نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
دوستان من خودم بچه ی مهابادم و کردم پدرم هم همین دو هفته پیش مسافرت بوده اونجا اطلاعات کاملی رو در اختیارتون می زارم امیدوارم بدردتون بخوره.

اولا" از لحاظ امنیت می شه گفت هیچ تفاوتی با سطح امنیت در ایران نداره و قابل تحمله در کل.وضع زندگیو سطح رفاه هم با کردستان ایران برابری می کنه در کل اگرچه اربیل و سلیمانیه کیفیت بالاتری دارن و جاهایی مثل کویه و حلبچه کیفیت پایینتری اما بطور متوسط بگیرید مثل کردستانه زیر دست ایرانه

.از لحاظ فرهنگی هم با کردهای زیر دست ایران فرقی زیادی ندارن و اگه خودتون کرد باشین که مثل اینه از مهاباد برین سردشت بالفرض.

اما چندتا مشکل اساسی داره.یکی اینکه اعتبار دانشگاهاش واقعا" در سطح قابل قبولی نیست متاسفانه و اینکه ایران مدرکتون رو قبول داشته باشه یا نه رو مطمئن نیستم.البته بازم به جاهایی مثل فیلیپین و اینا شرف داره.نکته ی دوم و اساسی تر اینه که به گزارش یکی از دوستانم که برای ادامه تحشیل اونجا رفته بود(برق خواجه نصیر خونده بود ایشون)

در بخشنامه ی جدید وزارت علومشون به اتباع غیر عراقی نمی تونن پذیرش در سطح مستر و یا دکتری بدن و برای ثبت نام در این مقاطع حتما" باید یکی از بستگان درجه اول یعنی پدر یا مادرتون(اگه پدر بزرگ یا مادربزرگ هم باشه شاید بتوننین با پارتی بازی درستش کنید.)

تبعه ی عراق باشن و شناسنامه ی عراقی داشته باشن و همین باعث شد که دوستم قید تحصیل در اونجارو بزنه.بازار بورس کردن دانشجو در اونجا خیلی داغه و خیلی از دانشجوهای مستر و اکثریت دانشجوهای دکتری رو برای ادامه تحصیل بورس می کنن

.اونطور که شنیدم بیشتر برای فنلاند و انگلیس و اوکراین بورس می کنن دانشجوهاشون رو.

امیدوارم بتونم کمکتون کرده باشم.
در ادامه حرف این دوست عزیز برای اطمینان از تادییه مدرک تحصیلی اونجا باید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید و از تایید مدرک اون دانشگاه اطمینان حاصل پیدا کنید