صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: SoP برای سفارت

پیش فرض پاسخ : SoP برای سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh نمایش پست ها
    خب شما هم مکتوب ببرین هم شفاهی plan را در ذهنتون داشته باشین
    اين تاپيك 3 سال هست كه سوت و كور مونده. اومدم زندش كنم.
    بچه هايي كه تجربه جديد دارن خوبه در مورد SOP توضيح بدن و اگه خبر جديدي در مورد نحوه نوشتن دارن حتما بگن.
    ظاهرا تركيه و دبي بعد از مصاحبه ممكن هست كه براي فرايند كليرنس بگن كه SOP رو ايميل كنيم.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Junior Member

سلام
    لطفا اگر کسی تجربه خاصی یا پیشنهادی برای نوشتن SOP داره بیان کنه. چطوری باید بنویسیم و چه مواردی مهم هستند. البته خودم می دانم که لغات حساس نظامی نباید در آن نوشته بشه. (technology alert list) من برای دبی به آن نیاز دارم. سفارت گفته که باید SOP داشته باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh نمایش پست ها
    To Siavash 2008,

Follow this link, you can find good samples there,

http://www.applyabroad.org/forum/ind...oard,34.0.html
    جیزی نداشت؟ لطفا یک نمونه sop بذارین ممنون میشیم

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

سلام. دوستان کسی میدونه چه اطلاعاتی رو توی اس او پی سفارت باید نوشت؟ چقدر باید باشه؟ مثل مال دانشگاه باشه یا نه؟!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط asiyasi نمایش پست ها
    سلام. دوستان کسی میدونه چه اطلاعاتی رو توی اس او پی سفارت باید نوشت؟ چقدر باید باشه؟ مثل مال دانشگاه باشه یا نه؟!
    سلام
    دوستان معتقدند موارد حساس و سوابق حساسیت بر انگیز اگر جای دیگه قابل ردیابی نیست بهتره در این مورد حذف شه. اما دیگه تصمیم با شماست که موارد موجود در SOP شما حساس هستند یا خیر.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

سلام دوستان. من بعد از تحقیقات بسیار به این نتایج رسیدم:
    1)اس او پی بیشتر از یک صفحه نباشه.
    2)از background کم بنویسید و فقط در حد یکی دوجمله و بقیه اش رو اختصاص بدید به اینکه اونجا میخواید چیکار کنید. چقدر میخواید اونجا بمونید و بعدش میخواید برگردید ایران یا نه و برنامتون چیه؟
    3)در نهایت علت اینکه این دانشگاه رو انتخاب کردید رو بنویسید.
    4)برید بگردید ببینید تو رشته تون چی حساسه و اصلا اسمی ازش نبرید. به هیچ عنوان!!
    5)چیزی مه قراره روش کار کنید رو بی خطر جلوه بدید.
    اینم نمونه اس او پی خودم:
    During my studies as a bachelor student, I got familiar with Neuroscience during
    “animal physiology” course. This field fascinated me more and made me attend
    other classes and conferences related to Neuroscience to know more about how
    human behavior is formed. All of these set the stage for me to decide to continue
    my studies in Neuroscience. After searching for different universities, I tried to
    choose those who had strong faculty members in the field of my interest. I applied
    for some of them like Erasmus mundus Program in Germany, University of Tubingen
    in Germany, university of Illinois at Chicago, Pennsylvania State university, and
    IUPUI and ... Fortunately I got a fully-funded admission from IUPUI.
    .
    Although my graduate studies at IUPUI are an important part of my life, I can
    consider it as only one part of my ultimate goal, which is to conduct impactful
    research. I intend to stay in the US for my graduate studies and I want to try my
    best and take advantage of this opportunity to expand my knowledge about
    Neuroscience, gain the needed experience to become a strong teacher and
    researcher and finally find an academic job in Iran.
    I am extremely interested in Brain diseases and injuries like Parkinson and
    Alzheimer which contribute to behavioral disorders in people. Understanding the
    underlying mechanisms of these diseases can help us find cures for them. My
    research in IUPUI will be about Parkinson disease (PD) which contributes to memory
    loss in people. Moreover, it will identify cell-specific changes that may underlie the
    pathologies associated with PD. Finally, these studies will also evaluate the
    molecular mechanisms of side effects associated with dopamine replacement
    therapy using L-Dopa, the current mainstay treatment for PD.
    I found the department of biology at IUPUI a very promising option for pursuing my
    graduate education for several reasons. First, strong faculty member in
    Neuroscience and the remarkable research potential in this area of research like
    Professor A.J whose research interests are really congruent with mine;
    second, this university has a good reputation in Biology; thirdly, this is the only
    university that I have been accepted from....
    در ادامه هم یکی دو تا جمله نوشتم و تموم مه اونارو اینجاب خاطر خصوصی بودن پاک کردم. .

