صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: نظرخواهی:کدوم یکه از این آیتمها به ترتیب برای پذیرش مهمتر است؟!!!!!

Junior Member

Lightbulb نظرخواهی:کدوم یکه از این آیتمها به ترتیب برای پذیرش مهمتر است؟!!!!!

سلام وستان
    سوال من اینه:از نظر دانشگاها به ترتیب کدوم یک از آیتمهایی که نوشتم مهمتر هستن؟
    1.نمره GMAT
    2.داشتن مقاله داخلی
    3.داشتن مقاله خارجی
    4.نمره TOEFL
    5.معدل لیسانس
    6.معدل فوق لیسانس
    7.نام دانشگاهی که تو لیسانس یا فوق درس میخوندیم(دانشگاه تهران و شریف رو با بقیه مقایسه کنید)
    8.ترجمه یک کتاب در زمینه رشته ای که هستیم به فارسی
    9.TA بودن و سابقه تدریس داشتن
    10.سابقه کاری
    11.اگر مورد دیگه ای هست که فکر میکنید مهمه توی شماره 11 بنویسید

دوستان اول بازم باید یه فرضایی رو بزارم:
    اول از همه بگم که فرض میکنیم تمام دانشگاها آیتمهایی که واستون نوشتم براشون مهمه.یعنی مثلا انجور نیست که دانشگاهی نمره GMAT به خاطر شرایطی نخواد و ویوو شه.این فرض ذهنی ماست
    دومین فرض هم اینه که, پذیرش برای PHD هست
    سومین فرض: پذیرش برای دانشگاهای آمریکا و کاناداست
    چهارمین فرض:این فرض رو واسه کسانی که از پذیرش PHD Finance خبر دارن میذارم,کسایی که اطلاعی ندارن این فرض روو در نظر نگیرن و نظرشونو بدن
    دوستان این یه نظرخواهی.اگر ممکنه ترتیبشونو با نوشتن شماره 1 2 3 ..بگید
    ممنون از کمکتون

Junior Member sharp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Alberta- PhD of Finance

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی:کدوم یکه از این آیتمها به ترتیب برای پذیرش مهمتر است؟!!!!!

1.نمره GMAT
    2.معدل لیسانس
    3.معدل فوق لیسانس
    passed advanced courses in the field of Statistics, mathematics and Economic with good grades(for finance phd) .4
    Related(fitted with faculty) Research interest (as stated in SOP) .5
    Good Recommendation Letters .6
    Life is a game, do not take it seriously

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی:کدوم یکه از این آیتمها به ترتیب برای پذیرش مهمتر است؟!!!!!

بعضی هاش رو اگه شرایط دانشگاه رو پر نکنی اصلا کاری به بقیه مدارک ندارن مثل TOEFL یا GMAT
    کلا این دو تا خیلی واسشون مهمه
    اگه مقاله بین المللی داشته باشی و حداقل 3 سال سابقه کار اکثرا دیدم زیاد به معدلت کاری ندارن من خودم اینجوری بودم معدلم لیسانسم 14 بود و از دانشگاه آزاد البته من برای ارشد اقدام کردم
    اونا فقط شریف و تهران رو میشناسن به عنوان دانشگاه خوب بقیه دیگه فرقی نمی کنه
    کلا هم سعی کن تو رزومه که درست می کنی هرچی کلاس رفتی و سابقه کار داری حتی به مدت 2 هفته بنویسی

Junior Member

ممنون sharp عزیز از راهنماییت
    پس من دوباره سولمو اصلاح میکنم و سه موردی که sharp هم گفتو اضافه میکنم
    1.نمره GMAT
    2.داشتن مقاله داخلی
    3.داشتن مقاله خارجی
    4.نمره TOEFL
    5.معدل لیسانس
    6.معدل فوق لیسانس
    7.نام دانشگاهی که تو لیسانس یا فوق درس میخوندیم(دانشگاه تهران و شریف رو با بقیه مقایسه کنید)
    10.سابقه کاری
    11.passed advanced courses in the field of Statistics, mathematics and Economic with good grades(for finance phd
    12.Related(fitted with faculty) Research interest (as stated in Sop
    13.Good Recommendation Letters

