صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

نقل قول نوشته اصلی توسط dn2 نمایش پست ها
    اطلاعاتتون خیلی مفیده.من الان دانشجو ترم 6 هستم واسه اینکه بخوام اپلای کنم کی باید اقدام کنم؟ باتوجه به اینکه آشنایی زیادی با تحصیل در خارج ندارم میتونید لیستی از هزینه ها بهم بدین؟ و اینکه من به عنوان دانشجوی لیسانس زیست واسه ارشدم اجازه ادامه در چه رشته هایی رو دارم که هم موقعیت مالی بهتری داره هم امنیت شغلی بیشتر؟ البته رشته های حرفه ای نه تحقیقاتی! بسیار ممنون
    برای اپلای معمولا از یه سال زودتر باید شروع کنی. باید اول جستجو کنی و رشته و دانشگاه مورد علاقه رو پیدا کنی. لیست هزینه ها خیلی متفاوته. ممکنه سالی 5000 تا باشه یا 20000 تا بسته به رشته و دانشگاه. باید تو سایتشون بگردی دونه دونه همه چی رو پیدا کنی! منم همه چیز رو نمیدونم. باید سایتشون رو بخونی ببینی برای پذیرش چی میخواد. مثلا الان که من همون بیوتک رو نگاه کردم شرایط پذیرش رو اینجا نوشته:
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...n-requirements

روش اپلای رو اینجا نوشته:
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...ents/how-apply

در مورد هزینه اینجا :
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...ial-assistance

ظاهرا خیلی گرونه! 30 هزار دلار برای دو سال!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    برای اپلای معمولا از یه سال زودتر باید شروع کنی. باید اول جستجو کنی و رشته و دانشگاه مورد علاقه رو پیدا کنی. لیست هزینه ها خیلی متفاوته. ممکنه سالی 5000 تا باشه یا 20000 تا بسته به رشته و دانشگاه. باید تو سایتشون بگردی دونه دونه همه چی رو پیدا کنی! منم همه چیز رو نمیدونم. باید سایتشون رو بخونی ببینی برای پذیرش چی میخواد. مثلا الان که من همون بیوتک رو نگاه کردم شرایط پذیرش رو اینجا نوشته:
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...n-requirements

روش اپلای رو اینجا نوشته:
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...ents/how-apply

در مورد هزینه اینجا :
    http://www.utm.utoronto.ca/mbiotech/...ial-assistance

ظاهرا خیلی گرونه! 30 هزار دلار برای دو سال!
    راجع به ازمون gre سرچ کردم ولی انگار خیییلی مشکل تر از تافل هست! هست دانشگاهی که فقط نیاز به تافل داشته باشه و gre نخواد؟ ضمنا هستن رشته هایی که من بتونم ادامه بدم و هزینه مناسب تری داشته باشه ضمن اینکه از نظر اینده شغلی و مالی بهتر هم باشه؟ راستی این سایت یه سری چیزا در مورد فاندهای دانشجویی هم میگفت

به علاوه چون من از وضعیت شغلی و مالی رشته های مختلف اطلاع ندارم واسه همین لازمه اول رشتمو انتخاب کنم تا بتونم برم دنبال شرایط پذیرشش!!
    ویرایش توسط erfan1985 : February 22nd, 2014 در ساعت 03:03 AM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dn2 نمایش پست ها
    راجع به ازمون gre سرچ کردم ولی انگار خیییلی مشکل تر از تافل هست! هست دانشگاهی که فقط نیاز به تافل داشته باشه و gre نخواد؟ ضمنا هستن رشته هایی که من بتونم ادامه بدم و هزینه مناسب تری داشته باشه ضمن اینکه از نظر اینده شغلی و مالی بهتر هم باشه؟ راستی این سایت یه سری چیزا در مورد فاندهای دانشجویی هم میگفت

به علاوه چون من از وضعیت شغلی و مالی رشته های مختلف اطلاع ندارم واسه همین لازمه اول رشتمو انتخاب کنم تا بتونم برم دنبال شرایط پذیرشش!!
    بله همه رشته ها و دانشگاهها GRE نمیخوان. اطلاعات من هم خیلی زیاد نیست و این رشته ها هم خیلی با کار من ارتباط ندارن. همین مطالب رو هم گوگل کردم. اگر شما وقت بذاری و بگردی اون چیزی رو که میخوای پیدا خواهی کرد.

