صفحه 9 از 35 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 345

موضوع: تحصیلات تکمیلی در علوم پايه پزشكي (Msc & PhD)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط doustimotlagh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من دانشجوی ارشد بیوشیمی بالینی هستم. برای زدن آزمایشگاه شما حداقل باید 3 امتیاز داشته باشین. رشته بیوشیمی به تنهایی 2 امتیاز و سایر رشته ها مثل هماتو، ایمونو، ویروس و.... 1 اتیاز دارند. به عنوان مثال یک ph.d بیوشیمی و یک ph.d ایمونولوژی میتونن آزمایشگاه بزنن.
    فکر میکنم این درست باشه. چون من آزمایشگاههایی که فقط توسط 2 نفر phd اداره میشن دیدم.
    شما در مورد قوانین اونور آب هم خبر دارید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدام کشور برای فوق لیسانس و دكترا ي علوم پايه پزشكي مناسبتر است؟

سلام من می خوام برای مستر بیوتکنولوژی و یا ژنتیک اسپانیا اقدام کنم بنظرتون اسپانیا از نظر رشته های علوم پایه و بعد از اون بازار کار مناسبه؟

Apdentist آواتار ها

در مورد نحوه دریافت پذیرش و پیدا کردن کورس ها میشه توضیح بدهید!

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadinfo نمایش پست ها
    در مورد نحوه دریافت پذیرش و پیدا کردن کورس ها میشه توضیح بدهید!
    یه سایتهایی هستن که شما میتونی توش دنبال دانشگاه ها همراه رشته ها بگردی. زیادن. مثلا یکیش اینه:
    http://www.phds.org/
    یا این یکی که مربوط به دانشگاههای کاناداس: http://oraweb.aucc.ca/showdcu.html
    بعد به وب سایت دانشگاه میری و اونجا کامل توضیح داده که برای پذیرش چه باید کرد.

Apdentist آواتار ها

آیا یک دندانپزشک هم مانند یک پزشک عمومی میتونه برای تمامی رشته ها اپکی بکنه یا تفاوتهایی هست ؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadinfo نمایش پست ها
    آیا یک دندانپزشک هم مانند یک پزشک عمومی میتونه برای تمامی رشته ها اپکی بکنه یا تفاوتهایی هست ؟
    معمولا میتونه ومشکلی نباید باشه. تو ایران که یادمه علوم پایه پزشکی و دندون تقریبا مشترک بود. تفاوت تو درسهایی مث آناتومی بود که ما کل بدن رو خوندیم و دندونها فقط سر و گردن خوندن. و یا میگفتن بافت شناسی و جنین شناسی دندون ها تخصصی تره.
    معمولا دانشگاهها اعلام میکنن که برای ورود به فلان رشته کسانی که یک سری درسهایی رو تو دوره قبلی خوندن ارجح ترن. مثلا اگر شما قراره تغذیه اپلای کنی باید در دوره قبلی درسی مث بیوشیمی رو داشته باشی. گرچه بیشتر به نظر اساتید اون دپارتمان مربوطه بر میگرده و الزاما همه چی همه جا یه جور نیست. خیلی از بچه ها رشته های کاملا بی ربط به رشته قبلیشونو ادامه میدن.

پیش فرض پاسخ : کدام کشور برای فوق لیسانس و دكترا ي علوم پايه پزشكي مناسبتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad_t نمایش پست ها
    سلام من می خوام برای مستر بیوتکنولوژی و یا ژنتیک اسپانیا اقدام کنم بنظرتون اسپانیا از نظر رشته های علوم پایه و بعد از اون بازار کار مناسبه؟
    ببینید بازار کار هیچ وقت چیزی نیست که بشه تضمینش کرد. اول سعی کنید یک دانشگاه خوب پیدا کنید. بعد می تونین دنبال موقعیتهای خوب شغلی باشین. کلاً در رشته زیست شناسی این دو رشته به همراه علوم اعصاب و مولکولی حرف اول را می زنند.

Junior Member

سلام. من نمي دونم اين سوالو کجا بايد مطرح کنم ولي من در حال حاضر دارم پزشکي مي خونم و مي خوام براي پي اچ دي اپلاي کنم. مي خواستم بپرسم اين دانشکده هايي که مي گن مدرک معادل بچلر مدرک پزشکي عمومي ايرانو قبول مي کنن؟ و اينکه بعضي دانشکده ها در شرايطشون نوشتن يک سال سابقه تحقيقاتي. اين يعني چي؟؟ يعني بايد مستقلا يک سال تحقيق کرده باشيم و تحقيقهاي توي سي وي محسوب نمشوند؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط taratm نمایش پست ها
    سلام. من نمي دونم اين سوالو کجا بايد مطرح کنم ولي من در حال حاضر دارم پزشکي مي خونم و مي خوام براي پي اچ دي اپلاي کنم. مي خواستم بپرسم اين دانشکده هايي که مي گن مدرک معادل بچلر مدرک پزشکي عمومي ايرانو قبول مي کنن؟ و اينکه بعضي دانشکده ها در شرايطشون نوشتن يک سال سابقه تحقيقاتي. اين يعني چي؟؟ يعني بايد مستقلا يک سال تحقيق کرده باشيم و تحقيقهاي توي سي وي محسوب نمشوند؟
    بله. قبول میکنن. در مورد ریسرچ هم خیلی کم چنین موردی که شما میگی من دیدم. اگر هم باشه چارش اینه که بعد از فارغ التحصیلی تو مرکز تحقیقات کار کنی. شما کجای پزشکی هستی و چه رشته ای میخوای بخونی؟
    احتمالا تو دانشگاههای آمریکا جستجو کردی، نه؟!

Junior Member

پیش فرض پذیرش در رشته cancer biology

سلام به دوستان فروم. من فارغ التحصیل داروسازی شهید بهشتی و ساکن امریکا هستم. علاقه زیادی به کار ریسرچ در زمینه سرطان دارم. مقاله مرتبط ندارم. ولی معدلم 16.5 هست و زیاد هم نگران تافل نیستم. هنوز GRE ندادم فکر می کنید شانس پذیرش و گرفتن فاند برای من چقدره؟