نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام پرواز را انتخاب خواهید نمود؟

رأی دهندگان
1435. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • QATAR AIRWAYS

359 25.02%
  • LUFTHANSA

189 13.17%
  • EMIRATES

231 16.10%
  • ETIHAD AIRWAYS

51 3.55%
  • TURKISH AIRLINES

348 24.25%
  • KLM

113 7.87%
  • ALITALIA

73 5.09%
  • ? + IRAN AIR

51 3.55%
  • AEROFLOT

20 1.39%
صفحه 693 از 1383 نخستنخست ... 1935936436836846856866876886896906916926936946956966976986997007017027037437931193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,921 تا 6,930 , از مجموع 13825

موضوع: پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

پیش فرض پاسخ : پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

برای سفر به امریکا اگر از امستردام ترانزیت کنیم نیاز به ویزای ترانزیت داریم؟

اگر شب در فرودگاه بمانم چه؟ چون در مورد لندن مسئول آژانس گفت اگر شب در فرودگاه بمانی باید ویزای ترانزیت بگیری

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_84 نمایش پست ها
    سلام دوستان.قطری هر بلایی که میشد سر یک انسان آورد سر من بدبخت آورد.تو این یه هفته به هر جل تونستم ایمیل های تند و مستدل زدم.اما امروز جوابمو داد ((((
    Dear Mr. .............,
    This has reference to your email in regards experience at Doha airport on 28th July 2013.
    We are sincerely sorry to learn that you were unable to travel as originally planned from Doha to Chicago on QR991 and consequently suffered the resulting inconvenience.
    We endeavor at all times, to ensure that all passengers are accepted on their booked and ticketed flights. However, we are concerned in the unlikely event where we are unable to do so. In such cases, the inconvenience caused to the affected passengers will be taken into full consideration. Our ground staff will extend every effort to make the best alternative travel arrangements for any affected passenger, with the aim of allowing them to reach their final destination at the earliest opportunity and whenever applicable, will offer appropriate compensation.
    You Passenger Name Records indicate you were rebooked on the next available flight on 29th July 2013 and that you have been offered QAR920 by way of a refundable Electronic Miscellaneous Document as compensation.
    As for the delayed baggage delivery, please be advised as per the normal procedure, the final carrier in a passenger?s flight itinerary is responsible for all claims related to his/her baggage. We suggest you refer this matter directly with the American Airlines and see how they can assist you.
    We apologize for any inconvenience that you may have experienced Mr. ............. and hope to be of service to you again on our flights in the near future.
    Yours sincerely,

به نظرتون دیگه باید به کی ایمیل بزنم؟
    جوابي كه دادن خيلي مسخره است. اينكه براي شما اولين پرواز موجود رو بگيرن لطف نكردن، وظيفه شونه. گرفتن پرواز بعدي براي مسافر compensation تلقي نميشه. براي compensation بايد چيزي فراتر از پرواز بعدي بهتون مي دادن. همين رو به طور مشخص بهشون بگيد. البته همون موقع اين رو گفته بودم كه اگه همون روز پرواز جايگزيني داشتن و شما به دليل توقفهاي طولاني قبول نكرديد كه با اون پرواز بريد، ايرلاين در اون صورت مسووليتي در قبال هتل نداره چون خودتون تصميم گرفتيد كه بمونيد.

در مورد گم شدن بار هم وقتي قطري بار شما رو گم كرده، مسووليتش هم با خودشونه نه ايرلاينهاي بعدي. اينها عملا مسووليت قصور خودشون رو انداختن گردن امريكن ايرلاينز و اونها هم قبول كردن ١٠٠٠٠ مايل به شما خسارت بدن. كاري كه امريكن ايرلاينز كرده، در راستاي قرارداد هاي متقابل با قطري هست به عنوان ايرلاين پارتنر. ولي به هر حال اين از مسووليت قطري كم نمي كنه.

ولي به هر حال در موارد اينجوري بايد در همون فرودگاهي كه اين اتفاق افتاده قضيه رو محكم پيگيري كرد و بعد كه از اون فرودگاه خارج شديد، پيگيري كردن قضيه مشكلتر ميشه. حتي توي شيكاگو نبايد قطري رو راحت رها مي كرديد. چه در دوحه و چه در شيكاگو مي تونستيد به مديريت فرودگاه يا خدمات مشتريان مراجعه كنيد كه اينها نتونن بعدا بزنن زيرش. به خصوص مستندسازي اتفاقات در محل خيلي مهمه.

