صفحه 10 از 37 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 363

موضوع: مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط sedighkia نمایش پست ها
    مادر دو دخترم,لیسانس گرافیک دارم.یکی از دخترام کنکوری هست و دومی سال تحصیلی آینده پیش دانشگاهی هنر میخونه.چطور میتونم به آلمان مهاجرت کنم.البته حضانتشون با منه.ممنون میشم جواب بدین.
    درود
    سوال شما بسیار کلی هست و توضیح بسیار میطلبه که از حوصله این فروم و حتی این سایت خارجه!
    ولی سعی میکنم در حد توان مختصر بگم:
    مهاجرت از طریق غیر تحصیلی یا به این شکل هست که با ابنکه شما همسرتون المان هستن و اقامت دارند، و یا اینکه قرارداد کاری از یک شرکت دارید و با ویزای کاری اقدام میکنید که تا اونجایی که میدونم باز صد در صد تضمینی نیست که به هر دو دخترون ویزا بدند.
    روشهای دیگه هم میتونه سرمایه گذاری یا خرید ملک باشه که البته حتی با داشتن سرمایه لازم باز به این راحتی ها نیست و دونستن زبان و باز مدرک کاری مرتیط و معتبر در رابطه با اون سرمایه گذاری لازمه.
    بهترین راه برای شما مشاوره با وکیل (معتبر) هست که شرایط شما رو بررسی کنند و راههای مهاجرت رو در صورت وجود به شما ارائه بده.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

سلام،

من 29 سالمه
    مدرک کارشناسی ارشد تغدیه دام
    یک سال سابقه کار مرتبط با رشته ی تحصیلیم
    آیلتس 5.5 آکادمیک ( البته آیلتس 6.5 هم می توانم بیارم و از این لحاظ مشگلی نیست)
    مجرد

از چه طریقی می توانم به آلمان مهاجرت کنم ؟
    اگه بخواهم سرمایه گداری کنم به چه شکلی است ؟

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان

با سلام !
    من 28 ساله هستم ، متاهل ! مهندس مکانیک و کارمند اموزش و پرورش . دارای 5 سال سابقه ی کار و بیمه ! برای اخذ اقامت در المان شرایط مناسبی دارم ؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط fatimaabbasi نمایش پست ها
    با سلام !
    من 28 ساله هستم ، متاهل ! مهندس مکانیک و کارمند اموزش و پرورش . دارای 5 سال سابقه ی کار و بیمه ! برای اخذ اقامت در المان شرایط مناسبی دارم ؟
    با تشکر
    با سلام
    اخذ اقامت آلمان پروسه طولانی و پیچیده ای داره و به این راحتی نیست.صرف داشتن مدرک و تخصص هر چند او بهترین نوع و درجه موجب دریافت اقامت فوری نمیشه.
    شما در مرحله اول گزینه ای که داری این هست شغل مناسبی پیدا کنید ویزای کاری بگیرید.بعد از آن و اگر به مدت کافی در آلمان بودید و شرایطش رو داشتید میتونید درخواست اقامت بدید.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس پرستاری ( آزاد مشهد ) و ارشد روانشناسی ( لندن ) دارم. میشه راهنماییم کنید که بهترین راه برای رفتن به آلمان برای من چی هست ؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان...من برای ویزای 6 ماهه جستجوی کار اقدام کردم و کسیو توی آلمان ندارم
    اگه با این ویزا بتونم برم المان واقع بینانه می تونم کار پیدا کنم ؟مهندسی برق دارم البته دانشگاه آزاد
    راحت ترین شهر آلمان ک خیلی سختگیرانه برخورد نکنن توی مصاحبه کاری کجاست؟ چه شهرهایی پیشنهاد میدید؟
    من از طریق این ویزا اقدام کردم اما می ترسم برم اونجا و شرایط خیلی سخت تر از اونی باشه ک تصور میکنم و دست از
    پا دراز تر برگردم...هر اطلاعاتی راجبه این نوع ویزا دارید ممنون میشم در اختیار قرار دهید ومخصوصا دوستانی که با این ویزا اقدام کردن

