صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 141

موضوع: تحصیل در کردستان عراق | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کردستان عراق | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

دوست گرامي احتمالا خبر دارين كه تحصيل در كردستان عراق از نظر وزارت علوم قابل قبول نيست... اگر با اين مسئله مشكلي نداريد هر سوالي در اين خصوص دارين بپرسين تا بنده جواب بدم

===============================
    اگر احساس كردي پستم به درد بخور بود امتياز يادت نره
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کردستان عراق

نقل قول نوشته اصلی توسط golara007 نمایش پست ها
    سلام .این اصلا صحت نداره ...........دانشگاهخ آمریکایی سلیمانیه اینایی که نوشتم تجربه هام بود میتونید بیاید و تحقیق کنید.اینم سایت دانشگاه سلیمانیه و صلاح الدین http://www.auis.org
    سلام
    ببخشید این آدرس دانشگاه سلیمانیه اشتباه نیس؟؟؟؟؟!!!!

Junior Member shamakhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

از دوست کردی که مقیم کردستان عراق است در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه های اقلیم کردستان پرسیدم . با تعجب برگشت و گفت بیش از نیمی از فارق التحصیلان دبیرستان کردستانی در مرزهای شمالی جهت تحصیل به ترکیه و مرزهای شرقی به ایران می آیند . و شما ایرانی ها با وجود دانشگاه های بسیار عالی می خواهید بیایید اینجا
    پرسیدم چرا ؟
    جواب ایشان : 1- سطح دانشگاه های ایران وترکیه بسیار عالی است . 2- اساتید باسوادی دارد . 3- ظرفیت های دانشگاهی اقلیم کم و سلیقه ایی است .
    راستی چرا اقلیم کردستان ؟ به خدا دانشگاه های دهات کوره آزاد و پیام نور از دانشگاه های تراز اول آنها ارجحیت دارد .
    من فارغ التحصیل دانشگاه کراچی پاکستانم (البته از روی بعضی مسائل مجبور شدم در آن کشور درس بخوانم)با وجود ناامنی زیاد در این کشور نیمه ویران بعد از بازگشتم اگه هم کوله بارعلمی زیادی ندارم.ولی با توجه به کلاسهای درس که زبان انگلیسی برگذار می شد .حداقل می توانم در کشور روسیه در مقطع کارشناسی ارشد از منابع اصلی استفاده کنم. و مزیت زیادی نسبت به هم کلاسی های روسم دارم.
    خواهشا دوستان از این بردار کوچکتان که بیش از 40 سال از خدا عمر گرفته نصیحتی به گوش بگیرید.هرجایی ارزش درس خواندن بخصوص با مشکلات دوران دانشجویی ندارد . کشورهای دست چندم علمی را برای تحصیل انتخاب نکنید . اگه هدف تحصیل است با کمی وقت گذاشتن می توانید از دانشگاههای خوبی پذیرش بگیرید. از خداوند منان آرزوی موفقیت همه عزیزان را دارم. من اله توفیق
    از آنچه باعظمت است يا بايد هيچ نگفت يا با عظمت سخن گفت و با عظمت سخن گفتن يعني به دور از آرايش وآلايش . - فريدريش نيچه