دوستان ترتیب اهمیتی که فکر میکنید رو برام بنویسید:اول از خودم شروع میکنم.به نظر خودم این ترتیب اهمیت هر کدوم از این موارد:

نمره GMAT
    معدل فوق لیسانس
    passed advanced courses in the field of Statistics, mathematics and Economic with good grades(for finance phd)
    Related(fitted with faculty) Research interest (as stated in SOP)
    Good Recommendation Letters
    داشتن مقاله خارجی
    نمره TOEFL
    TA بودن و سابقه تدریس داشتن
    معدل لیسانس
    سابقه کاری
    داشتن مقاله داخلی
    ترجمه یک کتاب در زمینه رشته ای که هستیم به فارسی
    نام دانشگاهی که تو لیسانس یا فوق درس میخوندیم

میدونم که هر دانشگاه با دانشگاه دیگه فرق میکنه یا هر کدوم از این موارد اگر خیلی خوب روش کار شه میتونه بقیه موارد رو پوشش بده.ولی من میخوام همه شرایط رو شما ثابت فرض کنید.و ترتیب اهمیت هر کدوم رو به ترتیت بنویسید.این یک آمارگیری هست و ممکنه تجربه های هر فرد با فرد دیگه فرق داشته باشه(ترتیبی که من نوشتم برای رشته Finance توی دانشگاهای کانادا و آمریکاست).میخوام یه ترتیب شسته رفته در بیاد
    sharp عزیز منتظر پست شما در مورد ترتیب این موارد هستم
    ممنون

به نظر من سه عامل بسیار مهم و تدثیر گذار اینها هستند:
    1- GMAT
    2- معدل
    3- مقاله در ژورنالهای معتبر خارجی
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

رشته و دانشگاه

اگه بخواهیم مفصل به قضیه نگاه کنیم، ترتیبی که خودتون می گید مناسبه. ولی به دلیل محدود بودن وقت و انرژی من خودم ترجیح می دم که روی 5مورد اول تمرکز کنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadafjoon نمایش پست ها
    ممنون sharp عزیز از راهنماییت
    پس من دوباره سولمو اصلاح میکنم و سه موردی که sharp هم گفتو اضافه میکنم
    1.نمره GMAT
    2.داشتن مقاله داخلی
    3.داشتن مقاله خارجی
    4.نمره TOEFL
    5.معدل لیسانس
    6.معدل فوق لیسانس
    10.سابقه کاری
    11.passed advanced courses in the field of Statistics, mathematics and Economic with good grades(for finance phd
    12.Related(fitted with faculty) Research interest (as stated in Sop
    13.Good Recommendation Letters

دوستان ترتیب اهمیتی که فکر میکنید رو برام بنویسید:اول از خودم شروع میکنم.به نظر خودم این ترتیب اهمیت هر کدوم از این موارد:

نمره GMAT
    معدل فوق لیسانس
    passed advanced courses in the field of Statistics, mathematics and Economic with good grades(for finance phd)
    Related(fitted with faculty) Research interest (as stated in SOP)
    Good Recommendation Letters
    داشتن مقاله خارجی
    نمره TOEFL
    TA بودن و سابقه تدریس داشتن
    معدل لیسانس
    سابقه کاری
    داشتن مقاله داخلی
    ترجمه یک کتاب در زمینه رشته ای که هستیم به فارسی
    نام دانشگاهی که تو لیسانس یا فوق درس میخوندیم

میدونم که هر دانشگاه با دانشگاه دیگه فرق میکنه یا هر کدوم از این موارد اگر خیلی خوب روش کار شه میتونه بقیه موارد رو پوشش بده.ولی من میخوام همه شرایط رو شما ثابت فرض کنید.و ترتیب اهمیت هر کدوم رو به ترتیت بنویسید.این یک آمارگیری هست و ممکنه تجربه های هر فرد با فرد دیگه فرق داشته باشه(ترتیبی که من نوشتم برای رشته Finance توی دانشگاهای کانادا و آمریکاست).میخوام یه ترتیب شسته رفته در بیاد
    sharp عزیز منتظر پست شما در مورد ترتیب این موارد هستم
    ممنون

Junior Member

دوستان دیگه نظری ندارن؟!!!!!

