صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 121

موضوع: وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

شلمان!
    Guest

پیش فرض پاسخ : وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    کرم و ... رو نمی دونم دقیقا ولی فکر نمی کنم بردنش تو بار مشکلی پیش بیاره ولی توی ساک دستی که داخل هواپیما میبری به دلایل امنیتی نباید چیزای مایع و خمیری داشته باشی اسپری هم فکر کنم مشکل داره. من تجربه تلخی در این مورد دارم . رو این زمینه بد جوری حساسن ...
    در مورد دارو حتما نسخه با خودتون داشته باشید تا مشکلی واستون پیش نیاد ....
    بابت راهنمائيت ممنون. نسخه بايد روي سرنسخه انگليسي و با مهر انگليسي باشه يا همون فارسي هم كفايت ميكنه؟ (ببخشيد اگه سوالم خيلي سخت شد!)

اگر كرم رو داخل چمدون بگذاري مشكلي پيش نمياد ولي تو ساك دستي نميشه.

من تابستون دو بار رفتم تركيه و به قدر كافي دارو هم بردم!! ولي هيچ مشكلي پيش نيومد نمي دونم اين قوانين دارو بردن غير از كشورهاي عربي در مورد كشورهاي ديگه چطوره. بهتره از نويسندگان اين سايت هم بپرسيم:

http://migranthelp.blogfa.com/post-14.aspx

http://migranthelp.persianblog.ir/

http://www.migranthelp.com
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام
    من از استادم در مورد آوردن لوازم به استرالیا پرسیدم و ایشون این جوابهارا برای من فرستادن امیدوارم برای دوستانی که عازم استرالیا هستند مفید باشه:

A freind of our just returned from Jordan and tried to bring my wife some saffron. It was confiscated at the Melbourne airport. Australia has some incredibly strict rules on bringing in spices. The same goes for any wood products. I recall once bringing in a fancy box of chocolates in a wooden box that was almost confiscated.
    Well, the customs did let me in with the box of chocolates. Also, some smoked salmon was also looked at but finally I could bring it in
    Certainly, a carpet would be allowed.
    One thing that is a big no-no is anything made of bamboo as this is how dope smugglers bring things in.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

با سلام

به نظر دوستان: آیا بهتر است که Laptop را از ایران با خود یرد یا در استرالیا تهیه کرد؟ Mac یا hp ؟

ممنون

در مورد مارک کامپیوتر بستگی به خودتون و نیازهاتون داره چه از ایران بگیرید چه استرالیا.

در مورد خرید از اینجا یا اونجا, اون موقع که دلار 620 تومن بود استرالیا از ایران ارزونتر بود ولی شاید الان ایران ارزونتر باشه باید خودت چک کنی.

یه مورد دیگه که خیلی ها میگن در مورد گارانتی هست ولی به نظر من مهم نیست چون خیلی به ندرت پیش میاد اتفاقی بیفته و اینجا هم همیشه خدمات عالی ارائه نمیشه.

ضمنا اینجا جایی مثل پایتخت نداره که بری هزار تا مغازه باشه خیلی همه چی پخشه در نتیجه تحقیق کردن بیشتر اینترنتی انجام میشه. من خودم ترجیح میدم ببینم لپ تاپ رو برای همین خیلی طول کشید تا از اینجا بخرم.

مورد آخر اینکه تنوع مدل خیلی فرقی نداره حتی شاید تو ایران بیشتر باشه(برای مثال من اکثر مدل های Lenovo رو تو ملبورن پیدا نکردم).

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

سلام دوستان.
    من فکر می‌کنم بهترین کار برای تهیه ‌ لپ تاپ اینه که از خود شرکتها خرید کنید. شرکتهای لپ تاپ همه جای دنیا نمایندگی‌ دارن و لپ تاپ رو میفرستن براتون. به این ترتیب میتونید تا ۳ سال گارانتی داشته باشید، که خیلی‌ به نظر من مهم هست. فقط ۲ تا مشکل داره. یکی‌ اینکه مدل رو نمیتونید ببینید، که راه حلش اینه که تو همین ایران مدل مورد علاقتون رو ببینید و خوب تحقیق کنید بعد تو استرالیا سفارش بدید. مشکل دوم اینه که ۲ هفته طول میکشه تا لپ تاپ رو براتون بفرستند.

