صفحه 20 از 35 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

با سلام

دوستان من چند صفحه قبل یه مطلبی رو خوندم یه کمی گیج شدم. میخواستم بدونم که اگر کسی مثلا با لیسانس زیست شناسی برای فوق لیسانس بره هماتولوژی بخونه و بعدش دکتری با این مدرک نمیتونه به درمان بیمار مشغول بشه؟؟؟ حتما باید پزشکی عمومی بخونه بعد بره تخصص هماتولوژی انکولوژی بگیره تا مثلا بتونه مطب داشته باشه و بیماران رو درمان کنه؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_68 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من چند صفحه قبل یه مطلبی رو خوندم یه کمی گیج شدم. میخواستم بدونم که اگر کسی مثلا با لیسانس زیست شناسی برای فوق لیسانس بره هماتولوژی بخونه و بعدش دکتری با این مدرک نمیتونه به درمان بیمار مشغول بشه؟؟؟ حتما باید پزشکی عمومی بخونه بعد بره تخصص هماتولوژی انکولوژی بگیره تا مثلا بتونه مطب داشته باشه و بیماران رو درمان کنه؟؟؟
    نه. به جز پزشک کسی تمیتونه تو درمان مداخله کنه. و با دکتری هماتولوژی (phd) کار شما پژوهش و تدریس و اکادمی هست نه کلینیک. اون تخصص همانولوژی هم که شما میگید، در واقع قوق تخصص هست. قبلش باید تخصص داخلی داشته باشی که همه اینها منوط به پزشک بودن شما میشه.

Junior Member

سلام به همه دوستان. من کارشناسی ارشد سلولی مولکولی هستم و واسه پاییز 2013 اقدام کردم واسه دانشگاه های آمریکا. هنوز که جواب قطعی از جایی نگرفتم ولی خوب اگر دوستان سوالی داشتن که بتونم جواب بدم خوشحال میشم. می تونم درک کنم که آدم گاهی اوقات خیلی مستاصل میشه و حتی دلش میخواد سوالایی رو بپرسه که جواباشون رو می دونه. ولی کار نشد نداره. شک نکنین. به امید موفقیت.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

سلام به نظر شما بهترین تخصص علوم پایه پزشکی برای دامپزشکها چی هست؟ایمنی شناسی یا بیوتکنولوژی یا ژنتیک ؟اگر فکرمیکنید رشته دیگه ای بهتره لطفا بگید.ممنون میشم

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط absaba نمایش پست ها
    سلام به نظر شما بهترین تخصص علوم پایه پزشکی برای دامپزشکها چی هست؟ایمنی شناسی یا بیوتکنولوژی یا ژنتیک ؟اگر فکرمیکنید رشته دیگه ای بهتره لطفا بگید.ممنون میشم
    بین رشته های علوم پایه بهترین و بدترینتقریبا وجود نداره. بهتره به علاقه خودتون فکر کنید.

Junior Member

درسته
    من به این سه رشته بعلاوه فناوری تولیدمثل علاقه دارم .ولی قبول کنید بازار کار و آینده شغلی هم مهمه.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط absaba نمایش پست ها
    درسته
    من به این سه رشته بعلاوه فناوری تولیدمثل علاقه دارم .ولی قبول کنید بازار کار و آینده شغلی هم مهمه.
    من از همون لحاظ شغلی گفتم. البته داخل ایران فرق داره. شما منظورتون داخله؟ ایمونو و ژنتیک پروانه دار هستن ولی با دوتای دیگه شما فقط مدرس دانشگاه میشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    من از همون لحاظ شغلی گفتم. البته داخل ایران فرق داره. شما منظورتون داخله؟ ایمونو و ژنتیک پروانه دار هستن ولی با دوتای دیگه شما فقط مدرس دانشگاه میشی.
    سلام بله منظورم ایرانه
    بیشتردوست دارم کار تحقیقاتی انجام بدم تا تدریس.البته اگر اوضاع همین جور بدتر بشه چون خداروشکر معدلم بالا است ومشغول انجام طرح تحقیقاتی هستم برای مقاله دادن اگر ایران فایده نداشته باشه به رفتن فکر میکنم.البته تمام سعیم اینه اینجا یک تخصص آینده دار پیدا کنم.ولی تا حالا از هر کدوم از اساتیدم پرسیدم یه جواب متناقض با بقیه دادن.واقعا نمیدونم کدوم تخصص بهتره حتی از موسسات تحقیقاتی هم پرسیدم.در کل شنیدم تخصصهای بیوتکنولوژی - ایمنی شناسی - ژنتیک از علوم پایه و فناوری تولیدمثل از دامپزشکی خوبن ولی انتخاب از بین این 4تا واقعا سخته.اول باید موضوع تخصص مناسب پیدا کنم تا پایان نامه مرتبط بردارم.

سلام. من دارم واسه دکترا اپلای میکنم. دو تا سوال داشتم اگه کسی بتونه راهنمایم کنه ممنون میشم.
    1. کار پایان نامه چقد تاثیر داره تو پذیرش؟ منظورم اینه که کار پایان نامه رو ملاک قرار میدن یا رشته طرفو؟ ( آخه من ارشدم جانورشناسی-سلولی تکوینی بوده ولی کار پایان نامم بررسی چند تا ژن روی ی بیماری انسانی بود و من واسه اپلای تو قسمتهای ریسرچ اینترست کلا فیلد های جدا از کارای پایان نامم رو انتخاب میکنم مثل سلولهای بنیادی اینا.)
    2. پرسش دومم اینه که یه رشته ای دیدم به نام Experimental Medicine میخوام بدونم کسی اطلاعاتی داره از این رشته و اینکه فرقش با molecular medicine چیه؟
    ممنون.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elesa نمایش پست ها
    سلام. من دارم واسه دکترا اپلای میکنم. دو تا سوال داشتم اگه کسی بتونه راهنمایم کنه ممنون میشم.
    1. کار پایان نامه چقد تاثیر داره تو پذیرش؟ منظورم اینه که کار پایان نامه رو ملاک قرار میدن یا رشته طرفو؟ ( آخه من ارشدم جانورشناسی-سلولی تکوینی بوده ولی کار پایان نامم بررسی چند تا ژن روی ی بیماری انسانی بود و من واسه اپلای تو قسمتهای ریسرچ اینترست کلا فیلد های جدا از کارای پایان نامم رو انتخاب میکنم مثل سلولهای بنیادی اینا.)
    2. پرسش دومم اینه که یه رشته ای دیدم به نام Experimental Medicine میخوام بدونم کسی اطلاعاتی داره از این رشته و اینکه فرقش با molecular medicine چیه؟
    ممنون.
    1- تاثیر داره، ولی اینجوری نیس که نتونی تو رشته و یا پروژه غیر مرتبط پذیرش بگیری. مشکل خاصی تو پذیرش نداری. بیشتر مهم اینه که تکنیک ها و تجربه لازم رو داشته باشی. مثلا lab work و بیوانفورماتیکس بلد باشی، مقاله داشته باشی و....
    2- experimental medicine یا پزشکی تجربی در واقع رشته ای هست که طیف وسیعی از تحقیقات پزشکی از بیومدیسین و مولکولار تا اپیدمیولوژی و بالینی رو در بر میگیره. پزشکی مولکولی هم شبیه همینه ولی اختصاصا رو فیلدهای مولکولی مث ژنتیک و ایمونولوژی، بیوشیمی، و..... کار میکنه.