نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام پرواز را انتخاب خواهید نمود؟

رأی دهندگان
1435. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • QATAR AIRWAYS

359 25.02%
  • LUFTHANSA

189 13.17%
  • EMIRATES

231 16.10%
  • ETIHAD AIRWAYS

51 3.55%
  • TURKISH AIRLINES

348 24.25%
  • KLM

113 7.87%
  • ALITALIA

73 5.09%
  • ? + IRAN AIR

51 3.55%
  • AEROFLOT

20 1.39%
صفحه 8 از 1383 نخستنخست 123456789101112131415161718581085081008 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 13825

موضوع: پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

پیش فرض پاسخ : محدوديت وزني 32 كيلو تو پرواز يعني چه؟؟

سلام
    تو سايت اصلى همه اير لاين ها اين پرواز ها هست.اينها رو ببينيد:
    http://www.lufthansa.com/online/port...=1&cid=1000204
    http://www.klm.com/travel/ir_en/index_default.html
    http://www.alitalia.com/EN_EN/special_offers/index.htm
    http://aeroflot.ru/eng/main.aspx

البته اين اير فلوت تو پروز به كانادا قيمت عاديش 100-50 دلار از ايران اير كمتر هست. سپشيال هاش بايدا ارزون تر هم باشه ولى پرواز تهران-مسكو با تپلف هست

بليت سپشيال معمولا براى يك بازه زمانى خاص توسط اير لاين ارايه ميشه و براى اينكه بدونيد ايا چنين پرواز هايى تو اون بازه اييى كه شما ميخاهيد بريد هست يا نه كافى هست با دفتر مركزى ايرلاينها تماس بگيريد و بپرسيد.(شماره ها معمولا تو سايت اصلى اير لاين هست)

البته اژانس ها هم اين اطلاعات رو دارند. ولى هميشه اون بليتى رو به شما پيشنهاد ميكنند كه براشون سود بيشترى داره! نه اونى كه واقعا به نفع شماست!
    هر قدر پرواز گرون ترى به شما فروخته بشه پورسانت اژانس هم بيشتر خواهد بود!
    به اين نكته توجه داشته باشيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alexsir
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    مقدار بارى كه ميتونيد حمل كنيد به اير لاين شما بستگى داره ومقدر بار براى لوفهانزا، ك ال ام و اليتاليا23 كيلو گرم است!و اين بار 32كيلوگرم فقط براى ايران اير هست. تنها نكته مثبت ايران اير كه شايد بتونيد پرواز با اون رو توجيه كنيد!

در ضمن اگر انتخابتون ايران اير هست،
    1-اگر چمدونون يا خودتون به هر دليلى گم بشه يا به مقصد نرسه هيچ مبلغى به شما پرداخت نخواهدشد!اگر ميدونستيد اين تجربه چقدر دردناك است هيچ وقت بخاطر200-100 دلار اين ريسك رو نميكرديد! اينكه بريد امريكا و چمدون ها تون به احتمال خيلى ضعف نياد و هيچ كس هم پاسخ گو نباشه!يا اينكه خدا نكرده خودتون به كربن خالص تبديل بشيد كه حتى ازمايش DNAهم نتونه هويتتون رو تشخيص بده :.اين فيلم رو ببينيد:

http://www.youtube.com/watch?v=AyrUCdU1zTo

من اخرين بار سال 2005 با ايران اير-سوييس اير پرواز كردم و چمدونم گم شد :-[. بعد از بازگشت به ايران نه چمدونم رودادند! نه خسارتش رو! بعد هم گفتند اگه ناراحتى برو شكايت كن!
    در صورتى كه همه ميدونيم چمدون ما به امانت به اير لاين داده ميشه و براى پس گرفتنش نبايد شكايت كرد!

2-غذا طبق معمول جوجه كباب يا باقالى پلو با فانتا هست.
    3-اون بليط رايگان به كيش رو هم هيچ وقت بهتون نميدن .
    4-از اونجايى كه بليط ارزون هست هميشه تيپ هاى خاصى با اون سفر ميكنند. اينه كه هميشه تو پرواز چند تا بچه/نوزاد هست كه تا مقصد اعصابتون رو خوردكنه.
    5-مجبوريد مهمان دار هاى از خود راضى رو تحمل كنيد كه فكر ميكنند از اسمون افتادند. من آخرش هم نفهميدم غذا جلوى مسافر گذاشتن كجاش كلاس گذاشتن داره؟

البته اگر خدا بخاد به دليل نقص فنى هواپيما ها دارند جلوى پرواز افتابه لگن هاشون به كشور هاى اتحاديه اروپا رو ميگيرند ;D.

