صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 141

موضوع: تحصیل در کردستان عراق | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کردستان عراق

اقلیم کردستان عراق در حال حاضر از لحاظ امنیتی یکی از امن ترین نقاط منطقه به شمار میره... و اگر به من خرده نگیرید، میتونم بگم که حتی از ایران هم امن تر هست!....
    در مورد دانشگاههایی که در چند سال گذشته در اقلیم راه اندازی شدن، مثل دانشگاههای آمریکایی در اربیل و سلیمانیه و یا دانشگاه فرانسوی لبنان (شعبه) و یا حتی دانشگاه بین المللی کردستان (اربیل) به شدت در حال رشد هستند.. بسیاری از اونها تلاش میکنن که از استادهای برجسته ی پروازی استفاده کنن و خصوصاً در زمینه رشته های علوم انسانی به نظر میرسه که در سالهای آینده حرفهایی برای گفتن داشته باشن... ولی با این حال من به شخصه پیشنهاد نمیکنم که کسی برای تحصیل به کردستان عراق بره... 1. به این دلیل که هزینه تحصیل در این دانشگاههای تقریباً با دانشگاههای مشابه در کشورهای دیگه برابره... 2. دولت کردستان برنامه ی بسیار گسترده ای برای دادن بورس داره ولی نه به افراد غیر کرد و خصوصاً ایرانی (!) 3. مدارک هیچ یک از این دانشگاهها در داخل کشور قابل پذیرش نیست... با این حال باهاشون میتونید ادامه تحصیل بدید در خارج از کشور 4. در اقلیم کردستان بدون دونستن زبان کردی دچار مشکل بسیار بسیار جدی خواهید بود... البته در سلیمانیه از هر 4-5 نفر یک نفر میتونه فارسی متوجه بشه یا صحبت کنه ولی در صورتی که بخواهید زندگی روزمره بکنید، خصوصاً در اربیل، حتماً باید به زبان کردی آشنایی داشته باشید
    من مدتی با وزارت آموزش عالی کردستان همکاری کردم ولی متاسفانه مثل بسیاری بخشهای دیگه در اقلیم، در مسائل آموزشی هم مسئولان اقلیم بیشتر به فکر ساخت یک دکور زیبا و قشنگ هستند تا یه ساختار قوی و اثربخش
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

سلام
    خواستم بدونم در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی کدوم یک از دانشگاهای اربیل یا سلیمانیه فعالیت دارند من میخوام ارشد برم کردستان عراق لیسانس گرافیک دارم وگرافیک و فشن دیزاین و دکوراسیون داخلی رو علاقه دارم واسه ارشد ادامه بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید که واسه ارشد رشته های هنری دارد یا نه؟

سلام من میخوستم تو رشته پزشکی تو کردستان درس بخونم چه مدارکی میخواد؟ شرایطش چیه؟

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    بنده داراي مدرك كارشناسي مهندسي برق از روسيه هستم و مدرك بنده مورد تاييد وزارت علوم ايران نيست.
    آيا با اين مدرك ميتوانم در كردستان عراق براي ارشد پذيرش بگيرم
    اصلا مدارك روسيه مورد تاييد كردستان عراق ميباشد؟
    لطفا بنده را راهنمائي فرمائيد

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kasbepoul نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    بنده داراي مدرك كارشناسي مهندسي برق از روسيه هستم و مدرك بنده مورد تاييد وزارت علوم ايران نيست.
    آيا با اين مدرك ميتوانم در كردستان عراق براي ارشد پذيرش بگيرم
    اصلا مدارك روسيه مورد تاييد كردستان عراق ميباشد؟
    لطفا بنده را راهنمائي فرمائيد
    با سلام

شما می تونید به دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و ازشون بپرسید که مدارک روسیه قابل تایید می باشد یا خیر.

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبىات عرب دانشكاه تربيت معلم تهران

سلام دوست عزیز
    من دانشجوی ارشد ترم سه دانشگاه تریت معلم تهرانم میخواهم در مقطع دکتری در رشته زبان و ادبیات عرب در دانشگاه صلاح الدین ادامه تحصیل بدهم ولی با شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری این دانشگاه آشنا نیستم ممنوم میشم که مرا در این زمینه راهنمایی کنیید.
    ویرایش توسط rashdy_chem : March 26th, 2012 در ساعت 11:48 PM دلیل: حذف ایمیل

Junior Member

دوستان من کشور های شرقی و غربی رو همه جوره به همسایه های ایران ترجیه میدم.
    کسانی که میخان به کشور های امریکایی برن بهتره دنبال دانشگاه های رکینگ 2 رقمی باشند.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Basque country

با سلام خدمت همه دوستان.من نزدیک به دو هفته در کردستان بودم و چون خودم هم کورد هستم اطلاعات زیادی رو در مورد دانشگاههای این کشور تونستم پیدا کنم.از نظر زندگی که محیط خوب و آزادی داره.تنها مشکل دوستان غیر کرد میتونه یادگیری زبان کردی باشه و الا به نظر من باقی المانهای یک جای خوب برای زندگی رو داره.نکته بعد کیفیت آموزش در دانشگاههاست که اگر بخوایم منطقی فکر کنیم اندکی پایینه!!!با اینحال به دوستان کرد پیشنها میکنم حتما یه سری به اونجا بزنن.میشه برای تحصیل و کار روش فکر کرد

Junior Member

سلام من دانشجوی رشته برق هستم اگر کسی شرایط بورس و یا تحصیل در دانشگاههای کردستان عراق رو اطلاع داره بگین هر کاری کردم نتونستم این اطلاعات رو پیدا کنم

Junior Member

تو کردستان عراق امنیت خیلی زیاده .من خودم کرد ایرانم ولی مطمین باشین اونجا امنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)