صفحه 4 از 35 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

ممنون. لطف دارین. پس شما هم دانشگاه تبریز بودین؟ می تونم بپرسم ورودی چه سالی بودین؟
    خب رشته های مربوط به سرطان و تومور خیلی خاص هستن من هم یه سرچ زدم چیز خاصی در فوروم پیدا نکردم. ولی در هر حال چون رشته خاصی هست احتمال اینکه پذیرش بگیرین هم بیشتره. البته فکر کنم بیشتر phd های با فاند از نوع پژوهشی باشن.
    در مورد نوع phd که آیا ایران مشکل داره یا نه من اطلاع خاصی به جز مطالبی که در سایت وزارت بهداشت خوندم ندارم. ولی از نظر منطقی نباید مهم باشه. بیشتر کیفیت دانشگاه برای وزارت علوم و وزارت بهداشت مهمه. تو سایتشون دانشگاه های مورد تائیدشون رو نوشتن.
    تو سایت وزارت بهداشت نوشته:
    براي ارزشيابي مدرك مقطع عمومي دانش‌آموختگان دوره‌هاي اورديناتوري يا اسپيرانتوري در رشته‌هاي پزشكي و دندانپزشكي و همچنين براي دانش‌آموختگان رشته‌هاي غير باليني كه مدرك Ph.D اخذ نموده‌اند (از قبيل داروسازي و رشته‌هاي علوم پايه پزشكي شرط شركت و قبولي در امتحان علوم پايه حذف مي‌شود.
    مدرك دانش‌آموختگان مقطع
    Ph.D رشته‌هاي داروسازي ، علوم‌پايه پزشكي و بهداشت پس از انجام مراحل ارزشيابي مدرك مقطع قبلي (ليسانس، فوق‌ليسانس و يا دكتراي عمومي گروه پزشكي) بر اساس سيستم نظام آموزشي بصورت دكتراي پژوهشي يا دكتراي تخصصي ارزشيابي خواهد شد.

مدرک قبلی شما هم که مشکلی نداره چون در ایران خوندین و اتوماتیک مورد تائیده.
    پس مشکلی نداره مگر اینکه قانون عوض شه. در کل نوع phd براشون مهم نیست مهم درجه و رتبه مدرکیه که دارین. لیست دانشگاه های معتبر رو هم نوشتن تو سایت. این هم آدرسش:
    http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm

البته اگر قصد دارین برگردین ایران به نظرم خوندن phd در ایران و بعد اقدام برای هیئت علمی هم انتخاب بدی نمیتونه باشه.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط drnouri نمایش پست ها
    سلام نئو وت عزيز
    من قبلا ارسال هاي شما رو خونده بودم فكر كنم شما از تبريز هستين راستش منم دانشگاه شما بودم. مرسي از جوابت. در ضمن آره تونستم ISI كنم الاتنم دارم رو 2 تا ديگه كار مي كنم.
    من تا حالا اين همه اينجا گشتم نديدم كسي اينجا رشته آنكولوژي بخونه كاش يك نفر پيدا مي شد كه پذيرش داشت. راستش مي دوني پذيرشو ميشه گرفت من مشكل اصليم اينه كه چون اكثر جاها phd بصورت تنها research هست و بدون course مي ترسم زماني ايران بخوام بر گردم مشكل پيدا كنم واسه ارزشيابي. اين شما خبر داري ازش؟
    بنظرم كسي بخواد بره اينهمه زحمت بشه بعد بيا آقايون مدركشون ترجمه كنند دكتراي پژوهشي بعدم با هزار التماس و مصيبت يك كار بهش بدن(اگر بدن) اصلا ارزش نداره! بنظرم بفكر گرفتن چندين پست دكتر ا و كار در مراكز بزرگ علمي دنيا بايد بود تا آمدن به ايران و ارزشيابي مدرك توسط آقايون.
    اين دوستان فرق كاه و زعفران را نمي فهمند به همين راحتي!!!!!!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام من دانشجوی دکتری دامپزشکی هستم.میخواستم بدونم آیا میتوانم بعد از کسب مدرکم در ایران در کشورهای دیگه ph.d علوم آزمایشگاهی بگیرم؟اگر میشه چه کشوری مناسب تره؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shinobi نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی دکتری دامپزشکی هستم.میخواستم بدونم آیا میتوانم بعد از کسب مدرکم در ایران در کشورهای دیگه ph.d علوم آزمایشگاهی بگیرم؟اگر میشه چه کشوری مناسب تره؟
    علوم آزمایشگاهی پزشکی یا دامپزشکی؟!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام علوم آزمایشگاهی پزشکی مد نظرم هست که بتونم آزمایشگاه تشخیص پزشکی تاسیس کنم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

