صفحه 12 از 37 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 363

موضوع: مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط Botshekan نمایش پست ها
    سلام
    من وهمسرم قصد مهاجرت به آلمان داریم و بدرشوهر ومادرشوهرم اقامت سه ساله ی آنجا را دارند و الان اونجا مشغول به کار هستند.
    رزومه ی خودم:
    لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 15.48
    یک مقاله ی داخلی
    تافل:87
    فرانسه: متوسط به بالا
    آلمانی: مقدماتی
    الانم مشغول به ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.
    همسرم:
    لیسانس عمران گرایش نقشه برداری از دانشگاه اصفهان با معدل 14.8
    فوق لیسانس MBA از دانشکده علوم اقتصادی با معدل 17.5
    یک مقاله ی داخلی
    انگلیسی: متئسط به بالا
    آلمانی: مقدماتی
    سابقه کاری زیاد در زمینه ی مدیریت و نقشه برداری
    خواستم بدونم میتونیم همزمان جداگانه بذیرش تحصیلی بگیریم ؟ یا همسرم بهتره از طریق وابستگی اقدام کنند؟ چون برای بذیرش تحصیلی نیاز به مدرک B1 المانی هست ولی برای وابستگی نیاز به مدرک C1المانی هست و مدرک گرفتن c1 هم زمانبراست. شما چی بیشنهاد می کنید؟
    سلام
    شما میتونید با توجه به مدرک تافل 87 برای دانشگاه انگلیسی زبان پذیرش بگیرید (یا دکترا یا مجددا فوق لیسانس). بعد از گرفتن پذیرش نحصیلی، همسرتون میتونه ویزای همراه بگیره و با شما بیاد. شما با ویزای دانشجویی میتونید کار دانشجویی محدودی اونجا پیدا کنید. در مورد اینکه همسرتون میتونه با ویزای همراه، کار پیدا کنه یا نه، اطلاعاتی ندارم.

Banned

سلام من میخواستم برای کار برم آلمان کسی میدونه چطوری ؟
    لیسانس عمران هستم از دانشگاه سزاسری تبریز
    مرسی اگه راهنماییم کنید

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان

سلام دوستان عزیز، متاسفانه ندونستم چطور تاپیک جدید باز کنم اما امیدوارم از این طریق که پاسخی در تاپیکی قدیمی منتشر کردم خوانده بشم.
    قصد من مهاجرب به آلمان از طریق ازدواجه.
    حدود اردیبهشت ما دختری آلمانی رو به ایران دعوت کردم که قصد ازدواج داریم.
    میخواستم بدونم که مراحلش به چه صورته و آیا این کمکی به دریافت تابعیت/ اخذ روادید بلند مدت میکنه یا نه.
    اگر بله، لطفا مراحلی رو که باید توی ایران انجام بدم و مراحلی رو که توی آلمان انجام بدم برام بنویسید با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtakro نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، متاسفانه ندونستم چطور تاپیک جدید باز کنم اما امیدوارم از این طریق که پاسخی در تاپیکی قدیمی منتشر کردم خوانده بشم.
    میخواستم بدونم که مراحلش به چه صورته و آیا این کمکی به دریافت تابعیت/ اخذ روادید بلند مدت میکنه یا نه.
    اگر بله، لطفا مراحلی رو که باید توی ایران انجام بدم و مراحلی رو که توی آلمان انجام بدم برام بنویسید با تشکر
    خیلی ببخشید دوست عزیز...
    حالا به فرض شما اقامت دایم هم گرفتین، بعدش چی ؟
    آیا زبان اونا رو میدونین ؟ تخصصی که باهاش کار مناسب پیدا کنین چی ؟
    البته بنده قصد دخالت ندارم...
    ولی، ازدواج تو آلمان مثل ایران تشریفات زیادی نداره، ولی در مقابل قوانین سفت و سختی داره !
    خوب فکراتونو بکنین...

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    خیلی ببخشید دوست عزیز...
    حالا به فرض شما اقامت دایم هم گرفتین، بعدش چی ؟
    آیا زبان اونا رو میدونین ؟ تخصصی که باهاش کار مناسب پیدا کنین چی ؟
    البته بنده قصد دخالت ندارم...
    ولی، ازدواج تو آلمان مثل ایران تشریفات زیادی نداره، ولی در مقابل قوانین سفت و سختی داره !
    خوب فکراتونو بکنین...
    دوست خوبم، به همه چیز فکر شده و سوال من تنها اینه که مراحل انجام این کار چطوره؟
    مرسی

