صفحه 5 از 37 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 363

موضوع: مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان به غیر از طریق پذیرش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    اون آقا باید برای شما دعوت نامه بفرستن و شما با اون دعوت نامه مراجع می کنید به سفارت و درخواست ویزای سه ماهه مسافرتی می کنید. بعد اگر با درخواست ویزای شما موافقت کردن با اون ویزا می رید آلمان و ازدواج می کنید (ازدواج آلمانی).
    متاسفانه الان دیگه مثل سابق نیست که بعد از ازدواج به شما به راحتی اقامت بدن. کلی هفت خوان رستم رو باید طی کنید. یکیش این هست که شما باید سطح زبان آلمانی B1 داشته باشید. یعنی باید مدارک قبولی امتحان B1 رو ارایه کنید و گرنه باید 600 ساعت کلاس های اینتگراسیون رو بگذرونید. که برای ترک تبار ها دیگه این کلاس ها توی آلمان براشون برگذار نمیشه و باید برن توی ترکیه کلاس آلمانی بعد از اینکه به این سطح زبان رسیدن اجازه دارن بیان آلمان. برای ایرانی ها نمی دونم به چه شکلی هست.

شرمنده اطلاعاتم در همین حد بود.

تصحیح می کنم گفنه های دوستمون رو :
    شما باید سطح زبان آلمانی A1 داشته باشید. یعنی باید مدارک قبولی امتحان A1 رو ارایه کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil

سلام.من همسرم پزشکه ودر حال گرفتن ویزای کار المان هست من خودم مهندس عمرانم.می خواستم بدونم من چطور میتونم بعد از رفتن اونجا کار گیر بیارم؟ایا اول مدرک دانشکاهیم رو ارزیابی میکنن؟!اصلن واسه مهندس عمران اونجا بازار کاری خوبه؟!!

با سلام
    آلمان هم میشه از طریق خرید ملک اقامت گرفت ؟ اگر بله لطف کنید جزئیاتشو بگین؟
    از طریق خویشاوندی چطور؟ میشه برای اقوام درجه 1 اقدام کرد واسه اقامت؟ چقدر طول میکشه؟
    از طریق baby sitter چی؟ میشه کسیو گیر بیارم که منو بعنوان پرستار بچش بخواد؟

Banned

از طریق خویشاوندی چطور؟ میشه برای اقوام درجه 1 اقدام کرد واسه اقامت؟ چقدر طول میکشه؟

این سوال منم هست

البته من سوالم رو که تو یه تاپک دیگه پرسیده بودم اینجا مطرح می کنم

یعنی میخام بدونم من عموم 30 سال و خورده ای میشه اونجا ست بچه هاشم اونجا بدنیا اومدن
    ببخشید من شاید دوباره تکرار سوالات بشه ولی میخام بدونم من سال دیگه عموم برام دعوت نامه بفرسته و برم اونجا موندگار شم مشکلی پیش نمیاد؟
    جواب ها رو خوندم ولی من عموم بیشتر از 35 ساله اونجاست و بچه ها شم اونجا بدنیا اومدن یهنی شناسنامه همه چیشون آلمانی هس

از این طریق میشه؟

اینو من تو یه تاپک دیگه پرسیده بودم

در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Junior Member

سلام ،
    ببخشید من تازه با این انجمن آشنا شدم و امیدوارم که سوالم رو در جای درستی مطرح کرده باشم ...

من برای اقامت آلمان (پیوست به خانواده) اقدام کردم ، چند ماه پیش زمان مصاحبه بود که رفتم سفارت و خلاصه کارها انجام شد ... 1ماه پیش برای همسرم در آلمان از طرف اداره مهاجرت نامه فرستاده بودن که مدارک کار و محل زندگی و ... رو ارایه کنید ، همسرم هم مدارک رو براشون پست کرده بود ...

خلاصه تا هفته پیش که با اداره مهاجرت تماس گرفته بهش گفتن که همون هفته پیش جواب مثبت و نهایی رو به سفارت ایران فرستادن ... اما متاسفانه از هفته پیش تا الان هنوز با من تماسی گرفته نشده !!!

اگر دوستان لطف کنند و چند تا سوال من رو پاسخ بدن و من رو راهنمایی کنن ممنون میشم :

1- اطلاع دارید از زمانی که از طرف آلمان جواب به سفارت ایران ارسال میشه معمولاً چند روز طول میکشه تا از سفارت باهامون تماس بگیرن ؟ (ببخشید جوابیه رو اینترنتی به سفارت ایران میدن یا با فکس یا با پسـت ؟ معمولاً چقدر طول میکشه که جوابیه از آلمان به دست سفارت برسه ؟)
    2- من تهران هستم ، آیا امکان داره با پست یا به صورت ایمیل (ایمیلی که در فرم مصاحبه نوشتیم) جواب بدن به من ؟ اگر با تلفن تماس میگیرن معمولاً به تلفن ثابت زنگ میزنن یا موبایل ؟!
    3- بعد از اینکه با من تماس گرفتن ، روزی که من برای تحویل پاسپورت و بیمه مسافرتی مراجعه میکنم سفارت ، همون روز ویزا رو میدن یا طول میکشه ؟
    4- مدارک دیگه ای هم در اون روز نیاز هست ؟
    5- آیا اطلاع دارید که نوع ویزا که 3 ماهه هست چیست مثلاً Type D هست یا چیز دیگری ؟ (چون برای بلیط که از آژانس هواپیمایی سوال کردم گفتن اگر TypeD باشه میتونید 1 طرفه بگیرید وگرنه باید 2 طرفه بگیرید بلیط رو که خوب به کار من نمیاد !)
    6- به نظرتون بازم صبر کنم یا صلاح هست برم سفارت و باجه اطلاعات و پیگیری کنم ؟

7- معمولاً چه ساعتی از روز تماس میگیرن ؟ ( تجربه شما چه ساعتی بوده ؟ )

ببخشید که سوالاتم طولانی شد ولی واقعاً بدجوری صبر و انتظار داره اذیت میکنه ... لطفاً اگر در مورد پیوست به خانواده در این مرحله که کارها کامل انجام شده و فقط منتظر تماس سفارت هستیم تجربه ای دارید من رو راهنمایی کنید ...