Junior Member milad90038 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng, University of Tehran

سلام
    کسی اینجا میدونه آیا SOP که واسه سفارت برده میشه باید همون باشه که واسه دانشگاه نوشته بودیم یا نه؟
    منظورم اینه که آیا سفارت به اون نسخه ای که واسه دانشگاه نوشتیم دسترسی داره آیا؟؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    کسی مطمئن نیست. اما خیلی ها متفاوت دادند و ویزا هم گرفتند. بازم با خودتونه که چه تصمیم بگیرید. معمولا توصیه میشه موارد حساس در SOP سفارت حذف شه که کلیرینس طولانی نشه یا خدایی نکرده ریجکت نشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad90038 نمایش پست ها
    سلام
    کسی اینجا میدونه آیا SOP که واسه سفارت برده میشه باید همون باشه که واسه دانشگاه نوشته بودیم یا نه؟
    منظورم اینه که آیا سفارت به اون نسخه ای که واسه دانشگاه نوشتیم دسترسی داره آیا؟؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

دوستان سلام،
    يه سوال داشتم در مورد SOP سفارت. با توجه به اينكه گفته ميشه براي كسايي كه research Plan ندارن SOP رو به جاش قبول مي كنن، مي خواستم بدونم آيا SOP بايد محتويات Research Plan رو هم شامل بشه كه اگه اينطوري باشه يك سري مطالب به SOP اصلي كه خودش 2-3 بوده اضافه ميشه كه در مورد من 3.5 صفحه خواهد شد. آيا اين موضوع و اينكه خوب يك سري تغييرات در SOP اصلي داده شده و يك سري موضوعات جهتدار كه كاملا مشخصه صرفا براي متقاعد كردن سفارت اضافه شده (مثلا گفتن اينكه چون به تدريس و كشورم علاقه دارم بعد از تحصيل مي خوام برگردم)، اشكالي در روند كليرنس ايجاد نميكنه؟
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hamfry نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    يه سوال داشتم در مورد SOP سفارت. با توجه به اينكه گفته ميشه براي كسايي كه research Plan ندارن SOP رو به جاش قبول مي كنن، مي خواستم بدونم آيا SOP بايد محتويات Research Plan رو هم شامل بشه كه اگه اينطوري باشه يك سري مطالب به SOP اصلي كه خودش 2-3 بوده اضافه ميشه كه در مورد من 3.5 صفحه خواهد شد. آيا اين موضوع و اينكه خوب يك سري تغييرات در SOP اصلي داده شده و يك سري موضوعات جهتدار كه كاملا مشخصه صرفا براي متقاعد كردن سفارت اضافه شده (مثلا گفتن اينكه چون به تدريس و كشورم علاقه دارم بعد از تحصيل مي خوام برگردم)، اشكالي در روند كليرنس ايجاد نميكنه؟
    با سپاس
    سلام ببینید من وقتی رفتم سفارت، آفیسر بهم گفت ریسرچ پلن رو بده. بعد گفت CV و SOP بده. پس SOP جای RP رو نمیگیره. اگر RP ندارید خودتون بنویسید(سعی کنید از دانشگاه بگیرید و اسم و آرم دانشگاه روش باشه اگر اسم و امضای رییس دانشکده و Graduate Coordinator هم باشه بهتره).
    SOP به اندازه 3/5 صفحه؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی زیاده. تو پست قیلی کامل توضیح دادن که بیشتر از 1 یا دیگه 1/5 صفحه نشه.
    موفق باشید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)