صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 121

موضوع: وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

پیش فرض پاسخ : وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

سلام
    يه سوال درمورد خريد و فروش طلا توي ملبورن دارم
    من مقداري طلا دارم كه ميخوام براي روز مبادا با خودم ببرم استراليا اما اصلا نميدونم اونجا هم خريدو فروش طلا مثل ايران هست يانه؟
    بهتره طلاهامو همينطوري ببرم يا به دلار تبديل كنم(آخه دلم نمياد)؟
    از طرفي ميترسم اونجا اگه احتياج شد خيلي ارزون بخرن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sshadi2012 نمایش پست ها
    سلام
    من مقداري طلا دارم كه ميخوام براي روز مبادا با خودم ببرم استراليا اما اصلا نميدونم اونجا هم خريدو فروش طلا مثل ايران هست يانه؟
    سلام راستش من از یکی از دوستهام که استرالیاست پرسیدم گفت اونجا مثل ایران طلا خرید و فروش نمیشه سکه که اصلا ولی بازم تحقیق کنید بهتره یا بزاری اینجا اگه لازم شد خانواده برات بفروشن دلار کنن بفرستن.

Member hoomi_mcitp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Network Systems - Swinburne University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sshadi2012 نمایش پست ها
    سلام
    دوست من فرودگاه فکر نکنم بذارن سکه خارج کنی خیلی حساسن روی این موضوع. دلارشون کن تا راحت تر ببریشون
    سابکلس 573 استرالیا : لاج پرونده: 19 مارچ - فایل نامبر : 24 مارچ - مدیکال 7 آپریل - تاریخ انجام مدیکال 15 آپریل -تاریخ گرنت ویزا : 1 می
    ارسال مدارک کبک : می 2011 فایل نامبر کبک : آگوست 2011! در انتظار مصاحبه
    آیلتس آکادمیک 7.5 ،TCFQ : B1 ,C1

Junior Member

دوستان عزیز دو تا سوال:

1- آیا خرید لپ تاپ ایران با صرفه تره یا استرالیا؟؟؟

2- آیا خرید گوشی موبایل ایران با صرفه تره یا استرالیا؟(اونجا کسی تجربه گوشی خریدن داشته؟ آیا مثله بعضی کشورا باهاش سیم کارت مجانی و... هم میدن؟)

یه نیگاه اگه تو این 2 تا سایت بندازبین

http://www.onlinecomputer.com.au

http://www.melbournemobiles.com.au

مثل اینکه قیمت لپ تاپ و گوشی اونجا از ایران بیشتره مثلا
    Samsung Galaxy S4 i9505 زده 759 دلار!

با دلار 3000 تومن میشه 2،280،000 تومن , ولی در حال حاضراین گوشی ایران 1،990،000 تومن هست!! لپ تاپاشون همینطور گرونتره!!

آیا من درست فهمیدم؟؟

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biochemical Engineering- AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Sasan86 نمایش پست ها
    دوستان عزیز دو تا سوال:

1- آیا خرید لپ تاپ ایران با صرفه تره یا استرالیا؟؟؟

2- آیا خرید گوشی موبایل ایران با صرفه تره یا استرالیا؟(اونجا کسی تجربه گوشی خریدن داشته؟ آیا مثله بعضی کشورا باهاش سیم کارت مجانی و... هم میدن؟)

یه نیگاه اگه تو این 2 تا سایت بندازبین

http://www.onlinecomputer.com.au

http://www.melbournemobiles.com.au

مثل اینکه قیمت لپ تاپ و گوشی اونجا از ایران بیشتره مثلا
    Samsung Galaxy S4 i9505 زده 759 دلار!

با دلار 3000 تومن میشه 2،280،000 تومن , ولی در حال حاضراین گوشی ایران 1،990،000 تومن هست!! لپ تاپاشون همینطور گرونتره!!