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من کارشناسی پرستاری دانشگاه تهران با معدل 16 و ارشد اموزش پزشکی دانشگاه باهنر با معدل 18.03 بدون پایان نامه تا حالا دارم و ایلتس 6.0 و tcf a2 دارم کارهای تحقیقاتی داشتم اما مقاله ندارم ولی همایش ها و سمینارهای شرکت کردم و مدرک دارم تو یک مقالم در زمینه پرستاری شرکت داشتم اما همکار بوده .سابقه کار پرستاریم 2 سال و نیم دارم
    من علاقه به ادامه تحصیل تو کشورهای دیگه ترجیحا تو امریکا و بعد کانادا رو دارم اول از اونجا که رشته اموزش پزشکی ذاتا تحقیقاتی ، اموزشیه ایا ممکنه راحتر بشه برای دکترا فاند بگیرم؟
    و همچنین به ادامه تحصیل در پزشکی بالینی هم علاقه دارم ایا میشه راحت اپلای با فاند کرد ؟
    و ادامه در دکتری پرستاری در گذینه سوم برام از اونجا که سابقه کاریم توش دارم و پرستاری رو هم امریکا و خم بخصوص کانادا نیاز دارن.
    سوالم اینه برای کدوم بهتر میتونم اپلای کنم و البته فاند حتما بگیرم. و انرژی و زمان کمتری هزینه بشه.
    با تشکر از راهنماییهاتون

Junior Member

سلام خسته نباشید
    من ارشد میکرب شناسی پزشکی هستم و حدودا 6 ماه دیگه فارغ التحصیل میشم. میخام برای phd به آلمان برم. همه مدارکم بجز مدارک ارشد رو ترجمه کرده و زبان b1 آلمانی رو هم گرفتم. با توجه به اینکه میخام ادامه زندگی و کارم رو تو آلمان بمونم چه رشته ایی رو برای phd پیشنهاد میکنید
    ممنون از لطفتون

Junior Member

سلام ببخشید که اینجا پیام میذارم...من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی بیوشیمی هستم. میخام برای ارشد هماتولوژی بخونم.
    با ارشد هماتوارزش داره برای دکتری خارج از کشور اقدام کنم یا همین ایران??? بورس آمریکا گرفتن هم که انگار غیرمحتمل شده?! توی دانشگاهای اروپایی بگردم?
    ویرایش توسط erfan1985 : June 7th, 2014 در ساعت 07:23 AM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط drcmin نمایش پست ها
    سلام ببخشید که اینجا پیام میذارم...من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی بیوشیمی هستم. میخام برای ارشد هماتولوژی بخونم.
    با ارشد هماتوارزش داره برای دکتری خارج از کشور اقدام کنم یا همین ایران??? بورس آمریکا گرفتن هم که انگار غیرمحتمل شده?! توی دانشگاهای اروپایی بگردم?
    بله ارزش داره. امکان بورس گرفتن هم وجود داره. فقط به یه رزومه خوب و پشت کار نیاز هست.

پیش فرض پاسخ : کدام کشور برای فوق لیسانس ژنتیک(کلا رشته های زیر مجموعه خودمون) مناسبتر است؟

امیدوارم کسی بتونه منو از این سردرگمی بیرون بیاره
    من مدت هاست که دنبال یه phd program خوب میگردم طوری که الان اکثر سایت های دانشگاه های آمریکا رو جستجو کردوم و میشناسم .با توجه بهاینکه در آمریکا دقیقا با اسم biotechnology رشته ای نداریم کار ما اینجا سخت میشه . من به بیوتکنولوژی دارویی علاقمندم ولی نمیدونم آیا شانس پذیرش در pharmaceutical science دارم ؟ اصلا نمیدونم واسه biomedical science یا biomedical engineering یا ... کدوم apply کنم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.

توجه کنید که دانشگاه تورنتو که شما لینکشو گذاشتید از معدود دانشگاه هایی هست که دقیقا به اسم master of biotechnology دانشجو میگیره وگرنه شما تو آمریکا به ندرت اینو پیدا میکنید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی- دانشگاه ازاد واحد اردبیل

سلام
    میشه اسم چند تا از دانشگاه های خوب و متوسط واسه ژنتیک انسانی رو بهم بگید.
    البته من کارشناسی میکروبیولوژی هستم.
    احتمال اینکه بشه مستقیم برای دکترا بورس گرفت چقدر هستش
    چه شرایط خاصی رو می خواد؟