صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 363

موضوع: مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان

معمولا بهترين راه براي كشورهاي اروپايي در صورت نداشتن منابع هنگفت مالي(!)اقدام از طرق تحصيلي يا فرصتهاي مطالعاتي است.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام :
    همسرم ویزای اقامت فرصت مطالعاتی 6 ماهه داره و الان تو آلمان هستش ایا برای تعطیلات عید میتونم ویزای شینگن بگیرم برا دیدار از همسر؟
    اگه از دوستان کسی اطلاعاتی داره و میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    textile engineer

Question پاسخ : مهاجرت به آلمان به غیر از ویزای دانشجویی

سلام به همه امیدوارم سئوالم را در جای صحیح پرسیده باشم.
    آیا با خرید ملک در آلمان اقامت به مالک و خانواده اش داده میشه؟ اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم به بنده بدهید.

با سلام !
    من 28 ساله هستم ، متاهل ! مهندس مکانیک و کارمند اموزش و پرورش . دارای 5 سال سابقه ی کار و بیمه ! برای اخذ اقامت در المان شرایط مناسبی دارم ؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط fatimaabbasi نمایش پست ها
    با سلام !
    من 28 ساله هستم ، متاهل ! مهندس مکانیک و کارمند اموزش و پرورش . دارای 5 سال سابقه ی کار و بیمه ! برای اخذ اقامت در المان شرایط مناسبی دارم ؟
    با تشکر
    با سلام
    اخذ اقامت آلمان پروسه طولانی و پیچیده ای داره و به این راحتی نیست.صرف داشتن مدرک و تخصص هر چند او بهترین نوع و درجه موجب دریافت اقامت فوری نمیشه.
    شما در مرحله اول گزینه ای که داری این هست شغل مناسبی پیدا کنید ویزای کاری بگیرید.بعد از آن و اگر به مدت کافی در آلمان بودید و شرایطش رو داشتید میتونید درخواست اقامت بدید.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

سلام دوستان عزیز، متاسفانه ندونستم چطور تاپیک جدید باز کنم اما امیدوارم از این طریق که پاسخی در تاپیکی قدیمی منتشر کردم خوانده بشم.
    قصد من مهاجرب به آلمان از طریق ازدواجه.
    حدود اردیبهشت ما دختری آلمانی رو به ایران دعوت کردم که قصد ازدواج داریم.
    میخواستم بدونم که مراحلش به چه صورته و آیا این کمکی به دریافت تابعیت/ اخذ روادید بلند مدت میکنه یا نه.
    اگر بله، لطفا مراحلی رو که باید توی ایران انجام بدم و مراحلی رو که توی آلمان انجام بدم برام بنویسید با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtakro نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، متاسفانه ندونستم چطور تاپیک جدید باز کنم اما امیدوارم از این طریق که پاسخی در تاپیکی قدیمی منتشر کردم خوانده بشم.
    میخواستم بدونم که مراحلش به چه صورته و آیا این کمکی به دریافت تابعیت/ اخذ روادید بلند مدت میکنه یا نه.
    اگر بله، لطفا مراحلی رو که باید توی ایران انجام بدم و مراحلی رو که توی آلمان انجام بدم برام بنویسید با تشکر
    خیلی ببخشید دوست عزیز...
    حالا به فرض شما اقامت دایم هم گرفتین، بعدش چی ؟
    آیا زبان اونا رو میدونین ؟ تخصصی که باهاش کار مناسب پیدا کنین چی ؟
    البته بنده قصد دخالت ندارم...
    ولی، ازدواج تو آلمان مثل ایران تشریفات زیادی نداره، ولی در مقابل قوانین سفت و سختی داره !
    خوب فکراتونو بکنین...