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shamakhar نمایش پست ها
    از دوست کردی که مقیم کردستان عراق است در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه های اقلیم کردستان پرسیدم . با تعجب برگشت و گفت بیش از نیمی از فارق التحصیلان دبیرستان کردستانی در مرزهای شمالی جهت تحصیل به ترکیه و مرزهای شرقی به ایران می آیند . و شما ایرانی ها با وجود دانشگاه های بسیار عالی می خواهید بیایید اینجا
    پرسیدم چرا ؟
    جواب ایشان : 1- سطح دانشگاه های ایران وترکیه بسیار عالی است . 2- اساتید باسوادی دارد . 3- ظرفیت های دانشگاهی اقلیم کم و سلیقه ایی است .
    راستی چرا اقلیم کردستان ؟ به خدا دانشگاه های دهات کوره آزاد و پیام نور از دانشگاه های تراز اول آنها ارجحیت دارد .
    من فارغ التحصیل دانشگاه کراچی پاکستانم (البته از روی بعضی مسائل مجبور شدم در آن کشور درس بخوانم)با وجود ناامنی زیاد در این کشور نیمه ویران بعد از بازگشتم اگه هم کوله بارعلمی زیادی ندارم.ولی با توجه به کلاسهای درس که زبان انگلیسی برگذار می شد .حداقل می توانم در کشور روسیه در مقطع کارشناسی ارشد از منابع اصلی استفاده کنم. و مزیت زیادی نسبت به هم کلاسی های روسم دارم.
    خواهشا دوستان از این بردار کوچکتان که بیش از 40 سال از خدا عمر گرفته نصیحتی به گوش بگیرید.هرجایی ارزش درس خواندن بخصوص با مشکلات دوران دانشجویی ندارد . کشورهای دست چندم علمی را برای تحصیل انتخاب نکنید . اگه هدف تحصیل است با کمی وقت گذاشتن می توانید از دانشگاههای خوبی پذیرش بگیرید. از خداوند منان آرزوی موفقیت همه عزیزان را دارم. من اله توفیق
    دوست گرامي اميدوارم كمي بيشتر با ابيات فارسي همچون مبالغه و تغامض و اغما و اغوا آشنا شيد كه آنچه كه نوشته ايد دست كمي از مبالغه و مترادفين كناري آنها ندارد...بنده به شخصه دوست دارم با اون شخص اشنا بشم چون چيزي كه ايشان نوشته اند چيزي فراتر از از بين رفتن وجه علمي داشنگاه هاي اقليم كردستان نيست...براي مثال خودتان دانشگاه پيام نور دهات كوره ...،داشنگاه آزاد واحد ...،دانشگاه علمي كاربردي واحد ... اين داشنگاه ها چگونه دانشجو مي پذيرند؟؟؟ علمي كاربردي كه هيچ همه با نحوه پذيرش دانشجوي آن آشنايند...پيام نو كه رتبه هاي بالاي 80000 سراسري تا بالاي 160000 رو پذيرش ميكنه،آزاد كه در هر كنكور دوبار پذيرش ميده ....حال اين نحوه پذيرش كجا و پذيرش براساس آزمون زبان،نمره معدل،نمرات تخصصي و آزمون تخصصي كجا...
    چرا داريم با ي سري حرف ها خودمون رو دور مي زنيم....همه ميدونن كه داشنگاه آمريكايي سليمانيه دقيقا طبق قوانين پذيرش موجود در ايالات متحده اقدام به پذيرش مي كند و رنگ دانشگاه صلاح الدين اربيل و نيز سليمانيه در سيستم رنك جهاني بيانگر اعتبار اين دانشگاه هاست،در خصوص ميزان رفاه اجتماعي و امنيت زندگي هم كه حضور كشورهايي همچون آلمان،فرانسه،اتريش،كره،ژا پن،آمريكا،ايتاليا و ... در اين اقليم نشاندهنده ميزان امنيت و رفاه اين سرزمين است...پروژه هاي عظيم ساخت و ساز،دارابودن آزمايشگاه هاي بسيار پيشرفته و ديگر مسائل همگي نشان دهنده تحصيل در اقليم كردستان است...
    ازتون خواهش ميكنم اگر به واقع خودتون چيزي رو ديدين بيايد و بيان كنيد...(اظهار مطلب بدون مدرك و نيز اشاعه كذب خلاف قوانين فروم هستش)...پس لطفا سعي نكنيد اين بحث رو به بيراهه بكشيد و يا وجه نامناسبي از اقليم كردستان بوجود بياريد...

