستاجر فعلی داده شده باشه.
    خیلی تشکر
    بگذارید یک جور دیگه بپرسم، من اگر بخوام یک خونه اجاره کنم، میتونم به صاحب خونه هیچ چی نگم، ولی اجاره بدم space از اون خونه به کسی یا به دو نفر؟(برای در امد زایی کناره خوبه!)
    اگر به صاحب خانه هنگام قرارداد بگم، ازم اجاره بیشتر میگیره؟و معمولا میپذریند که قید بشه این توی اجاره نامه

یک چیز دیگه برام یک مقدار عجیبه، اگر قرارداد ثبت سیستم نمیشه، IRS از کجا میفهمه این landlord چقدر درامد داشته از اجاره این خونه که مالیاتشو بده؟؟

ApplyAbroad Guru

خیلی تشکر
    بگذارید یک جور دیگه بپرسم، من اگر بخوام یک خونه اجاره کنم، میتونم به صاحب خونه هیچ چی نگم، ولی اجاره بدم space از اون خونه به کسی یا به دو نفر؟(برای در امد زایی کناره خوبه!)
    اگر به صاحب خانه هنگام قرارداد بگم، ازم اجاره بیشتر میگیره؟و معمولا میپذریند که قید بشه این توی اجاره نامه

یک چیز دیگه برام یک مقدار عجیبه، اگر قرارداد ثبت سیستم نمیشه، IRS از کجا میفهمه این landlord چقدر درامد داشته از اجاره این خونه که مالیاتشو بده؟؟
    خیر بدون اجازه صاحبخانه حق ندارید به کس دیگری اجاره بدهید.
    سیستم مالیاتی امریکا و کانادا بر اساس self-declaration است یعنی خود فرد درآمدش رو اعلام میکنه. راههایی هم دارند که بفهمند درست اعلام شده یا نه.

خیلی تشکر

اقا شما روستا که نمی خوای بری! یک کشوری می ری که اب خوردنش هم 100 تا بندوتبصره داره وچند نوع مالیات باید براش بدی. شما فکرت رو با این مسایل درگیر نکن. هر کاری می خوای بکنی اول به صاحبخانه شفاف بگو و وارد قراردادش کن.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)