در مورد سایر وسایل برقی طبق تحقیق من اکثر وسایل برقی با ایران یک قیمت یا ارزونتره. فقط مشکل اینه که برخی‌ از مارک‌های درجه پائین یا چینی‌ اونجا پیدا نمی‌شه. پس در واقع اصولا اگر کالا‌ی الکتریکی در استرالیا گرونتر باشه ،علت اینه که کیفیت بالاتری داره. تنها چیزی که کیفیت پائنتر داره و گرونتره، کالاهای چرمی و برخی‌ البسه مثل کت و شلوار هست. پس حتما چند دست کت و شلوار و پیراهن و کفش ببرید. بردن خوراکی و دارو هم به هیچ وجه به دردسرش نمیارزه. مگر داروی خاص استفاده کنید.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

سلام من بارم رو با اتحاد فرستادم ولی کسی دم خونه نیاورده.

پیشنهاد میکنم با کارگو اتحاد بار نفرستین. فکر کنم امارات خیلی بهتر باشه.

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

سلام،
    بچه ها خدا رو شکر رسید خرید آیینه و شمعدون من رو قبول کردن و 190 دلار مالیات بابت آیینه و شمعدون رو ازمون نگرفتن. ولی دوتا از سه تا صندوقم رو با دیلم قفلاشون رو توی دبی شکوندون. طوری که دیگه هیچ جوری درشون قفل نمیشه. اینجا فرم شکایت پر کردم.
    ولی واقعا زور داره ها. ایران از کل 890 دلاری که از ما اتحاد گرفت، 500 دلارش برای بیمه بود. حالا دارم پیگیری میکنم که خسارت یک ماه دیر رسیدن و خسارت وارده به صندوق ها رو ازشون بگیرم.
    ولی واقعا بدم اومد از این عربهای بی همه چیز. اگه بدونید چه جوری مثل وحشیها صندوقام رو داغون کردن، باورتون نمیشه.
    اگه خواستید عکسهاش رو براتون میفرستم تا خودتون ببینید.

Junior Member

ببخشید وقتی صحبت از دارو می کنین، شامل قرصای مکمل هم میشه؟ من بیماری خاصی ندارم ولی زیاد مکمل استفاده می کنم.
    مثلا مولتی ویتامین، گلوکزامین، قرصای آنتی اکسیدان، ملاتونین و... اینجور چیزا هم ورودش ممنوعه؟
    ویرایش توسط amir65 : April 13th, 2010 در ساعت 12:14 AM

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط amir65 نمایش پست ها
    ببخشید وقتی صحبت از دارو می کنین، شامل قرصای مکمل هم میشه؟ من بیماری خاصی ندارم ولی زیاد مکمل استفاده می کنم.
    مثلا مولتی ویتامین، گلوکزامین، قرصای آنتی اکسیدان، ملاتونین و... اینجور چیزا هم ورودش ممنوعه؟
    اینا رو تو سوپر مارکتای اینجا هم می تونین بخرین ( به شخصه امگا3 و گلوکزآمین رو ارزونتر از ایران خریدم). اما در مورد بحث ممنوعیت دارو:
    ببینید توی هواپیما یه ساعت مونده به مقصدتون برسین به شما یه کارتهایی می دن که ازتون خواسته شده اگه دارو ، مواد خوراکی یا گیاهی و حیوانی وارد کردین اعلام کنین. بعد کسانی که اعلام کردن باید اون چیز رو به آفیسر نشون بدن. نکته اش اینه که من نوشتم با خودم دارو آوردم و مواد غذایی ( میوه خشک و شکلات و زعفرون و چند جور ادویه بسته بندی شده که مادرم به زور گذاشته بود تو کیفم) و مواد حیوانی ( یه سری چیزایی که از جنس صدفه). بعد بهم گفتن برو اونجا نشون بده و آفیسر مربوطه اصلا از من نخواست دارو ها رو نشون بدم، یه فرم از پیش پرینت شده داد که یعنی این دارو باید واسه مصرف شخصیت باشه و بعد هم فقط میوه خشک بسته بندیه رو انداخت آشغالی. در حالیکه مثلا این صدفه یا این بادومای رو شکلاته خطرناکتر بود واسه محیط زیست. مساله اینه که به قیافه اتون نگاه می کنند و کلا بگیر نگیر داره.

پ.ن: از این تریبون بهره می گیرم اعلام می کنم برادرا خواهرا، اگه شک دارین declare کنین. اینا شبا شرح قهرمانیهاشون در ردیابی ژآمبون گوشت تو کیف مسافر آمریکایی رو تو تلویزیون با افتخار نشون می دن. یعنی خیلی حساسند اما وقتی Declare می کنین خیلی برخوردشون خوب میشه. از اون سگهایی هم که میآد دور و بر پاتون که چمدونتون رو بو کنه، نترسین. دنبال غذا و مواد و اینا می گرده. با شما کاری نداره.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)