نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرتون راجع به این موضوع؟

رأی دهندگان
54. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مثبت

42 77.78%
  • منفی

12 22.22%
صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 63

موضوع: امکان گفت و گوی آنلاین در سایت(چت روم)

پیش فرض پاسخ : امکان گقت و گوی آنلاین در سایت(چت روم)

ایده جالبیه اگر عملی باشه
    سحرگاهان كه شبنم آيتي از پاك بودن را به گل ها هديه مي بخشد به آن محراب پاكش آرزو كردم برايتان: خوب ديدن ، خوب بودن ، خوب ماندن را ...

Junior Member

نرم افزار این فروم قابلیت این را دارد که چت عمومی آن فعال شود و همه صحبت ها را ببینند.با توجه به حجم کلی نرم افزار فعلی اضافه شدن چت روم زیاد تفاوتی در کند شدن سایت ندارد.در واقع ویبولتین اینقدر امکانات دارد که همینجوری هم کند عمل می کند و چت روم تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.در ضمن ادمین ها قابلیت ایگنور کردن افراد مشکل دار را دارند و مدیر ها هم می توانند به خاطیان در چت اخطار دهند به همین دلیل دیدگاه برخی مدیران که از ترس بی نظمی با کل طرح مخالفت می کنند مورد قبول نیست.

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

همونطور که اکثرا اشاره کردند اگه همچین امکانی فراهم بشه خیلی از مطالب بیخود در فرومها حذف می شه مثلا طرف میگه من رفتم سفارت واسه مصاحبه یکی میپرسه مصاحبه کننده مرد بود یا زن، من میگم بهترین کار اینه که یه مدت بصورت آزمایشی انجام بشه یا حداقل امکان چت دونفره واسه پرهیز از سوالایه بیخود فراهم بشه. اونوقت دیگه لازم نیست واسه پیدا کردن جواب یه سوال کوچیک 50 تا صفحه رو بگردی

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_azadi نمایش پست ها
    نرم افزار این فروم قابلیت این را دارد که چت عمومی آن فعال شود و همه صحبت ها را ببینند.با توجه به حجم کلی نرم افزار فعلی اضافه شدن چت روم زیاد تفاوتی در کند شدن سایت ندارد.در واقع ویبولتین اینقدر امکانات دارد که همینجوری هم کند عمل می کند و چت روم تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.در ضمن ادمین ها قابلیت ایگنور کردن افراد مشکل دار را دارند و مدیر ها هم می توانند به خاطیان در چت اخطار دهند به همین دلیل دیدگاه برخی مدیران که از ترس بی نظمی با کل طرح مخالفت می کنند مورد قبول نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sky Guard نمایش پست ها
    همونطور که اکثرا اشاره کردند اگه همچین امکانی فراهم بشه خیلی از مطالب بیخود در فرومها حذف می شه مثلا طرف میگه من رفتم سفارت واسه مصاحبه یکی میپرسه مصاحبه کننده مرد بود یا زن، من میگم بهترین کار اینه که یه مدت بصورت آزمایشی انجام بشه یا حداقل امکان چت دونفره واسه پرهیز از سوالایه بیخود فراهم بشه. اونوقت دیگه لازم نیست واسه پیدا کردن جواب یه سوال کوچیک 50 تا صفحه رو بگردی
    با سلام،

یکی از دلایل بوجود آمدن چنین فضایی، ذخیره اطلاعات برای افرادیست که در آینده به مسئله مشابهی برخورد میکنند، با بوجود اومدن امکان گفتگوی آنلاین عملا مطالب مفید کمتری به انجمن اضافه خواهد شد و در ضمن صحت مطالب مطرح شده نیز زیر سوال خواهد رفت و افرادی که در پی تبلیغ و سوء استفاده از کاربران انجمن هستند فضای عمل بیشتری پیدا خواهند کرد.

در حقیقت بوجود آمدن فضای گفتگوی آنلاین برگرداندن AA به چند سال قبل یعنی زمانی که AA فقط یک گروه بود را در پی خواهد داشت.

اما در اینجا یک استثنا وجود داره، میشه برای مباحثی که سودی از نظر اطلاعاتی نداره (مانند موضوعی که دوستمون در پست های قبل مطرح کردند) و صرفا به صورت موردی به وجود میاد و اکثرا به بحث کشیده می شود یک قسمت گفت گو تشکیل و پس از مدتی حذف بشود.

در آخر باید اضافه کنم که در همین پیام بازدید کننده روزانه شاهد چندین و چند خلاف از طرف کاربران هستیم، با بوجود آمدن فضای گفتگوی آنلاین عملا مدیریت آن غیر ممکن خواهد بود.

به هر حال به نظر بنده ایجاد چنین فضای بطور دائمی به صلاح انجمن نیست.

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : June 11th, 2011 در ساعت 10:36 PM

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

یکی از دلایل بوجود آمدن چنین فضایی، ذخیره اطلاعات برای افرادیست که در آینده به مسئله مشابهی برخورد میکنند، با بوجود اومدن امکان گفتگوی آنلاین عملا مطالب مفید کمتری به انجمن اضافه خواهد شد و در ضمن صحت مطالب مطرح شده نیز زیر سوال خواهد رفت و افرادی که در پی تبلیغ و سوء استفاده از کاربران انجمن هستند فضای عمل بیشتری پیدا خواهند کرد.

