صفحه 14 از 35 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

دوست عزیز ممنون از پاسختون
    در واقع چون رشته تحیلی من برای مهاجرت امتیاز داشت من به عنوان مین اقدام میکنم.سوالم به این خاطر بود که اگه خدا بخواد و کارها جور بشهو....بتونیم بریم یکی از نگرانی هامون کار همسرم اونجاست و اینکه مدرکش رو میتونه اونجا استفاده کنه یا اینکه ادامه تحصیل بده!
    بازم ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایا دکترای دامپزشکی میتونه برای PHD ژنتیک پزشکی و ژنتیک بالینی اقدام کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad45 نمایش پست ها
    هند و مالزی هم باید از مستر شروع کنم؟
    تفاوته ژنتیک بالینی .پزشکی و انسانی چیه
    بازار کارش تو ایران چه جوریه ؟ فقط میشه ازمایشگاه ژنتیک زد؟
    یا کار درمانی و بالینی هم انجام میدن
    هند رو نمیدونم. ولی مالزی هم همین طور بود. فکر کنم بعضی کشورهای اروپایی بشه واسه phd اپلای کرد . اگه این رشته رو پیدا کنی اونجا.
    ژنتیک بالینی رو فقط پزشکها میتونن بخونن. یه تخصصه که تو ایران نداریم.
    پزشکی یه شاخه ای از انسانی هست .تو ژنتیک انسانی در مورد صفات انسانی، الگوهای مهاجرت انسانی، تکامل انسان ، بیماری های انسان و ... بحث میشه ولی ژنتیک پزشکی فقط با بیماری کار میکنه.
    کارش تو ایران بد نیس!
    اگه تو ایران خونده باشی، میتونی مشاور ژنتیک هم انجام بدی. آزمایشگاه ژنتیک خودش کار بالینی محسوب میشه!! یه سری مداخلات در درمان هم اینها دارن. اما نه اینجور که مث پزشکها جراحی کنن یا دارو بدن!! کارشون مشاوره ای، تشخیصی و پیراپزشکی میشه.
    کار اصلیشون اکادمیک هست!! و اکثرا هم کار بالینی نمیکنن. تو ایران براشون یه دوره های بالینی چند ماهه میذارن که خارج خبری ازش نیس!! تو خارج این رشته از مشاور ژنتیک و ازمایشگاه ژنتیک جداست. ولی تو ایراان باهمه!!!

erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایا دکترای دامپزشکی میتونه برای PHD ژنتیک پزشکی و ژنتیک بالینی اقدام کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    اگر از پزشک و دامپزشک فارغ التحصیل ایران کسی مستقیم دکترای تخصص در علوم پایه مثل ژنتیک و ایمنی و...بدون مشکل اغاز کردن اینجا اعلام کنه لطفا!
    من 6 ماه پیش ژنتیک رو شروع کردم و تا به حال مشکلی نبوده. اصولا کار آزمایشگاهی کار خاصی نیس. یه پروتکل هست که مثل دستورات آشپزی باید اجراش کنی و هیچ کس انتظار نداره که بلد باشیش. اصولا تو هر آزمایشگاهی پروتکل خودشون رو دارن و قبل از شروع کار یکی همه این موارد رو یه دور برات میگه. اصولا در دوره های مستر و phd از شما نمیخوان کار زیادی بلد باشید. همین قدر که تزت رو اجام بدی کافیه و در طی اون مدت ممکنه فقط با دو سه تا تست سر و کار داشته باشی. خیلی از دانشجوها هم اینجا اصلا کار آزمایشگاه ندارن و فقط رو data کار میکنن.
    ضمنن فکر میکنم پزشکها و دامپزشکها به یه اندازه علوم مولکلولار میخوننن در طی تحصیل که اونم چون در اوایل تحصیل هست و بعدا هم استفاده نمیشه ، در زمان فارغ شدن از تحصیل چیزی یادشون نمیمونه. رسما باید از نو شروع کنن.
    کلا اینجا پزشکها و دندونپزشکها و ... نمیتونن مستقیم برن phd .این مورد ربطی به علوم مولکولار و غیر مولکولار و کار آزمایشگاه نداره. یعنی یه رشته ای مث بهداشت و اپیدمیولوژی رو هم همه از مستر شروع میکنن. حتی پزشکهای خودشون. دلیلش هم اینه که پزشکها به طور رسمی یه دوره ریسرچ (معادل مستر) رو طی نکردن!! و کار اصلی phd ریسرچ هست.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    کلا اینجا پزشکها و دندونپزشکها و ... نمیتونن مستقیم برن phd .این مورد ربطی به علوم مولکولار و غیر مولکولار و کار آزمایشگاه نداره. یعنی یه رشته ای مث بهداشت و اپیدمیولوژی رو هم همه از مستر شروع میکنن. حتی پزشکهای خودشون. دلیلش هم اینه که پزشکها به طور رسمی یه دوره ریسرچ (معادل مستر) رو طی نکردن!! و کار اصلی phd ریسرچ هست.
    دقیقا باهاتون موافقم.....ولی دلیلشو نمیدونستم.....
    جون مستر اینجا(اروپا) با ایران متفاوته و سال اخر کارت بصورت حرفه ای کار ازمایشگاهی هستش ......

