صفحه 35 از 37 نخستنخست ... 25262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 363

موضوع: مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    فکر می کنم باید درخواست ویزای شنگن بدین.
    فکر کنم حدود دو سه ماه حساب کنین کافی باشه. تا جایی که آخرین بارها شنیده بودم، از وقتی ایمیل می زدین تا وقتی که بهتون وقت میدادن سه چهار هفته طول می کشید، بعدش هم حدود ۴ هفته تا ۶ هفته تا ویزا رو بدن.
    ممنون از پاسختون. خیلی طول میکشه که!!!!!!!!
    راه سریعتری نداره؟ اینطوری بهشون بگم ممکنه کلا بیخیال بشن. نمیشه درخواست اضطراری داد؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    من اگر جايي قرار داد كاري بگيرم باز بايد براي ويزاي جوياي كار اقدام كنم؟ يا ويزاي از نوع ديگه؟
    اينطور كه من ميدونم زمان انتظار ويزاي جوياي كار 1 سال هست و هيچ كمپاني حاضر نميشه يكسال براي متقاضيش صبر كنه
    اگر قرارداد رسمی نهایی داشتید یک تائیده هم از اداره کار بگیرید و مدارک رو ایمیل بزنید به سفارت. وقت اضظراری می دن معمولا. احتمالا زیر ۲-۳ ماه انجام می شه که زمان معقولی هست. زاب فراموش نشه. ایمیل ارسال هم کامل باشه به همراه توضیحات و به زبان آلمانی. نهایتا انگلیسی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mbt925 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. خیلی طول میکشه که!!!!!!!!
    راه سریعتری نداره؟ اینطوری بهشون بگم ممکنه کلا بیخیال بشن. نمیشه درخواست اضطراری داد؟
    سایت سفارت رو نگاه کنین. قبلاها که این طوری بود که برای ویزای شنگن درخواست وقت اضطراری نداشتن. حالا باز بپرسین. الان که شنگن از طریق ویزامتریک انجام میشه و راحت میشه زنگ زد و پرسید. مجبور نیستین به سفارت زنگ بزنین که نگران این باشین که جواب ندن. البته همون ویزامتریک هم الان فکر کنم یه و آی پی داره. ولی نمیدونم این وی آی پی مزیتش چی بود. زودتر بهتون نوبت میدادن یا زودتر بررسی می کردند. چک کنین سایت ویزامتریک رو.
    ولی اینو بدونین که شرکتی که از یه کشور دیگه آدم دعوت می کنه، خیلی خوب میدونه که اون آدم دردسر ویزا داره. بنابراین، معلومه که اون آدم به نظرش ارزششو داره و به احتمال خیلی زیاد صرفا به خاطر اینکه یه ماه زودتر بیاد یا دیرتر، رد نمی کنه.
    از طرف دیگه خیلی از شرکت ها هم برنامه های طولانی مدت دارن و از الان میدونن که مثلا فلان پوزیشن یه سال و نیم دیگه خالی میشه. یعنی احتمالش هست که شرکت اصلا عجله ای برای استخدام شما نداشته باشه. یه سری شرکت ها هم هستن که همواره یه سری پوزیشن باز دارن. اینا هیچ پوزیشن مشخصی ندارن که فکر کنین فورس دارن که از هفته ی دیگه شروع کنین، اما همیشه اگه آدم به درد بخوری پیدا کنن، مصاحبه میذارن و بعد تصمیم می گیرن که دقیقا این فرد رو کجا بذارن. بنابراین، به نظر من خیلی جای نگرانی نداره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

تشکر از پاسخ کاملتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    پیشنهاد کار به تنهایی معمولا تاثیر خاصی نداره. اما اگر قرارداد کار نهایی با جایی بستید اقدام کنید و اجازه کار بگیرید از طریق شرکت و بعد همه مدارک رو برای سفارت ایمیل کنید و درخواست وقت اضطراری. متن ایمیل هم آلمانی باشه یا انگلیسی و همه اطلاعات مورد نیاز مثل شماره پاسپورت و شهر و تاریخ تولد و ... توی متن ایمیل باشه. معمولا شرکت وقت سریع می ده.
    همینطور دقت کنید همه مدارک ترجمه و تائید شده و آماده باشه. مواردی مثل zab رو گرفته باشه. بعضی مواقع یهو وقت می دن هفته بعد! شاید فرصت نباشه برای کاری
    برای ویزای کار هم نیاز به آزادسازی مدارک و ترجمه رسمی (با مهر وزارت) هست؟