يك توصيه ديگه هم دارم. در موارد شكايت اينجوري سعي كنيد قضايا رو مختصر و مفيد بنويسيد. به قول معروف facts only. نوشتن جملات طولاني و حاشيه اي باعث ميشه خواننده هر كس كه باشه مطلب رو كامل و بادقت نخونه. به هر حال اينها از موضع همينه كه هست دارن برخورد ميكنن. شما هم اگه قصد پيگيري داريد، نبايد به راحتي جا بزنيد. تلفن زدن رو هم فراموش نكنيد. گاهي وقتها تماس تلفني پيگير نتيجه بهتري داره تا ايميل زدن. البته همه كانالها رو بايد در كنار هم دنبال كرد. در وبسايتهايي كه گفتم، داستان خودتون رو به صورت مختصر و مفيد و بدون جملات حاشيه اي و طولاني و در مرتبط ترين تاپيك بنويسيد. بدين ترتيب كاربران باتجربه اون سايتها هم مي تونن گزينه هاي ديگري كه به فكر من نرسيده بهتون پيشنهاد بدن. يا حتي بتونن راهكارهاي حقوقي بدون هزينه پيشنهاد بدن. وكيلهايي هستن كه سرشون درد مي كنه براي class action چون براي خودشون هم درآمد خوبي داره. البته براي اين كار بايد به صورت دسته جمعي شكايت كرد. به مراجعي مثل BBB و Consumer Reports هم داستان رو منعكس كنيد ولي همونطور كه گفتم مختصر و مفيد. البته در مورد اتفاقات دوحه نمي تونن كاري بكنن چون حوزه عملكرد اينها داخل آمريكا هست. از تمام كانالهاي موجود اقدام كنيد و نتيجه رو اينجا اطلاع بديد.

من نكاتي رو كه به ذهنم مي رسيد در پستهاي قبلي گفتم. اون پستها الان منتقل شده به تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا. بقيه دوستان باتجربه هم هر نكته اي به ذهنشون مي رسه بگن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    برای سفر به امریکا اگر از امستردام ترانزیت کنیم نیاز به ویزای ترانزیت داریم؟

اگر شب در فرودگاه بمانم چه؟ چون در مورد لندن مسئول آژانس گفت اگر شب در فرودگاه بمانی باید ویزای ترانزیت بگیری
    با ويزاي آمريكا در آمستردام نيازي به ويزاي ترانزيت نداريد. در فرودگاه هيثرو لندن تا جايي كه به خاطرم مياد در صورتي كه توقف شما در ناحيه ترانزيت فرودگاه زير ٢٠ ساعت باشه، نيازي به ويزاي ترانزيت نداريد. ولي باز وبسايت فرودگاه رو چك كنيد شايد مقررات تغيير كرده باشه.

پاسخ سوالهاي چند پست اخير شما رو در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا به طور مفصل دادم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با سلام،

من با پرواز ترکیش از کرمانشاه میرم. 2 تا سوال دارم.

1- مجبورم هزینه‌ی دانشگاهو با خودم ببرم. حداکثر دلاری که میتونم با خودم ببرم و در فرودگاه بهم گیر ندن، چقدر است؟

2- آیا ارز مسافرتی رو فقط در تهران میدن یا در کرمانشاه هم میدن؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_k نمایش پست ها
    تورکیش تو فرودگاه امام lounge داره؟
    توركيش در فرودگاه امام لانج نداره ولي براي مسافرين بيزينسش از CIP استفاده ميكنه
    ساختمان CIP جديد فرودگاه امام بعد از ساختمان اصلي و قبل از برج مراقبت به صورت ساختمانی مستقل هست
    مسافرين پس از ورود به اين سالن كاري جز نشستن و پذيرايی از خودشون در لانج انجام نميدهند
    بقيه كارها از قبل چك اين تحويل بار گرفتن كارت پرواز انجام مهر خروج بر عهده پرسنل CIP هست و در آخر سر مسافر رو بعد از اينكه همه ی مسافرين سوار هواپيما شدن از راهی جدا در رمپ فرودگاه سوار هواپيما مي كنند

رشته و دانشگاه

پيرو صحبتهاي قبليم در مورد در نظر گرفتن زمان كافي بين پروازها، امروز يكي از دوستام كه در فرودگاه Tegel برلين توقف ٥٠ دقيقه اي داشت، از پرواز بعديش با فاصله ٥-٦ دقيقه جا موند. موقع خريدن بليت بهش گفتم ٥٠ دقيقه بين پروازها ريسكيه با توجه به صفهاي بازرسي امنيتي. ولي گوش نكرد و گفت نه بابا اون فرودگاه كه انقدرها پرترافيك نيست و تازه جا بمونم ايرلاين پرواز بعدي رو برام مي گيره. امروز بهم ايميل زد و گفت دقيقا همونجور شد كه گفتي.