Junior Member

هند رو نمیدونم. ولی مالزی هم همین طور بود. فکر کنم بعضی کشورهای اروپایی بشه واسه phd اپلای کرد . اگه این رشته رو پیدا کنی اونجا.
    ژنتیک بالینی رو فقط پزشکها میتونن بخونن. یه تخصصه که تو ایران نداریم.
    پزشکی یه شاخه ای از انسانی هست .تو ژنتیک انسانی در مورد صفات انسانی، الگوهای مهاجرت انسانی، تکامل انسان ، بیماری های انسان و ... بحث میشه ولی ژنتیک پزشکی فقط با بیماری کار میکنه.
    کارش تو ایران بد نیس!
    اگه تو ایران خونده باشی، میتونی مشاور ژنتیک هم انجام بدی. آزمایشگاه ژنتیک خودش کار بالینی محسوب میشه!! یه سری مداخلات در درمان هم اینها دارن. اما نه اینجور که مث پزشکها جراحی کنن یا دارو بدن!! کارشون مشاوره ای، تشخیصی و پیراپزشکی میشه.
    کار اصلیشون اکادمیک هست!! و اکثرا هم کار بالینی نمیکنن. تو ایران براشون یه دوره های بالینی چند ماهه میذارن که خارج خبری ازش نیس!! تو خارج این رشته از مشاور ژنتیک و ازمایشگاه ژنتیک جداست. ولی تو ایراان باهمه!!!
    ما تو ایران فعلا یه ژنتیک بیشتر نداریم یعنی ژنتیک وزارت بهداشت همه کاری میتونه بکنه؟
    میشه بگی ژنتیک در خارج به چه صورته و بعد خوندن هر کدوم از اینا در ایران ارزشیابیش چطوره؟
    میشه ژنتیک خوند بعد اومد ایران یه سری کورس گذروند مدرک ایرانو گرفت؟
    وقتی دکترا عمومی میره اونجا باید چند سال اضافه بخونه تا بتونه phd بگیره

Junior Member

من 6 ماه پیش ژنتیک رو شروع کردم و تا به حال مشکلی نبوده. اصولا کار آزمایشگاهی کار خاصی نیس. یه پروتکل هست که مثل دستورات آشپزی باید اجراش کنی و هیچ کس انتظار نداره که بلد باشیش. اصولا تو هر آزمایشگاهی پروتکل خودشون رو دارن و قبل از شروع کار یکی همه این موارد رو یه دور برات میگه. اصولا در دوره های مستر و phd از شما نمیخوان کار زیادی بلد باشید. همین قدر که تزت رو اجام بدی کافیه و در طی اون مدت ممکنه فقط با دو سه تا تست سر و کار داشته باشی. خیلی از دانشجوها هم اینجا اصلا کار آزمایشگاه ندارن و فقط رو data کار میکنن.
    ضمنن فکر میکنم پزشکها و دامپزشکها به یه اندازه علوم مولکلولار میخوننن در طی تحصیل که اونم چون در اوایل تحصیل هست و بعدا هم استفاده نمیشه ، در زمان فارغ شدن از تحصیل چیزی یادشون نمیمونه. رسما باید از نو شروع کنن.
    میشه من بیام اونجا و مدرکمو تغییر بدم و پزشکی بخونم و بعد تخصص بالینی بخونم؟
    ایا میشه یه دامپزشک بدون اینکه از اول شروع کنه مقداری دروس پزشکی که نخونده رو بخونه و مدرک دکترای پزشکی بگیره مثلا دو سه سال بخونه و پزشکی بگیره