Junior Member

سلام
    من ۳۶ ساله و دانشجوی دکترا مهندسی معدن (استخراج) در دانشگاه دولتی هستم دارای ۱۰ سال سابقه کار مرتبط و می توانم آیلتس ۶ تا ۶.۵ بگیرم . مادرم نیز مقیم آلمان هست.
    همسرم ۳۷ ساله و کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار کامپیوتر و دارای ۹ سال سابقه کار آموزش و پرورش و بدون دانش زبان انگلیسی هستند.
    دو فرزند داریم.
    هر دو میتوانیم شروع به یادگیری یکی از زبان های اروپایی کنیم.
    سال ۱۳۹۵ ویزای شنگن گرفتیم و به آلمان رفتیم و مهر تعداد زیادی از کشورهای آسیایی نیز در پاسپورت داریم.
    تمکن مالی در حد قابل قبولی برای مهاجرت جستجوی کار آلمان می توانیم تامین کنیم.
    قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی داریم، همسرم علاقه ای به کار در رشته کامپیوتر ندارد و ترجیحا قصد کار فنی (برق کشی، لوله کشی، جوشکاری و ...) دارد و تاحدودی هم در این امور مهارت دارد.
    ۱- آیا همسرم می تواند با ویزای جستجوی کار برای کامپیوتر بیاد ولی اونجا دنبال کار برق کشی ساختمان و یا لوله کشی و یا جوشکاری باشه و ویزاش تمدید میشه؟؟
    ۲- برای این مشاغل فنی از قبیل برق کشی و لوله کشی و جوشکاری باید مدرک خاصی در این بگیره و یا در آلمان باید در دوره ای شرکت کنه؟ و یا اینکه بصورت عملی بلد باشه کفایت می کنه؟

برای ویزای تحصیلی دکترای مجدد و یا ارشد برای خودم و همسرم گپ تحصیلی زیادی داریم و قابلیت ریسک ندارد و البته همسرم هم علاقه ای به ادامه تحصیل ندارد.
    ۳- بطور کلی با توجه به شرایط ماُ شما چه کشوری از اروپا و چه روشی را برای مهاجرت پیشنهاد میدهید؟
    ۴- اگر من بتوانم در کشوری از اروپا فرصت پست داک بگیرم مانند جاب آفر به حساب می آید؟

سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط m_f_sky نمایش پست ها
    سلام
    من ۳۶ ساله و دانشجوی دکترا مهندسی معدن (استخراج) در دانشگاه دولتی هستم دارای ۱۰ سال سابقه کار مرتبط و می توانم آیلتس ۶ تا ۶.۵ بگیرم . مادرم نیز مقیم آلمان هست.
    همسرم ۳۷ ساله و کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار کامپیوتر و دارای ۹ سال سابقه کار آموزش و پرورش و بدون دانش زبان انگلیسی هستند.
    دو فرزند داریم.
    هر دو میتوانیم شروع به یادگیری یکی از زبان های اروپایی کنیم.
    سال ۱۳۹۵ ویزای شنگن گرفتیم و به آلمان رفتیم و مهر تعداد زیادی از کشورهای آسیایی نیز در پاسپورت داریم.
    تمکن مالی در حد قابل قبولی برای مهاجرت جستجوی کار آلمان می توانیم تامین کنیم.
    قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی داریم، همسرم علاقه ای به کار در رشته کامپیوتر ندارد و ترجیحا قصد کار فنی (برق کشی، لوله کشی، جوشکاری و ...) دارد و تاحدودی هم در این امور مهارت دارد.
    ۱- آیا همسرم می تواند با ویزای جستجوی کار برای کامپیوتر بیاد ولی اونجا دنبال کار برق کشی ساختمان و یا لوله کشی و یا جوشکاری باشه و ویزاش تمدید میشه؟؟
    ۲- برای این مشاغل فنی از قبیل برق کشی و لوله کشی و جوشکاری باید مدرک خاصی در این بگیره و یا در آلمان باید در دوره ای شرکت کنه؟ و یا اینکه بصورت عملی بلد باشه کفایت می کنه؟

