صفحه 1 از 47 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 464

موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در سوئيس

Senior Member

پیش فرض دانشگاه ها و رشته ها در سوئيس

سلام،
    کسی در مورد تحصیل دوره MS در Switzerland اطلاعاتی داره؟ توی Admission Requirements های اونجا حتی TOEFL هم لازم نداره (اجباری نیست)! چرا؟ پس چطور سطح زیان رو متوجه می شن؟
    در مورد هزینه زندگی در اونجا چی؟ چیزی که من دیدم نوشته بود 1400 US$ در ماه! واقعاً انقدر از کشورهای دیگه اروپایی گرونتره؟ چرا؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ادامه تحصیل در سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    سلام،
    کسی در مورد تحصیل دوره MS در Switzerland اطلاعاتی داره؟ توی Admission Requirements های اونجا حتی TOEFL هم لازم نداره (اجباری نیست)! چرا؟ پس چطور سطح زیان رو متوجه می شن؟
    در مورد هزینه زندگی در اونجا چی؟ چیزی که من دیدم نوشته بود 1400 US$ در ماه! واقعاً انقدر از کشورهای دیگه اروپایی گرونتره؟ چرا؟
    چرا، هم تافل میخوان، هم اینکه بعضی رشته هاش که به طور کامل تحت پوشش به زبان انگلیسی ارائه شدن قرار نگرفتن آلمانی هم میخوان که تعداد این رشته هاش کم هم نیست.. یعنی اینکه واسه بعضی رشته هاش هم باید یه نمره تافل در حدود 88 داشته باشی، هم مدرک ZMP آلمانی با سطح 4 . این هم یه لینک که شاید بهتر نشون بده:
    http://www.rektorat.ethz.ch/students...guage/index_EN

Senior Member

ETH رو ندیدم، اما برای EPFL می دونم که تافل الزامی نیست، حتی برای کورسهایی که کاملاً به زبان انگلیسی ارائه می شن.
    در مورد هزینه هم، من از یکی دیگه که اونجا درس می خوند پرسیدم، گفت برای یه سطح زندگی مثل خودشون به 1400 دلار نیاز داری در ماه، اما با کمتر از 1100 یا 1200 دلار هم نمیشه دیگه زندگی کرد!

Junior Member

you are right , you don't need any language certificate for EPFL for the time being, but be careful, if you are choosing a program which is not in the language you are comfortable with, it makes lots of unsolvable problems,
    in terms of living expences, switzerland is around 30% or even 40 % more expesive then other countries in EU,
    again, be careful, a master with good grades in Iran is better than a master with bad grades at EPFL,
    last but not least, their reason to not to have lanuage requirement is to make their universities attractive for international students, while in some cases they are not international at all

Junior Member

Hello

I wonder whether anyone here knows about the TAX rate on PhD salary and also any idea how much roughly the salary is !! specially in University of Basel? In the announcement it just mentioned the salary is based on SNSF rates!! Is 4100 CHF before tax a enough salaty for a decent life style? for example is it enough for living in a small apartment (stereo with private bath room and kitchen ) and normal food expenses and socializing at weekends?! and if yes is it possible too save anything in the end? Thanks in advance

Best regards,
    Mohsen

Junior Member

محسن:
    من BASEL رو نمی دونم ولی EPFL حدودا 2200 یورو به یک از دوستام میداد که تازه قرار بود بیشتر هم بشه! کلا اونجا خیلی خوب پول میدن و زندگی راحتی خواهی داشت. اما بعد از تموم شدن درس به این آسونی ها بهت کار نمیدن!!!!

Junior Member

با سلام به همگی دوستان

ممنن میشم من را راهنمایی کنید.من در رشته مهندسی برق تحصیل کردم و برای ادامه تحصیل می خواهم به سوئیس برم ولی خوب اطلاعات زیادی ندارم که آیا اصلا خوب پذیرش میدهند یا اینکه کدام دانشگاه خوب پذیرش می ده و همچنین در مورد کمک هزینه تحصیل نمی دانم به ما تعلق می گیره یا نه
    و اینکه آیا اگر بخواهم برای ترم پایپز 2008 اقدام کنم امتحان زبان من در خرداد خواهد بود آیا می شود بدون مدرک زبان اقدام به پذیرش کرد.
    و اینکه برای پرداختن هزینه APPLICATION فکر کنم باید فرانک سوئیس پرداخت کنم و دراین مورد اصلا نمی دونم چکار کنم

و اینکه چقدر هزینه زندگی و تحصیل میشه در هر سال
    لطفا اگر هر راهنمایی دارید دریغ نکنید.
    پیشاپیش از کمک و راهنماییتون ممنون.

wow.oops
    Guest

تا اونجایی که میدونم برای فوق کمک هزینه نمیدن ولی دکترا چرا میتونی financial aid بگیری. دو تا دانشگاه معروف داره epfl و ETHZ . برای دکترا epfl رو می دونم که application fee نداره. در مورد ETHZ اطلاعی ندارم. فکر می کنم epfl بهتر پذیرش می ده. epfl سه تا deadline داره که یکیش jan یکیش jun. برو تو site اش ببین شرایطشو. هزینه ی زندگی تو swiss از همه جای دنیا بیشتره فکر کنم.

Senior Member

فقط در تکمیل نوشته های wow.oops بگم که برای فوق هم کمک هزینه می دن، اما هم کم هست، هم زیاد بر اساس صلاحیت علمی نیست، اگر فرم تقاضای فاند EPFL توی لوزان رو ببینید می فهمید چی میگم. اطلاعات جالبی درخواست کرده، مثلاً شغل پدر و مادر و میزان درآمدشون.
    EPFL برای دکترا رو نمی دونم، اما برای مستر 40 فرانک اپلیکیشن فی داره، ETH هم یه Pre-Application داره که مشخص می کنه شما بهتره توی این دانشگاه اپلای کنید یا نه!
    در مورد هزینه زندگی هم، حدود 1400 فرانک در ماه هزینه دارید، البته خود سایت گفته 1800 تا اما به گزارش منابع غیر رسمی، با 1200 تا 1400 هم میشه زنده موند!

Junior Member

Well the payment Nordic countries specialy Norway and Denmark is not comparible to anywhere else.....anyway. I was asking about the TAX rate not the salary I know how much I would get before tax.

صفحه 1 از 47 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)