صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 121

موضوع: وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

bahari
    Guest

پیش فرض وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

سلام
    فکر کنم باید بار و بندیلو یواش یواش ببندم ، ولی با توجه به اینکه محدودیت بار داریم دونستن اینکه چه چیزهایی باید همراه خودمون ببریم و چیا اونجا هم هست و قیمتشون هم فرقی نداره خیلی مهمه.از دوستانی که می تونن در این مورد اطلاعاتی بدن واقعا ممنون می شم.راستی من شنیدم لباس اونجا گرونه ولی نمی دونم باید لباس گرم بیشتر ببرم یا خنک؟ و اینکه آیا مواد غذایی می شه برد یا نه؟و کلا چه چیزایی ممنوعه برای بردن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

اتفاقا بحث خوبی هست.. پرواز های خارجي 20-30 کيلو بيشتر بار نميذارن و خوب خيلي کمه!!
    در مورد لباس گرم يا خنک همونجوری که ميدونين فصل های اونجا برعکس ماست اگه تابستون ميخواين برين بايد لباس های گرم تر ببرين!! بيشتر شهر های ساحلي آب و هوای متغيير و متعادلی دارن! حالا نسبت به هر شهری فرق ميکنه!
    چيزي که مطمئنم بهتره اصلا مواد خوراکی نبرين! که گمرک استراليا خيلي رو اين چيزا حساس هست! مواد چوبی و پوست و ... هم ممنوع هست...
    لباس هم فکر کنم برای اولش بردنش بهتره! ولی اونجا هم تو حراجی ها ميشه چيزای ارزون تر پيدا کرد...

Junior Member

سلام جناب بهاری و احسان

برای آقایون شنیدم لیاسهای رسمی مردونه خیلی گرونه. مثل کفش و کت شلوار و کراوات ....

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mona.m
    سلام جناب بهاری و احسان

برای آقایون شنیدم لیاسهای رسمی مردونه خیلی گرونه. مثل کفش و کت شلوار و کراوات ....

موفق باشید
    ممنون. بله درست ميگين لباس های رسمي چون معمولا مارک دار هستن قيمت های بالايي دارن! کت شلوار تو استراليا 800$ هست!! که اگه جا باشه حتما بايد ببريم!!

Junior Member

سلام
    دوسه جفت كفش شيك و خوب و كت و شلوار حتما ببريد. بقيش ديگه اونجا خيلي گرون نيست. خيلي هم سرد نميشه البته بستگي به شهري كه داري ميري هم داره. در كل هرچي سبك بار تر باشي خودت راحت تري! يادت باشه كه اونجا هم مجبور خواهي شد اين بار و بنديلو با خودت اينور تونور ببري.

Junior Member

دوستان سلام

من شنیدم که بردن سی دی و دی وی دی که ار ایران میخریم چون کپی هستن غیر قانونیه . مواظب باشید چون تو فرودگاه به مشکل بر خواهید خورد.

خلاصه اونجا باید کلی پول نرم افزارهای مفت اینجا رو بدیم ظاهرا هیچ راهی غیر از این نداریم :'(

bahari
    Guest

سلام
    در مورد سی دی می خواستم بپرسم که حتی اگر سی دی رو توی لپ تاپ هم کپی کنیم بازم به محتویات لپ تاپ کار دارن؟ و اصلا همچین بررسی هایی دارن که چه فایلایی رو با خودمون می بریم؟

Junior Member

سلام به همگی
    والا تا اونجایی که من میدونم اصلا به cd و این چیزا کاری ندارن.من دوستم فکر کنم هرچی cd و dvd نرم افزارو بازیو ... داشت با خودش برد!تازه یه سری فیلم هم گرفت که ببره اونجا یه موقع حوصلش سر نره!ثانیا شما هرچی بخواین از قفل شکسته و نشکسته تو سایتهای ایرانی و غیر ایرانی هست برای دانلود که اونجا مبادا پول برای نرم افزار اورجینال ندین خدایی نکرده.گمرک استرالیا فقط به مواد غذایی تازه و محصولات بیلوژیکی . فرآورده های انسانی و حیوانی گیر میده.و البته یه چیزه دیگه...اصلا هوس نکنین با خودتون عکس ا.ن و یا موشک شهاب سه رو ببرین که به استرالیاییا پز بدین!
    در مورده هر چیزی تا زمانی که به شما شک نکنن حق ندارن اصلا ازتون بپرسن مثلا تو لپتاپت چیه!!!؟اصلا من میخوام برای اوایل اقامت cd تکثیر کنم خرجمونو در بیارم! به کسی چه مربوطه 8)ولی از شوخی گذشته هیچ کاری با لپتاپتون ندارن.
    از این آدرس هم میتونین اقلام ممنوعه رو ملاحضه کنین که حد اقل یکیشونو ببرین تا بهتون گیر بدن.اصلا اگه کسی به آدم گیر نده آدم افسرده میشه.
    http://www.customs.gov.au/site/page.cfm?u=4369

و اما در مورده وسایل مجاز که چی ببریم.تا جایی که وزن مجاز بهتون اجازه میده از هر چیز یک دست ببرین.لباس گرم.خنک.منزل.رسمی.ورزشی.دو جفت کفش مناسب.
    وسایل الکتریکی(من این آداپتور پریز اوزیا رو نمیدونم از کدوم ..... باید بگیرم!).وسایل اولیه آشپزی(بشقاب و قاشق چنگال حتما ببرین)
    داروهایی که مورده نیازتونه حتی برای یک سال آنتی بیوتیک ببرین!اونا اگه در حالت نزدیک به مرگ هم باشیم آنتی بیوتیک برای سرماخوردگی نمیدن.
    (نسخه داروهای مجاز با نسخه رو همراه داشته باشین تا گیر ندن.)
    تا میتونین سبک برین و بقیه بارو فریت کنین.اگه میخواین اینجا لباسو از این جور چیزا بخرین ببرین بهتره همین خرجو اونجا بکنین چون تقریبا همین قیمته و بارتون هم زیاد نمیشه.
    موفق باشین

راستی من یک نوکیا سری ان دارم میخوام ببینم اونجا کار میکنه
    در ضمن حدودا چقدر ادم باید ببره چون من هزینه هام رو خودم میدم و میخوام ببینم از ایران راحت میشه پول فرستاد یا نه

Junior Member

والا در مورده اینکه چقدر باید پول ببریم شاید نشه جواب دقیقی داد ولی به اندازه ای ببرین که خرج روزهای اولیه رو داشته باشین.اگه از اینجا حساب باز کنین و پول رو به حسابتون واریز کنین که 2 3 هزارتا هم کافیه براتون چون هرچقدر هم پول لازم باشه میشه به حسابتون از صرافی پول واریز کرد و فقط وقتی رسیدین باید با مدارکتون به یکی از شعبه های بانکی که حساب رو فعال کنن.اگر هم از اونجا میخواین حساب باز کنین تا 10 هزارتا ببرین با خودتون.البته باز هم این به شخص شما بستگی داره که چقدر میخواین تو حسابتون باشه...پول نقد همراهتون باشه ولی نه زیاد چون اونجا هر کوچه خیابونی ATM داره و تقریبا تا جایی که میدونم تمام فروشگاهها pos.

گوشی شما هم GSM شبکه های استرالیا رو ساپورت میکنه و بهتره ببرینش.اینجا رو ببین پست آخرشو تا دوباره اینجا نتایپم:
    http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=772

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)