صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 141

موضوع: تحصیل در کردستان عراق | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کردستان عراق

دوستان عزيز

لطفا از الفاظ مناسب در ارسالهاي خود استفاده نماييد، همچنين صرفا نظرات خود در خصوص "تحصيل در كردستان عراق" را بيان كرده و از كلكلهاي 2 نفره اجتناب نماييد، چند پست اخير در اين تاپيك به همين دليل حذف/ويرايش گرديد، با تشكر
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Junior Member

Post پاسخ : تحصیل در کردستان عراق

من لیسانس زیست شناسی در دانشگاه ارومیه با معدل 15 اطلاعاتی در مورد
    نحوه پذیرش دانشجویان مقطع ارشد و مدارک لازم و رشته های موجود گروه زیست شناسی برای ارشد و اعتبار دانشگاه های ان و شهریه هرکدام
    لطفآ مرا راهنمایی کنید؟

Junior Member

سلام شرایط تحصییل در رشته ی بزشکی دانشگاه بین الملی اربیل چیه؟

Junior Member

سلام و درود
    من هم می خواستم برای خواندن زبان به دانشگاه امریکایی سلیمانیه بروم. من کرد نیستم
    . لطفا از طریق پیام خصوصی با من در تماس باشید. با تشکر پریا
    ویرایش توسط nima_AA : April 17th, 2012 در ساعت 11:36 PM

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

از بابت امنیت در کردستان عراق خیالتون راحت باشه اصلا با بغداد اینا قابل مقایسه نیست کافیه 4 روز مسافرت برید اونجا میبینید که چقدر پیشرفت کرده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه کردستان

سلام دوستان من دانشجوی مهندسی مکانیک هستم چون زیاد معدلم خوب نیست(حدود15)و تا حالا مقاله ای نداشتم تصمیم گرفتم واسه ارشد بورس صلاح الدین رو بگیرم اگه کسی از شرایط بورس اونجا خبر داره یا اونجا درس میخونه لطفا کمکم کنه
    در ضمن کرد هستم و تا جایی که بشه باید بورس کامل بگیرم چون وضع مالیم خوب نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

دوستان من خودم بچه ی مهابادم و کردم پدرم هم همین دو هفته پیش مسافرت بوده اونجا اطلاعات کاملی رو در اختیارتون می زارم امیدوارم بدردتون بخوره.

اولا" از لحاظ امنیت می شه گفت هیچ تفاوتی با سطح امنیت در ایران نداره و قابل تحمله در کل.وضع زندگیو سطح رفاه هم با کردستان ایران برابری می کنه در کل اگرچه اربیل و سلیمانیه کیفیت بالاتری دارن و جاهایی مثل کویه و حلبچه کیفیت پایینتری اما بطور متوسط بگیرید مثل کردستانه زیر دست ایرانه

.از لحاظ فرهنگی هم با کردهای زیر دست ایران فرقی زیادی ندارن و اگه خودتون کرد باشین که مثل اینه از مهاباد برین سردشت بالفرض.

اما چندتا مشکل اساسی داره.یکی اینکه اعتبار دانشگاهاش واقعا" در سطح قابل قبولی نیست متاسفانه و اینکه ایران مدرکتون رو قبول داشته باشه یا نه رو مطمئن نیستم.البته بازم به جاهایی مثل فیلیپین و اینا شرف داره.نکته ی دوم و اساسی تر اینه که به گزارش یکی از دوستانم که برای ادامه تحشیل اونجا رفته بود(برق خواجه نصیر خونده بود ایشون)

در بخشنامه ی جدید وزارت علومشون به اتباع غیر عراقی نمی تونن پذیرش در سطح مستر و یا دکتری بدن و برای ثبت نام در این مقاطع حتما" باید یکی از بستگان درجه اول یعنی پدر یا مادرتون(اگه پدر بزرگ یا مادربزرگ هم باشه شاید بتوننین با پارتی بازی درستش کنید.)