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1802 نمایش پست ها
    سلام دوستان...من برای ویزای 6 ماهه جستجوی کار اقدام کردم و کسیو توی آلمان ندارم
    اگه با این ویزا بتونم برم المان واقع بینانه می تونم کار پیدا کنم ؟مهندسی برق دارم البته دانشگاه آزاد
    راحت ترین شهر آلمان ک خیلی سختگیرانه برخورد نکنن توی مصاحبه کاری کجاست؟ چه شهرهایی پیشنهاد میدید؟
    من از طریق این ویزا اقدام کردم اما می ترسم برم اونجا و شرایط خیلی سخت تر از اونی باشه ک تصور میکنم و دست از
    پا دراز تر برگردم...هر اطلاعاتی راجبه این نوع ویزا دارید ممنون میشم در اختیار قرار دهید ومخصوصا دوستانی که با این ویزا اقدام کردن
    درود
    کار عاقلانه ایه که با تحقیق قبلی اقدام میکنید.
    دوست عزیز من رک و واقعبینانه نظرم رو میگم. امیدوارمبتونه تو تصمیمگیری درست کمکتون کنه.
    نوع یونی اصلا واسه کار مهم نیست...تخصص و دانشتونه که مهمه.کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

پست شماره 195 و البته پستای قبل بقیه دوستان و خودم رو رو مطالعه کنید.
    دانش زبان المانی واقعا مهمه. اگر فقط انگلیسی بلدبد حتی اگر پرفکت و روون، تعدا شرکتا خیلی محدود میشه. که اونم باز رقیبای زیادی دارید که هر دوزبان رو بلدن.
    سوال شما باید اصلاح بشه : چه شرکتایی تو مصاحبه سختگیر نیستن؟؟ و در جواب باید بگم متاسفانه همیچین شرکتی تو المان وجود نداره! (البته تا جایی که من میدونم) حتی توی مصاحبه هایی که واسه کارآموز گرفتن دارن واقعا جدی هستن. و به قول دوستی، که البته اونم رشتش فنی بود، اینجا پول مفت به کسی نمیدن....
    به هر حال با دانش زبان خوب و معلومات حتی متوسط مسلما شانس دارید ولی بدونید بودن کسایی که حتی مدرکشون رو همین المان گرفتن ولی نتونستن کار پیدا کنن.
    پیروز باشید
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_aria نمایش پست ها
    درود
    کار عاقلانه ایه که با تحقیق قبلی اقدام میکنید.
    دوست عزیز من رک و واقعبینانه نظرم رو میگم. امیدوارمبتونه تو تصمیمگیری درست کمکتون کنه.
    نوع یونی اصلا واسه کار مهم نیست...تخصص و دانشتونه که مهمه.کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

پست شماره 195 و البته پستای قبل بقیه دوستان و خودم رو رو مطالعه کنید.
    دانش زبان المانی واقعا مهمه. اگر فقط انگلیسی بلدبد حتی اگر پرفکت و روون، تعدا شرکتا خیلی محدود میشه. که اونم باز رقیبای زیادی دارید که هر دوزبان رو بلدن.
    سوال شما باید اصلاح بشه : چه شرکتایی تو مصاحبه سختگیر نیستن؟؟ و در جواب باید بگم متاسفانه همیچین شرکتی تو المان وجود نداره! (البته تا جایی که من میدونم) حتی توی مصاحبه هایی که واسه کارآموز گرفتن دارن واقعا جدی هستن. و به قول دوستی، که البته اونم رشتش فنی بود، اینجا پول مفت به کسی نمیدن....
    به هر حال با دانش زبان خوب و معلومات حتی متوسط مسلما شانس دارید ولی بدونید بودن کسایی که حتی مدرکشون رو همین المان گرفتن ولی نتونستن کار پیدا کنن.
    پیروز باشید
    سلام ... مرسی بابته راهنماییتون... ی سوال دیگه
    من اگه این وبزا برام صادر بشه و بخوام بیام باید قید کارمو ک تقریبا ی حقوق متوسط داره (1/5 میلیون) بزنم و تمام پسندازمو خرج کنم و اگه نتونم کار مناسب توی شش ماه فرصتم پیدا کنم باید برگردم و دوباره از صفر شروع کنم البته مثه همه در حال آموختن زبان آلمانی هستم اما میدونم توی شش یا هفت ماه نمیشه مثل ی native صحبت کرد
    و اما سوالم اینه ک اگه توی این شش ماه نتونستم کار پیدا کنم می تونم اعلام پناهندگی کنم یا اصلا میشه این ویزارو واسه ی مدت دیگه تمدید کرد؟ اصلا دوست ندارم اکه رفتم دوباره بگردم خودتون و همه دوستان می دونن ک خیلی سخته

Junior Member

با توجه به اینکه ، هدف نهایی اکثرا کار و بعد اقامت هست. و با توجه به شرایطم:
    ترم آخر کارشناسیمه ، زبان در حال حاضر در سطح پایینم و معدل کارشناسیم هم در حال حاضر حدودا 16.30 و رشته تحصیلیم هم در زمینه کامپیوتره و مقاله و سابقه کار هم که فعلا ندارم

چند تا راه وجود داره:
    - ویزای دانشجویی
    - ویزای کار
    - مهاجرت (اقامت)
    - مجوز کار
    - ویزای جستجو کار
    - گذروندن کورس
    ...