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    با مراجعه به سایت دانشگاه ها میتونید از رشته های تحصیلی اونجا اطلاع پیدا کنید
    وقت بخير،الان سوالتو ديدم و جوابتم همينجا با لينك هاش ميذارم ان شالا بدردت بخوره...
    دانشگاه آمريكايي سليمانيه رشته و دانشكده مديريت رو داره،دانشكده مخصوص و فوق العاده اي هم داره.بسته به ميزان معدل و وضعيت تحصيلي هم تخفيفات خوبي ميده.ضمنا وضعيت زندگي اونجا خيلي بهتره مر اينكه با زبان كرديش مشكل داشته باشه هرچند اونجا(سليمانيه) خيلي به ايروني ها و فارس زبان ها احترام ميذارن.دانشگاهشم كه ديگه نيازي به وصف نداره
    اينم لينك دانشكده مديريت
    http://auis.edu.iq/majors_business_administration

يك سري لينك هاي كاربردي در خصوص دانشگاه آمريكايي سليمانه در زير هست:

لينك بروشور ثبت نام دوره MBA 2013 در لينك زير
    http://auis.edu.iq/sites/default/fil....13%5B1%5D.pdf

صفحه مخصوص معرفي دوره MBA دانشگاه از لينك زير
    http://auis.edu.iq/mba

نحوه كاهش شهريه و نحوه درخواست از لينكك زير
    http://auis.edu.iq/admissions/reducedtuition

حداقل مدرك زبان مورد نظر از لينك زير
    http://auis.edu.iq/englishrequirments

مدارك مورد نياز براي پبت نام از لينك زير
    http://auis.edu.iq/application_requirements

دانشكده مديريت از لينك زير
    http://auis.edu.iq/majors_business_administration

اقدام براي پذيرش از لينك زير
    http://auis.edu.iq/apply

دانشگاه آمريكايي در اربيل هيچ شعبه اي نداره و ميانگين شهريه در سليمانيه هم سالانه 10.000 دلار آمريكا مي باشد...اين فقط شهريه خالص هستش شما بايد هزينه هاي زندگيتون رو هم بهش اضاف كنيد كه متاسفانه اونجا كمي هزينه زندگي بالاست خصوصا خونه و اينكه نسبا ارز ريال به دينار و دلار كه ماشالا قربونش برم افتضاحه...
    ==================امضاي من گهگاهي قابل مشاهده نيست،اگر سوال واجبي داشتي پيغام خصوصي بذار جواب ميدم....پست بدردت خورد امتياز منم فراموش نكن======================

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    اقلیم کردستان عراق در حال حاضر از لحاظ امنیتی یکی از امن ترین نقاط منطقه به شمار میره... و اگر به من خرده نگیرید، میتونم بگم که حتی از ایران هم امن تر هست!....
    در مورد دانشگاههایی که در چند سال گذشته در اقلیم راه اندازی شدن، مثل دانشگاههای آمریکایی در اربیل و سلیمانیه و یا دانشگاه فرانسوی لبنان (شعبه) و یا حتی دانشگاه بین المللی کردستان (اربیل) به شدت در حال رشد هستند.. بسیاری از اونها تلاش میکنن که از استادهای برجسته ی پروازی استفاده کنن و خصوصاً در زمینه رشته های علوم انسانی به نظر میرسه که در سالهای آینده حرفهایی برای گفتن داشته باشن... ولی با این حال من به شخصه پیشنهاد نمیکنم که کسی برای تحصیل به کردستان عراق بره... 1. به این دلیل که هزینه تحصیل در این دانشگاههای تقریباً با دانشگاههای مشابه در کشورهای دیگه برابره... 2. دولت کردستان برنامه ی بسیار گسترده ای برای دادن بورس داره ولی نه به افراد غیر کرد و خصوصاً ایرانی (!) 3. مدارک هیچ یک از این دانشگاهها در داخل کشور قابل پذیرش نیست... با این حال باهاشون میتونید ادامه تحصیل بدید در خارج از کشور 4. در اقلیم کردستان بدون دونستن زبان کردی دچار مشکل بسیار بسیار جدی خواهید بود... البته در سلیمانیه از هر 4-5 نفر یک نفر میتونه فارسی متوجه بشه یا صحبت کنه ولی در صورتی که بخواهید زندگی روزمره بکنید، خصوصاً در اربیل، حتماً باید به زبان کردی آشنایی داشته باشید
    من مدتی با وزارت آموزش عالی کردستان همکاری کردم ولی متاسفانه مثل بسیاری بخشهای دیگه در اقلیم، در مسائل آموزشی هم مسئولان اقلیم بیشتر به فکر ساخت یک دکور زیبا و قشنگ هستند تا یه ساختار قوی و اثربخش