آیا من درست فهمیدم؟؟

ممنون.
    همه چیز بستگی داره به صبر آدم و جستجو کردن... تو استرالیا برای خرید هر چیزی اگه shopping around انجام بدید حتما کلی صرفه جویی می کنید. به طور قطع نمی شه گفت که یک فروشگاه گرون می فروشه یا یکی دیگه ارزون. در ضمن همیشه یک سری محصولات رو با تخفیف های خیلی خوب می تونید پیدا کنید.
    من لپ تاپ از ایران گرفتم چون طبق سرچی که کرده بودم اینجا خیلی گرونتر بود ولی اینجا یک بار به یک آفر فوق العاده برخورد کردم و گفتم اگه از اول نیاز به لپتاپ نمی داشتم خرید از اینجا خیلی به صرفه تر بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط nark نمایش پست ها
    سلام
    یه آقای خیرخواه زحمت کشیده و این فایل رو برا بچه هایی که میرن Perth مهیا کرده. اینجا upload کردم و مطمئنم که به کار بچه هایی که شهرهای دیگه میرن هم میاد.
    پیروز و موفق باشید.
    فایل قابل دانلود نیست، به صورت gif میخواد دانلود کنه میشه یه نفر این فایل رو دوباره بذاره؟

ApplyAbroad Hero

من این صفحات رو خوندم ولی جواب این سوالات خیلی واضح پیدا نکردم........دوستان زعفرون رو خواسته باشیم ببریم باید چطور بسته بندیش کنیم که گیر ندن؟ لازمه که declare کنیمش حتما؟
    در مورد دارو چی؟ نیاز به declare هست؟ با نسخه پزشک کافیه که مهر پزشک روش هست؟ بدون نسخه ببریم چی میشه؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Hero

بردن چند تا کنسرو برای یکی دو وعده غذایی بعد از رسیدن توصیه میشه؟ آیا اگه توی بار داخل هواپیما ببریم نیاز به declare کردن داره؟ گیر میدن یا نه؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    من این صفحات رو خوندم ولی جواب این سوالات خیلی واضح پیدا نکردم........دوستان زعفرون رو خواسته باشیم ببریم باید چطور بسته بندیش کنیم که گیر ندن؟ لازمه که declare کنیمش حتما؟
    در مورد دارو چی؟ نیاز به declare هست؟ با نسخه پزشک کافیه که مهر پزشک روش هست؟ بدون نسخه ببریم چی میشه؟
    زعفرون باید بسته بندی شده باشه مثل بسته بندی هایی که تو بازار هست. کلا کسانی که وسایل مسافرین رو چک میکنن خیلی بیشتر به موادی که بسته بندی کارخونه ای داشته باشن اعتماد دارن تا موادی که بسته بندی نباشن. بله زعفرون رو باید declare کنین.

در مورد دارو هم اینجا توضیح داده:

If you are carrying prescription medication you do not need to declare these provided you import no more than three months supply. It is advisable that you carry a letter of prescription from your doctor in the English language describing your medical condition.

و نکته آخر اینکه خودم و شما را توصیه میکنم به تقوای الهی و احترام به قوانین و پرهیز از زیرآبی رفتن!! فکر نکنیم اگه یه قانونی رو دور بزنیم خیلی زرنگیم! همین کارا رو کردیم که وضع مملکتمون شده این. چیزایی رو که ممنوع هست نیارین (اینجا رو مطالعه کنین) و کارتی رو که با عنوان Incoming Passenger Card بهتون میدن صادقانه پر کنین.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    زعفرون باید بسته بندی شده باشه مثل بسته بندی هایی که تو بازار هست. کلا کسانی که وسایل مسافرین رو چک میکنن خیلی بیشتر به موادی که بسته بندی کارخونه ای داشته باشن اعتماد دارن تا موادی که بسته بندی نباشن. بله زعفرون رو باید declare کنین.

در مورد دارو هم اینجا توضیح داده:

If you are carrying prescription medication you do not need to declare these provided you import no more than three months supply. It is advisable that you carry a letter of prescription from your doctor in the English language describing your medical condition.

و نکته آخر اینکه خودم و شما را توصیه میکنم به تقوای الهی و احترام به قوانین و پرهیز از زیرآبی رفتن!! فکر نکنیم اگه یه قانونی رو دور بزنیم خیلی زرنگیم! همین کارا رو کردیم که وضع مملکتمون شده این. چیزایی رو که ممنوع هست نیارین (اینجا رو مطالعه کنین) و کارتی رو که با عنوان Incoming Passenger Card بهتون میدن صادقانه پر کنین.
    ممنون وحید جان....آقا این نسخه های دکتر خوب همه انگلیسی نوشته میشن ولی مهر و سربرگ انگلیسی نداره....مشکلی نیست؟
    اگه دارو برای مصرف بیشتر از 3 ماه خواستیم ببریم باید چی کار کنیم؟ خانم من قرصی مصرف میکنه که باید چندین سال روزی 1 دونه ازش بخوره (تنظیم کننده تیروئید)...برای یک سالش به 20 تا روکش قرص نیاز داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)