ممنون......

Junior Member

دوستان ببخشید ، نظری در مورد پست قبلی من ندارید ؟ کسی اطلاعی نداره ؟ میتونید من رو راهنمایی کنید ؟

Junior Member

واقعاً کسی هیچ اطلاعی در مورد پیوستن به خانواده و سوالات من نداره ؟!!!!!!!!؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط f1312 نمایش پست ها
    سلام ،
    ببخشید من تازه با این انجمن آشنا شدم و امیدوارم که سوالم رو در جای درستی مطرح کرده باشم ...

من برای اقامت آلمان (پیوست به خانواده) اقدام کردم ، چند ماه پیش زمان مصاحبه بود که رفتم سفارت و خلاصه کارها انجام شد ... 1ماه پیش برای همسرم در آلمان از طرف اداره مهاجرت نامه فرستاده بودن که مدارک کار و محل زندگی و ... رو ارایه کنید ، همسرم هم مدارک رو براشون پست کرده بود ...

خلاصه تا هفته پیش که با اداره مهاجرت تماس گرفته بهش گفتن که همون هفته پیش جواب مثبت و نهایی رو به سفارت ایران فرستادن ... اما متاسفانه از هفته پیش تا الان هنوز با من تماسی گرفته نشده !!!

اگر دوستان لطف کنند و چند تا سوال من رو پاسخ بدن و من رو راهنمایی کنن ممنون میشم :

1- اطلاع دارید از زمانی که از طرف آلمان جواب به سفارت ایران ارسال میشه معمولاً چند روز طول میکشه تا از سفارت باهامون تماس بگیرن ؟ (ببخشید جوابیه رو اینترنتی به سفارت ایران میدن یا با فکس یا با پسـت ؟ معمولاً چقدر طول میکشه که جوابیه از آلمان به دست سفارت برسه ؟)
    2- من تهران هستم ، آیا امکان داره با پست یا به صورت ایمیل (ایمیلی که در فرم مصاحبه نوشتیم) جواب بدن به من ؟ اگر با تلفن تماس میگیرن معمولاً به تلفن ثابت زنگ میزنن یا موبایل ؟!
    3- بعد از اینکه با من تماس گرفتن ، روزی که من برای تحویل پاسپورت و بیمه مسافرتی مراجعه میکنم سفارت ، همون روز ویزا رو میدن یا طول میکشه ؟
    4- مدارک دیگه ای هم در اون روز نیاز هست ؟
    5- آیا اطلاع دارید که نوع ویزا که 3 ماهه هست چیست مثلاً Type D هست یا چیز دیگری ؟ (چون برای بلیط که از آژانس هواپیمایی سوال کردم گفتن اگر TypeD باشه میتونید 1 طرفه بگیرید وگرنه باید 2 طرفه بگیرید بلیط رو که خوب به کار من نمیاد !)
    6- به نظرتون بازم صبر کنم یا صلاح هست برم سفارت و باجه اطلاعات و پیگیری کنم ؟

7- معمولاً چه ساعتی از روز تماس میگیرن ؟ ( تجربه شما چه ساعتی بوده ؟ )

ببخشید که سوالاتم طولانی شد ولی واقعاً بدجوری صبر و انتظار داره اذیت میکنه ... لطفاً اگر در مورد پیوست به خانواده در این مرحله که کارها کامل انجام شده و فقط منتظر تماس سفارت هستیم تجربه ای دارید من رو راهنمایی کنید ...

ممنون......
    من تمام اطلاعاتم مال دانشجوییه،نه مال همراه، ولی فکر نمی کنم از این نظرا متفاوت باشن
    1- زیاد طول نمی کشه، بین دو سه روز تا یه هفته. تا جایی که من می دونم جوابیه رو اونا تو سیستم می زنن و اینا اینجا می بینن. یه دکمه است فقط.
    2- پست و ایمیل و این چیزا خبری نیست. فقط یا روی سایت سفارت می زنن یا زنگ می زنن. تلفن هم هرچی که خودتون نوشتین، اگه خونه نوشتین به خونه زنگ می زنن، اگه موبایل نوشتین به اون زنگ می زنن.
    3- زنگ که می زنن به تون میگن فلان روز بیا ویزاتو بگیر. اون روز صبح شما میرین پاسپورتتون رو میدین، ظهر ساعت 2 میرین تو صف وای می ایستین و پاسپورتو با ویزایی که توش خورده می گیرین.
    4- نمی دونم.
    5- تا جایی که من می دونم تایپ D یا همراهه یا دانشجویی، یعنی مال شما هم تایپ دی خواهد بود.
    6- صبر کنین.
    7- هر ساعتی از وقت اداری ممکنه.

Junior Member

واقعاً ممنون از پاسختون ، همین امروز ظهر باهام تماس گرفتن (با شماره همراهم !) ... و گفتن برای روز سه شنبه ساعت 7 صبح با بیمه 3 ماهه برم سفارت .... (خیلی خوشحالم !!!!!!!!!)
    واقعاً از دوستان و مخصوصاً especial عزیز بسیار سپاسگزارم ...
    انشاالله ویزا رو که گرفتم اینجا میگم ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)