صفحه 15 از 35 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

سلام من خودم دانشجوی سال 5دامپزشکیم.متاسفانه تنها راه نجات ما شده جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی یا وزارت علوم,که با قیمتایی که روز به روز نوسان دارن توبازار,ماهی دوتومن یا فوقش سه تومن,پولی به حساب نمیاد.نتیجتا راه ما میشه تاسیس شراکتی آز طبی,اونم با شرط جور شدن نمونه ها.وپرداخت به موقع بیمه! چون 60%هزینه ها گردن بیمه هاست.برای همین توصیه میکنم یک لحظه تو موتور جستجو عبارت خطر ورشکستگی5000 آزمایشگاههای تشخیص طبی رو بزنین,وبعد موثق مشاهده کنین.مثل من به 2راهی میرسین!! :1-دوباره کنکور سراسری برای پزشکی2-خودرا به این دروآندر زدن برای گرفتن اپلای از دانشگاههای معتبر!! حتی بشرط کسب فاند و یا اسکولارشیپ,هزینه اقامت که متوسط کشور های اروپایی (مثلا:600-700یورو ماهیانه)رو باید از جیب مبارکتون پرداخت کنین.از طرف دیگه ترس از قبول نشدن تو کنکور سراسری برای پزشکی بافرض تطبیق واحد وجود آمدمو فرامیگیره!!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salarvet نمایش پست ها
    سلام من خودم دانشجوی سال 5دامپزشکیم.متاسفانه تنها راه نجات ما شده جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی یا وزارت علوم,که با قیمتایی که روز به روز نوسان دارن توبازار,ماهی دوتومن یا فوقش سه تومن,پولی به حساب نمیاد.نتیجتا راه ما میشه تاسیس شراکتی آز طبی,اونم با شرط جور شدن نمونه ها.وپرداخت به موقع بیمه! چون 60%هزینه ها گردن بیمه هاست.برای همین توصیه میکنم یک لحظه تو موتور جستجو عبارت خطر ورشکستگی5000 آزمایشگاههای تشخیص طبی رو بزنین,وبعد موثق مشاهده کنین.مثل من به 2راهی میرسین!! :1-دوباره کنکور سراسری برای پزشکی2-خودرا به این دروآندر زدن برای گرفتن اپلای از دانشگاههای معتبر!! حتی بشرط کسب فاند و یا اسکولارشیپ,هزینه اقامت که متوسط کشور های اروپایی (مثلا:600-700یورو ماهیانه)رو باید از جیب مبارکتون پرداخت کنین.از طرف دیگه ترس از قبول نشدن تو کنکور سراسری برای پزشکی بافرض تطبیق واحد وجود آمدمو فرامیگیره!!
    الان تخصص پزشکی هم اشباع شده دیگه چه برسه که از اول بخوای کنکور بدی واسه پزشکی!!!!!!
    اگر واقعا فکر میکنید جایی بورس میشید و هیئت علمی میشین دریغ نکنید در شرایط حاضر 2-3 تومن پول کمی نیست .....الان بچه های دامپزشکی واسه 500-600 تومن دارن تو سرو کله هم میزنن که بشن مثلا مسوول فنی بهداشتی فلان کارخونه!!!!!بعدم اقا بالاسری بنام کارفرما!!!!
    چون سال 5 هستین فرصت خیلی خوبیه بنطرم که دنبال تخصص باشید.....هیئت علمی شدن در حال حاضر بهترین مورد بخصصو برای دامپزشک هاست! یه زمانی واکسیناسیون خیلی درامد داشت...بعدش نمیدونم بیمه کردن مرغداری و....هر دوره یه چیزی اوج میگرفت و بعدم دوباره سقوط میکرد....

من یادمه یکی از دوستهام موسسه رازی استخدام شد (با معدل 13) الان بالای 4 تومن حقوق میگیره......
    در ضمن مگر خارج بیاید اخرش باید چکار کرد برگردیم و همون 2-3 تومنو که میگین دریافت کنیم!!!!اقامت کار راحتی نیست!!!!!تازه اینجا زندگی کردن هم خیلی اسوده نیست بنطر من ! فرهنگ خاص خودش رو داره !!!!وا....نمیدونم شایدم طمع ما ادمیزاده هر جا بریم راضی نمیشیم :-))))))

مگر کسی تجربه بهتری داشته باشه؟!؟!؟! اینجا درس خوندن بشرط داشتن فاند قابل تحمله وگرنه خیلی سختی داره!!!!