Junior Member

من از یکی از دوستان شنیدم که کانادا مدرک ایران رو دکترا قبول نداره و باید مقداری واحد پاس کرد تا بشه کار دامپزشکی انجام داد
    ممنون میدونین از کجا میتونم بفهمم این واحدها چی هستن و چقدر هستن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baroonm نمایش پست ها
    ممنون میدونین از کجا میتونم بفهمم این واحدها چی هستن و چقدر هستن؟
    بهتره این سوالو از خود دانشگاه بپرسید تا مطمئن بشید

erfan1985 آواتار ها

ما تو ایران فعلا یه ژنتیک بیشتر نداریم یعنی ژنتیک وزارت بهداشت همه کاری میتونه بکنه؟
    میشه بگی ژنتیک در خارج به چه صورته و بعد خوندن هر کدوم از اینا در ایران ارزشیابیش چطوره؟
    میشه ژنتیک خوند بعد اومد ایران یه سری کورس گذروند مدرک ایرانو گرفت؟
    وقتی دکترا عمومی میره اونجا باید چند سال اضافه بخونه تا بتونه phd بگیره
    در ایران: ژنتیک وزارت بهداشت: مشاوره+آزمایشگاه+ تدریس+ تحقیق
    اونور: ژنتیک : تدریس و پژوهش... اینجا یه مستر جدا(2 ساله به اسم مشاور ژنتیک داریم که فارغ التحصیلهاش مشاوره انجام میدن. برای آزمایشگاه هم یه دوره های post doc هست (2-3 ساله) که مخصوص آزمایشگاه تشخیصی ژنتیکه. اصولا همه چی منظم تره و مطمین باش با یک ماه رفتن کلینیک تو بیمارستانهای ایران مشاوره یاد نمیگیری!! (کاری که تو ایران میکنن) و نیز با 400-500 ساعت دوره آزمایشگاه هم همینطور!!
    یه تخصص بالینی به اسم clinical genetics داریم که پزشکها میخونن و کارشون درمان بیماریهای ژنتیکه. دورش 5 ساله.
    در ارزشیابی پروسه پیچیدست و غیر قابل پیش بینی. تو وزارت معمولا مدرکت بر اساس نظرات شخصی یه عده بررسی میشه. ممکنه معادل مدرک ایران بگیری یا بهت بگن مدرکت دکتری پژوهشیه!
    دورش 4-5 سال میشه. شما از مستر شروع میکنی. اگه باهات موافقت کنن سال دوم تبدیلت میکنن به دکتری. اگه موافقت نشه دکتری رو باید بعد از مستر بخونی که میشه 2 سال مستر و 4-5 سال دکتری. البته شرایط تو کشورها متفاوته.

erfan1985 آواتار ها

میشه من بیام اونجا و مدرکمو تغییر بدم و پزشکی بخونم و بعد تخصص بالینی بخونم؟
    ایا میشه یه دامپزشک بدون اینکه از اول شروع کنه مقداری دروس پزشکی که نخونده رو بخونه و مدرک دکترای پزشکی بگیره مثلا دو سه سال بخونه و پزشکی بگیره
    پروسه پزشکی اینجا پیچیدست. شما باید اول اقامت داشته باشی و بعد امتحان MCAT بدی و مدرکت هم باید معادل لیسانس اینجا قبول کنن که کار سختی هست و اهالی اینجا هم با معدلهای بسیار بالا به سختی قبول میشن.