تبعه ی عراق باشن و شناسنامه ی عراقی داشته باشن و همین باعث شد که دوستم قید تحصیل در اونجارو بزنه.بازار بورس کردن دانشجو در اونجا خیلی داغه و خیلی از دانشجوهای مستر و اکثریت دانشجوهای دکتری رو برای ادامه تحصیل بورس می کنن

.اونطور که شنیدم بیشتر برای فنلاند و انگلیس و اوکراین بورس می کنن دانشجوهاشون رو.

امیدوارم بتونم کمکتون کرده باشم.
    ویرایش توسط nima_AA : April 19th, 2012 در ساعت 04:39 PM

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    دوستان من خودم بچه ی مهابادم و کردم پدرم هم همین دو هفته پیش مسافرت بوده اونجا اطلاعات کاملی رو در اختیارتون می زارم امیدوارم بدردتون بخوره.

اولا" از لحاظ امنیت می شه گفت هیچ تفاوتی با سطح امنیت در ایران نداره و قابل تحمله در کل.وضع زندگیو سطح رفاه هم با کردستان ایران برابری می کنه در کل اگرچه اربیل و سلیمانیه کیفیت بالاتری دارن و جاهایی مثل کویه و حلبچه کیفیت پایینتری اما بطور متوسط بگیرید مثل کردستانه زیر دست ایرانه

.از لحاظ فرهنگی هم با کردهای زیر دست ایران فرقی زیادی ندارن و اگه خودتون کرد باشین که مثل اینه از مهاباد برین سردشت بالفرض.

اما چندتا مشکل اساسی داره.یکی اینکه اعتبار دانشگاهاش واقعا" در سطح قابل قبولی نیست متاسفانه و اینکه ایران مدرکتون رو قبول داشته باشه یا نه رو مطمئن نیستم.البته بازم به جاهایی مثل فیلیپین و اینا شرف داره.نکته ی دوم و اساسی تر اینه که به گزارش یکی از دوستانم که برای ادامه تحشیل اونجا رفته بود(برق خواجه نصیر خونده بود ایشون)

در بخشنامه ی جدید وزارت علومشون به اتباع غیر عراقی نمی تونن پذیرش در سطح مستر و یا دکتری بدن و برای ثبت نام در این مقاطع حتما" باید یکی از بستگان درجه اول یعنی پدر یا مادرتون(اگه پدر بزرگ یا مادربزرگ هم باشه شاید بتوننین با پارتی بازی درستش کنید.)

تبعه ی عراق باشن و شناسنامه ی عراقی داشته باشن و همین باعث شد که دوستم قید تحصیل در اونجارو بزنه.بازار بورس کردن دانشجو در اونجا خیلی داغه و خیلی از دانشجوهای مستر و اکثریت دانشجوهای دکتری رو برای ادامه تحصیل بورس می کنن

.اونطور که شنیدم بیشتر برای فنلاند و انگلیس و اوکراین بورس می کنن دانشجوهاشون رو.

امیدوارم بتونم کمکتون کرده باشم.
    در ادامه حرف این دوست عزیز برای اطمینان از تادییه مدرک تحصیلی اونجا باید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید و از تایید مدرک اون دانشگاه اطمینان حاصل پیدا کنید

Junior Member

با سلام خدمت دوستای خوب
    بچه ها من خودم کرد ایرانم، ولی مدرک زبان انگلیسی ندارم،به نظرتون اجازه ی تحصیل واسه ارشد به من میدن؟ دانشگاه سلیمانیه؟ یا صلاح الدین؟
    ممنون میشم اگه یکی راهنمایی کنه!!!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mirmoeini نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستای خوب
    بچه ها من خودم کرد ایرانم، ولی مدرک زبان انگلیسی ندارم،به نظرتون اجازه ی تحصیل واسه ارشد به من میدن؟ دانشگاه سلیمانیه؟ یا صلاح الدین؟
    ممنون میشم اگه یکی راهنمایی کنه!!!
    سلاو برا خوش بی

تا اونجایی که میدونم دانشگاه منطقه کرد نشین عراق یه ظرفیت خاصی از رشته ها رو در سال به کرد ها اختصاص میدن

با توجه به اینکه بعضی دانشگاه ها انگلیسی زبان هستن شما باید مدرک زبان داشته باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)