دوست گرامي
    در خصوص مطالبت ممنون كه توضيح دادي من چند نكته رو در خصوص شفاف سازي هاي موجود در خصوص اقليم كردستان بهتون بگم...
    در خصوص شماره 1 كه رنگشم تغيير دادم باطلاع مي رسونم كه اولا دانشگاه هاي اربيل(صلاح الدين) و نيز دانشگاه سليمانيه(خودا دانشگاه نه شعبه آمريكايي) در خصوص هزينه هيچگونه هزينه اي از دانشجوهاشون در خصوص درس و واحد دريافت نميكنند.اما بحث شعبات دانشگاهي همچون دانشگاه امريكايي بحثي مشابه با واحدهاي علوم تحقيقات(يا بهتره همان پرديس تحصيلات تكميلي بگيم) هستش،مسلماً شهريه دريافت خواهد شد...
    در خصوص شماره 2 اولا دولت اقليم براي پروژه هاي تحقيقاتي حتي خارج از محدوده دانشگاه و دانشجويي بورس ها و هزينه هاي خوبي رو پرداخت كرده (بنده خودم چون كرد زبان هستم و از نزديك با محيط اين منطقه اشنا هستم و نيز چندين تن از فاميلام دارن الان تو اربيل و سليمانيه درس ميخونن و حتي تدريس مي كنن اين موضوع رو مطرح ميكنم) اما در خصوص اينكه به ايراني و غير كرد بورسي تعلق نميگيره يا نه توجهي به غير كردها ندارن بحثي كاملا شايعه پراكني و به دور از واقعيت هستش...در خصوص تشكيلات و عدم توجه بايد باطلاع برسانم كه دانشگاه سليمانيه در ترم گذشته بيشترين آمار رشد فضاي دانشگاهي و نيز بيشترين ميزان استفاده از اساتيد خارجي از كشورهاي آلمان،فرانسه و روماني رو داشته...در خصوص زبان كردي حرفتون تاييده و من هم ميگم كه تو اربيل اگر كردي بلد نباشيد به مشكل برخواهيد خورد اما سليمانيه با فارسي آشنايي خوبي دارند...
    در خصوص پذيرش مدرك توط وزارت علوم ما طي چندين نامه پيگيري كرديم و قرار هستش كه به زودي طي نامه هاي رسمي بتونيم اعتبار سنجي رو در وزارت در خصوص دانشگاه سليمانيه و صلاح الدين اربيل انجام بديم.اميدوارم كه مسئولين و كارشناسان وزارت علوم تصامح به خرج بدن و نخوان به ديده سياسي به اين مسئله نگاه كنند تا بتونيم راه ادامه تحصيل در اين دانشگاه ها روهموار كنيم.
    ویرایش توسط FanTasTic : September 26th, 2012 در ساعت 05:53 PM دلیل: تكميل مطالب موجود

رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    دوست گرامي
    در خصوص مطالبت ممنون كه توضيح دادي من چند نكته رو در خصوص شفاف سازي هاي موجود در خصوص اقليم كردستان بهتون بگم...
    در خصوص شماره 1 كه رنگشم تغيير دادم باطلاع مي رسونم كه اولا دانشگاه هاي اربيل(صلاح الدين) و نيز دانشگاه سليمانيه(خودا دانشگاه نه شعبه آمريكايي) در خصوص هزينه هيچگونه هزينه اي از دانشجوهاشون در خصوص درس و واحد دريافت نميكنند.اما بحث شعبات دانشگاهي همچون دانشگاه امريكايي بحثي مشابه با واحدهاي علوم تحقيقات(يا بهتره همان پرديس تحصيلات تكميلي بگيم) هستش،مسلماً شهريه دريافت خواهد شد...
    در خصوص شماره 2 اولا دولت اقليم براي پروژه هاي تحقيقاتي حتي خارج از محدوده دانشگاه و دانشجويي بورس ها و هزينه هاي خوبي رو پرداخت كرده (بنده خودم چون كرد زبان هستم و از نزديك با محيط اين منطقه اشنا هستم و نيز چندين تن از فاميلام دارن الان تو اربيل و سليمانيه درس ميخونن و حتي تدريس مي كنن اين موضوع رو مطرح ميكنم) اما در خصوص اينكه به ايراني و غير كرد بورسي تعلق نميگيره يا نه توجهي به غير كردها ندارن بحثي كاملا شايعه پراكني و به دور از واقعيت هستش...در خصوص تشكيلات و عدم توجه بايد باطلاع برسانم كه دانشگاه سليمانيه در ترم گذشته بيشترين آمار رشد فضاي دانشگاهي و نيز بيشترين ميزان استفاده از اساتيد خارجي از كشورهاي آلمان،فرانسه و روماني رو داشته...در خصوص زبان كردي حرفتون تاييده و من هم ميگم كه تو اربيل اگر كردي بلد نباشيد به مشكل برخواهيد خورد اما سليمانيه با فارسي آشنايي خوبي دارند...
    در خصوص پذيرش مدرك توط وزارت علوم ما طي چندين نامه پيگيري كرديم و قرار هستش كه به زودي طي نامه هاي رسمي بتونيم اعتبار سنجي رو در وزارت در خصوص دانشگاه سليمانيه و صلاح الدين اربيل انجام بديم.اميدوارم كه مسئولين و كارشناسان وزارت علوم تصامح به خرج بدن و نخوان به ديده سياسي به اين مسئله نگاه كنند تا بتونيم راه ادامه تحصيل در اين دانشگاه ها روهموار كنيم.
    دوست عزیری که سنگ اقلیم کردستان را به سینه می زنی لطفا مشخص بفرمائید رنکینگ دانشگاه های اقلیم کردستان عراق بر اساس کدام معیارهای اعتبار سنجی به شرج زیر در حد حداقل مطلوب می باشد :
    رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های جهان SJTU

نشریهٔ آموزش عالی (تایمز) - موسسهٔ رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS

نشریهٔ نیوزویک

وبومتریک

فاکتور جِی

رتبه‌بندی حرفه‌ای دانشگاه‌های دنیا

رتبه‌بندی عملکرد مقالات علمی

رتبه‌بندی دانشگاه ووهان

رتبه‌بندی Global Universities Ranking

رتبه‌بندی SCImago

خواهشا یکی از این به اصطلاح دانشگاه ها را برایم در این رنکینگ ها مشخص بفرمائید . شاید ما از اشتباه در آمدیم . و ادبیات فارسیمان به حد وبلوغ وصفی شما برسد .

ویرایش توسط FanTasTic : September 26th, 2012 در ساعت 05:58 PM دلیل: اصلاح نقل قول
    از آنچه باعظمت است يا بايد هيچ نگفت يا با عظمت سخن گفت و با عظمت سخن گفتن يعني به دور از آرايش وآلايش . - فريدريش نيچه

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوستان عزیز از هر گونه مجادلات شخصی در داخل فروم خودداری نمایید . نظرات یکدیگر نقد نمایید نه اینکه بحث را به مجادله دو نفره و یا تبلیغ علیه طرفی تعمیم دهید در صورت عدم رعایت تیم مدیریت وادار به حذف تمامی پست های این چنین خواهد بود ... .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Senior Member
    رشته و دانشگاه

دوست عزيز به لينك زير بريد(فقط يك نمونه)

World University Ranking: UKH has gone from the rank of 6931 in 2010 to 6177 in 2011
    http://www.4icu.org/reviews/13326.htm2. Ranking within Iraq: UKH during 2011 is ranked as Number 3 in Iraq
    http://www.4icu.org/iq/

به نظر شما دانشگاهي كه بتونه رنگجهانيشو در طول يك سال از 6931 به 6177 ارتقا بده در طول چند سال آينده چگونه خواهد بود؟؟؟
    بيايد به ديده واقعيت به ماجرا نگاه كنيم.الان اقليم كردستان از نظر رشد علمي،تجاري،اقثصادي و ... جزو پيشرو ترين مناطق در سطح آسيا هستش...