برای ویزای تحصیلی دکترای مجدد و یا ارشد برای خودم و همسرم گپ تحصیلی زیادی داریم و قابلیت ریسک ندارد و البته همسرم هم علاقه ای به ادامه تحصیل ندارد.
    ۳- بطور کلی با توجه به شرایط ماُ شما چه کشوری از اروپا و چه روشی را برای مهاجرت پیشنهاد میدهید؟
    ۴- اگر من بتوانم در کشوری از اروپا فرصت پست داک بگیرم مانند جاب آفر به حساب می آید؟

سپاس
    سلام
    ۱- خیر. ویزاش فقط با کار تخصصی در سطح بالا تمدید میشه. برای برق کشی و اینا نمی تونه ویزای جویای کارش رو تبدیل به ویزای کار کننه.
    ۲- بله، به طور معمول این کارها هم دوره های یک تا سه ساله دارن و همسرتون یا باید کلاس ها رو برن،‌یا اگر تو ایران کلاس رفتن، ببینن میشه معادل کرد و فقط امتحانش رو داد یا نه. اما با توجه به چیزایی که گفتین، خیلی خیلی بعید میدونم که بتونن مدرک معادل بگیرن چون ایشون توی ایران نهایتا دوره های کوتاه مدت رفته ان و نمیتونن چیزی بیارن که معادل چند سال بشه.
    ۳- من جای دیگه ای جز آلمان زندگی نکرده ام و نمتتونم مقایسه کنم.
    ۴- پست داک شغل حساب میشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

با سلام بنده لیسانس مدیریت مالی دارم و دانشجوی فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم. آلمانی رو هم تا پایان مقطع A2 در موسسه گوته خوندم و دارم ادامه میدم. با توجه به اینکه در حال حاضر در زمینه فارکس و بازار های مالی مشغول به کار هستم می خواستم ببینم آیا روشی برای اقدام به مهاجرت برای من وجود دارد؟ روشی هست که بشه به عنوان فریلنسر اقدام کرد؟ اصلا برای کار من نیاز به ثبت شرکت هست یا خیر؟ البته من تمایل دارم برای آلمان یا اتریش اقدام کنم ولی اگر کسی موقعیت بهتری هم سراغ داره ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام وقت بخير
    در حال حاضر ميشه براي مشاغل حرفه اي (برنامه نويسي و مهندسي) از ايران کار پيدا کرد؟ من چند ماهه دارم سايتاي کاريابي اروپايي رو شخم ميزنم کلي هم کار مرتبط پيدا ميکنم (رزومه م مرتبط و خوبه نسبتا) ولي عمدتا يا جواب نميدن يا ميگن از داخل اروپا ميخواهيم نيرو بگيريم. کسي تونسته تو يه سال اخير از ايران کار پيدا کنه؟؟ اصلا راه داره واسه ايرانيا از اينجا کار پيدا کنن يا بايد برم سراغ مهاجرت تحصيلي؟؟؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

سلام
    بله من از ایران کار پیدا کردم و مهاجرت کردم. حتماً با خود کارفرما ارتباط بگیرید و از سایتهای کاریابی فقط برای پیدا کردن کارفرما استفاده کنید. بعد از ارسال رزومه یا هرطریق دیگری که توانمندیهاتون رو به کارفرما نشان دادید موضوع رو در روزهای بعد (معمولاً یک هفته) محترمانه پیگیری کنید. روش رزومه نویسی و نامه پوششی رو رعایت کنید. دقت کنید نامه شما از رزومه مهمتر هست.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)