صفحه 18 از 35 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

پیش فرض پاسخ : کدام کشور برای فوق لیسانس و دكترا ي علوم پايه پزشكي مناسبتر است؟

ببخشید یه سوال مهم داشتم و نمیدونستم کجا باید بپرسم که من دانشجوی ترم 5 پزشکی هستم و این ترم علوم پایه میگیرم و خواستم بدونم که میشه ادامه پزشکی رو از علوم پایه به بعد در یک کشور دیگه خوند؟ اگه جواب مثبت هست چه شرایطی داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل از فیزیولوژی ورزش به فیزیوتراپی

سلام.
    من واقعا گیج شدم.
    من دانشجوی سال آخر پزشکی ام و تازه تصمیم گرفتم که در مقطع PhD ادامه تحصیل بدم. حالا شما میدونین که در اروپا و امریکا مدرک عمومی منو به عنوان مستر قبول میکنن که من برم مستقیما واسه PhD؟
    من هنوز نمی دونم یه چه رشته ای علاقمندم با بهتره چه رشته ای برم، یه تمایلی به سلولهای بنیادی، کنسر ، ژنتیک و هماتولوژی(یه چیزی بین بالین و آزمایشگاه) دارم اما واقعا انتخاب خاصی مدنظرم نیست.چطور میتونم این مشکلو حل کنم؟
    ببخشید که این همه سوال کردم.مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

سلام. دوستان عزیز می توانم با شرایط زیر از monash یا new south wales پذیرش فول فاند بگیرم؟
    کارشناسی مامایی همدان معدل18.01
    ارشد تبریز 18.90
    3 مقاله ISI
    IELTS=7
    2 کنفرانس خارجی و 4 مقاله بین الملی
    کسب عنوان چهارمین دانشجوی نمونه مامایی در کشور در سال 88
    یک کتاب پاپ شده
    می خوام برا دکترا پذیرش فول فاند بگیرم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام...
    من دانشجوی سال آخر پزشکی ام. حالا شما میدونین که در اروپا و امریکا مدرک عمومی منو به عنوان مستر قبول میکنن که من برم مستقیما واسه PhD؟
    من هنوز نمی دونم یه چه رشته ای علاقمندم با بهتره چه رشته ای برم، یه تمایلی به سلولهای بنیادی، کنسر ، ژنتیک و هماتولوژی(یه چیزی بین بالین و آزمایشگاه) دارم اما واقعا انتخاب خاصی مدنظرم نیست.چطور میتونم این مشکلو حل کنم؟
    سلام دوست عزیز. در اعلب دانشگاه های اروپایی شما با مدرک دکترای حرفه ای می تونید واسه PhD اقدام کنید. اما در اغلب دانشگاه های کانادا و خیلی از دانشگاه های آمریکا باید برای مستر اپلای کنید و معمولا در صورت رضایت استاد و خوب بودن نمره های کسب شده در دانشگاه جدید و سابقه خوب قبلی (عدم سوء پیشینه )می تونید بعد از یک سال به PhD ترنسفر کنید.
    باید ببینید به چه فیلدی علاقه دارید و سابقه کارهای قبلیتون یا بعدیتون (! یعنی اگه هنوز وقت دارید در فیلدی کسب سابقه کنید) نقش مهمی در گرفتن پذیرش داره. اگه هنوز وقت دارید پیشنهاد می کنم برید پیش استادهای کاردرست دانشگاهتون و وارد یک کار کوچیک پژوهشی که فکر می کنید براتون جالب هست بشید و بعد از یک مدت ببینید که واقعا این فیلد، همونی هست که شما دنبالشید یا نه؟! کمیته های تحقیقات دانشجویی برای دانشجویان ترم های پایین تر به شدت توصیه می گردد موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام.
    من واقعا گیج شدم.
    من دانشجوی سال آخر پزشکی ام و تازه تصمیم گرفتم که در مقطع PhD ادامه تحصیل بدم. حالا شما میدونین که در اروپا و امریکا مدرک عمومی منو به عنوان مستر قبول میکنن که من برم مستقیما واسه PhD؟
    ببخشید که این همه سوال کردم.مرسی
    یک راهش اینه که در مورد این رشته ها مطالعه کنید ببینید اصلا خوشت میاد یا نه؟ ضمنن این رشته ها فقط ریسرچ بیس هستن. باید ببینی دوس داری تا آخر عمر پژوهشگر و ریسرچر بمونی.؟