من باز هم قبول دارم كه تو زندگى دانشجويى 200-100دلار هم تعيين كننده است ولى همه اير لاين ها بليت هاى اسپشيال دارند كه خيلى ارزون تر از قيمت واقعى هست ولى بايد از خود اير لاين بپرسيد و اژانس ها معمولا اون رو به شما نميگن.

ممنون از تجربیاتتون.

من فقط یه سوال دارم فرض کنیم با ایران ایر تا لندن بریم و بتونیم دو تا چمدون 32 کیلویی هم ببریم.بعد در لندن خط هوایی دیگهای مثل KLM و... که دو تا چمدون 23 کیلویی قبول میکنن را برای بقیه سفر انتخاب کنیم اونوقت تکلیف این 9 کیلو تفاوت چیمیشه؟
    No dear, I used a same air line, they never charge you, you give your staff in iran so noting happen between your travel, because you bought your ticket from Iran to US but in 2 way and the important point is the first departure air port, in other hand if you have same ticket but in inverse way ( US to Iran) you cannot use these weights!! and you have to obey here's rule, so do not worry ,

Junior Member

Dear friends
    Why dont you discuss about turkish airways? I think it should be a good choice for traveling to USA specifically chicago.moreover,2 baggages (64 kg) is free..

پیش فرض پاسخ : گرفتن بلیط برای آمریکا

نمی دونم این کار درستیه یا نه. اینجا من یه آژانس رفتم. بلیط رزرو کردم برای تهران-استانبول. چهار روز بعدش (فرجه برای pick up کردن ویزا) برای استانبول-شیکاگو رزرو کردم. طرف گفت هزینه پرواز داخلی آمریکا در صورتی که بخوای از اینجا بلیط بگیری خیلی زیاد میشه و برو اونجا بگیر. اولاً برنامه مشکلی نداره؟ ثانیاً هر روزی بری آنکارا مدارکو بدی سه روز بعدش میگیری ویزا رو. من یه جایی دیدم که گفته بود فقط پنجشنبه ها مدارکو از ایرانیها می گیریم... یا همچین چیزایی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sysyphus
    ثانیاً هر روزی بری آنکارا مدارکو بدی سه روز بعدش میگیری ویزا رو. من یه جایی دیدم که گفته بود فقط پنجشنبه ها مدارکو از ایرانیها می گیریم... یا همچین چیزایی.
    بله این حرف درسته و شما فقط روزهای پنجشنبه می تونید مدارک رو به سفارت در آنکارا تحویل بدید و اینطور که من شنیدم خودشون می گن 2-3 روز کاری برای کارهای نهایی ویزا لازمه، خوب بعد از پنجشنبه هم که فقط یک روز کاری می مونه و بعد دو روز تعطیل، پس شاید 4 روز بعد برای سفر به شیکاگو زمان کمی باشه!!!!!!!!!! اگر کسی جواب دقیقی داره لطفا اعلام کنه.

Junior Member

من طی چند روز اخیر کلی محاسبات و بررسی انجام دادم و نتیجه این شد که از نظر مالی برای من که باید برم ankara ویزامو بگیرم نمی ارزه که از ترکیه مستقیم برم.

بهتره برگردم تهران دوباره برم. سوال اینجاست که چون pick up و سفر اصلی هر دو بعد از فارغ التحصیلی از نظر وزارت علوم / گذرنامه/ نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد به فاصله 10 روز آدم دوباره بره خارج از کشور؟

Senior Member

مهدی جان این محاسباتی رو که کردی بگو شاید به ما هم کمک کنه ...

محاسبات ما برعکس این بود. استانبول-شیکاگو با turkish چند تا مزیت داره:

1- توقف نداره (فقط برای سوختگیری داره) زمان پرواز به مراتب کمتر از بقیه است و هزینه اش هم کمتره.
    2- با turkish دو تا چمدون 31 کیلویی می تونی ببری در صورتی که اکثر هواپیماییهای دیگه دو تا 23 کیلو هست... اگر اشتباه نکنم.
    3- از استانبول به آنکارا و برعکس رو میشه زمینی رفت در صورتی که بخوایم خیلی کاهش هزینه کنیم. (برای pickup)
    4- تا یک روز قبل از پرواز بدون جریمه میشه کنسل کرد رزروو.

لطفاً شما هم نظرتون رو بگید که ببینیم مجموعاً از چه طریق بهتره بریم.

Junior Member

کسی می دونه برای تهران به لس آنجلس به صرفه ترین Airline کدومه؟
    To sin by silence when we should protest makes cowards out of men

اين طور كه من تحقيق كردم iran air بعد British airways و بعد امارات. اما مشكله british اينه كه فقط 15 روز بليطو رزرو نگه مي داره يعني از حالا يا بايد بليط و خريد يا صبر كرد تا كلير شد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)