سلام علوم آزمایشگاهی پزشکی مد نظرم هست که بتونم آزمایشگاه تشخیص پزشکی تاسیس کنم.
    چنین رشته ای در ایران وجود نداره (حدودا 15 سال پیش رشته ای به اسم دکتری حرفه ای آزمایشگاه در ایران ارائه شد که پس از اعتراض گسترده پاتولوژیستها کاملا برچیده شد.)
    در خارج از کشور این رشته به صورت phd (نه دکتری حرفه ای) وجود داره اما نمیدونم اگه با اون مدرک بیاید ایران چه جوری ارزشیابیش کنن.چون مشابهش تو ایران نیس.
    اگه میخوای آزمایشگاه بزنی توصیه من اینه:
    یک phd علوم پایه پزشکی مثل میکروب شناسی و یا بیوشیمی پزشکی بگیر. بعد اگه با یه نفر phd علوم پزشکی دیگه (طبق لیست اداره آزمایشگاههای وزارت بهداشت) شریک شی اجازه دازی آزمایشگاه بزنی و تمام تستهای پزشکی رو انجام بدی.
    ضمنن دوباره تکرار میکنم که یک دکتری حرفه ای اگه بره اونور باید از مستر شروع کنه مگه اینکه بره آمریکا که اونجا اکثرا مستر و دکتری طی یک دوره ارایه میشه ( لیسانس به phd)

Junior Member

سلام از راهنمایی شما متشکرم!اما اینطور که من اطلاع دارم کسانی که ph.d علوم پایه پزشکی کسب میکنن مثل بیوشیمی پزشکی و . . . باید 3نفر ph.d دیگه پیدا کنن که بشن 4 نفر که بتونن مجوز تاسیس آزمایشگاه پزشکی دریافت کنن! از طرفی به پزشک متخصص آسیب شناسی به تنهایی مجوز تاسیس آزمایشگاه میدن به نظر شما احتیاجی به یک ph.d علوم پایه داره این پزشک که بخواهد شریک شود با کسی دیگه؟

erfan1985 آواتار ها

سلام از راهنمایی شما متشکرم!اما اینطور که من اطلاع دارم کسانی که ph.d علوم پایه پزشکی کسب میکنن مثل بیوشیمی پزشکی و . . . باید 3نفر ph.d دیگه پیدا کنن که بشن 4 نفر که بتونن مجوز تاسیس آزمایشگاه پزشکی دریافت کنن! از طرفی به پزشک متخصص آسیب شناسی به تنهایی مجوز تاسیس آزمایشگاه میدن به نظر شما احتیاجی به یک ph.d علوم پایه داره این پزشک که بخواهد شریک شود با کسی دیگه؟
    تا جایی که من میدونم 2 تا کافیه. موردش رو هم دیدم. پزشک پاتولوژیست نیازی به شریک نداره و هر نوع تستی رو می تونه انجام بده. پاتولوژیستها phd نیستن. متخصصین آزمایشگاه هستن و دوره تخصصی شون رو هم فقط تو آزمایشگاه میگذرونن. برای ورود به این رشته نیاز هست که شما پزشک باشی.
    البته دقت کنید که ما phd پاتولوژی هم داریم که به تنهایی اجازه دارند فقط پاتو کار کنند( بهشون میگن آناتومیکال پاتولوژیست).این مدرک رو شما میتون بخونی ولی اینجوری برای تاسیس آزمایشگاه نیاز به شریک داری مگه اینکه فقط پاتو کار کنی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از مامایی با معدل بالا به ژنتیک یا اپزشکی واسه ارشد امکان پذیره؟

سلام . من واقعا" می خواستم بدونم کدوم دانشگاهها توی کانادا ارشد رشته های پزشکی رو میدن؟ من لیسانس مامایی دارم . الان واقعا" به راهنمایی احتیاج دارم

erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از مامایی با معدل بالا به ژنتیک یا اپزشکی واسه ارشد امکان پذیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede_kh نمایش پست ها
    سلام . من واقعا" می خواستم بدونم کدوم دانشگاهها توی کانادا ارشد رشته های پزشکی رو میدن؟ من لیسانس مامایی دارم . الان واقعا" به راهنمایی احتیاج دارم
    در لینک زیر میتونید تمام رشته ها رو به تفکیک در دانشگاههای کانادا جستجو کنید:
    http://oraweb.aucc.ca/dcu_e.html