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    خیلی ببخشید دوست عزیز...
    حالا به فرض شما اقامت دایم هم گرفتین، بعدش چی ؟
    آیا زبان اونا رو میدونین ؟ تخصصی که باهاش کار مناسب پیدا کنین چی ؟
    البته بنده قصد دخالت ندارم...
    ولی، ازدواج تو آلمان مثل ایران تشریفات زیادی نداره، ولی در مقابل قوانین سفت و سختی داره !
    خوب فکراتونو بکنین...
    دوست خوبم، به همه چیز فکر شده و سوال من تنها اینه که مراحل انجام این کار چطوره؟
    مرسی

Member

سوال شما خیلی گنگ هست. شما ایران هستید یا آلمان؟ اگر آلمان که فقط میرید و ازدواجتون رو ثبت می کنید و خلاص و بعد درخواست ویزا. ویزاتون تا مدت 2/3 سال موقتی تمدید میشه تا مطمئن بشوند که ازدواج شما واقعی هست. اگر در ایران هستید و این خانم به ایران می آیند که خب قضیه پیچیدست. اولا اگر ایشون ایرانی الاصل یا مسلمان نباشند باید مسلمان بشن تا عقدتون ثبت بشه. بعد شما عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید. از بعد ورودتون به آلمان اوضاعتون مثل حالت قبل هست، چند سال تحت نظرید و اقامت موقت و بعد اقامت دائم.
    اگر این خانم ایرانی الاصل هستند و تابعیت آلمانی دارند و مخصوصا اگر سابقا پناهنده بودند خیلی امیدوار نباشید. از طرف دیگر هم این پروسه خیلی ساده نیست از طرفی اگر قبل از اقامت دائم طلاق بگیرید اقامتتون باطل میشه از طرف دیگه تحمل اینکه یک نفر بخواد خصوصی ترین مسائل زندگی شما رو مرتبا مونیتور کنه چیزی نیست که بشه باهاش راحت کنار اومد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtakro نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    سوال شما خیلی گنگ هست. شما ایران هستید یا آلمان؟ اگر آلمان که فقط میرید و ازدواجتون رو ثبت می کنید و خلاص و بعد درخواست ویزا. ویزاتون تا مدت 2/3 سال موقتی تمدید میشه تا مطمئن بشوند که ازدواج شما واقعی هست. اگر در ایران هستید و این خانم به ایران می آیند که خب قضیه پیچیدست. اولا اگر ایشون ایرانی الاصل یا مسلمان نباشند باید مسلمان بشن تا عقدتون ثبت بشه. بعد شما عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید. از بعد ورودتون به آلمان اوضاعتون مثل حالت قبل هست، چند سال تحت نظرید و اقامت موقت و بعد اقامت دائم.
    اگر این خانم ایرانی الاصل هستند و تابعیت آلمانی دارند و مخصوصا اگر سابقا پناهنده بودند خیلی امیدوار نباشید. از طرف دیگر هم این پروسه خیلی ساده نیست از طرفی اگر قبل از اقامت دائم طلاق بگیرید اقامتتون باطل میشه از طرف دیگه تحمل اینکه یک نفر بخواد خصوصی ترین مسائل زندگی شما رو مرتبا مونیتور کنه چیزی نیست که بشه باهاش راحت کنار اومد.

در حقیقت جواب شما خیلی مفید بود، خیلی متشکرم.
    اما در این مورد که سوال من گنگ هست، کمی بیشتر وارد موضوع میشم،
    من ایران هستم و ترجیح میدم در ایران این کارو انجام بدم، یعنی ایشان بیان ایران و اقدامات لازم رو انجام بدم (نمیدونم این اقدامات ازدواج چند روز طول میکشه)
    و اینکه ایشان تابعیت آلمانی دارن و هیچوقت ایران نبودن و اینکه این تصمیم کاملاً دو طرفه هست، نه صرفاً برای دریافت ویزا.
    سوال هایی که دارم اینه که:
    - چه مدت طول میکشه این موارد انجام بشه؟
    - عقد ما باید کجا ثبت بشه؟
    - "عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید" مدرک آ1 آلمانی رو از کجا باید دریافت کنم؟ - ویزای پیوست خانواده رو کجا باید درخواست بدم؟ در سفارت آلمان؟
    - آیا امکان دارد از این طریق تابعیت آلمان به من تعلق بگیرد؟ اگر بله، چه مدت طول میکشد که خودم تابعیت آلمان رو دریافت کنم؟ چه مراحلی دارد؟

با تشکر فراوان!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)