در حقیقت بوجود آمدن فضای گفتگوی آنلاین برگرداندن AA به چند سال قبل یعنی زمانی که AA فقط یک گروه بود را در پی خواهد داشت.

اما در اینجا یک استثنا وجود داره، میشه برای مباحثی که سودی از نظر اطلاعاتی نداره (مانند موضوعی که دوستمون در پست های قبل مطرح کردند) و صرفا به صورت موردی به وجود میاد و اکثرا به بحث کشیده می شود یک قسمت گفت گو تشکیل و پس از مدتی حذف بشود.

موفق باشید.
    نظر شما کاملا متین ولی یه چیزو باید در نظر داشت که اکثر افرادی که میان اینجا کسایی هستند که قصدشون ادامه تحصیل تو خارج از کشوره و از لحاظ فکری نسبت به قشر عادی جامعه حداقل یه پله بالاترن. در مورد خارج شدن فرومها از چهارچوبشون منم با شما موافقم ( البته در صورتی که برش نظارت نباشه) ولی خدایی نباید از این گذشت که با این کار سوالات بیخودی که هیچ سود اطلاعاتی ندارند نیز حذف خواهند شد

Junior Member jose آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

در آخر باید اضافه کنم که در همین پیام بازدید کننده روزانه شاهد چندین و چند خلاف از طرف کاربران هستیم، با بوجود آمدن فضای گفتگوی آنلاین عملا مدیریت آن غیر ممکن خواهد بود.

موفق باشید.

سلام و خسته نباشید
    البته که مسائلی که شما مطرح کردید به نظر من کاملا منطقی هست و جای تامل داره
    ولی به نظر من اگه بشه یه همچین فضایی رو بوجود آورد نه به اون صورت دقیقا چت آنلاین..یه چیزی شبیه به مثلا ارتباط آنلاین با مدیران..یا چت با مدیران..که به این صورت یه سری افراد از پیش تعیین شده وقتایی که هستن به صورت آنلاین امکان چت و سوال جواب باهاشون برقرار باشه
    اینطوری هم بحث ها کنترل شده است..هم به پیکره ی اصلی فروم ها آسیب نمیرسه..به انضمام اینکه از انتشار مطالبی که صحت و سقمشون مشخص نیست جلوگیری میشه و مدیریت بحث ها امکان پذیره..
    و با در نظر گرفتن یه سری تمهیدات دیگه میشه از این مورد به عنوان یه مورد موثر و خوب در سایت استفاده کرد
    با تشکر ..
    ...Sometimes u just have to let GO

من پیشنهادم IRC هست. این فضا هیچ باری به سایت اعمال نمیکنه ضمن اینکه حتی میشه به شکل مستقل هم باشه ولی چون بهتره که وابستگی به سایت حفظ بشه نیاز هست یه مدیریتی روش اعمال بشه
    بهرحال هم راه اندازی نمیخواد هم کاملا موثر هست.
    ضمن اینکه فضای IRC معمولا خیلی تخصصی هست و با چت روم های معمول یاهو و ... فرق میکنه.

Junior Member

سلام
    اینطور که من فهمیدم باز کردن چت روم از فرستادن کرم و سگ به فضا سخت تره

من فکر میکنم همه کشور های پیشرفته و قتی به مشکلی میخورن از روش رد میشن و اون دوره رو طی میکنن و همزمان اصلاحات انجام میدن ولی ما همش میایم خرده میگیریم و خودمونو محدود میکنیم
    اگر بحث تبلیغات باشه که با باز کردن تایپیک یا تبلیغات در یک تایپیک میتونه تا مدتها باقی بمونه یه نمونشو من دیدم که بعد از یه ماه هنوزم هست
    اما درباره مدیریت روم
    همونطور که افراد متخلف در تایپیک ها رو بهشون تذکر میدیم در اینجا هم میتونیم همین کارو کنیم یا شاید سختگیرانه تر
    و اگر فردی تخلف کنه آی پی اون شخص ذخیره و برای وارد شدن با یه نام کاربری دیگه محدود میشه

با سپاس

Junior Member

به نظر من این کار باعث ضعیف شدن خود فروم میشه بدلایل زیر:
    1) دوستان سوالات را در چت روم پرسیده و پاسخ میگیرند و همانطور که میدانید این اطلاعات ذخیره سازی نمیشود و نفرات دیگر نمیتوانند از این سوال و جواب ها استفاده کنند.
    2) همونطور که در دیگر چت رومها میبینیم، امکان مدیریت کردن مطالب بشدت سخت هست و باعث به انحراف کشیدن موضوع اصلی و در نتیجه نرسیدن به پاسخ میشه.
    3) پاسخهای داده شده توسط سایر افراد قابل تصحیح نیستند و امکان درست جواب ندادن و دادن اطلاعات نادرست بشدت بالا میره.
    4) فرهنگ چت بسیار پایین هست و با بازشدن این امکان افراد غیر نیازمند و کاربرهای مجازی بشدت بیشتر میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer

پیش فرض امکان چت

سلام و خسته نباشد
    میگم کاش یه امکان چت با کاربران انلاین رو فراهم میکردید. خیلی چیز خوبیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)