من به حرف دوست عزيزمون
    FanTasTic احترام ميذارم و موضوع رو بيش از اين كش نميدم از شما هم انتظار دارم بهديده شخصي به اين مسائل نگاه نكنيد.شما به حرف يكي از دوستان خودتون مياييد اينگونه وجه علمي و اعتبار يك منطقه رو زير سوال مي بريد.
    اميدوارم كمي ديدتون رو بازتر و بخوايد با اين ديد نگاه كنيد كه همگي داريم براي اينتخاب بهتر تلاش مي كنيم.بنده به شخصه تا به الان به هيچ كس از دوستان متقاضي نگفتم حتما بريد و فلان جا رو انتخاب كنيد.نمونه هم در اين تاپيك و هم در بخش دكتري هلند كه بسيار فعال هستم هم هيچگاه انتخاب خاصي رو پيش پاي ديگران قرار نداده ام.پس لطفا اگر براساس واقعيت و با ديد خودتون آنچه را كه در ارسال هاي گذششتتون يوده رو مطرح كنيد.مسلما دوستاني كه ميان اينجا بحث مي كنن،تحقيق مي كنن به گفته هاي منو شما فقط اكتفا نميكنند بلكه پس از تحقيقيات كامل جايي رو براي تحصيل انتخاب مي كنند.

رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    دوست عزيز به لينك زير بريد(فقط يك نمونه)

World University Ranking: UKH has gone from the rank of 6931 in 2010 to 6177 in 2011
    http://www.4icu.org/reviews/13326.htm2. Ranking within Iraq: UKH during 2011 is ranked as Number 3 in Iraq
    http://www.4icu.org/iq/

به نظر شما دانشگاهي كه بتونه رنگجهانيشو در طول يك سال از 6931 به 6177 ارتقا بده در طول چند سال آينده چگونه خواهد بود؟؟؟
    بيايد به ديده واقعيت به ماجرا نگاه كنيم.الان اقليم كردستان از نظر رشد علمي،تجاري،اقثصادي و ... جزو پيشرو ترين مناطق در سطح آسيا هستش...

من به حرف دوست عزيزمون
    FanTasTic احترام ميذارم و موضوع رو بيش از اين كش نميدم از شما هم انتظار دارم بهديده شخصي به اين مسائل نگاه نكنيد.شما به حرف يكي از دوستان خودتون مياييد اينگونه وجه علمي و اعتبار يك منطقه رو زير سوال مي بريد.
    اميدوارم كمي ديدتون رو بازتر و بخوايد با اين ديد نگاه كنيد كه همگي داريم براي اينتخاب بهتر تلاش مي كنيم.بنده به شخصه تا به الان به هيچ كس از دوستان متقاضي نگفتم حتما بريد و فلان جا رو انتخاب كنيد.نمونه هم در اين تاپيك و هم در بخش دكتري هلند كه بسيار فعال هستم هم هيچگاه انتخاب خاصي رو پيش پاي ديگران قرار نداده ام.پس لطفا اگر براساس واقعيت و با ديد خودتون آنچه را كه در ارسال هاي گذششتتون يوده رو مطرح كنيد.مسلما دوستاني كه ميان اينجا بحث مي كنن،تحقيق مي كنن به گفته هاي منو شما فقط اكتفا نميكنند بلكه پس از تحقيقيات كامل جايي رو براي تحصيل انتخاب مي كنند.

سایت www.4icu.org فقط جهت معرفی by university web ranking می باشد . یعنی امتیاز دهی براساس سایت (معرفی ) دانشگاه می باشد .
    خواهشا براساس رنکینگ های مطرح عنوان شده دلایل خود را بفرمائید . باتشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)