Member

سوال شما خیلی گنگ هست. شما ایران هستید یا آلمان؟ اگر آلمان که فقط میرید و ازدواجتون رو ثبت می کنید و خلاص و بعد درخواست ویزا. ویزاتون تا مدت 2/3 سال موقتی تمدید میشه تا مطمئن بشوند که ازدواج شما واقعی هست. اگر در ایران هستید و این خانم به ایران می آیند که خب قضیه پیچیدست. اولا اگر ایشون ایرانی الاصل یا مسلمان نباشند باید مسلمان بشن تا عقدتون ثبت بشه. بعد شما عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید. از بعد ورودتون به آلمان اوضاعتون مثل حالت قبل هست، چند سال تحت نظرید و اقامت موقت و بعد اقامت دائم.
    اگر این خانم ایرانی الاصل هستند و تابعیت آلمانی دارند و مخصوصا اگر سابقا پناهنده بودند خیلی امیدوار نباشید. از طرف دیگر هم این پروسه خیلی ساده نیست از طرفی اگر قبل از اقامت دائم طلاق بگیرید اقامتتون باطل میشه از طرف دیگه تحمل اینکه یک نفر بخواد خصوصی ترین مسائل زندگی شما رو مرتبا مونیتور کنه چیزی نیست که بشه باهاش راحت کنار اومد.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    سوال شما خیلی گنگ هست. شما ایران هستید یا آلمان؟ اگر آلمان که فقط میرید و ازدواجتون رو ثبت می کنید و خلاص و بعد درخواست ویزا. ویزاتون تا مدت 2/3 سال موقتی تمدید میشه تا مطمئن بشوند که ازدواج شما واقعی هست. اگر در ایران هستید و این خانم به ایران می آیند که خب قضیه پیچیدست. اولا اگر ایشون ایرانی الاصل یا مسلمان نباشند باید مسلمان بشن تا عقدتون ثبت بشه. بعد شما عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید. از بعد ورودتون به آلمان اوضاعتون مثل حالت قبل هست، چند سال تحت نظرید و اقامت موقت و بعد اقامت دائم.
    اگر این خانم ایرانی الاصل هستند و تابعیت آلمانی دارند و مخصوصا اگر سابقا پناهنده بودند خیلی امیدوار نباشید. از طرف دیگر هم این پروسه خیلی ساده نیست از طرفی اگر قبل از اقامت دائم طلاق بگیرید اقامتتون باطل میشه از طرف دیگه تحمل اینکه یک نفر بخواد خصوصی ترین مسائل زندگی شما رو مرتبا مونیتور کنه چیزی نیست که بشه باهاش راحت کنار اومد.

در حقیقت جواب شما خیلی مفید بود، خیلی متشکرم.
    اما در این مورد که سوال من گنگ هست، کمی بیشتر وارد موضوع میشم،
    من ایران هستم و ترجیح میدم در ایران این کارو انجام بدم، یعنی ایشان بیان ایران و اقدامات لازم رو انجام بدم (نمیدونم این اقدامات ازدواج چند روز طول میکشه)
    و اینکه ایشان تابعیت آلمانی دارن و هیچوقت ایران نبودن و اینکه این تصمیم کاملاً دو طرفه هست، نه صرفاً برای دریافت ویزا.
    سوال هایی که دارم اینه که:
    - چه مدت طول میکشه این موارد انجام بشه؟
    - عقد ما باید کجا ثبت بشه؟
    - "عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید" مدرک آ1 آلمانی رو از کجا باید دریافت کنم؟ - ویزای پیوست خانواده رو کجا باید درخواست بدم؟ در سفارت آلمان؟
    - آیا امکان دارد از این طریق تابعیت آلمان به من تعلق بگیرد؟ اگر بله، چه مدت طول میکشد که خودم تابعیت آلمان رو دریافت کنم؟ چه مراحلی دارد؟

با تشکر فراوان!

Member

-طول کشیدن رو نمی دونم. اگر ایشون مسلمان نیست شما اول تشریف میبرید یک جایی که ایشون مسلمان بشن (کجا رو نمی دونم، مسجدی امام زاده ای جایی احتمالا)
    -نمی دونم کجا باید عقد رو ثبت کنید. می تونید از وزارت خارجه سوال کنید.
    -برای مدرک زبان آلمانی تشریف می برید کلاس زبان آلمانی ثبت نام می کنید، تا سطح آ1 می خوانید، امتحان می دید (در موسساتی مثل گوته) و بعد از قبول شدن مدرک می گیرید.
    -درخواست ویزا رو فقط میشه به سفارت خونه داد اصولا! سوال نداره دیگه!
    -شما از زمانی که وارد آلمان شدید مشروط به اینکه کار کنید و مالیات بدید ظرف 8 سال می تونید تابعیت بگیرید. مراحلش بستگی داره شما کجای آلمان باشید. اگر موفق به آمدن شدید ان شاالله طی 8 سال می فهمید چگونه باید اقدام کنید.
    -پروسه ویزای همراه طولانیه. یعنی اینجوری نیست که ایشون بیاد، ازدواج کنید و دست هم رو بگیرید و با هم برید. حداقل 5-4 ماهی زمان میبره (فقط ویزا، مسلمان شدن و ازدواج و پروسه اداری گرفتن عقدنامه و ... جداست و زمان خودش رو میبره)
    -با توجه به اطلاعات شما به نظر میرسه خانم ایرانی هستند (ایرانی یعنی پدر و مادر یا حداقل پدر ایرانی دارند، ولو اینکه شناسنامه ایرانی نداشته باشند و تا به حال ایران نیامده باشند) در اینصورت کار شما خیلی خیلی سخته. این دو طرفه بودن تصمیم رو شما می دونید و اثباتش به کنسولی که صدها مورد ازدواج قلابی دیده کار سختی هست و احتمال اینکه درخواست ویزای شما ریجکت بشه زیاده. پس خودتون رو آماده کنید برای اعتراض و اینجور مسائل.
    در حقیقت جواب شما خیلی مفید بود، خیلی متشکرم.
    اما در این مورد که سوال من گنگ هست، کمی بیشتر وارد موضوع میشم،
    من ایران هستم و ترجیح میدم در ایران این کارو انجام بدم، یعنی ایشان بیان ایران و اقدامات لازم رو انجام بدم (نمیدونم این اقدامات ازدواج چند روز طول میکشه)
    و اینکه ایشان تابعیت آلمانی دارن و هیچوقت ایران نبودن و اینکه این تصمیم کاملاً دو طرفه هست، نه صرفاً برای دریافت ویزا.
    سوال هایی که دارم اینه که:
    - چه مدت طول میکشه این موارد انجام بشه؟
    - عقد ما باید کجا ثبت بشه؟
    - "عقدنامه و مابقی مدارک رو به همراه مدرک آ1 آلمانی می برید و درخواست ویزای پیوست به خانواده می دید" مدرک آ1 آلمانی رو از کجا باید دریافت کنم؟ - ویزای پیوست خانواده رو کجا باید درخواست بدم؟ در سفارت آلمان؟
    - آیا امکان دارد از این طریق تابعیت آلمان به من تعلق بگیرد؟ اگر بله، چه مدت طول میکشد که خودم تابعیت آلمان رو دریافت کنم؟ چه مراحلی دارد؟