Member

سلام دوستان .من پزشک عمومی هستم میخواستم ببینم میتونم از دتنشگاههای امریکا واسه phd پاتولوزی پذیرش بگیرم ؟همچین رشته ای اونجا هست؟رزومه خوب یا مقاله ندارم.شنیدم اگه پول خوب پرداخت بشه نیاذ به رزومه نیست.ممنون میشم راهنمیی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من سال آخر پزشكي هستم
    چندتا سوال داشتم شايد سوال خيلي ها باشه
    1 - من ميخواستم ببينم كلا چه رشته هاي تخصصي (رزيدنتي) وجود داره كه گوگل اينو معرفي كرد : http://www.irteb.com/Experience/Medicalexperience.htm
    ولي يه چيزهاييش باورم نشد مثلا متخصص بيماريهاي خون و سرطان بالغين داريم تو ايران الان ؟!
    اگه كسي اطلاعات بده ممنون ميشم
    2- اينكه اصلا متوجه نشدم كه فرق كسي كه phd قبول ميشه با كسي كه رزيدنتي قبول ميشه چيه ؟ مثلا phd هماتولوژي باليني كه تو همون سايت بالا گفته وجود داره با كسي كه ميره فوق هماتو ميگيره چيه ؟ آيا آزمونشون جداس ؟ شرايط خاصي داره ؟ درآمدشون چطوره ؟

و سوال آخر اينكه من به پزشكي قانوني علاقه دارم ولي از وضعيت درآمد و سختي و آسونيش تو رزيدنتي خبر ندارم اگه كسي خبر داره ممنون ميشم جواب سوالامو بديد

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط seja نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال آخر پزشكي هستم
    چندتا سوال داشتم شايد سوال خيلي ها باشه
    1 - من ميخواستم ببينم كلا چه رشته هاي تخصصي (رزيدنتي) وجود داره كه گوگل اينو معرفي كرد : http://www.irteb.com/Experience/Medicalexperience.htm
    ولي يه چيزهاييش باورم نشد مثلا متخصص بيماريهاي خون و سرطان بالغين داريم تو ايران الان ؟!
    اگه كسي اطلاعات بده ممنون ميشم
    2- اينكه اصلا متوجه نشدم كه فرق كسي كه phd قبول ميشه با كسي كه رزيدنتي قبول ميشه چيه ؟ مثلا phd هماتولوژي باليني كه تو همون سايت بالا گفته وجود داره با كسي كه ميره فوق هماتو ميگيره چيه ؟ آيا آزمونشون جداس ؟ شرايط خاصي داره ؟ درآمدشون چطوره ؟

و سوال آخر اينكه من به پزشكي قانوني علاقه دارم ولي از وضعيت درآمد و سختي و آسونيش تو رزيدنتي خبر ندارم اگه كسي خبر داره ممنون ميشم جواب سوالامو بديد
    1- بله. جز گروه داخلی هست. فوق تخصص هستش!
    2- phd یه رشته غیر بالینی هست. کارشون پژوهش و تدریس و گاه آزمایشگاهه. با بیمار سر و کار ندارن. امتحانش جداست. برای ورود مدرک فوق لیسانس تو رشته های مرتبط با پزشکی و یا زیست شناسی لازمه! ولی رزیدنتی تخصص پزشکی هست و فقط پزشکها میتونن بهش وارد شن و با بالین بیمار سر و کار داره!
    پزشکی قانونی جز آسونترین رشته ها برای قبول شدنه. چون متقاضی کم داره. در موردش خیلی مطمءن نیستم. بهتره با کسی که این رشته رو خونده صحبت کنی.

Junior Member

ممنون از پاسختون
    اما من سوال اولم اين بود كه نوشته متخصص بيماري هاي خون و سرطان باليني ! يعني طرف براي انتخاب رشته رزيدنتي يه همچين رشته اي رو ميتونه بزنه ؟ رو كلمه متخصص تاكيد دارم وگرنه آره ميدونم كه هماتولو‍ژي جزو رشته هاي داخلي و فوق هستش
    بازم ممنون از راهنماييتون

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط seja نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    اما من سوال اولم اين بود كه نوشته متخصص بيماري هاي خون و سرطان باليني ! يعني طرف براي انتخاب رشته رزيدنتي يه همچين رشته اي رو ميتونه بزنه ؟ رو كلمه متخصص تاكيد دارم وگرنه آره ميدونم كه هماتولو‍ژي جزو رشته هاي داخلي و فوق هستش
    بازم ممنون از راهنماييتون
    تا جایی که من میدونم متخصص این رشته رو نداریم. اول تخصص داخلی باد بگیرن بعد فوقش رو بخونن. اون لیست رو دیدم. اشکال زیاد داره توش!