پرواز وروديش از نيويورك به برلين تاخير داشته و بعد خورده به صف طولاني بازرسي امنيتي. اون هم صبح زود يكشنبه كه قاعدتا نبايد خيلي شلوغ باشه. حتي شنيده كه ايرلاين اسمش رو صدا مي كنه كه بدو بيا پاي گيت ولي روش نشده به كسي چيزي بگه كه بره جلوي صف. خلاصه تا از صف بازرسي امنيتي خلاص شده و رسيده به گيت، با اختلاف ٥-٦ دقيقه پرواز رو از دست داده. كارمند ايرلاين هم پاي گيت گفته ما نمي تونستيم بيشتر از اين منتظرت بمونيم. به هر حال كارت پرواز بهش داده براي پرواز بعدي ولي به خاطر همين ٤ ساعت علاف شد. حالا شانس آورد كه ٤ ساعت بعد پرواز ديگه اي جا ميداد وگرنه از كار و زندگيش مي افتاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط himankurd نمایش پست ها
    با سلام،
    من با پرواز ترکیش از کرمانشاه میرم. 2 تا سوال دارم.
    1- مجبورم هزینه‌ی دانشگاهو با خودم ببرم. حداکثر دلاری که میتونم با خودم ببرم و در فرودگاه بهم گیر ندن، چقدر است؟
    2- آیا ارز مسافرتی رو فقط در تهران میدن یا در کرمانشاه هم میدن؟
    با سپاس
    1. هر چقدر مي خواهيد مي تونيد با خودتون ببريد اگر سوالي پرسيده شد مي تونيد با نشان دادن نوع ويزاتون و توضيح اينكه براي شهريه دانشگاه لازم داريد مشكل رو حل كنيد
    محدوديت ارز براي مسافرين توريست هست
    2. بايد بانك هاي ملت بهتون بدهند

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    پيرو صحبتهاي قبليم در مورد در نظر گرفتن زمان كافي بين پروازها، امروز يكي از دوستام كه در فرودگاه Tegel برلين توقف ٥٠ دقيقه اي داشت، از پرواز بعديش با فاصله ٥-٦ دقيقه جا موند. موقع خريدن بليت بهش گفتم ٥٠ دقيقه بين پروازها ريسكيه با توجه به صفهاي بازرسي امنيتي. ولي گوش نكرد و گفت نه بابا اون فرودگاه كه انقدرها پرترافيك نيست و تازه جا بمونم ايرلاين پرواز بعدي رو برام مي گيره. امروز بهم ايميل زد و گفت دقيقا همونجور شد كه گفتي.

پرواز وروديش از نيويورك به برلين تاخير داشته و بعد خورده به صف طولاني بازرسي امنيتي. اون هم صبح زود يكشنبه كه قاعدتا نبايد خيلي شلوغ باشه. حتي شنيده كه ايرلاين اسمش رو صدا مي كنه كه بدو بيا پاي گيت ولي روش نشده به كسي چيزي بگه كه بره جلوي صف. خلاصه تا از صف بازرسي امنيتي خلاص شده و رسيده به گيت، با اختلاف ٥-٦ دقيقه پرواز رو از دست داده. كارمند ايرلاين هم پاي گيت گفته ما نمي تونستيم بيشتر از اين منتظرت بمونيم. به هر حال كارت پرواز بهش داده براي پرواز بعدي ولي به خاطر همين ٤ ساعت علاف شد. حالا شانس آورد كه ٤ ساعت بعد پرواز ديگه اي جا ميداد وگرنه از كار و زندگيش مي افتاد.
    پروازش با AIR BERLIN بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gurunio نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بلیت برای LAX بین بازه ی ۱۵ تا ۲۰ سپتامبر میخواهم. هنوز ویزا ندارم ولی به احتمال زیاد تا اون موقع آماده میشه. الان بهترین کار اینه که یه بلیت قابل استرداد بگیرم یا صبر کنم چند روز قبلش که ویزا اومد بلیت غیر قابل استرداد بگیرم؟
    از چه سایتی میشه بلیت های قابل استرداد رو چک کرد؟
    مرسی
    الان با قطري روي كلاس E ‌ميتونيد قيمت مناسبي براي اون تاريخ ها بخريد زير 2/5

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    پروازش با AIR BERLIN بوده؟
    بله هر دو پروازش از نيويورك به برلين و از برلين به استكهلم با ايربرلين بوده. بايد منتظر بمونم ببينم درمورد كيفيت پرواز چي ميگه، چون اولين بار بود كه با ايربرلين سفر مي كرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)