با تشکر فراوان!

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    -طول کشیدن رو نمی دونم. اگر ایشون مسلمان نیست شما اول تشریف میبرید یک جایی که ایشون مسلمان بشن (کجا رو نمی دونم، مسجدی امام زاده ای جایی احتمالا)
    -نمی دونم کجا باید عقد رو ثبت کنید. می تونید از وزارت خارجه سوال کنید.
    -برای مدرک زبان آلمانی تشریف می برید کلاس زبان آلمانی ثبت نام می کنید، تا سطح آ1 می خوانید، امتحان می دید (در موسساتی مثل گوته) و بعد از قبول شدن مدرک می گیرید.
    -درخواست ویزا رو فقط میشه به سفارت خونه داد اصولا! سوال نداره دیگه!
    -شما از زمانی که وارد آلمان شدید مشروط به اینکه کار کنید و مالیات بدید ظرف 8 سال می تونید تابعیت بگیرید. مراحلش بستگی داره شما کجای آلمان باشید. اگر موفق به آمدن شدید ان شاالله طی 8 سال می فهمید چگونه باید اقدام کنید.
    -پروسه ویزای همراه طولانیه. یعنی اینجوری نیست که ایشون بیاد، ازدواج کنید و دست هم رو بگیرید و با هم برید. حداقل 5-4 ماهی زمان میبره (فقط ویزا، مسلمان شدن و ازدواج و پروسه اداری گرفتن عقدنامه و ... جداست و زمان خودش رو میبره)
    -با توجه به اطلاعات شما به نظر میرسه خانم ایرانی هستند (ایرانی یعنی پدر و مادر یا حداقل پدر ایرانی دارند، ولو اینکه شناسنامه ایرانی نداشته باشند و تا به حال ایران نیامده باشند) در اینصورت کار شما خیلی خیلی سخته. این دو طرفه بودن تصمیم رو شما می دونید و اثباتش به کنسولی که صدها مورد ازدواج قلابی دیده کار سختی هست و احتمال اینکه درخواست ویزای شما ریجکت بشه زیاده. پس خودتون رو آماده کنید برای اعتراض و اینجور مسائل.
    با تشکر از پاسخ
    نه، ایشان کاملاً آلمانی هستن ولی باز هم فکر نمیکنم این به راحتی کار کمک کنه.

با سلام و خسته نباشید
    از دوستان حاضر در انجمن دو سوال داشتم. ممنون می شوم اگر به این سوالات جواب بدهند، چونکه نتوانستم از جای دیگری پیگیر شده و جواب آنها را پیدا نمایم.
    اگر زن و شوهری از ایران به آلمان با ویزای کاری شوهر رفته باشند و این زن به واسطه پرداخت بیمه 60 ماهه از طرف شوهر خود، اقامت دایم و در نهایت شهروند آلمانی گرفته باشد، این زن می تواند بعد از دریافت شهروندی و پاسپورت آلمانی خود، با یک مرد مجرد دیگر ساکن در ایران ازدواج نماید (ازدواج در خود آلمان و با قوانین آنجا) تا این مرد بتواند به واسطه ازدواج با اون زن، اقامت و شهروندی در آلمان دریافت نماید؟ اگر امکانپذیر باشد، بعد از چه مدت به این مرد، اقامت موقت یا دایم و همچنین شهروند آلمانی (پاسپورت آلمانی) اعطا می کنند؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)