کدوم راه درست تره ؟

کدام گزینه رو پیشنهاد میکنید ؟ چرا ؟
    -با مدرک کارشناسی برای کار اپلای کنم ( کارفرما یا ... )
    -برای ارشد اپلای کنم. ( مدرک تافل ندارم و ... )
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای کار برم اونطرف
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای تحصیل برم اونطرف
    ...

با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست.

اگه فرض کنید همه مدرک آماده باشه کار رو پیشنهاد میدید یا تحصیل رو؟ (با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست)
    یعنی بهتره یک کسی برای ارشد بره اونطرف یا برای کار؟

سلام
    آیا این نامه مناسبه بپرسم از شرکت یا ... ؟

من . . هستم. سوال داشتم. اگر امکان دارد لطفا راهنماییم کنید
    من خانم 42 ساله ای هستم. و ایرانی هستم.
    من مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر و مدیرت رو دارم.
    و همچنین مدرک فنی حرفه ای آرایشگری و زیورآلات رو دارم.
    من کارفرین در انواع هنرهای دستی می باشم.
    در زمینه های شمع سازی ، جعبه سازی ، زیورآلات ، طراحی و نقاشی و ...
    کار کردم و نمونه کار دارم.
    من 2 تا دختر دانشجو دارم.
    ما خانواده 4 نفره هستیم و تمایل داریم که در کشور آلمان اقامت بگیریم.
    من به عنوان نیروی متخصص کارآفرینی میخوام بیام.
    من از چه طریقی می تونم در کشور آلمان ، کار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید ممنون.

بعدم نمونه کار ها (اوناع کارهای دستی و ...) و روزمه و ساپ رو هم ضمیمه ایمیل میکنم.

لطفا اگه ممکنه منو راهنماییم بفرمایید.
    ممنون
    ویرایش توسط le-ciel : August 17th, 2015 در ساعت 01:07 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    با توجه به اینکه ، هدف نهایی اکثرا کار و بعد اقامت هست. و با توجه به شرایطم:
    ترم آخر کارشناسیمه ، زبان در حال حاضر در سطح پایینم و معدل کارشناسیم هم در حال حاضر حدودا 16.30 و رشته تحصیلیم هم در زمینه کامپیوتره و مقاله و سابقه کار هم که فعلا ندارم

چند تا راه وجود داره:
    - ویزای دانشجویی
    - ویزای کار
    - مهاجرت (اقامت)
    - مجوز کار
    - ویزای جستجو کار
    - گذروندن کورس
    ...

کدوم راه درست تره ؟

کدام گزینه رو پیشنهاد میکنید ؟ چرا ؟
    -با مدرک کارشناسی برای کار اپلای کنم ( کارفرما یا ... )
    -برای ارشد اپلای کنم. ( مدرک تافل ندارم و ... )
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای کار برم اونطرف
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای تحصیل برم اونطرف
    ...

با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست.

اگه فرض کنید همه مدرک آماده باشه کار رو پیشنهاد میدید یا تحصیل رو؟ (با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست)
    یعنی بهتره یک کسی برای ارشد بره اونطرف یا برای کار؟
    سلام٬ شما برای گرفتن بلوکارت یا همون ویزای کاری شانسی نداری٬ توجه داشته باش که کاری که اونجا گیر میاری باید حداقل۳۶۰۰ یورو درماه حقوق داشته باشه که این حقوقو مسلما بشما با رزومه ی کاری ضعیفی که دارید نمیدن٬ هرچند اگه رزومتونم قوی باشه بااین همه رقیب هندی و چینی و روس باز هم کار خیلی راحتی نیست٬ اما اگر تحصیلی برید با توجه به معدل مناسبتون اگر نمره زبان مناسب یعنی آیلتس ۶.۵ یا تافل ۹۰ به بالا بگیرید میتونید از دانشگاه های خوبی پذیرش بگیرید و اونوقت براحتی جذب بازار کار خواهید شد
    پس توصیه بنده بشما اینه که زبانتون رو کامل کنید (انتخاب آلمانی یا انگلیسیش با خودتون) و تحصیلی اقدام کنید باشد که رستگار شوید
    اگر جوابم بدردتون خورد اضافه کردن به امتیاز کاربر یادتون نره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)