Junior Member

تا جایی که من اطلاع دارم وضع و اوضاع ازمایشگاهای تشخیصی خوبه و درامد خوبی دارن اگه میشه بگید از کجا این نتیجه رو گرفتید؟

Junior Member

به نظر شما کدوم تخصصای علوم پایه میتونه درامد بهتری داشته باشه؟

Junior Member

دوست عزیز،از توجه تون ممنونم.راستش رفتم ی آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوِژی.مسولش میگف:اگه بخوای شراکتی آزمایشگاه طبی بزنی بخاطر قیمت بالای کیت ها و هزینه بالای ارجاع بیمار برای آزمایشگاه خصوصی،ترجیح بیمار میشه آزمایشگاههای دولتی.البته تو شهرمون زیاده آزمایشگاه تشخیص طبی وپاتو (چه جدا چه باهم) ولی خیلیا از پارتی بازی تو آزمون پی اچ دی (چه بهداشت و چه علوم) میگن...

Junior Member

یعنی هیچ راه فراری نداریم؟ حتی جذب دانشگاه شدنم نمی صرفه؟؟؟

Junior Member

یعنی هیچ راه فراری نداریم؟ حتی جذب دانشگاه شدنم نمی صرفه؟؟؟
    متاسفانه راهی جز کنکور سراسری نیست خدا دامپزشکی رو بیامرزه

Junior Member waria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی

پیش فرض پاسخ : کدام کشور برای فوق لیسانس و دكترا ي علوم پايه پزشكي مناسبتر است؟

سلام دوستان...من دانشجوی میکروبیولوژی هستم.الان ترم 4 رو تموم کردم وکلا 6 ترمه درسم تموم میشه.معدلم این ترمم 17.64 بوده ومعدل کلم 17 هست که ان شا...تا درسم تموم بشه بیشتر میشه.برای ارشد میخوام رشته ویروس پزشکی بخونم.زبانم بد نیست ولی مدرک ندارم.میخواستم بدونم کدوم کشور برای ادامه تحصیل من برای ویروس مناسبه؟واینکه امکان داره من بتون بورس بگیرم؟ممنون میشم راهنماییم کنید
    ویرایش توسط waria : July 17th, 2012 در ساعت 11:33 AM

Member

متاسفانه راهی جز کنکور سراسری نیست خدا دامپزشکی رو بیامرزه
    متاسفانه اطلاعات مردم خیلی از این رشته کمه یعنی باورتون میش یادمه (موقع خدمت سربازی) میگفتن لیسانسه دیگه یعنی اوج فکر مثبت به دامپزشکی همینه....
    حالا تو امریکا و کانادا واقعا انتطار بالایی از دامپزشک دارن و روی همون حساب فارغ التحصیل ایران نمیتونه باهاشون رقابت کنه....و باید یجورایی مقدار زیادی رو از اول بخونه که مخارج بالایی داره....

الان دامپزشکی تنها نیست اکثر رشته ها فارغ التحصیلاشون بیکارند....
    اگر دانشجو هستید این فکرارو از سرتون بیرون کنید و نامید نباشید چون طی همون دوران که باید کلی تکنیک یاد بگیرید بخاطر اینده نامعلوم اون زمان طلایی رو از دست میدین....اون چیزی رو ک علاقه دارید بچسبین بهش و یادش بگیرید فکر فرار و راه در رو :-)) نباشید....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    متاسفانه اطلاعات مردم خیلی از این رشته کمه یعنی باورتون میش یادمه (موقع خدمت سربازی) میگفتن لیسانسه دیگه یعنی اوج فکر مثبت به دامپزشکی همینه....
    حالا تو امریکا و کانادا واقعا انتطار بالایی از دامپزشک دارن و روی همون حساب فارغ التحصیل ایران نمیتونه باهاشون رقابت کنه....و باید یجورایی مقدار زیادی رو از اول بخونه که مخارج بالایی داره....

الان دامپزشکی تنها نیست اکثر رشته ها فارغ التحصیلاشون بیکارند....
    اگر دانشجو هستید این فکرارو از سرتون بیرون کنید و نامید نباشید چون طی همون دوران که باید کلی تکنیک یاد بگیرید بخاطر اینده نامعلوم اون زمان طلایی رو از دست میدین....اون چیزی رو ک علاقه دارید بچسبین بهش و یادش بگیرید فکر فرار و راه در رو :-)) نباشید....
    سلام دوست عزیز به نظر شما تو کدوم از رشته های علوم پایه میشه درامد بهتری تو ایران داشت؟