Junior Member

یکبار با یکی از دوستان که چندین سال قبل پذیرش خیلی خوبی گرفته بود در این مورد صحبت می کردم. به نظرش تنها سه عامل در پذیرش خودش اهمیت داشتن (عامل چهارم رو من اضافه کردم)

1. GMAT
    2. TOEFL
    3. معدل
    4. SOP

استدلالش این بود که فقط بر اساس اینها میشه همه رو با یک مقیاس مقایسه کرد (معدل شریف و تهران هم با مثلا علمی کاربردی فرقی ندارن مگر اینکه دانشکده شما رو بصورت خاص بشناسن. مثلا یک هم دانشکه ای قبل از شما اونجا پذیرش شده باشه و کارش هم خوب باشه).

در مورد اهمیت مقاله، نظرش این بود که اصولا خیلی در دوره فوق نمیشه مقاله ای داد که چیزی ازش دربیاد (رشته های مدیریت منظوره) و بیشتر وقتا اثر معکوس داره چون داری بی سوادی خودت رو لو میدی.

در مورد TA بودن تصور خودم اینه که در پذیرش اثری نداره، اما میتونه راه گرفتن فاند کمک استادی رو باز کنه.

در مورد سابقه کار، میگن تاثیر داره اما شاهدی بر رد یا اثباتش ندیدم. دوستان اگر فکتی دارن بگن.

در مورد ریکام، بین ریکام خوب یا خیلی خوب و استاد متوسط یا غیر متوسط فرقی نیست مگر اینکه استادتون آشنایی شخصی داشته باشه با طرف مقابل یا آدم سرشناسی در community خودش باشه (که این آخری رو نداریم یا اینکه خیلی نادره) و یک ریکام عالی بهتون بده و خوشم قبلا با طرف مقابل صحبت کنه.

رشته و دانشگاه

در مورد تافل باید خاطرنشان کرد که داشتن مینیمم کافی هست ( منظور از مینیمم همان میانگین تافل ورودی های قبلی هست که معمولن در Class Profile قابل مشاهده است). در مورد سابقه کاری فقط برای MBA حائذ اهمیت هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gandalf58 نمایش پست ها
    یکبار با یکی از دوستان که چندین سال قبل پذیرش خیلی خوبی گرفته بود در این مورد صحبت می کردم. به نظرش تنها سه عامل در پذیرش خودش اهمیت داشتن (عامل چهارم رو من اضافه کردم)

1. GMAT
    2. TOEFL
    3. معدل
    4. SOP

استدلالش این بود که فقط بر اساس اینها میشه همه رو با یک مقیاس مقایسه کرد (معدل شریف و تهران هم با مثلا علمی کاربردی فرقی ندارن مگر اینکه دانشکده شما رو بصورت خاص بشناسن. مثلا یک هم دانشکه ای قبل از شما اونجا پذیرش شده باشه و کارش هم خوب باشه).

در مورد اهمیت مقاله، نظرش این بود که اصولا خیلی در دوره فوق نمیشه مقاله ای داد که چیزی ازش دربیاد (رشته های مدیریت منظوره) و بیشتر وقتا اثر معکوس داره چون داری بی سوادی خودت رو لو میدی.

در مورد TA بودن تصور خودم اینه که در پذیرش اثری نداره، اما میتونه راه گرفتن فاند کمک استادی رو باز کنه.

در مورد سابقه کار، میگن تاثیر داره اما شاهدی بر رد یا اثباتش ندیدم. دوستان اگر فکتی دارن بگن.

در مورد ریکام، بین ریکام خوب یا خیلی خوب و استاد متوسط یا غیر متوسط فرقی نیست مگر اینکه استادتون آشنایی شخصی داشته باشه با طرف مقابل یا آدم سرشناسی در community خودش باشه (که این آخری رو نداریم یا اینکه خیلی نادره) و یک ریکام عالی بهتون بده و خوشم قبلا با طرف مقابل صحبت کنه.

Junior Member

موافقم. در مورد تافل و معدل داشتن حداقل کافی است. مگر اینکه واقعا نمره خیلی بالایی داشته باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)